Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Pioch Kartuzy
Reklama Auto Części SEBA
Strony Internetowe

Oświadczenie strażaków z Sulęczna ws. kradzieży ich samochodu

Opublikowany: 2017-09-20 13:42 Autor: Wojciech Drewka

Strażacy z OSP Sulęczyno opublikowali oświadczenie, w którym odnoszą się do informacji na temat kradzieży samochodu terenowego z ich jednostki. Informują, że o całym zajściu poinformowali organa ścigania.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Dzierżążno

Informacja o tej niecodziennej sprawie błyskawicznie rozniosła się nie tylko w regionie, ale o zdarzeniu informowały również ogólnopolskie media. Wszystko wydarzyło się w sobotę. 42-latek odbywający staż w gminie Sulęczyno i mający w zakresie swoich obowiązków prace porządkowe na terenie remizy, wziął kluczyki do terenowego nissana i odjechał.

fot.W.Drewka

W Kartuzach doprowadził do kolizji i próbował uciec, ale z powodu uszkodzenia samochodu zatrzymał się na drodze w kierunku Grzybna. Tam został zauważony przez komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Okazało się, że 42-latek był pijany. Będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu, kolizję i bezprawne użycie strażackiego auta.

Druhowie z OSP Sulęczyno opublikowali oświadczenie, w którym informują, że mężczyzna nie był strażakiem, a o całej sprawie poinformowali organa ścigania. Podkreślają też, że jednostka padła ofiarą przestępstwa i nie może być obarczana za zaistniałą sytuację.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [22]

 • 12 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # może być

  każdy może wejść i wziąć kluczyki?
  Nie ma w waszej jednostce odpowiedzialności za powierzone Wam mienie?
  Kto nie dopilnował, kto dopuścił, aby na teren jednostki mógł wejść kto chciał i zabrać kluczyki?
  Jednak był znany strażakom i musiał mieć dostęp do wszystkiego w jednostce - podkreślam NIE BĘDĄC STRAŻAKIEM!
  Co na to komendant? Jak odniesie się do dostępu do jednostki, człowiekowi z ulicy?

 • 1 7 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytelnik

  Co ty piszesz za głupoty ?

 • 0 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ludzie nie piszcie

  Bzdur nie znacie sytuacji to nie komentujcie znam ,prawdę i w artykule nie ma zadnego kłamstwa

 • 10 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # NIE ROZUMIEM ???

  PO CO OSP SULĘCZYNO TERENÓWKA ???
  MOŻE MAJĄ JESZCZE AUTOBUS ?

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A na przykład

  Żeby dojechac w trudne miejsca ż łodzią ratowniczą

 • 7 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  Panie Roda Pan jako Prezes powinien bardziej zadbać o zabezpieczenie sprzętu za który sie odpowiada.

 • 8 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # inaczej

  Co robi i kto to jest stażysta, w ramach skierowania z Urzędu Pracy do Gminy Sulęczyno ?
  i mający w zakresie swoich obowiązków prace porządkowe na terenie remizy OSP Sulęczyno ?
  A co ? członkowie OSP potrzebują jeszcze następnych pomocników ? do sprzątania
  SWOJEJ REMIZY ?
  Zwykła Ściema, 42 lata i stażysta, do czego i po co ?

 • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bareja

  a każdy pijak to złodziej !!!

 • 0 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ............

  Podoba mi się to, że półgłówki obarczają winą za zaistniałą sytuację strażaków, to tak jak obarczać winą sprzedawców za to, że złodzieje kradną pendrajwy czy wiertarki

 • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mig

  Oświadczenie w stylu "Zawsze zostawiam na noc auto otwarte, z kluczykami w środku, ale to nie moja wina, że złodziej je ukradł. To wina złodzieja".

 • 5 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mig

  Cytuję czyiś komentarz z pod oświadczenia na facebooku: "Dlaczego usuwacie komentarze? Przecież to prawda, że ten sam Pan jeździł tym samochodem wcześniej (czwartek i piątek) - wtedy miał pozwolenie. Czy wtedy też ukradł ten samochód?". Mamy nadzieję, że to nie prawda?

 • 1 7 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  Jednostka jest w trakcie remontu i auta zostały wyprowadzone na wjazd przed garaże w związku z tym że jest to jednostka OSP to nie ma tam osób pracujących i pracujących 24/h .A syrena może zawyć w każdym momecie. To najlepsza formą było zostawienie kluczy. A dziecinne insynuacje ss tu nie potrzebne. Nie życząc nikomu zle Ale jeszcze kiedy możemy uratować wam życie i ciekawe czy wtedy tez będziemy tacy najgorsi... Mamy kadrę świetnie przeszkolonych strażaków, przeszliśmy przeszliśmy ostatnim czasie nawalnice , pomogliśmy setki osobą a wy siedząc w domu nie majac bladego pojęcia jak działa System Osp bezczelnie komentujcie ..

 • 1 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do MIG

  ""Mig
  Cytuję czyiś komentarz z pod oświadczenia na facebooku: "Dlaczego usuwacie komentarze? Przecież to prawda, że ten sam Pan jeździł tym samochodem wcześniej (czwartek i piątek) - wtedy miał pozwolenie. Czy wtedy też ukradł ten samochód?". Mamy nadzieję, że to nie prawda?""

  Brawo !! Jest to komentarz wzniosły , odważny , jasny i klarowny !!
  Czytając komentarze jestem miło zaskoczony wyżej wymienioną wypowiedzią anonimowej osoby która ma (jak śmiem przypuszczać ) pewne informacje odnoście Stażu ów sprawcy jak i samego jego przebiegu.
  Chciałbym nadmienić że faktem szczerym i prawdziwym mogła być pewne sytuacja którą "MIG " zarejestrował i ZAPAMIĘTAŁ !! ( Czwartek i Piątek ...." )
  Lecz czy owe informacje nie przydały się bardziej organom Ścigania? (prokuratura ? Jednostka Policji ? Komenda Powiatowa Straży pożarnej w Gdańsku ) Czy anonimowy mail do Naczelnika owej jednostki Pana Kazimierza G.
  Co poczynię Ja , gospodyni domowa , Pan Witek z pobliskiego sklepu warzywnego czytając tak cenne a zarazem nic nie znaczące w dalszym postępowaniu komentarze ???!!!
  Reasumując ! Działaj obywatelu ! Komentuj w zaciszu własnego ogniska domowego (nie na forum )które może odwiedzić w alarmowej sytuacji ów STAŻYSTA( jedno piwo nikogo nie zabiło ) z oświadczeniem w ręku napisanym przez OSP SULĘCZYNO ze jego staż dobiegł końca gdy ty OBYWATELU będziesz tracił majątek życia !! (pożary , podpalenia i inne tego typu zdarzenia losowe )

 • 0 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # .... Jednostka jest w trakcie remontu

  Ach !.... Jak to ludzie ludziom potrafią zgotować piekło !
  Czytam czasami komentarze żeby niektórych z WAS zmusić w późniejszej mojej wypowiedzi do pewnej refleksji na temat słów które wydobywają się dzięki waszym strunom głosowym (Lecz nie zawsze , Myśli gesty również generują pewne słowa lecz nie w formie werbalnej ) . Kto ocenia tak szlachetnych jak i bez skazy strażaków z owej jednostki SP w negatywny sposób ?? KTO ??
  Czy czytanie z zrozumieniem idzie w parze z słowo tokiem wydobywającym się z niewinnych obywateli (Każdy ma prawo do własnego zdania i wolnej wypowiedzi !) przekształcających sie na litery , a później komentarze ? Czy kto kol wiek wyżej nadpisany ocenił STRAŻACKĄ pracę negatywnie ? (Piątkowe nawałnice ) Czy zwykli obywatele nie sa wam dozgonnie wdzięczni za wyratowanie ich z owej opresji (Każdy w FERALNY Piątek śmiem twierdzić ze nawet i w sobotę odprowadził podatek VAT U.G ect .... ) Mam odwagę twierdzić że i owi obywatele poratowali was (OSP i PSP "Bez nazw podmiotów" ) własnym sprzętem rolniczym RTV I AGD (Latarki , czajnik do kawy ) w tej trudnej i wyjątkowej sytuacji .
  Myślę że sprawca zaistniałej sytuacji jak to dokładnie opisujecie (dokładnie ) nie prowadził w jaki kolwiek CZWARTEK A NAWET PIĄTEK ( z ogólno dostępnych informacji wywnioskowałem że mogło dojść do takiego zdarzenia ) pojazdu marki wymienianej . Wierzę w waszą (OSP i PSP ) odwagę , rzetelność a nawet uczciwość jaka by ona nie była że zaistniały fakt wyjaśni się szybko i trafi do opini publicznej ( Świetna strona tak małej jednostki OSP (brawo ) ) forma dowolna .


  Wdzięczni są wszyscy którzy ponieśli straty tamtego dnia (okresu czasu ) wam OSP i PSP lecz odpowiedzialność za stażystę ponosi ktoś kto ma odpowiednie kompetencje odnośnie tej jednostki ! Zwykły obywatel znający sie na ogólnych przepisach prawa RP zle ocenia ów dokument (Oświadczenie ) . Nikt nie będzie osadzał rozwoju 40 Letniego mężczyzny (chyba) będącego na FERALNYM STAŻU (może czwartek może piątek ) w owej jednostce tylko wasze poświecenie wynikające z przysięgi składanej nam (obywatel ) !!!

  Wolna i nie zależna wypowiedz (ślinotok) jest bez cenna

 • 3 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do powyżej

  Odstaw to, co bierzesz. Może się poprawi.

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Esa

  Najpierw pomagaliscie a teraz wygaduja

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # logo

  ludzie mówią karawana idzie dalej

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ela_z_kożyczkowa

  nie ufam OSP...wizerunkowo polegli jak ci w Smoleńsku

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ela

  To się buj bo tylko 1 jednostka psp jest w pow kartuskim

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  Osoby które Szkalują Sulęczyno robią sobie tylko piar pod zmianę komędanta prubją go zdyskredytować. To wygląda tak że garbatego wina że ma dzieci proste. ..
  Zazdrość też innych jednostek,ale tak naprawdę mało kto wie ile pracy i swojego czasu by osiągnąć to co mają:) po ludzie ratują poszkodowanych za darmo,poświęcają swój czas który mogą spędzić z rodziną a wy jeszcze ich depczecie.Zero sumienia ,dno,debilizm

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  Co ma piernik do wiatraka. Osp z pow.kartuskiego od dłógich lat zrzeka się ekwiwalentu na żecz jednostki by ją doposarzyć bądź zorganizować kursy które podnoszą kwalifikację ratowników... Nie poruwnujcie osp powiatu. Bo reszta może się uczyć.... oprócz info z mediów nie macie pojęcia jak jest.

 • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytelbik

  Zastanawiam po co redakcji ten dział komentowania?! Przecież tu same debile i bezmózgi piszą a największym debilem jest ten całkiem u góry który pisze o kluczykach, ciekawe jak on zabezpiecza kluczyki przed żoną, dziećmi itp... chyba że redakcja z tych bzdur czerpie informacje. Zamknąć to w cholerę przynajmniej trole pójdą do lasu

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo