Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Nowa przychodnia w Kartuzach. Koniec z kolejkami do lekarza?

Opublikowany: 2011-12-05 13:28 Autor: Wojciech Drewka

Pacjenci z Kartuz i okolic mają coraz większy wybór usług medycznych. W mieście powstała właśnie nowa przychodnia świadcząca usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Jej oferta ma zostać poszerzona o poradnie specjalistyczne. To bez wątpienia spora konkurencja dla Centrum Medycznego "Kaszuby", ale i korzyść dla pacjentów.

REKLAMA

 Reklama Bat

Przy ul. Mściwoja II w Kartuzach otwarte zostało Centrum Medyczne im. św. Łukasza. To filia Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kiełpinie należącego do znanego przedsiębiorcy Jacka Wrońskiego.

Jak informuje Karol Fisahn, kierownik nowej przychodni w Kartuzach, w pierwszym okresie będzie ona świadczyła usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Rośnie konkurencja na rynku usług medycznych w Kartuzach. Przy ulicy Mściwoja II otwarto nowe Centrum Medyczne im. św. Łukasza... fot.W.Drewka

Rośnie konkurencja na rynku usług medycznych w Kartuzach. Przy ulicy Mściwoja II otwarto nowe Centrum Medyczne im. św. Łukasza… fot.W.Drewka

- Mamy lekarzy rodzinnych, lekarza pediatrę, a jesteśmy na etapie uruchamiania poradni laryngologicznej i kardiologicznej – mówi Karol Fisahn. – Dopóki nie uzyskamy kontraktu z NFZ nasi pacjenci będą mogli nieodpłatnie korzystać z konsultacji w obu tych poradniach. Natomiast wszyscy zainteresowani będą mogli w dniach 15 i 16 grudnia skorzystać z konsultacji onkologicznych.

Kierownik nowej przychodni liczy na to, że z jej usług zechcą skorzystać nie tylko mieszkańcy Kartuz.

- Zapotrzebowanie na usługi medyczne, zwłaszcza na poziomie lekarza rodzinnego jest bardzo duże, dlatego liczymy, że z naszej oferty zechcą skorzystać nie tylko mieszkańcy Kartuz, ale i gminy, a nawet innych miejscowości – mówi Karol Fisahn. – Mamy już pacjentów z Trójmiasta, ale w tej chwili jak najbardziej można się do naszej przychodni zapisywać.

...tuż obok istniejącego Centrum Medycznego "Kaszuby". fot.W.Drewka

…tuż obok istniejącego Centrum Medycznego „Kaszuby”. fot.W.Drewka

W ofercie nowego Centrum Medycznego przy ul. Mściwoja II jest już m.in. poradnia stomatologiczna, a na początku roku ma powstać m.in. gabinet ginekologiczny. Nowa przychodnia to bez wątpienia konkurencja dla Centrum Medycznego „Kaszuby”, a także dla przychodni otwartej niedawno przy kartuskim szpitalu. Ale to dobre wieści dla pacjentów, którzy mogą się spodziewać mniejszych kolejek i usług na coraz wyższym poziomie.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [42]

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  No to niektórym kaski z NFZ odejdzie.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TITO

  Jedno mnie ciekawi,jakie będą opłaty? Bo wiadomo że społeczeństwo jest coraz biedniejsze, Ostatnio będąc w aptece zauważyłem że chorzy nie mają pieniędzy żeby wykupić lekarstwa.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ooooooo

  Czy kierownik jest za przychodni z Sierakowic?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xyz

  Najlepiej jak za medycynę bierze sie przedsiębiorca budowlany -chora gmina, chory kraj.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do xyz

  racja...

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Emo

  widać musi zabrac sie przedsiebiorca budowlany, ktorego firma od lat funkcjonuje na rynku i ma solidną markę. Jak dla mnie zlikwidować NFZ, niech powstaną prywatne szpitale i przychodnie, i niech one ściągają pieniądze od Państwa za leczenie obywateli którzy płacą swoje składki na nierobów z NFZ. To pacjenci zaczną wybierać tych, którzy sa profesjonalistami i są w stanie zapewniać pacjentowi dostep do usług medycznych na najwyższym poziomie. Prywatny właściciel będzie lepiej dbał jakość usług, oraz kwalifikacje personelu anieżeli placówka państwowa, dla której pacjent jest czy nie ma, nie ma znaczenia, w prywatnej firmie potraktujesz źle klienta, leci Ci po premi, lub nawet zwolnienie, a w państwoej? no upomnienie to już jest niesamowicie wysoka kara i jeszcze obraza majestatu.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kasia

  A ktos wie czy tam bedzie za darmo czy to beda gabinety prywatne bo takich nam pod dostatkiem a chetnie bym sie wypisala z przychodni na deptaku bo tam jest bałagan chamstwo i lekarze co maja nasze zdrowie w dupie popros o skierowanie bo sie martwisz swoim zdrowiem to predzej trumne sobie kupisz

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Redaktorze ?

  Nowa przychodnia jest na którym zdjęciu ?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # brawo

  ze powstaja nowe przychodnie ta na deptaku zatrzymala sie w latach 70-tych albo i dalej nawet klucz do toalety trzeba prosic w rejestracji i zostawic na zastaw dowod osobisty.CI ludzie nie maja pojecia o kulturze i szacunku do pacjenta,ktorzy wiecznie prosza i wizyty u lekarzy.nigdy tam niema miejsc a dodzwonic sie to graniczy z cudem az ktos zechce podniesc sluchawke i powiedziec to samo,ze brak miejsc.tam to trzeba chorobe zaplanowac .najwyzszy czas zeby ludzie mieli wolny wybor.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # moniczka

  Tak kierownik to ten z przychodni sierakowickiej

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Co nato Prezes z deptaku-ucierają mu nosa

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec 2

  Nie ucierają mu nosa. Ta sama ekipa z deptaka działa na Msciwoja II, a przychodnię na deptaku sprzedadzą,

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkanka k

  Kiedy w Kiełpinie bedzie ginekolog na NFZ?Jeśli będzie ten sam lekarz co w Kiełpinie to 90 zł na razie bierze.Stomatolog też prywatnie.Rodzinni przypuszczam że na NFZ.Nie wiem jak laryngolog i kardiolog.Może dziecięcy by sie przydał kardiolog w Kartuzach na NFZ? co wy na to?Ale konkurencja.Tylko chorować..

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  No w końcu! Ten deptak to powinni zamknąć. Co tam się dzieje. W listopadzie do okulisty jedyne wolne miejsce jest w czerwcu. A co do kultury która tam panuje z szefem na czele to lepiej nie gadać. A co do właściciela, na deptaku lekarz (?!) się nie sprawdził to tu może właśnie przedsiębiorca się sprawdzi.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do xyz

  A dlaczego niby przedsiębiorca nie może być właścicielem przychodni i zatrudniać lekarzy? Podaj jeden powód.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec kartuz

  Lepiej Niech pan Jacek zajmie się budowlanką i nie pcha w coś o czym nie ma pojęcia.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Emo ma rację

  Prawda. Lekarze przestaną zachowywać się jak święte krowy,jak pacjenci będą mieli prawo PRAWDZIWE prawo wyboru.Pójdą do tego,który jest dobry i do tego traktuje pacjenta jak człowieka,nie jak zbędny przedmiot. Brawo dla przedsiębiorcy!

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kicia

  Wielu lekarzy to bufony,którym wydaje sie ,że są panami wszystkiego.Przy czym zasada jest taka,że im głupszy lekarz,tym bardzie zadufany w swoim bufoństwie.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pacjentka

  Jakiś czas temu leżałam w szpitalu w Gdyni. Lekarza tam zastać graniczy z cudem- oni tam wpadają - robią operację i lecą do spółdzielni lekarskiej lub do prywatnej kliniki. Ten system jest chory!!!

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nazwiska lekarzy

  oby nowi lekarze, LEKARZE

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # opieka nocna i świąteczna?

  to jest tylko przychodnia dzienna, czy w nocy też pracują??

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ;-) x

  przychodnia ma kontrakt z nfz wiec darmowa jest jak narazie pediatra jest tylko dr szutenberg ktora odchodzi od stycznia calkowicie z przychodni na deptaku, jacy lekarze rodzinni sa tego nie wiem... badania laboratoryjne rtg itd mozna robic w szpitalu bo maja umowe podpisana a nocna opieka dalej pozostaje tam gdzie byla czyli w normalnej przychodni na msciwoja ale podejrzewam ze tez podpisza umowe ze szpitalem tak jak przychodnia przy szpitalu i tam bedzie nocna opieka. mi sie nowa przychodnia podoba ladnie schludnie czysto i co najwazniejsze panie w rejstracji bezproblemowe i bardzo mile.... nie ma problemu z wypisaniem skierowan i recept co jest bardzo duzym plusem...

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ opieka nocna i świąteczna?

  To POZ czyli 8-18 może jak NFZ rozpisze konkurs nowy to może będą mieli albo szpital a u klocza i tak już po 1 w nocy jest ciemno jak w d.... i personel smacznie śpi jeżeli to jest nocna opieka to chyba tylko personelu który śpi w tym budynku

 • 0 1 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # :-)

  jesli firma budowlana potrafi otworzyc przychodnie to proponuje aby biedronka także zajeła się branzą medyczną :-) sieć przychodni biedronka to by było coś !!! ;-)

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ :-)

  Ma sieć placówek medycznych tylko pod inną nazwą i z innym zakresem (medycyna pracy)

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # !!!

  Moi drodzy, ale to chyba nie chodzi o tego Wrońskiego, który ma firme budowlaną.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PAPA

  Dobra rada nie chorować!!! a lekarze pójdą z torbami.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zmiany

  Najważniejsze ze cos sie dzieje, sa jakies zmiany w naszej kartuskiej sluzbie zdrowia, czego nie mozna powiedziec np na temat Zukowa tam jak bylo tak jest - brak zmian :-/

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nowa przychodnia

  ta nowa przychodnia wcale nie jest taka nowa, lekarze sa z przychodni w kartuzach, kielpina i sierakowic, laboratorium z szpitala, moze nowi beda jacys specjalisci ale pewnie beda to tez ci sami co z kielpina

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tito

  Czy ktoś wie jakie będą ceny za usługi???

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Irek K.

  Potrzebny jest w Kartuzach Diabetolog lekarz od cukrzyków bo pacjenci z Kartuskiego muszą jeździc do Żukowa to jest skandal aby tak chorzy ludzie nie mieli tu swojego lekarza,okulista też by się przydał,ginekolog ,dentystów za mało w Kartuzach,a njważniejsze brak tu onkologa!

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # diabetolog w Kartuzach

  diabetolog jest w przychodni na ul. Msciwoja w CM Kaszuby

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pacjentka

  Na deptaku pracują świetne pielegniarki środowiskowe miłe i kompetentne. Mają swoją firmę i umowę z NFZ. Są godne polecenia. Moja rodzina korzysta z ich usług, więc nie wszystko na deptaku jest złe.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Pacjentka

  Nie wszystko jest złe...oprócz lekarzy!!!Same "dziadki " ,mogli już niektórzy sobie odpuścic i nie "truć" pacjentom życia.Ale cóż , tania siła ..

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # odp.

  jakie pielęgniarki środowiskowe, które obsługują wirtualnych pacjętów, mam nadzieję, że z czasem powstanie przychodnia rehabilitacyjna, bo ta za przeproszeniem na wybiku to nie leczy tylko wykonuje 300 % normy, a szkoda......................

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zakonnik

  Przecież na zdjęciu widać wyremontowany budynek Przychodni NZOZ KASZUBY.

  Dlaczego redakcja wprowadza ludzi w błąd?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kalina

  jest jakiś kontakt do tej przychodni? chciałabym zapisać tam dzieciaki....

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Trudno znaleźć ...

  Troszke się naszukałem:
  www.przychodniakartuzy.pl
  Mimo wszystko mogliby napisać coś więcej :)

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cvv

  Kardiolog nie jest na czas przychodzi jak mu pasuje
  jest arogancki i beszczelny poprostu żenada .

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Molly

  Na mnie donosik napisał do zusu kardiolog
  że jestem symulant a tu zawał i ciekawe jak
  mina jego teraz wygląda .

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # XXX

  NIEZADOWOLONA. OSZCZEDZAJA NA SKIEROWANIACH

 • 0 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karol kabulak

  Witam ta przychodnia sama sobie bybiera pacjentów bylem tam tylko 3 razy i dostałem czerwonom kartkę jak jeszcze raz przyjdę to bęnde opcionzony kosztami take osoby powini wyrzucić a teraz nie wiadomo czy iść czy nie

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.