Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Pioch Kartuzy
Reklama Auto Części SEBA
Strony Internetowe

Kartuzy. Fałszywi hydraulicy okradli starszą kobietę - straciła pieniądze i biżuterię

Opublikowany: 2017-11-23 10:26 Autor: Wojciech Drewka

Kolejne oszustwo "na hydraulika" w Kartuzach. Jak informuje policja sprawcy pod pozorem likwidacji awarii weszli do mieszkania starszej kobiety i okradli ją. Stąd apel o ostrożność niewpuszczanie do mieszkania nieznajomych lub osób podających się za przedstawicieli firm lub instytucji.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Dzierżążno

Jak wynika z ustaleń policji, sprawcy przyszli do mieszkania kobiety informując, że są hydraulikami i doszło do awarii w efekcie której zalane zostało mieszkanie sąsiadów.

- Kobieta wpuściła mężczyzn do mieszkania i gdy jeden z nich poszedł z nią do łazienki, prosząc by odkręciła wodę, drugi udał, że wychodzi z mieszkania. A w rzeczywistości zaczął plądrować pomieszczenie – mówi Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji. – Gdy mężczyźni wyszli kobieta zorientowała się, że została okradziona. Straciła pieniądze w kwocie 1300 zł oraz biżuterię.

Zdjęcie ilustracyjne. fot.archiwum/W.Drewka

Poszkodowana opisała, że obaj mężczyźni byli w wieku około 30 lat. Jeden z nich był szczupły i wysoki, drugi zaś wysoki, ale krępej budowy ciała.

Policja apeluje, by ostrzec, zwłaszcza starsze osoby, które nie zawsze mają dostęp do mediów, by nie wpuszczały do domu nieznajomych, albo upewniły się, czy dana osoba jest rzeczywiście przedstawicielem zakładu lub instytucji, na które się powołuje. Warto też pamiętać, że w przypadku większej awarii spółdzielnia mieszkaniowa zawsze będzie informować z wyprzedzeniem o prowadzonych pracach lub o wizycie fachowców. Jeżeli ktoś dzwoni do drzwi i informuje o jakiejś awarii, można po prostu zadzwonić do spółdzielni mieszkaniowej, by upewnić się, czy rzeczywiście coś się wydarzyło.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [10]

 • 2 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jaro

  Jak ustrzec ludzi starszych przed kanaliami?

 • 5 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Po raz dwudziesty powtarzam:

  Starsze i samotne osoby powinny mieć w domu niewidoczne kamerki, uruchamiające się po otwarciu drzwi wejściowych. Wtedy w takim przypadku jak ten, odtwarzamy na posterunku filmik pokazujący profesjonalizm "hydraulików" i jesteśmy w domu - a oni w pierdlu. Obecnie różne kamerki automatyczne są tanie jak barszcz (+ drugie danie).

 • 4 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Inne możliwości obrony przed złodziejami

  1) Wszelkie cenne rzeczy trzymamy w jednym pomieszczeniu, które zamykamy na klucz, gdy ktoś zadzwoni do drzwi.

  2) Mamy rottweilera, lub innego dużego przyjaciela, który wytrenowany jest, aby wpuszczać ludzi do mieszkania, ale nigdy ich nie wypuszcza, bez naszego polecenia.

  3) Nieznanych facetów przed wejściem prosimy o pokazanie legitymacji służbowych przed wpuszczeniem - a jeśli "zapomnieli wziąć", to prosimy aby przyszli gdy będą je mieli przy sobie.

  4) Dzwonimy przed wpuszczeniem delikwentów do ich rzekomej firmy, aby sprawdzić, czy coś wiedzą o tej niespodzewanej wizycie.

  5) Prosimy zaufanego bliskiego sąsiada/sąsiadkę, aby przyszła na chwilę popatrzeć na "fachowców" przy pracy.

  6) Mówimy przez uchylone drzwi (z łańcuchem zasuniętym), że wpuszczamy do domu tylko wtedy, gdy ktoś inny z rodziny jest również obecny.

  7) Gdy widzimy przez wizjer jakieś nieznajome gęby przed drzwiami, to po prostu udajemy, że nikogo nie ma. Zamiast otwierać, możemy włączyć szczekanie potężnego psa - nagrane wcześniej i puszczane przez głośnik koło drzwi (instrukcja jest w filmie "Kevin sam w domu" - to skutkuje).

  8) 9) 10) itd, itp. - duże pole dla wyobraźni (której niestety wielu ludziom brakuje). Powodzenia ...

 • 3 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do tego wyżej

  po co to wszystko? wystarczy nie otwierać drzwi gdy widzimy nieznajomą osobę, proste. a w razie wątpliwości gdy ktoś się za kogoś podaje i nie mamy pewności dzwonimy tam gdzie trzeba

 • 1 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Drobiazg

  4) Dzwonimy przed wpuszczeniem delikwentów do ich rzekomej firmy, aby sprawdzić, czy coś wiedzą o tej niespodzewanej wizycie - ten punkt to mina, wystarczy że podadzą nr telefonu do trzeciego gościa z ekipy, który potwierdzi tak oni są z tej firmy.

 • 2 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Drobiazg

  # telefonu bierzemy oczywiście ze spisu numerów, a nie od cwaniaków, bo to by była samobójcza MINA.

 • 0 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Monsz Graszyny

  Chopy do roboty przyjdźcie okraść grasze ona czeka z otwartymi,,,,

 • 2 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do tego wyżej

  To dobrze, że przeczytałeś punkty nr 4, 6 i 7. Po co powtarzać to, co już zostało napisane ???

 • 4 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Inne możliwości... + Po raz dwudziesty

  Dla każdego coś miłego. Jest w czym wybierać. Moja sąsiadka ma swoją metodę: gdy widzi pod drzwiami nieznane facjaty, to nie otwierając drzwi mówi "już właśnie wraca z treningu mój wnuczek, lada moment będzie na schodach, to was wpuści". Już trzy razy się zdarzyło, że "goście" w pośpiechu świńskim truchtem zbiegali na dół, nie mówiąc nawet kiedy przyjdą ponownie w tak ważnej sprawie z powodu której się do jej drzwi dobijali.

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # elektryk

  ci prawdziwi hydraulicy też nieźle kroją ;)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo