Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Moda męska SM
Reklama Satpol Kartuzy
Reklama Dekar

Od dziś kierownicy posterunków pełnić będą stałe dyżury dla mieszkańców

Opublikowany: 2018-03-05 11:28 Autor: Magda Dzienisz

W każdy poniedziałek kierownicy posterunków w Sulęczynie, Somoninie, Przodkowie, Stężycy i Chmielnie pełnić będą stałe dyżury. Wszystko po to, by ułatwić mieszkańcom kontakt z policją.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Dzierżążno

Poniedziałkowe dyżury w posterunkach policji odbywać się będą w godz. 10.00-14.00. Na mieszkańców czekać będą kierownicy.

- Często zdarzało się tak, że mieszkańcy przychodzili na posterunek zgłosić jakiś problem, a drzwi były zamknięte. Obsada posterunków jest pięcioosobowa, funkcjonariusze nie są w stanie prowadzić tutaj dyżurów całodobowych. Wychodząc na przeciw potrzebom kierownicy będą przyjmować mieszkańców co poniedziałek. Każdy może przyjść, porozmawiać o swoich problemach i zgłosić niepokojące ich zdarzenia – mówi Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego KPP Kartuzy.

Dyżury kierowników posterunków uruchomiono od 5 marca. Takie rozwiązanie poprawić ma możliwości kontaktu mieszkańców z funkcjonariuszami. Posterunki w powiecie kartuskim działają w Somoninie, Stężycy, Przodkowie, Chmielnie i Sulęczynie.

fot. źródło: KPP Kartuzy

Policja przypomina także, że w każdej jednostce policji służbę pełnią dzielnicowi, którzy są policjantami „pierwszego kontaktu” dla mieszkańców. Można się z nimi kontraktować między innymi poprzez aplikację Moja Komenda, w której znajdziemy nr telefonów dzielnicowych oraz ich adresy e-mail. Dane kontaktowe do dzielnicowych wraz z ich zdjęciami znaleźć można również na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [15]

 • 9 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pierwszy! Mistrz!

  Chachachacha jak u Bareji, Prezes spółdzielni przyjmuje między 12.25 a 12.30, czy już całkiem upadliście na głowę? Większość ludzi pracuje i raczej nie da rady odwiedzić posterunku między 10.00 a 14.00, nie możecie tego zrobić od 14.00 do 18.00?

 • 2 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dwaj najlepszych spotkasz:

  W dni parzyste Dirty Harry.
  W dni nieparzyste Serpico.

 • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kiks w pierwszym zdanku

  To chyba z szacunku do tych twardzieli !!

 • 1 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zomolek

  nie wierzę.....absurd goni absurd

 • 3 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # próżny trud

  tylko co to da jak oni i tak są tu ze wszystkimi rodziną albo przyjacielem ?

 • 2 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ważne spostrzeżenie

  Z dzielnicowym lepiej żyć w zgodzie...

 • 4 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Psycho

  "Każdy może przyjść, porozmawiać o swoich problemach" kurcze, to prawie jak u psychologa, może nich wystapią z wnioskiem do NFZ-tu może coś im skapnie za te porady? Wszak każdy grosz się liczy.

 • 1 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan Dobra Rada

  No ale co to za nowość pamiętam kiedyś w Posterunkach co prawda milicji interesantów przyjmowało się od 8.00 do 10.00 oraz 15.30 do 16.30 o i to by było rozwiązanie .No ale pewnie to by było za dużo i kto tam by tak długo siedział przecież trzeba jechać do domu.

 • 2 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # #Jan dobra rada

  Policja pracuje całą dobę, nie wiem ile masz lat i gdzie mieszkasz ale żyjemy w erze telefonii komórkowej internetu czy innych dobrodziejstw a ty dalej masz problem z dodzwonieniem się na Policję ? Może potrzebujesz dyżuru policjanta w domu bo np żona cię bije ?

 • 0 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wkoncu

  Wezną się za robotę

 • 1 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # el komendante

  policjanci podobno nie pracują ale służą i są policjantami ponoć całą dobę więc proponuję upublicznić prywatne telefony komórkowe do każdego policjanta żeby każdy debil mógł o każdej porze dzwonić jak mu źle...a i prywatne telefony do żon policjantów też upublicznić bo policjant czasami może być w kiblu albo spać w budzie i nie da rady odebrać !

 • 3 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KIERO

  jak ja nie lubię poniedziałków !!!!!!!!!

 • 1 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan Dobra Rada

  Dyżury całą dobe jak słyszałem pełnione są w Komendach Miejskich a na wioskach na pewno nie całą dobe .A to to co piszesz ma mnie przekonać , że policjanta to powinienem widzieć - słyszeć przez telefon. Wolałbym porozmawiać w cztery oczy młodzieńcze. A co do żony nie mam z tym problemów .

 • 0 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # # Jan Dobra Rada

  Ty coś słyszałeś ale jak widzę poziom twojej inteligencji nie pozwala ci do końca zrozumieć jak działa Policja . Przypomnę ci że w Policji są jednostki które pracują całodobowo a są i jednostki które pracują tylko w określonych godzinach. Nigdzie w żadnej jednostce nie ma całodobowych dyżurów kierowników czy komendantów .
  A jak ty lubisz z policjantami rozmawiać w cztery oczy no to to już jest podejrzane...w cztery oczy to ja lubię pogadać z kumplami albo z żoną, może do psychologa idź ? Oni lubią tak jak ty w cztery oczy ?

 • 0 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan Dobra Rada

  O widze , że jesteś wybitnym fachowcem od Policji oraz jeszcze lepszym psychologiem .Z moich wpisów nigdzie nie wynikało , że chce rozmawiać z Kierownikiem czy Komendantem ty jako wybitny znawca pracy w Policji powinieneś wiedzieć , że mało się zdarza aby sam Komendant czy Kierownik Komisariatu przyjmował interesantów. A co do poziomu inteligencji bardzo ciężko kogoś ocenić po paru wpisach .Widać jednak , że jesteś wybitnym znawca wielu tematow. Pozdrowienia .

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo