Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Moda męska SM
Reklama SilverLove Kartuzy
Strony Internetowe

Kartuscy policjanci przekonywali pieszych do noszenia odblasków

Opublikowany: 2017-11-30 12:25 Autor: nadesłane

Policjanci pełniący służbę na drogach nie tylko kontrolowali wczoraj w jaki sposób piesi dbają o swoje bezpieczeństwo na drodze, ale również wręczali mieszkańcom elementy odblaskowe. Wszystko to w ramach akcji "Świeć przykładem na drodze".

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Celem policyjnych działań było propagowanie używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także tam, gdzie nie jest to wymagane. Okazuje się bowiem, że często do wypadków z udziałem pieszych dochodzi także w mieście. W wielu sytuacjach są oni niewidoczni dla kierowców.

fot.KPP Kartuzy

Wczoraj policjanci z kartuskiej jednostki kontrolowali miejsca zwiększonego ruchu pieszych i sprawdzali czy mieszkańcy stosują się do przepisów, zgodnie z którymi powinni zadbać o to, by być widocznym przy drodze. Pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym powinien nosić element odblaskowy w sposób widoczny dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W czasie swojej akcji policjanci uświadamiali pieszym, że nie jest to tylko wymóg prawa, ale również zdrowego rozsądku, a noszony przez pieszego odblask jest wyrazem świadomego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

fot.KPP Kartuzy

W trakcie kontroli funkcjonariusze rozdawali pieszym odblaski przygotowane specjalnie na tą okazję. Chodzi o to, by dotrzeć do jak największego grona mieszkańców, dlatego tematyka bezpieczeństwa pieszych poruszana jest podczas spotkań z mieszkańcami w różnych miejscach powiatu. Policjanci przypominają: widzieć – to nie to samo, co być widocznym.

fot.KPP Kartuzy

(KPP Kartuzy, oprac.W.D.)

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [8]

 • 4 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # vxfdkodfb,xcm89pelkmfl

  no jestem ciekawy czy ta młodzież którymi rozdawali te odblaski będą nosić pewnie jak wrócili do domu to wrzucili to do kosza , do pieszych myślcie trochę tymi głowami

 • 2 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kierowca

  No w końcu w dobrą stronę ! Brawo Wy !

 • 9 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Odblaskowa kamizelka ratuje życie w nocy

  tak samo, jak kapok na wodzie albo spadochron w powietrzu. Można ją zastąpić migającymi światełkami umieszczonymi na ubraniu lub na rowerze. Namawiajmy wszystkich do noszenia, bo to dobry uczynek, często ratujący życie (a tak niewiele kosztuje).
  Czasem widzę jadąc w nocy samochodem, że poboczem ktoś jedzie na burym rowerze, w burym ubraniu, więc widzę tę osobę dopiero, gdy jestem obok niej, bo zupełnie stapia się w nocy z burym tłem. Myślę wtedy sobie, że to albo samobójca albo idiota.

 • 4 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do pieszych BIJĘ NA ALARM!!!

  NAPRAWDĘ NOŚCIE KAMIZELKI ALBO JAKIEŚ ODBLASKI I TO KONIECZNIE!!! PIESI NIE MA WAS WIECZORE LUB WCZESNYM RANEM WAS WIDAĆ JAK IDZIECIE POBOCZEM GDY DWA SAMOCHODY SIĘ MIJAJĄ TO JEST NAPRAWDĘ DLA WASZEGO BEZPIECZEŃSTWA

 • 5 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kpina!!

  Co to znaczy, że przekonywali?? Przeciez jest obowiązek.. raz, drugi dostanie mandat to sie odrazu przekona..

 • 0 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo ...

  my , brawo wy ..

 • 4 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kpina

  to jest kpina to tak jak by kogos przekonywać żeby nie pił jak jedzie. ponadto przepis o tych odblaskach jest do d..py powinno być obowiązek noszenia w terenie nie oświetlonym a nie poza zamieszkałym ile razy jest tak że teren zamieszkały a ciemno jak ..... . A co dawania kamizelek czy innych odblasków to bez sensu przyjdą do domu walną do szfy bądz gorsze do śmieci bo to było za darmo (wiem coś o tym bo kiedyś sam musiałem rozdawać i nikt tego nie nosił ) powinny być mandaty i to nie małe bo to boli i wtedy się pamięta

 • 3 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ja będę

  Witam, a można za darmo gdzieś otrzymać kamizelki? Ostatnio kupowałam dzieciom i powiem szczerze że jakość kiepska, bardzo kiepska... a wcześniejsze otrzymane na jakimś festynie super, materiał porządny i dzieci wtedy chętniej noszą.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo