Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Moda męska SM
Reklama Auto Części SEBA
Reklama Dekar

Mezowo. Pożar budynku gospodarczego. Działania trwały siedem godzin

Opublikowany: 2017-11-22 11:17 Autor: Magda Dzienisz

Aż siedem godzin trwały działania strażaków przy gaszeniu pożaru w Mezowie i zabezpieczaniu mienia. Pożar wybuchł w budynku gospodarczym z chlewnią.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Dzierżążno

O pożarze w Mezowie przy ul. Kiełpińskiej strażacy zostali poinformowani o godz. 19.29. Okazało się, że płonie wnętrze murowanego budynku gospodarczo-inwentarskiego. Ogień wybuchł na parterze budynku – znajdowało się tam dziesięć koni, sześć sztuk bydła i cztery świnie. Zwierzęta wyprowadzono przy pomocy właściciela obiektu.

Na wyższej kondygnacji budynku składowane były baloty siana. Strażacy, wyposażeni w aparaty powietrzne, musieli je usunąć z obiektu, by ogień się nie rozprzestrzenił.

fot. OSP Somonino

- Właśnie dlatego działania straży pożarnej trwały aż siedem godzin – informuje Fryderyk Mach, zastępca komendanta powiatowego KP PSP Kartuzy. – Nie można było wjechać do budynku, więc trzeba było ręcznie usuwać z piętra bardzo duże baloty siana. Była to trudna i pracochłonna akcja.

Strażacy zakończyli akcję przed 4 rano. Straty oszacowano na 20 tys. zł, a w gaszeniu pożaru wzięło udział 36 osób z siedmiu zastępów straży pożarnej: OSP Goręczyno, OSP Somonino, OSP Dzierżążno i JRG Kartuzy.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo