Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Pioch Kartuzy
Reklama Satpol Kartuzy
Reklama Dekar

Jest coraz zimniej. Warto zwracać uwagę na osoby samotne i bezdomne

Opublikowany: 2017-10-03 15:09 Autor: Wojciech Drewka

Nadchodzi czas wyjątkowo trudny dla osób samotnych i bezdomnych. Temperatura nocą spada niekiedy do kilku stopni Celsjusza, co jest już niebezpieczne dla osób, które nocują w nieogrzewanych pomieszczeniach.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Kartuska policja apeluje, by nie być obojętnym wobec osób samotnych lub bezdomnych. Wystarczy poinformować, że w nieogrzewanym miejscu nocuje ktoś, kto być może wymaga pomocy.

- Najważniejsze, to po prostu reagować – mówi Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji. – Policjanci sprawdzają każdy sygnał i starają się pomóc. Oczywiście nie możemy nikogo zmusić do skorzystania z noclegowni. Osoby bezdomne często nie chcą tam nocować z uwagi na zakaz spożywania alkoholu. Ale musimy reagować i przynajmniej wskazywać takie miejsce. Pamiętajmy też, że nawet jeśli ktoś jest pod wpływem alkoholu nie oznacza, że nie potrzebuje naszej pomocy. Noce bywają już zimne, więc nie bądźmy obojętni wobec takich osób.

Mężczyzna na zdjęciu, wybrał na nocleg rampę na bocznicy kolejowej w Kartuzach, ale nie chciał pomocy. Zdjęcie nadesłał nam Czytelnik.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [9]

 • 2 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Niepotrzebne koce podarujmy bezdomnym

  Szaliki, czapki itd ...

 • 4 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sędzickiego

  Piszecie aby zgłaszać bezdomnych?
  Kpiny!!!Po co?Zgłaszaliśmy Pana Bira bezdomnego ,który śpi w pustostanie,na klatkach schodowych itp. a jednoczesnie załatwiając wszyskie potrzeby fizjologiczne pod naszymi drzwiami.Tę sprawę zgłaszaliśmy właśnie do policji i nic niewskóraliśmy.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sąsiad

  W gdańsku straż miejska zajmuje sie takimi menelami co szczają pod drzwi i jest porządek. A ten na zdjeciu to ma harde, szlugi i jest panem życia. po co robić, lepiej komus pod drzwiami nasrać, wyspać sie na klatce a potem wyciągać od ludzi na chlanie. patologia.

  gdzie jest straz miejska ja sie pytam.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sztefan

  Ja w kwestii mianowicie takiej . Reasumując przejdę do konsensusu sprawy . Po Kartuzach chodzi młoda kobieta ( krótkie lokowane włosy , szczupła ... ) Myślę , że dałoby się jej pomóc tzn wyciągnąć z ,,bagna,, .
  Gdyby nie Moja Jadzia to bym się nią zaopiekować .

 • 1 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # niby teraz

  a przez cały rok to niech sobie są bezdomnymi i nie zwracajmy uwagi , a teraz zwracajmy przez 3 - 4 miesiące pfff co za myślenie

  PS : Państwo odpowiednio każda władza w danym regionie (wójt , burmistrz czy prezydent) powinno pozbierać wszystkich bezdomnych nawet wbrew ich woli i poumieszczać w ośrodkach zapewnić pracę a po pewnym czasie usamodzielnić , głupotą jest myślenie , że ludzie powinni być wolni , że nie wolno im niczego narzucać - taki los wybrali . Ci bezdomni są bezbronni , bezsilni i poradzić sobie nie mogą nie myślą racjonalnie a obowiązkiem władzy jest im pomóc i tyle w temacie .

  Powinny być wysokie kary dla włodarzy za bezdomnych na ulicach , wtedy władza by się przejęła a tak to ma ich w d .

 • 4 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ... niby teraz

  Popieram w 100 % gdzie jest kartuski GOPS ??? Panie sobie siedzą jedynie wyjdą zapalić a taki bezdomny to niestety ale sam do GOPS u nie przyjdzie . Wiec drogie Panie ruszcie w teren a wyjdzie Wam na zdrowie i tych kilogramów zrzucić .

 • 2 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sztefan

  Ponownie poruszenie temat mlodej Pani w lokowanych włosach , a ostatnio spuchniete na twarzy przez trunki niewiadomego pochodzenia . Chyba sprawa się zajmie wbrew mojej Jadzki

 • 0 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ niby teraz

  Ja też popieram. Dać im mieszkania jakieś, opłacić czynsz, nakarmić codziennie (3 posiłki co najmniej), jakieś mocne trunki po obiedzie (bo pewnie lubią), pracę z godziwą zapłatą, umeblowanie i jakiś środek transportu z talonami na paliwo. To wystarczy, aby zlikwidować bezdomność. Pytanie tylko dlaczego ja na to wszystko tyrałem całe życie, zamiast udawać bezdomnego ?? Głupi chyba jestem ... (a to chyba gorsze niż bezdomny)

 • 0 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...@ niby teraz

  Ty nie jesteś chyba głupi tylko napewno glupi .

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo