Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Moda męska SM
Reklama Satpol Kartuzy
Strony Internetowe

Gdańsk. Wozy, sprzęt i bony przekazane także strażakom z pow. kartuskiego

Opublikowany: 2018-03-07 10:51 Autor: Magda Dzienisz

Na Targu Węglowym w Gdańsku odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do pojazdów, sprzętu pożarniczego i 96 bonów paliwowych strażakom z Pomorskiego. Wśród jednostek, które otrzymały "prezenty" znalazły się też te z powiatu kartuskiego. To m.in. OSP Mojusz, OSP Leźno, OSP Żukowo, OSP Brodnica Górna, OSP Pomieczyno, OSP Somonino i inne.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Dzierżążno

Lekkie, średnie i ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze, sześć łodzi i sprzęt oraz 96 bonów paliwowych przekazano strażakom z województwa pomorskiego podczas uroczystości w Gdańsku. Wśród nich byli również strażacy z powiatu kartuskiego. Nowy wóz trafił między innymi do druhów z OSP Mojusz, którzy otrzymali lekki samochód ratowniczo – gaśniczy Mitsubishi. Zastąpił w jednostce 37-letniego Stara 244. W minionym roku w Pomorskiem zakupiono (ze środków budżetowych i samorządowych) 21 samochodów ratowniczo-gaśniczych i łodzi. Oprócz strażaków z OSP Mojusz wozy otrzymali też strażacy z Leźna, Pomieczyna i Brodnicy Górnej.

fot. Pomorski Urząd Wojewódzki

fot. Pomorski Urząd Wojewódzki

- Gratuluję wszystkim, którzy wkrótce będą dysponowali nowymi wozami i sprzętem. Jestem przekonany, że ułatwi to realizację niełatwych i coraz bardziej odpowiedzialnych zadań – mówił gen. bryg. Leszek Suski, Komendant Główny PSP.

PKN Orlen i BP przekazali strażakom bony paliwowe, a Grupa Energa symboliczne czeki na łączną kwotę 230 tysięcy złotych. Środki te trafiły w ubiegłym roku do jednostek i pozwoliły na zakup przekazanego wczoraj sprzętu. Podczas uroczystości zaznaczono, jak ważną rolę pełnili strażacy podczas sierpniowej nawałnicy.

fot. Pomorski Urząd Wojewódzki

fot. Pomorski Urząd Wojewódzki

fot. Pomorski Urząd Wojewódzki

- Pomoc straży pożarnej po zeszłorocznych kataklizmach pogodowych, przede wszystkim po przejściu sierpniowych wichur, była dla nas bezcenna. Nasi monterzy przy usuwaniu skutków nawałnic stanęliby przed znacznie większymi wyzwaniami, gdyby nie strażacy, którzy np. usuwali powalone drzewa na leśnych odcinkach. Na bohaterów z PSP i OSP zawsze można liczyć, dlatego z radością odwdzięczamy się im, zapewniając dostęp do nowego sprzętu, aby wiernie służył w kolejnych działaniach – zaznaczają prezesi obu spółek Energa: Piotr Dorawa (prezes zarządu Energi Operatora) oraz Jarosław Wittstock (wiceprezes zarządu Energi Obrotu).

Wśród jednostek, do których trafiło wsparcie z Grupy Energa, znalazły się m.in. OSP w Żukowie, Sierakowicach, Dzierżążnie, Łapalicach, Somoninie.

fot. Energa

- Chciałbym pogratulować i podziękować druhom i strażakom za to, że wybrali taką drogę życia – powiedział wojewoda Dariusz Drelich. – Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż to nie jest praca a służba. Służba, która jest jak w strażackim zawołaniu – „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Przekonujemy się o tym każdego dnia.

fot. Energa

fot. Energa

(oprac. na podst. mat.pras.)

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [9]

 • 0 3 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ????

  a co tam mają w tych torebeczkach...prąd?

 • 2 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @????

  dostaniesz kociej twarzy jak będziesz taki ciekawy. w torebkach były upominki, bony i inne rzeczy. i nie myśl, że dostali to za frajer. należało im sie i szło dla wszystkich a nie dla pojedynczych osób też bedziesz z tego korzystać. widziałem p. MGG i p. strażaka Kwidzińskiego :D

 • 1 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # olo

  a ten z Kartuz pitula co dostal dla Żukowa

 • 2 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TAK TOCZNO

  TEN SAM SPRZET UROCZYSCIE PRZEKAZANY A KARTUZACH - NASTEPNIE W BROBNICY G. POTEM NA KOSZT NAS PODATNIKOW IMPREZA LOKALOWA I TAK W CAŁM WOJ. POMORSKIM- ALE TO MY JESTESMY ZA PISIOLOW BOGACI.TYLKO KILKA NASTEPNYCH POKOLEN BEDZIE TO SPŁCAC.

 • 1 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  Ile razy można przekazywać ten sam sprzęt? Spędzili ludzi tylko po to, żeby generał mógł sobie zrobić z tym zdjęcie. A wszyscy myśleli że Edek przesadza z tym przekazywaniem i święceniem na okrągło...

 • 2 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lolo

  Wszyscy zaproszeni strażacy ochotnicy nie w pracy tylko ustawiają się bo będzie generał , a swoją drogą dwie gwiazdki w jednym roku CUD . normalnie święcą . Za komune święcili dwa razy raz z księdzem drugi bez teraz cztery razy o co chodzi

 • 1 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do lolo

  oni nie tylko nie sa pracy ale za to pajacowanie na targu węglowym w gd. biora spore diety finansowe z każdego urzędu gminy - tak jak w uczestnicwie w akcji pożarowej i innej.A co do awansów za pisiolów przez dwa lata można awansować na generała - wystarczy toche wazeliny.

 • 0 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ciekawe

  W tych jednostkach z powiatu kartuskiego nie ma Sulęczyna , a nawałnica była w gminie Sulęczyno czy może się mylimy
  Co na to pituła

 • 0 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panowie

  po co pracować na budowie! w straży mają więcej na godzinę!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo