Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Pioch Kartuzy
Reklama SilverLove Kartuzy
Reklama SelaBike Kartuzy
Reklama Dekar

Strażacy z PSP w Kartuzach i OSP Sulęczyno wyróżnieni przez premiera i szefa MSWiA

Opublikowany: 2017-09-01 15:09 Autor: Wojciech Drewka

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz komendant główny PSP wręczył dziś strażakom z powiatu kartuskiego podziękowania za szczególne zaangażowanie w usuwanie skutków nawałnicy. Wśród uhonorowanych znaleźli się strażacy z PSP w Kartuzach oraz trzej druhowie z OSP Sulęczyno.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Strażacy z powiatu kartuskiego spotkali się dziś przed południem w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku z szefem MSWiA, premier Beatą Szydło i komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej. Minister Mariusz Błaszczak oraz szefowa rządu wręczyli strażakom podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie podczas akcji ratowniczej i usuwania skutków ostatniej nawałnicy.

Pisaliśmy już, że to właśnie strażacy jako pierwsi ruszyli z pomocą mieszkańcom i turystom. Tak długotrwałej akcji, prowadzonej na taką skalę i angażującej tyle jednostek OSP i PSP w ostatnich dziesięcioleciach nie było w powiecie kartuskim. Wszystkie zastępy straży pracowały nieprzerwanie przez 60 godzin. Wymagało to ogromnej koordynacji i zaangażowania wielu osób, zarówno ochotników, jak i strażaków z PSP.

fot.źródło: KP PSP Kartuzy

Podczas dzisiejszej uroczystości podziękowania otrzymali strażacy z PSP Kartuzy: asp. sztab. Jarosław Bronk, asp. sztab. Kazimierz Gliniecki, ogn. Andrzej Skrzypkowski, mł. ogn. Paweł Gawin, mł. bryg. Romuald Pituła oraz ogn. Wojciech Sobisz. Uhonorowano także trzech strażaków z OSP Sulęczyno: Radosława Dułaka, Macieja Gawina i Marcina Metza. To oni w noc, gdy szalała nawałnica popłynęli motorówką przez jezioro Kłodno, by ratować dwoje turystów – 15-letnią dziewczynę i 75-letniego mężczyznę, do których nie można było dotrzeć drogami. Jak podkreśla Romuald Pituła, szef PSP Kartuzy, nie da się wymienić wszystkich, którzy ciężko pracowali podczas usuwania skutków nawałnicy, ale zarówno dla strażaków zawodowych jak i ochotników dzisiejsza uroczystość miała duże znaczenie.

Premier Beata Szydło i szef MSWiA Mariusz Błaszczak nagrodzili dziś łącznie 35 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz 3 policjantów. Wyróżnienia dla ponad 20 strażaków PSP i OSP wręczył również gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Jednostka OSP Sulęczyno otrzymała promesę na 10 tys. zł, która przeznaczona zostanie na zakup sprzętu łączności oraz torbę ratownictwa medycznego.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [41]

 • 13 18 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wyróżnienia od "siewców prawdy"

  Wzruszyłam się !!

 • 14 19 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Misiek

  Byłem na tym,wszystko zrobione żeby zrobić ludzią wodę z mózgu,ale tak właśnie działa pis.

 • 23 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Edyta Treder

  Gratulacje dla wszystkich Strażakow

 • 13 6 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kochani bohaterscy strażacy !

  Gdy spotkał was uścisk tak szlachetnej dłoni, to nie powinniście myć swojej prawicy przez cały miesiąc, na znak szacunku.

 • 11 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Świadek wydarzenia

  Ale karetka i tak by szybciej nie przyjechała gdyby nie ciężki sprzęt z mściszewic bo łódką do szpitala by nie dopłyneli ale gratuluje strazakom nagrody

 • 8 5 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nogi bym mu

  Nie podał ani piersi wyprężył do odznaczenia

 • 4 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # maly

  bolek z forwarderem i dzwig od SmS-ow i koparka z mciszewic to by tez chcieli z focie cyknac z ministerem na faceboka ale widocznie wtedy tam sciemniali a nie pomagali. brawo strazy

 • 14 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xxx

  Czyli oznacza to ze 3 strazakow z Suleczyna samo uporalo sie z nawałnica? A gdzie reszta? Nikt więcej nie zasłużył na nagrodę? Dla Pana z OSP Msciszewice ktory dal swoja wlasna koparke aby zrobic przejazd do Suleczyna dla karetek i innych zastępów należą się ogromne brawa!

 • 8 16 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # uprasza się

  aby lewactwo ,kodziarze i ub-olstwo nie zabierało głupio głosu ,macie Bolka,,Mazgułę i tam sobie możecie demonstrować i co żywnie sie podoba,zostawcie normalnych ludzi ,dzielnych strażaków ,Polaków w spokoju .

 • 11 6 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 10 tys ale sie szarpneli

  Ich przyjazd do Gdanska kosztował pewnie 50 tys

 • 10 3 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BRAWO!!

  Strażacy z OSP Stężyca pracowali bez przerwy kilkanaście godzin od piątku wieczora do soboty po południu. Ale o nich nikt nie mówi. Czterech ludzi z PSP Kartuzy i kilku z OSP Sulęczyno uporało się ze skutkami nawałnicy. Brawo.

 • 8 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chwała bohaterom !!!!

  ...normalni ludzie...dziekujemy !!!

 • 5 3 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pytajnik

  Pytanie - ile z tych osób pracuje w biurze ? A dostali podziękowania, za co ?

 • 5 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wybraniec

  Pojechali tylko najlepsi. A co z tymi co kilka dni walczyli z nawałnica?

 • 4 5 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do pytajnik

  Chcesz jątrzyć to do polityków. Zostaw w spokoju strażaków.

 • 11 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ wybraniec

  Tak działa władza. Ja bym zebrał wszystkich biorących udział w akcji i podziękował na stadionie, gdziekolwiek i bez wybierania, bo każdy włożył swój wkład..

 • 5 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # My, POKRZYWDZENI, wiemy KTO

  nas ratował, pomagał i wspólnie walczył wespół z nami przez 3 doby tej tragedii. Znamy ratowników, znamy ich twarze i znamy ich serca. Dozgonna wdzięczność dla NICH.
  Po tych trzech dniach przybyło nowych pomocników, ale to było już raczej zamiatanie po bitwie (chociaż TEŻ to doceniamy).

 • 3 8 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  dogodzić lewakom... zawsze źle.

 • 3 5 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # co to za fejk ? Drewka znowu w akcji ?

  Czemu nie ma słowa o ilości strażaków a zdjęcie jest dość dziwnie kadrowane ? Znowu jakaś cicha manipulacja ?

 • 6 5 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Asia Blądi

  Widzę, że na forum pisze wielu znawców polityki i dlatego jako blądynka mam do Was pytanie: pan przewodniczący G. Schetyna skrytykował strażaków a pan M. Błaszczak ich nagrodził - co mam o tym myśleć? Komu wierzyć? Osobiście takiemu strażakowi oddałabym nie tylko rękę.
  Pozdrawiam
  Asia Blądynka

 • 3 4 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Asia

  Strażak to jest ktoś, kto gasi pożar lub ratuje ludzi i dobytek w czasie tragedii. Strażak, który przyjechał 3 dni po pożarze, to chyba jednak jakaś inna specjalizacja zawodowa.
  Jeśli "nie wiesz co myśleć" - to porozmawiaj z pokrzywdzonymi podczas nawałnicy. Oni wszystko ci wyjaśnią. Paplanina, bez względu na kolor włosów - jest tylko paplaniną, której celem jest zachachmęcenie oczywistych FAKTÓW.

 • 13 4 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Asia B.

  Oddaj "rękę i nie tylko" wojewodzie, który pędził do Sulęczyna na złamanie karku i dotarł tam już po dziewięciu dniach od huraganu wraz z powszechnie szanowanym senatorem. Daj im to czym dysponujesz przy specjalnych okazjach.

 • 8 3 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Asia B.

  Pana wojewodę to bym zapytał jaki kraj wydał mu paszport tak jak zadano pytanie podczas dzisiejszych obchodów na Westerplatte. Śmierdzi mi tu sowietami od antoniego smoleńskiego.

 • 7 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Andzia

  Po minach widać poziom szczęścia strażaków... Bezcenne.

 • 7 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkanka Gowidlina

  szkoda ze nie wyróżniono strazakow z Sierakowic i Gowidlina ,o ktorych wiem,ze dali z siebie wszystko.tylko strazacy pospieszyli nam z pomocą.a było u nas co robic.innych sluzb nie widziano.podobnie pewno było w innych miejscowościach.zal ,ze tylko niektórych nagrodzono, bo bohaterow było więcej.tu warto przypomnieć ze nasi strazacy pelnia sluzbe OCHOTNICZO.i to daje do myslenia,dziekuje naszym Strazakom za zaangażowanie i pomoc w trudnych chwilach,zasluzyli na najwyższy szacunek i uznanie.

 • 1 4 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wolny Mediowiec

  Nawałnica to wina Tuska!

 • 4 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gaj już po sfinalizowanym przetargu

  Do końca listopada ma być gotowy a tu cisza

 • 3 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MIREK-monsz-GRAŻYNY

  Podziękowania to mogą równie dobrze dostać odemnie i grażyny hehe

 • 10 3 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Teraz, kiedy Mariusz, bohater uratował Pomorze ze skutków nawałnicy, nie pozostaje mu nic innego, jak tylko udać się do Brukseli po odbiór nominacji na stanowisko "nadministra" spraw wewnętrznościowych (po prostu interna) i administracji, - nauka rejestracji i księgowania.

  Może za ochronę rubieży środkowo-wschodniej Europy przed nawałnicą, temu legioniście (boć on z Legionowa jest) tytuł ministra Europy by nadać(?), bo ja wiem.

  Albo zacząć pomniki (antycypacyjnie) już teraz stawiać, bo odwleczenie w czasie podwyższy koszty. A i tak je będzie miał, niezależnie od tego, czy sią na pielgrzymkę uda tupolewem, czy nie. Bo na Caracalla już się nie załapie.

  Niech się dzieje wola Nieba, z wolą Jarka zgadzać się trzeba!!!

 • 6 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygmunt

  Chwała strażakom , jeszcze większa PiSOWI , . Jak widać PiS jest dumny ,że administruje takimi chwatami .
  Nawałnica jest z winy Tuska , to już wiemy , nadciągnęła od strony Niemiec .

  Wczoraj wdepnął do mnie Bolek , lekko urobiony . Pokazałem ten news i stwierdziłem ,że komu , jak komu ale strażakom należą się odznaczenia i nagrody . Bolek po swojemu prychnął i mówi : spójrz sąsiad , oni walczyli z nawałnicą , ale prawdziwa chwała należy się L.iM Kaczyńskim ,że dowodzili z góry całą akcją . W danej chwili pomyślałem ,że Bolek za dużo tego niemieckiego heinekena wciąga i mu rozum odebrało . Ale Bolek ciągnął dalej swój wywód . Mówi tak : Były uroczystości na Westerplatte , był apel poległych na którym wspominali min . LiM Kaczyńskich , to po Bolkowemu Kaczyńscy ( J i L ) walczyli pod Westerplatte . Mało tego walczyli , nawet wojnę wygrali . Dodał jeszcze ,że obalili komunizm . Przymknął jedno oko i wyszeptał , tak q....a , bitwę pod Grunwaldem też wygrali . A żyjący jeszcze świadek Jarek powiedział mu przez telewizyjne szkiełko , że mają dowody na to i są blisko prawdy .
  Odprowadzając Bolka do płotu słuchałem jak złorzeczył na Tuska , ale wychwalał rządy Beni , a Mariusza sam widział w telewizji , jak ganiał innych do pracy .
  Bolek przystanął jeszcze przy płocie , przymknął jedno oko i szyderczo wycedził : ktoś tu ma pijackie zwidy . Na pewno nie ja . Zarechotał i potoczył się do swojej chałupy .

 • 2 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # strazak z Sulęczyna

  ochotnicy z Sulęczyna wyróżnieni nie zostały podane przez Zarząd OSP zrobił to komendant z PSP w Kartuzach więc nie miejcie pretensji do Zarządu w Sulęczyna . Idzie nowe ,Pozdrawiam wszystkich strażaków, Co na to L komendant

 • 3 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  Też działał em sporo godziń ,i nie potrzebuje gloryfikacji jak co nie którzy po wyżej... macie parcie na szkło czy co? Dla mnie największą satysfakcją że mogłem pomóc.
  W artykule kom.pow Romek Pituła mówi że nie sposób wszystkich wymienić.

 • 1 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xxxxxxx

  Jak najbardziej nalezy sie wszystkim ochotnikom ,zawodowcy robia swoja prace za niezla Kase

 • 0 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dlaczego

  Dlaczego tylko żołnierze się gola i dbają o wygląd zewnętrzny... a reszta służb wygląda jak pół dup...y zza krzaka??!! Mundur zobowiązuje Panowie!!!

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 1111

  RADOSŁAW DUŁAK....NIE BRONISŁAW

 • 3 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pusia

  oni pewnie na pisdy głosowali więc są i medale...

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OSP

  No tak tylko OSP Suleczyno pracowalo a reszta jednostek chyba spala !!! ???

 • 1 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gregor

  To oni w noc, gdy szalała nawałnica popłynęli motorówką przez jezioro Kłodno, by ratować dwoje turystów – 15-letnią dziewczynę i 75-letniego mężczyznę, do których nie można było dotrzeć drogami.

  Poprawka nie Jezioro Kłodno tylko Mausz w miejscowości Kłodno [oś.Skierka]

 • 1 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jio

  Brawo trzech strażaków z Sulęczyna uratowało całe Kłodno , Sulęczyno itp A jak się cieszyli jak piły dostali . Gratulacje. Panowie marnujecie się z w swoim zawodzie, a poza tym to i tak winna Tuska

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AQQ

  Ale się porobiło-Edzia nie było!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @xxx

  Bo trzeba było się uczyć i zostać zawodowym strażakiem

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo