Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Moda męska SM
 Reklama MebS Pracownia
Reklama Dekar

Pożar restauracji w Egiertowie był jednym z największych od lat

Opublikowany: 2017-12-20 13:20 Autor: Wojciech Drewka

Wciąż nie wiadomo jeszcze co było przyczyną wczorajszego pożaru restauracji w Egiertowie. Strażacy oceniają, że był to jeden z największych pożarów tego typu obiektu w ostatnich latach. Straty szacowane są wstępnie na 3,5 mln zł.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Budynek cały w płomieniach, pożar na powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych, zadysponowane 22 jednostki straży i akcja gaśnicza trwająca ponad 9 godzin – to tylko kilka danych dotyczących wczorajszego pożaru restauracji ‘Przystanek Łosoś’ w Egiertowie.

Strażacy robili co mogli, by walczyć z żywiołem, który w oczach trawił budynek. Jak podkreśla Fryderyk Mach, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, tuż obok restauracji był czynny hydrant, ale zapotrzebowanie na wodę było tak duże, że trzeba było ją dowozić z innych punktów. Stąd konieczność zaangażowania tak wielu jednostek – także spoza powiatu kartuskiego.

fot.W.Drewka

- Oczywiście różnie można rozpatrywać tego rodzaju zdarzenia, ale rzeczywiście jeśli chodzi o obiekty usługowo-gastronomiczne to mieliśmy do czynienia z jednym z największych pożarów ostatnich lat – mówi zastępca szefa kartuskiej straży pożarnej. – Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę powierzchnię pożaru, szybkość jego rozwoju no i rozmiar strat, które wstępnie oszacowaliśmy na około 3,5 mln zł.

fot.W.Drewka

W zasadzie tylko dwa zdarzenia sprzed lat można porównać z wczorajszym pożarem w Egiertowie. W lutym 2011 w nocy doszło do pożaru budynku należącego do hotelu ‘Pod Orłem’ w Kartuzach. Ogień strawił wówczas poddasze i dach budynku. Dzień po pożarze straty szacowano na około pół miliona złotych.

Rok później, w lutym 2012 roku doszło do pożaru restauracji ‘Biały Miś’, znajdującej się u podnóża stoku narciarskiego w kompleksie „Koszałkowo” w Wieżycy. Lokal został otwarty miesiąc wcześniej. Ogień strawił wówczas niemal cały dach restauracji i wypożyczalni sprzętu. Akcja gaśnicza trwała pięć godzin i była utrudniona ze względu na dostęp do źródła ognia i silny mróz. Tam strażacy oszacowali straty na około 800 tys. zł.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [7]

 • 3 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  długo jeszcze będziecie o tym piszczeć ?

  swego czasu spłonęły zakłady pracy które samego sprzętu miały za więcej a nikt tak szybko i głośno start nie liczył.

 • 5 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Fragles

  A ja się pytam dlaczego niema zimy stulecia tak jak zapowiadali kilka miesięcy temu!?

 • 3 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Fragles

  To bzdury - http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2017/10/szykuje-sie-rekordowo-mrozna-zima-synoptycy-z-pob-w-lniskach-dementuja

 • 4 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wsciekly1

  a gdzie byl konsal ???

 • 5 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @wsciekły

  u Twojej starszej pod kołderką .

 • 1 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ten znowu spamuje

  ściekły, wracaj skąd przybyłeś

 • 5 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sikafkowy

  Zauważcie jedno, straty rosną były 2 melony, były 3 melony, już jest 3,5 melona, myślę że w okolicy Wigilii będzie 5 melonów, ogień to strata, duża strata...

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo