Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Auto Części SEBA
 Reklama Namioty Emko
Strony Internetowe

Znów sporo podtopień dróg i prywatnych posesji. Strażacy wciąż interweniują

Opublikowany: 2017-12-07 10:19 Autor: Wojciech Drewka

Skutki intensywnych opadów widać już niemal na każdym kroku. Woda coraz częściej wdziera się na prywatne posesje. Tradycyjnie już zalewane są drogi w rejonie Banina i Chwaszczyna.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Chociaż przestało padać kartuscy strażacy wciąż odbierają zgłoszenia o podtopieniach. Dziś pompują wodę m.in. w Mirachowie, Somoninie i Mojuszu. Wczoraj tego rodzaju zgłoszeń było więcej – głównie z terenu gminy Żukowo. Prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne. W najbliższych dniach nie będzie już padać tak intensywnie jak do tej pory, ale deszcz ma się dać we znaki już we wtorek.

fot.OSP Chwaszczyno

fot.OSP Dzierżążno

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze [15]

 • 11 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zen

  To są zaniedbania strukturalne. Kolejne inwestycje powstają bez rozbudowy infrastruktury wodno kanalizacyjnej. Boleśnie przekonał się o tym kilka lat temu Gdańsk i podjął opdowiednie działania.

  Widocznie Banino i Chwaszczyno również muszą przejść swoje kryzysy zanim ludzie zorientują się kto im zafundował takie warunki.

 • 6 7 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gmina Żukowo

  Brak odwodnień występuje tu bardzo często i nie tylko w Baninie i Chwaszczynie. Jest kilka takich zalanych miejsc np. w Przyjaźni. Wody zalewają działki prywatne i ulice gminne i powiatowe, króre nie mają studzienek. Poprostu są to zaniedbania urzędników.

 • 11 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nikodem

  Ludzie kupują tanie działki i domu w polach a później się dziwią że toną! To czasu kiedy gmina nie będzie wydawać pozwolenia na budowę tylko powiat to będzie wiele takich sytuacji jak w chwili obecnej. Jednak warto także zwrócić uwagę na fakt że tak intensywnych opadów nie było od kilkudziesięciu lat. Inwestor buduje dom/y przerywa dreny i ich nie naprawia. To są skutki!

 • 4 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mikołaj

  Zgadzam się z Nikodemem. Nie bronię urzędników ale to przede wszystkim wina deweloperów i mieszkańców!! Dalej kupujcie tanie działki!!

 • 3 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Mikołaj

  To wina tych, co ziemię dziadów i ojców wyprzedają chytrze pod budownictwo.

 • 2 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Nikodem

  Już dawno gmina wydaje pozwolenia.

 • 3 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieciu

  Urząd Gminy nic sobie z tego nie robi na ul .Wesołej doły łamią zawiesia zgłaszane kilkakrotnie żadnego zainteresowania ze strony urzędników

 • 1 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Nikodem *

  Nie ma pojecia w dzisiejszych czasach "tania działka" sama nabywałam ponad rok temu owy teren dzialke budowlaną, więc nie jest to koszt tani już nie wspomnę o innych wydatkach, a po drugie niech w końcu zrobią odpowiednią kanalizę;)

 • 1 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szyszka

  Zaniedbania urzędasów i żerowanie dewelopera 7 niebo. Działu tanie nie są. Tam praojcowie mieszkali w polu. Obecnie mamy XXI wiek i drogi. Gdyby ludzie nie chcieli, to by działek nie sprzedawali. Ale niestety zawsze znajdzie się głąb co będzie denerwował innych

 • 3 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dokładnie

  Tanio nie jest. Za to są pieniądze na rynku i interesy się kręcą i zyski z podatków są i to nie tylko z tych od nieruchomości, ale różne. Rozwija się budownictwo, a nim wszystko inne. Proste jak drut. Dlatego skończcie jątrzyć czyja wina. Zaniedbania urzędników i kropka!

 • 1 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nikodem

  Gmina wydaje warunki zabudowy ale pozwolenie na budowe wydaje starostwo powiatowe

 • 1 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wluczynski

  Mikolaj ty masz co z glowa ? Jak mozna pisac te bzdury ze winni mieszkancy co kupuja mieszkania i developerzy . A kto wydaje zezwolenia i na podstawie czego ? Kupilem szereg w baninie i to moja wina ze sa zalania ? Idz sie lecz lapowniku z urzedu mikolaju....

 • 1 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Wluczynski

  Skoro kupiłeś mieszkanie w tych slamsach w baninie to pretensje miej tylko i wyłącznie do dewelopera ktory zrobil was w bambuko i olewa teraz was wszystkich

 • 2 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  A urzędnicy to są święci? Słuchaj człowieczku, jeśli kupuję dom, na który gmina wydała warunki, a starostwo pozwolenie, czyli tak naprawdę Państwo Polskie, to chyba mam prawo myśleć, że jestem bezpieczny? Nie muszę na wszystkim się znać. Po to są specjaliści. Czy jak pójdę do lekarza, który spartoli moją operację, to sam sobie jestem winien, że mu zaufałem?

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  Bzdury Bzdury....... poztywaNe stare drenarki i brak wyobraźni aby je odbudować bo poco,logika inwestorów a puźniej gdzieś wylewa

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo