Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Moda męska SM
 Reklama MebS Pracownia
Strony Internetowe

Przedszkolaki z gminy Sulęczyno uczą się o bezpieczeństwie na drodze

Opublikowany: 2017-10-26 14:23 Autor: nadesłane

W gminie Sulęczyno realizowano projekt pn. "Maluch na drodze". Przedszkolaki i uczniowie zerówek dowiadywali się o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, poznawali znaki drogowe i prawidłowe zachowania, m.in. na przejściu dla pieszych.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Projekt pod nazwą „Maluch na drodze” był realizowany w ramach dotacji z Gminy Sulęczyno, w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji w Kartuzach – Wydział Ruchu Drogowego.

W oparciu o materiały „Autochodzik” – zestaw edukacyjny składający się z 4 samochodzików, maty obrazującej jezdnię z chodnikiem i przejściem dla pieszych, znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną (miasteczko ruchu drogowego) odbyły się 4 spotkania w gminie Sulęczyno z klasami „0” oraz dziećmi z przedszkola.

fot. nadesłane

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Karol Klamrowski przeprowadzał z dziećmi zajęcia polegające na nauce bezpiecznego poruszania się po drodze, a także w pojeździe. Dzieci prezentowały swoją wiedzę w oparciu o użyte znaki drogowe oraz pokazywały prawidłowe zachowanie na przejściu dla pieszych z sygnalizacją oraz bez sygnalizacji w obecności poruszających się po drodze pojazdów.

fot. nadesłane

W ramach projektu grupa ucząca się Borku Kamiennym otrzyma całoroczny dostęp do programu Autochodzik, w ramach którego będzie mogła przedstawiać na forum ogólnopolskim swoje osiągnięcia w zakresie zdobywanej wiedzy w odniesieniu do różnych zagrożeń w określonych porach roku.

(nadesłane:M.B.)

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sëlëczëno

    Brawo Sulęczyno Brawo *JA*

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo