Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Moda męska SM
Reklama SilverLove Kartuzy
Reklama SelaBike Kartuzy
Strony Internetowe

Kolejne kontrole kaskadowe na drogach pow. kartuskiego

Opublikowany: 2018-03-19 10:56 Autor: nadesłane

Jutro i w środę na terenie powiatu kartuskiego policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne w ramach akcji "Kaskadowy pomiar prędkości". Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Dzierżążno

Kartuska drogówka włącza się do działań, których celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

fot.archiwum/W.Drewka

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają głównie charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać muszą liczyć się z konsekwencjami.

(KPP Kartuzy)

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze [21]

 • 10 4 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  a co z utrudniającymi jazdę?

 • 8 4 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # na koniec miesiąca

  policja musi poprawić finanse,natomiast ci co utrudniają jazde mają sie dodrze .
  W zeszłym tygodniu widziałem pajaca w Kełpinie kamerka włączona na liczniku 25km i nagrywanie tych co ośmielili się wyprzedzać potem donos na komendę.
  uwaga na zilelonego peugeota

 • 6 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Łukasz - Kartuzy

  Nie powinno się informować o takich akcjach. Banda idiotów przeczyta i będzie przez dwa dni ograniczać ciężar stopy na gazie. Mandaty mają boleć, bo inaczej nigdy się nie nauczą, a później płacz i lament. Jak taki idiota zabije siebie to sam sobie winien i poza tym, że szkoda człowieka jako człowieka to nie mam w takich sytuacjach współczucia. Jak z premedytacją zabije niewinnego kierowcę i pieszego czy całą rodzinę i przeżyje to na 25 lat do ciupy a najlepiej ciężkich prac społecznych i dożywotnie odszkodowanie dla rodziny poszkodowanych. Pozdrawiam rozsądnych na drodze i serdecznie nie pozdrawiam IDIOTÓW ZA KÓŁKIEM.

 • 10 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stefano

  Co z zawalidrogami co to poza zabudowanym 60tka jadą???

 • 7 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sasza

  A coz to za kontrola ,ktora sie wczesniej naglasnia? Szkoda ze na mszy wczoraj tego ksiadz nie oglaszal

 • 7 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SUPER

  jeszcze każdemu wyślijcie sms i na FB o kontrolach to napewno ich złapiecie tych świrów co wyprzedzają w Borowie na pasach i podwójnej ciągłej.

 • 4 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # #sasza

  bo to jest jak u Barei - są to zapowiedziane niezapowiedziane kontrole ;)

 • 1 3 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Yeti

  Pajace chcą się wykazać przed wyborami .

 • 4 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Należy często zapowiadać takie kontrole

  a potem ich wcale nie przeprowadzać. Wielu oszołomów jeździłoby dziesiątki kilometrów zgodnie z ograniczeniem, bo mieliby pietra przed mandacikiem. Natomiast przeprowadzać kontrole "kaskadowe" lub nawet "lawinowe" bez żadnego uprzedzania w gazetkach. Wtedy dawałoby to najlepsze efekty. Oczywiście ślamazary jeżdżące swoimi toczydełkami popychanymi tylko wiatrem, zamiast silnika, też powinni być wyłapywani, jako "hamulcowi płynnego ruchu drogowego".

 • 3 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do lukasz kartuzy i do innych

  a pewnie sami jeździcie szybko a i sami będziecie jechać wolniej żeby nie dostać mandatu, już to widzę jak wy jeździcie na 50 , 50 km/h

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bez jaj to fikcja

  Przeciez tam wszyscy odchodza na emerytury ... Jeden po drugim..... Gratuluje komendancie pana chorej polityki

 • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  A czy to prawda ze 40 procent stanu kartuskiej komendy to wakaty? Nikt tam nie chce pracowac

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jeśli jeździsz ZAWSZE za szybko

  to musi cię być na to stać i wkalkuluj mandaty w koszty przejazdów. Jeśli cię nie stać, to nie rób z siebie przestraszonego pętaka, wymyślającego jakieś głupkowate bajeczki i skamlącego o nie wypisywanie mandatu. Jesteś twardym, szybkim facetem, czy przestraszonym, raczkującym bobaskiem w mokrym pampersie ?? Zdecyduj się na jedno albo drugie. Najlepiej nie przekraczaj dozwolonej szybkości i trzymaj się jak najbliżej prawej strony szosy, niedorajdo (udający rajdowca).

 • 4 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wystarczy jechać płynnie

  zawsze znajdzie się pajac, który uważa że jest za wolno, musi siedzieć na zderzaku i wyprzedzać. W sobotę około godziny15. matoł białym wanem oczywiście z rejestracją lokalną GKA bardzo się śpieszył, jadąc od Żukowa wyprzedzał samochody prawie na tzw trzeciego, na podwójnej ciągłej a w Tuchomiu zatrzymał wszystkich, których wyprzedził, bo skręcał do sklepu i musiał przepuścić nadjeżdżających z przeciwka. Kiedyś to za takiego bezmózga koń myślał

 • 2 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Farrad Lekije

  Jeden debil z Kam. Król rodem, jeżdżący vanem oklejonym b@r#mb&d , rejestracja gka, firma krzak szpachelka, rudobrody blondyn, matoł i pacan I klasa drugi wagon, wiejski kubica, potrafi zajeżdżać drogę, na zakrętach, zakazach, podwójnych ciągłych wyprzedzać, przekraczać o 100% dozwoloną prędkość, a i w terenie strefy zamieszkania to zamiast 20 km/h, to 100 km/h, i heya z drogi bo biznesmen jedzie. Nic kretyna nie ogranicza i nie obowiązuje, ale uwaga : - Mam Cię bałwanie nagrane i Twoje durne popisy..., więc uważaj co i gdzie robisz !!! Bo z podziwu nie wyjdziesz i będzie z tobą niewesoło i nie po Twojej myśli ....

 • 2 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Łukasz Kartuzy

  Do odpowiadającego na mój komentarz. Robię 10k km miesięcznie, stan punktów od kilku lat = 0. Za to przy takim przebiegu widzę masę idiotow na drogach. Czasami mam ochotę nie hamować jak mnie taki debil lecąc na czołówkę wyprzedza. Każdy na forum mocny w gębie. Jak widać większość się zgadza z moim komentarzem więc albo kolego to ty jesteś kierowca tego golfa w TDI, czy innego młodzieńczego sportowego bolidu, albo jeździsz teraz rowerem bo już Ci prawko za punkciki zabrali. Nie znasz mnie więc nie komentuj hejtem bo to dziecinada. Jeszcze raz pozdrowionka dla normalnych kierowców.

 • 2 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Łukasz Kartuzy

  Synek! Tej, a czym Ty te robisz 10k km miesięcznie ? Oczowiście to jest wykonalne , ale nie musisz potwierdzać swoich teorii takim że kilku lat robisz dzień w dzień za dniem 333 km na dobe. Musisz albo zarabiać sporo, że na wachę wydajesz od 2,5 k do 5 m-c, albo i jeżdzisz w związku z wykonywaną pracą - przedstawiciel handlowy odpada - Ci wiecznie się śpieszą. Alboś dostawca, kierowca autobusu, tira, taxi , albo w psiarni jeździsz, ale ....nie pisałbyś głupot, że nie zatrzymałbyś się chętnie jak ktoś Cię wyprzedza...słabe to niedowartościowane podlane narcystycznym sosem ego. Winnyś był wespół zespół z tym idiotą - tragedii tych jadących z naprzeciwka. Karta się odwróci i Ty kogoś wyprzedzisz kiedyś nieskutecznie bo dureń na tyle przyśpieszy żebyś nie mógł się schować i ... ciągów dalszych związanych z tym, że Twoja i czyjaś droga się zakończy bez dalszego ciągu jest sporo . Wiem, że debile, buraki, kmioty bez wyobraźni jeżdżą. Druga sprawa, że mnogo dróg jest mało przepustowych, i dawno powinny być w wielu miejscach, szersze, z większą ilością pasów ruchu, bez zbędnych zakrętów drogi. Ile to razy trzeba się wlec za jakimś zawalidróg kapelusznikiem, czy ochlapującym Cię tirem, cysterną kilk/naście a i dziesiątki-setki km bo warunki takie, że wyprzedzić nikogo nie sposób bez narażania siebie i kogoś na ,,czołówkę . Życzę dalszej bezpunktowej , niestresującej jazdy. Nie popieram chamstwa, głupoty, rywalizacji, złośliwości i agresji na drogach. Sam staram się tak jeździć, chociaż punkty w życiu miewałem - było minęło - wnioski wyciągnięte. Pozdrawiam.

 • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do lukasz kartuzy

  żadnym golfem w tdi nie jezdze ani bolidem, golfa to pewnie ty masz w tdi

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Monsz Graszyny

  Walce si e

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Luki

  A ja mam 911 i zapierdalam

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # alojzy

  znowu te kaskadowe kontrole? chyba ostatnio przyniosły skutek xD Yanosik będzie standardowo włączony :D

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo