Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Auto na wodę. Instalacja HHO - czy to się opłaca?

Opublikowany: 2012-10-24 12:54 Autor: Wojciech Drewka

Montując w samochodzie niewielkie urządzenie ze zbiorniczkiem na wodę możemy zaoszczędzić od 20 do 50 proc. paliwa. Tak twierdzą propagatorzy i użytkownicy systemów HHO - instalacji wytwarzającej wodór. - Sam jeżdżę z takim urządzeniem i to naprawdę działa - mówi Robert, który w swoim warsztacie w Łapalicach montuje tego rodzaju instalacje.

REKLAMA

 Reklama Bat

Sposób działania systemu HHO jest stosunkowo prosty – niewielki generator, w którym znajduje się woda destylowana z dodatkiem np. wodorotlenku potasu, pod wpływem prądu wytwarza wodór i tlen. Gaz doprowadzany jest do komory spalania silnika, gdzie miesza się z benzyną.

Pan Robert ze swoim generatorem HHO. fot.W.Drewka

Pan Robert ze swoim generatorem HHO. fot.W.Drewka

Zdaniem propagatorów tego rozwiązania, ponieważ wodór jest bardzo energetycznym gazem, zastosowanie go w silniku spalinowym znacząco zmniejsza zużycie konwencjonalnego paliwa. W Internecie wypowiada się jednak wielu sceptyków, którzy nie wierzą, że w niewielkim urządzeniu i przy stosunkowo niskim natężeniu prądu da się wytworzyć tyle gazu, by pozwalało to realnie obniżyć zużycie paliwa. Podkreślają też, że urządzenie potrzebuje sporo prądu, którego wytwarzanie dodatkowo obciąża silnik. Ich zdaniem rachunek ekonomiczny wypada więc na niekorzyść tego rozwiązania.

Innego zdania jest jednak pan Robert, który w Łapalicach w swoim warsztacie wytwarza i montuje tego rodzaju instalacje.

- Wiem, że sceptyków jest wielu, ale ja sam używam tego urządzenia w samochodzie i to naprawdę działa – mówi. – Silnik mniej pali, mniej się zużywa, bo mieszanka, którą otrzymuje jest czystsza. No i jest też efekt ekologiczny, bo wytwarzamy mniej dwutlenku węgla. Co istotne, instalację tego typu można stosować zarówno w silnikach benzynowych, diesla, a także w połączeniu z LPG.

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

Jak podkreśla pan Robert, wielkość urządzenia oraz ilość wytwarzanego gazu dostosowuje się do pojemności silnika.

- Liczy się wielkość cel, czyli więc szczelin pomiędzy warstwami blachy, z których zbudowany jest generator – mówi. – Im większa powierzchnia cel i większe natężenie prądu, tym więcej gazu. Urządzenie, które ja stosuję pozwala wytworzyć 2,5 litra gazu na minutę. Natężenie prądu wynosi w granicach 20 amperów. To tyle jakbyśmy włączyli w samochodzie halogeny, albo nieco większej mocy sprzęt grający. Ważne jest też wprowadzenie odpowiednich ustawień silnika.

Instalacja, jak mówi nasz rozmówca, jest w pełni bezpieczna, bo wodór nie jest gromadzony – ulega całkowitemu spaleniu. Elektronika zastosowana do sterowania urządzeniem zawiera niezbędne bezpieczniki. Ale czy to się rzeczywiście opłaca?

fot.nadesłane

fot.nadesłane

- Koszt instalacji, w zależności od rodzaju samochodu, waha się w granicach 2 tys. złotych. Nie mówimy przy tym o wątpliwej jakości tanich urządzeniach sprzedawanych na różnych aukcjach. Jeżeli policzymy sobie, że możemy zaoszczędzić nawet do 50 proc. paliwa, to łatwo można obliczyć, że wydatek się szybko zwraca – mówi pan Robert. – Jedyny koszt eksploatacji HHO to konieczność dolania do pojemnika co jakiś czas wody destylowanej, która kosztuje kilka złotych.

Być może HHO to jedno z wielu rozwiązań w poszukiwaniu sposobu na wysokie ceny paliw. Niektórzy twierdzą nawet, że znajdzie ono zastosowanie także poza motoryzacją. Tymczasem fora internetowe puchną od wpisów na temat tego, czy to działa czy nie.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [223]

 • 3 3 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # HHo Lippa

  na portalu aukcyjnym taki generator ten sam mozna kupic za 580 zł to koszt instalacji 1400 zł ???? Ładna reklama

 • 3 7 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # HHO i zima

  Uważajcie żeby zimą nie rozwaliło wam tej instalcji i zbiorniczków z wodą. Wiadomo co dzieje się z nią zimą ;)

 • 2 15 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # HHo Lippa

  Wodór z tlenem są zbyt mokre. Nasze silniki nie są do czegoś takiego przystosowane (żaden silnik nie jest do tego przystosowany), a to może spowodować wdanie się dość szybko korozji, co jak wiadomo prowadzi do remontu silnika nie wspomnę o wtryskach jakie są czułe

 • 9 5 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mokre błahahaha

  Taaaa, ty też jesteś mokry. Trzeba było chodzić na fizykę i chemię chłopie, a nie kamieniami w szkołę rzucać. Parę lat temu z LPG pewnie też byś się śmiał, a dziś pół Polski i Europy na tym jeździ.

 • 9 4 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomek

  AMPERÓW!!! To się odmienia.

 • 2 4 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taaa tylko jedno ALE ...

  W razie kontroli drogowej przez policję – baj baj dowód rejestracyjny ;)
  cyt. "Samochód, który podjedzie na przegląd z taką instalacją, nie przejdzie wymaganych badań technicznych. A to z racji tego, że nie posiada atestu instytutu transportu samochodowego. Takie atesty, niestety, należy załatwiać indywidualnie do każdej takiej instalacji. A ponieważ kosztują dużo, są nieopłacalne – mówi Grzegorz Kryciński (45 l.), diagnosta samochodowy. I ostrzega: – Jeśli ktoś zamontuje sobie coś takiego, robi to tylko na własną odpowiedzialność!"
  zródło: http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14158783,wiadomosc.html?ticaid=1f66e&_ticrsn=3

 • 0 7 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chemik

  w czasie elektrolizy wydziela się nie tylko wodór!!! gdzie odprowadzany jest tlen, który w połączeniu z wodorem tworzy nic innego jak mieszaninę piorunującą, w efekcie czego powstaje H2O, związek znany jako woda???
  czy nie ma zagrożenia detonacji?

 • 7 1 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Takie instalacje wynaleziono i zastosowano w Japonii 50 lat temu. Niestety lobby samochodowe nie dopuści do masowej produkcji. Woda niestety znajduje się we wszystkich sprzedawanych paliwach.

 • 4 4 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  woda jest także w moczu i tanim winie - czyli co chłopie proponujesz w związku z tym?

 • 4 7 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hahahah

  Brawo perpetuum mobile!!! Otrzymujemy więcej energii niż dostarczymy. Pan Albert Einstein chyba się w grobie przewraca bo jego prawa okazały się błędne

 • 4 6 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chodziłem_do_szkoły

  Wodór nie jest paliwem, a nośnikiem energii. Entalpia tworzenie wodoru jest wyższa niż jego spalania, co za tym idzie, żeby wytworzyć w ogniwie wodór trzeba dostarczyć więcej energii niż odda wodór podczas spalania.

 • 3 5 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @chodziłem_do_szkoły

  aby wiesz co pleciesz? chciałeś zaświrować? no sorry, nie wyszło

 • 2 2 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ja_też_chodziłam_do_szkoły

  chodziłem_do_szkoły ma jak najbardziej rację, a gdybyś Ty tak dużo wiedział o entalipii, entropii i energii swobodnej układów to nie ploótłbyś takich głupstw! wodór paliwem, jest tylko w tym sensie, że spalając się daje energię.... przydałby Ci się kurs podstawowy z chemii fizycznej... a słowo "chwalidupa" było tu zupełnie niepotrzebne, ale przyzwyczaiłam się, ze akurat tu nie można liczyć na kulturalną dyskusję

 • 1 2 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chodziłem_do_szkoły

  Ja doskonale wiem co to entalpia i entropia oraz jaki mają wpływ na energię swobodną układów a tobie ta wiedza widocznie nie jest do końca znana. Skoro chcesz się czegoś dowiedzieć polecam jakikolwiek podręcznik do termodynamiki. Zapewne już w pierwszym rozdziale znajdziesz interesujący cię wzór. Ale nie martw się skoro wiesz co to entalpia i entropia to i tak jesteś mądrzejszy od 80% polskiego społeczeństwa :D Niestety jeszcze trochę ci tej wiedzy brakuje.

 • 3 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ja_też_chodziłam_do_szkoły

  to czym zatem jest paliwo? wodór jest jak najbardziej paliwem i nie ma innej definicji w tym przypadku!!!

 • 2 3 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # super cudo dla frajeroow

  po turbinkach kowalskiego i magnetyzerach przyszło HHO

 • 0 1 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  Reaktywował się spec od wszystkiego. Zaśpiewaj może o jakimś wzorze przemian chemicznych...

  Co to głównego wątku, to często wiara bierze górę nad faktami i rozsądkiem.

 • 0 2 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # polecam etopiryne

  na ból głowy

 • 1 1 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  Panowie opinie są różne , wiem tylko tyle że to działa i nie trzeba żadnych przeglądów bo instalacja jest całkiem bezpieczna .

 • 5 2 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Expert Specjalista

  Jestem expertem, proszę o mądre pytania.Na jedno już odpowiadam- "Czy to się opłaca ?" Odpowiadam-Tak to sie opłaca Panu Robertowi.Proszę o dalsze pytania.

 • 1 2 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wróżbita Euzebiusz

  I Robert naprawdę w to wierzy ze to oszczędza paliwo ? Perpetum mobile prawdziwe perpetum ,trzeba będzie zmienić zasadę zachowania energi.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mww

  Na Allegro coś takiego to sprzedaja -to blokują im konta

 • 1 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sie pytam

  1.Na lekcji chemii nauczyciel pokazywal jak uzyskac wodor i tlen z wody. 2 proby i 2 wybuchy no bo tlen sie mieszal z wodorem. Tutaj pisze o wodorze i tlenie a potem tylko o wodorze. Gdzie sie podziewa tlen pytam.
  2. Gdyby robil wodor i na nim tylko jechal to napewno bujda.

 • 4 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  Jasne że spala się wodór i tlen , ale to jest tak jak kolega wspomniał wcześniej gaz LPG to czary potem były kolejki w warsztatach żeby instalacje zamontować , teraz montują już do diesla , z tym będzie podobnie tylko musimy poczekać kilka lat . Samochody na gaz wodorowy śmigają już od 50 lat jak nie wcześniej problem był z przechowaniem i tankowaniem gazu wodorowego bo jest mega wybuchowy , w tej konstrukcji którą pokazuje p. Robert tego problemu nie ma gdyż ten gaz który się tam wyprodukuje jest od razu spalany i też nie jest to nic nowego skoro od kilku lat w Kanadzie i Stanach montowane jest to do karetek , wozów strażackich i policji . W naszym kraju właśnie jest taka mentalność ludzi , najpierw się z czegoś śmiejemy potem sami jedziemy to zamontować . Kolega jeszcze wspomina o perpetum mobile , przecież mając to urządzenie i tak trzeba samochód tankować , nikt nie wspominał przecież o jeździe na samym wodorze. pozdrawiam

 • 8 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pieniacze

  malymi krokami do ceku . byc moze nie jest to jeszcze doskonale urzadzenie ale wszystko zmierza w slusznym kierunku . głupki zawsze byly przeciwko postepowi.

 • 3 4 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # uczeń gimnazjum

  @ Piotr.Klania się czytanie ze zrozumieniem artykułu.To prawda że od lat istnieją silniki na wodór,tujednak chodzi o wspomaganie procesu spalania paliwa (Benzyna czy ropa)produktem elektrolizy wody czyli wodorem i tlenem.Więc teraz postaram się prosto wyjaśnić istotę tego rozwiązania.1.Wodór i tlen ulega spalaniu wraz z np benzyną.2 wodór i tlen uzyskujemy poprzez elektrolizę wody wykorzystując prąd z altelnatora.3.Altelnator wytwarza prąd spalając benzynę.Fizycznie nie jest możliwe aby w tym procesie uzyskać dodatni bilans energetyczny.Prądnica nie ma 100% sprawności tak samo proces elektrolizy,dochodzą opory mechaniczne i elektryczne.Istniej fizyczna zasada zachowania energii jak dotąd nikomu nie udało się jej ominąć .Tak więc to niemozliwe aby to rozwiązanie oszczędzało paliwo.

 • 8 3 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kolasa

  Mój szwagier ma pewny sposób na oszczędzanie paliwa .Jak to robi ,otóż wykręca przednie żarówki zostawiając tylnie .Żarowki jak wiadomo emitują strumień fotonów który odpycha samochód.Podobno oszczędza do 37% paliwa ale osobiście mu nie wierze.Acha zapomniałem dodać jak jedzie do tyłu to gasi tył zapala przód.Myśle że można by popracować przy skrętach nad kierunkowskazami było by jeszcze kilka %.

 • 10 2 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # basel

  Pomyślcie logicznie gdyby urządzenie nie działało właściciel wynalazku nigdy nie dostałby patentu,a takowy jest.Druga sprawa dlaczego większość radiowozów w Kanadzie ma już taką instalacje na wyposażeniu?Ciekawostką jest,że najnowsze prototypy aut mają również wspomagacza HHO.Więc komu zależy na tym by negować wynalazek?Tłumaczenie,że to niezgodne z prawami fizyki czy chemii jest totalną bzdurą,gdyż w szkole nie ma materiałów,które bezpośrednio tłumaczą zjawisko spalania razem wodoru,paliwa i tlenu w cylindrze.Tak jak i wielu innych odkryć,a wszystko dlatego,że popyt na paliwo musi być zawsze.Jako sceptyk dwa lata temu wykonałem takową instalację.Zysk jest niewielki bo w granicach 15-25%,ale jest.Dobra rada zanim coś ocenimy sprawdźmy to sami,bo może nas spotkać rozczarowanie.

 • 5 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  Pisałem wcześniej że to działa bo mam zamontowaną instalacje HHO w samochodzie którym robię około 2500 km miesięcznie , oszczędza około trzy litry na 100km załóżmy że 2,5 litra , czyli miesięcznie spalam 62,5 litra paliwa mniej , rocznie koledzy wychodzi 750 litrów , po ile jest olej napędowy wszyscy wiemy , więc ja jestem z oszczędności zadowolony i uważam że kolega basel ma w pełni racje . POZDRAWIAM

 • 9 5 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rebo

  fizyka, Newton, prawo zachowania energii itd. to ogólniki - ogłupiacze. Po to jest szkoła aby nie rozwijać tylko wytresować posłusznego niewolnika. Szkoda, że niektórzy powołują się na fizykę a nie pomyślą, że inna fizyka była 200 lat temu, inna jest dzisiaj a jeszcze inna będzie w XXIII wieku.
  Rok 1712, rozmawia dwóch mężczyzn:
  - Kiedyś być może będzie taka niewidzialna siła, którą można będzie przesyłać drutami. Ta energia będzie poruszać pojazdy, maszyny, będzie w każdym domu, będzie napędzać miliony urządzeń i ułatwiać życie na każdym kroku. Dzięki niej włączymy wszędzie światło w jednej chwili...
  - Głupi jesteś! Podaj dowody, fakty. Nauka wyklucza coś takiego!
  W HHO nie trzeba ani wierzyć ani nie wierzyć - można to sprawdzić. Czyli najpierw sprawdź a potem pisz swoje głupawki...

 • 5 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Użytkownik HHO

  Też byłem niedowiarkiem , sprawdziłem działa, 30% dla mnie to dużo, jestem bardzo zadowolony, nie wiem czemu niektórzy to krytykują morze mają stacje paliw, obroty im spadają.

 • 2 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oszolomix

  testuje na razie. Generator wytwarza około 1 litr HOO bez podciśnienia z silnika. Zatankowałem 28 litrów gazu LPG. Z reguły daje to 290km trasy mieszanej. Opowiem resztę jak gaz LPG się skończy.

 • 4 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Slaw3170

  Do Basel,Piotr i Rebo. Panowie macie rację. Śledzę zagadnienia HHO na forach i wszędzie jest tak samo-ludzie ten temat wyśmiewają ponieważ podpierają się zasadami fizyki i chemii. Ktoś napisał, że już z wiedzy wyniesionej ze szkoły podstawowej wynika niedożeczność tego pomysłu. Ja dam przykład; że mnie też uczono w podstawówce jak w Egipcie budowano piramidy-niewolnicy, bale drzewne itp dzisiaj oglądam poważne filmy w których archeolodzy szukają dowodów wraz z inżynierami na sposób budowy piramid - nikt jeszcze nie znalazł wyjaśnienia tego zagadnienia, istnieją tylko teorie. Ale w szkole podstawowej XX wieku już wiedzieli:). Dlatego podpieranie się niedowiarków w przypadku HHO podstawową wiedzą jest śmieszne.
  Wcześniej czytałem, że wartość energetyczna spalania wodoru jest zbyt mała w stosunku do energii potrzebnej do uzyskania wodoru, ale czy mieszanka wodoru, tlenu i np. benzyny nie tworzy przypadkiem nowego " paliwa" o większej energii spalania. Jednak są ludzie, którzy zamontowali te urządzenia i są zadowoleni. W internecie jest sporo informacji o zastosowaniu HHO w USA i Kanadzie coś jednak w tym jest. Do sceptyków informacja: jednak to amerykane latają w kosmos a nie my.

 • 5 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Łukasz S.

  Działa!!! spalanie jakies 50 % sie obnizyło szkoda ze nie ma jeszcze przepisów na take cacka. pisza ze silnik nie przystosowany ze woda z wodorem zbyt mokra, a LPG zbyt suche Marudza ci co nie maja, wiec niech sie nie wypowiadaja AUTO seat 1,9 TDI ASV

 • 3 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wito

  piszecie bzdury zajmujcie się lepiej macaniem kur bo to najlepiej potraficie ,co mają wtryski ,te tak,bardzo czułe do HHO proszę mi wyjaśnić nie jestem znawcą kur,przecież HHO jest podpinane do kolektora ssącego, a nie do wtrysku

 • 2 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wito

  piszę nie dla reklamy żeby kupować,bo taką instalację można samemu sobie zrobić,tylko wystarczy popatrzeć jak jest zbudowany cep.właśnie LPG jest suche HHO mokre.Więc siadajcie na rowery.

 • 5 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Misiek

  Moi drodzy piszcie sobie co myslicie ale ja wiem jedno .HHO działa ale jest jeden niezbędny krok.Koniecznością jest montarz kontrolera sondy lambda tz "EFIE" jego brak przesądza sprawę,ponieważ wraz z wodorem podawany jest tlen sonda podaje złe informacje i zamiast zmniejszenia dawkowania paliwa to je zwiększa.Zamontowałem EFIE zużycie paliwa spadło o 40 % jestem dumny jak paw i śmieje się z niedowiarków,tęmpaków,którzy nigdy nie przesuną się dalej

 • 2 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bubububu

  Ja jak większość nie wierzyłem w działanie HHO, I tak dal picu zbudowałem sobie agregacik razem z 2 kumplami . Nie wyszło to nawet drogo ;) Jak zna się budowę można zbudować sobie całą aparaturę samemu w 2-3 dni, kumpel który zamontował sobie tą aparaturę w 190 na gaźniku z gazem oszczędził 6l LPG . Nie wierzyłem mu ,ale jak zrobiliśmy trasę 100 km na 6l LPG to nie było bata musiałem mu uwierzyć ... a tak dla WSZYSTKICH DODAM ŻE KOSZT TAKIEJ APARATURY DO SAMOCHODU Z LPG 1 GENERACJI TO OKOŁO 300-350ZŁ OCZYWIŚCIE JAK SIĘ ROBI SAMEMU WIĘC PO CO KUPOWAĆ I PRZEPŁACAĆ ... Ocenę zostawiam dla was

 • 1 2 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bubububu

  A może dodam jeszcze że dokładaliśmy 2 alternator i zamiast 20 A mieliśmy ok 40A :) i To co się tam leje to nie czysta woda tylko SILNA ZASADA -KOH... Więc troszkę wiedzy z chemii wystarczy żeby dowiedzieć się że jest cholernie żrąca...

 • 1 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bubububu

  Zapomniałem o jeszcze jednej rzeczy mianowicie trzeba pokombinować i zamontować jakiś anty wybuch czego w tym projekcie nie widzę... W razie cofki z Silnika ten cały zbiornik z zasadą może eksplodować ;)

 • 4 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek

  Niema problemu na cowkę są dostępne zaworki zwrotne.
  A do tego kretyna który bał sie zamarzania KOH nie zamarza

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hho

  Gromadze potrzebne elementy i przy dobrych porywach w ciągu tygodnia odpale hho w audi a8 v6 2.5 tdi. Bubububu napisz jaką cele zastosowałeś mokre czy suche. Od razu zamierzam zamontować kontroler MAP.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bubububu

  Cela sucha ;)

 • 1 2 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wacek

  misiek....koh w stęrzeniu jakie jest optymalne do elektrolizy ZAMARZA!. Przy większym stęrzeniu KOH będziesz mieć taki pobór prądu ze ci kable popali!!!!! JESTEM PRAKTYKIEM A NIE TEORETYKIEM. POZDRAWIAM

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oko

  Misiek, a moim zdaniem EIFE to totalna bzdura, przecież im więcej tlenu tym lepiej. Cała idea zimnego dolotu dokładnie na tym polega. Po co oszukiwać silnik jeśli chodzi o ilość tlenu..?? Jeśli pozwolisz silnikowi pracować normalnie czyli bez EIFA, będzie wtedy dochodzić do całkowitego spalania mieszanki. Co z tego, że komputer doda wtedy więcej paliwa...?? Co w tym złego...?? Korzyści z kompletnego spalenia mieszanki odczujesz po pedałem gazu, co przełoży na jego mniejsze wciśnięcie przy danej prędkości i stąd idą oszczedności. Jeśli piszę głupoty, oświećcie mnie proszę.

 • 0 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Michał Trik

  Kolego oko , nie o więcej tlenu chodzi a o więcej powietrza w którego skład wchodzi tlen, którego jest ok. 25% objętości powietrza , ale nie wiem czy kolega dostrzega róznice ,
  Jezli dodamy sam tlen to zostaje zabuzona równowaga w której powinno być odpowiednio paliwa i powietrza a nie tlenu,
  komputer za pomocą sondy lambda mierzy ilośc tlenu która przekłada się na ilośc powietrza- to taka drobna róznica.

 • 0 3 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wacek

  A swoją drodą ciekawe jak z zamarzaniem radzą sobie ci co sprzedają gotowe zestawy hho. Bo twierdzą ze koh niezamarza a jak wcześniej pisałam koh w stęrzeniu jakie jest optymalne do elektrolizy ZAMARZA!
  PEWNIE NIKT NIE ODPOWIE BO HHO TO ŚCIEMA!!!!

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bubububu

  prosto tak samo jaz z płynem chłodniczym denaturat się ta substancja nazywa bądź spiryt na co kogo stać ;)

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Grego525

  Nieważne jak, ważne, że to działa ;) Naprawdę działa, ja potwierdzam.

 • 1 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wacek

  Bubububu.... a sprawdzałeś z tym spirytusem? Nie wiem ale jak sie nie myle to plyn chlodniczy jest na bazie glikolu. A chodziło ci pewnie o płyn do spryskiwaczy. Tylko ze układ hho nie jest obiegiem zamkniętym i wydaje mi sie ze spirytus poprostu odparuje.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bubububu

  W zimie ?? przy ujemnej temperaturze wądpie żeby Spirytus odparował ;)

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wacek

  ja już przetestowałem z spirytusem i juz wiem wszystko

 • 2 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kuleczka

  Panowie powiem jedno. Na Forum davidke dowiedie sie wszystkiego czy dziala czy nie. To co mnie flustruje jest to ze wszedzie poza nim jest tak ze temat hho jest tepiony i usuwany pytam dlaczego??? Odp kest prosta . Metody stosowaniua enrgi odnawialnych jest nie tylko sledzona przez zwyklych zjadaczy chleba. Ktorzy to. Kombinuja jak najmniej stracic. Kasy na paliwo swiatlo? Czy wode poto by kupic sobie baadz zonie cos fajnego. Sledz poto by pisadz bzddury bo pilnuja by technologia sie nie rozprzestrzenila bo jak koledzy wczesniuej zauwazyli. Ze ktos musi rope wydobyc, ktos musi ja przetworzyc a ktos spredac i w ich interesie jest to by kazdy myslal ze hho to bujda na resorach. Powiem wiecej jestem w tym temacie juz od 2lat i wiem duzo a pozatym sie ucze dalej. Temat sledze. Na uczelni rozmawialem z frofesorem na temat hho wynalazcy powstania i pirwotnego zastosowania. Dowiedzialem sie ze. W warunkach labaratoryjnych hho (chodz diala na nieco innej zasadz niz wszyscy znaja lecz bardzo podobnej) to osiaga 300%!!!!!!!!!!!! Kurwa! Sam bylem w szoku ale mniejsza z tym. Niestety my jestesmy w nieznacznym stopniu zblizyc sie do tego jesli komus sie udaje dosjsc do 50% to powinien byc dumny bo by reaktor byl sprawny to Smusz byc materialy i technologia z gornej polki niestety... aha ucvzelnia to elektro technika wroclawska. Rada na to wszystko jest jedan ci co wieza niech dzilaja ale niech sie ucza miejcie otwarte umysly bo kiedys nie wiezono ze czlowiek sie oderwwie od ziemi a juz siedzi na orbicie ziemskiej:D dla ciekawskich to moge tez podac dosc nie realny temat jak uklady silnikow magnetycznych z magnesow Nie dymowych ktre sie kreca same! I co? Wiem ze to dziala bo sam taki zrobilem koszt 200zl i 2 tyg ale alternataor z mala przerubka i swiatlo na altance jest za darno :D a pomyslcie co mozna zrobic jak ktos ma do dyspozycji 1000zl ? Ogranicza sas tylko wyobraznia ty widzisz wode myslisz pragnienie ja widze wodde mysle nieskonczone zrudlo energi...

  Ps przepraszam za ortografie z fizy i hemi zawsze 5 a polski ledwie 2 hahaha

 • 2 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kuleczka

  Tak dla przejzystosci wodor ma 120Mj/kg. A wegiel 25Mj/kg. Spala sie w tem 2500c i moge podac jesscze kila ciekawostek jak ktos by byl ciwkawy nap. CzAs spalania czy rozchodzenia sie plomienia itp ale to dla wtajemniczonych hahah. Mam 22l i nie jestem niewolnikiem systemu zawsze sie przeciwstawialem . Ci co wieza niech dzialaja nie robcie tego dla chwaly ale dla siebie w garazach piwnicach i gdzie tylko chcecie pokazujcie znajomym i tak droga pantoflowas sie rozejdzie. I zawsze bedzie mialo. Zdanie pozytywne bo sami widzicie co dzieje sie na forach znajdzie sie jede debil co pozjadal wszystkie rozumy na innych forach i piuerdoli jaki to on nie jest znawca a nawet nigdy nie slyszal o stali nierdzewnej 316l. 1.4404 jak to woli:0 ktora wchodzi w sklad budowy generatora. Takim to powinni blokowac konta. Prawda jest jedna to dziala w mniejszym lub wiekszym stopniu jak ktos by chcial to moge wytlumaczyc ale nie chce mi sie pisac bo jade pociagiem na wyklady i pisze z fona. Pamietajcie za. Czasow prl kazda rozmowa byla kontrolowana a myslicie ze internet jest bezpieczny? Ze kazde Forum jest wolne i bez karne? Prtzevzytaj uwanie regulamina... kazdy temat hho jest sledzony i zawsze znadzie sie znawca o tego pilnuje i da 1000 argumetow na niekozysc czegos co mozna samemu zrobic w domu. Jestem zalogowany na kilku forach i zauwazylem prawidlowosc mianowicie niki sie zmieniaja ale forma wypowiedzi nie i zauwazylem ze na kazdym z tych Forum te same osoby pisa smieci i same negatyne zeczy dlaczego dopowiedzcie sobie sami.... moral jeden z uporem dazcie do celu hho dzIala jak tos ma dostep do platyny to niech da znac xD mozna wykonac bardzo bardzo sprawny reaktor hho ale to tak na boku. Pomyslicie ze jestem jakis maniak badz dziwak z oblakaniem na tenat hho ale godz prowadzilem wlasne Forum to zawsze mi je usuwali dlaczego? Prawda boli.... nie wspomne o policji w domu i zarekwirowanych komputerach....

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kuleczka

  Do pelnej wypowiedzi brakuje tylko
  jezdze fordem mondeo 2.0i 147km spalanie w granicach 8l czyli malo jak ktos zna te auta :)osczednosc w granicach 32% w zaleznosci od pory roku generator 21 blach stezenie elektrolitu 20% 20 amper plyty to 316ti . Gen najlepiej sie sprawdza w autach z instalacja LPG najwieksa oszczednosc mozna dojsc do 50%

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bubububu

  kuleczko zgadzam się z tobą w 100% i z tym że w autach z LPG można spaść do 50% ;) sam nawet byłem tego świadkiem ;) i powiem ci że aż serce rośnie ;)chętnie bym z tobą podebatował na ten temat ale nie na forum ...

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rrobertn

  kuleczko, wpisz w Google: "cela sucho-mokra" i wskakuj na forum
  pozdr Robert

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Alfred Pacewicz

  Proletariusze HHO łączcie się.
  Siła nie w jednostce lecz w zespole.
  Alfred

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Albert Pestka

  Do tych co piszą, że to zakrawa o perpetum mobile i przeczy prawom fizyki o zachowaniu energii poznanym już w podstawówce.
  Trzeba było jednak nie kończyć edukacji na podstawówce to nie pisalibyście takich bzdur.
  Otóż tu mamy proces chemiczny, więc zachowanie energii w znaczeniu fizycznym się tu nie sprawdza (o tym w podstawówce już nie uczyli?). W chemii bilans energii potrzebnej do uzyskania konkretnej przemiany chemicznej może, być zarówno ujemny, równy jak i dodatni.
  Wg waszej tezy wzbogacanie uranu nadającego się pózniej do wytwarzania energii jądrowej nie ma sensu, bo więcej energii musimy w to włożyć niż zyskamy. Na pozór niewzbogacany uran wygląda jak zwykły kawałek metalu, a jednak dzieki pewnym procesom fizyczno-chemicznym można uzyskać z niego tyle energii. Tak jak woda na pozór jest zwykłą wodą, ale dzięki pewnym procesom, można wydobyć z niej dużą energię.

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ola Małopolska

  Co ten diagnosta wykombinował w kwesti odbierania dowodu rej bo w aucie jest hho zamontowane . Atesty sa konieczne w przypadku instalowania zbiorników magazynujacych lub przy zmianie konstrukcji pojazdu .HHo jest dokładka do filtra powietrza oszczędzajacą zużycie paliwa jak turbinki, wakuometry czy inne wymysły . Przestań Pan gadac bzdury ! Chyba Orlen Pana wspiera !

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kwiato

  można zainstalować drugi alternator i powiększyć przepływowość wody destylowanej przez cele, wiadomo większy prąd i więcej HHO - można spróbować. zasada w ogóle prosta tak więc warto zobaczyć, sam jutro pomajsterkuję może coś wyjdzie :)

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kwiato

  w razie co to piszcie jak macie inne pomysły slawekkwiat@poczta.fm

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # swistak2321

  zrobiłem prowizorkę zainstalowałęm w mondeo mk3 2002rok disel tddi
  efekt cichsza praca brak dymu z wydechu lepiej się zbiera i pali teraz 3,5 litra komputer nie kłamie !!!

 • 1 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Misiek

  Najprostrza instalacja kosztuje nie 2 tys. a 250 zł. + sterownik sondy lambda za 50-100 zł. i woda destylowana 80 gr.l.
  HHO ma wielką przyszłość (nie dla arabów) ale zeby wszystko było ok .MUSI BYC PODLACZONY STEROWNIK SONDY LAMBDA EFIE,którego zadaniem jest oszukanie komputera co do ilości tlenu w spalinach i tym samym zmiana wartosci napiecia sondy lambda.

 • 3 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piotrek S

  Witam Wszystkich.
  Czytając Wasze komentarze za i te przeciw laikowi trudno podjąć decyzję montować czy nie instalację HHO? Ja kupiłem taką instalację , która przy 20 Amperach daje 1 litr wodoru na minutę. Zamontowałem ją w autku i wiecie jaki był efekt? Zwiększenie sie o pół litra na 100 km spalania LPG. Czyli z 8 l na 8,5 l. Prawdopodobnie z powodu zwiększenia obciążenia alternatora. Nastepnie dokupiłem za kolejne pieniądze regulator sondy lambda, zamontowałem i też kicha. Potem zmontowałem celę z rurek na wzór Joe Cell i też kicha. Kombinowałem z różnymi miejsacami podłączeń, przed i za przepustnicą i też nic. Owszem trzeba przyznać, że jeśli zaczyna płynąć wodór lekko odczuwalna jest różnica w obrotach silnika. Natomiast po swoich doświadczeniach myślę, że trzeba zbudować taką celę, która pozwoli odpalic i utrzymać auto na biegu jałowym, choć to nie będzie łatwo. Wiem jedno to z pewnościa działa, tylko jest kilka czynników do spełnienia,

 • 2 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Misiek

  Proponuję abyś na chwilke odłączył sondę i obserwował pracę silnika.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Misiek

  OKO zrozum,że są granice bogatej mieszanki ,gdy zostaną przekroczone silnik pali jak smok i nie chce jechać .System lambda pracuje na zasadzie odczytu ilosci tlenu w spalinach, a nie powietrza potrzebnego do spalania benzyny,który to wynosi 1kg ben do 14,9 kg powietrza.około 17m3

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # grzegorz

  moje pytanie:skad EFIE wie ile ekstra tlenu jest doprowadzone do cylindrow.Moim zdaniem aby taki uklad dzialal poprawnie musi byc sprzezenie zwrotne.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Misiek

  EFIE- dostaje sygnał z sądy lambda, ta zaś pokryta jest platyną albo tlenkiem cyrkonu i pod wpływem tlenu zmienia wartości napięciowe,te odczytane przez komputer pozwalają na dostosowanie odpowiedniej mieszanki i podanie odpowiedniego sygnału na wtryskiwacze .TAK DZIALA SYSTEM LAMBDA.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # grzegorz

  Dzieki Misiek za odpowiedz.Ja wiem jak w normalnych warunkach dziala oxygen sensor .Moje pytanie jest o korekte jaka ma wprowadzic EFIE.Skad EFIE wie jaka zmiane dokonac jezeli wartosc wytwarzanego tlenu w generatorze HHO nie jest zdefiniowana?Jezeli nawet uda sie dostroic EFIE do srednich obrotow silnika to co w gornym i dolnym zakresie gdzie procentowo beda skrajne wartosci a EFIE wprowadza stala korekte?PYTANIE NIE BYLO O SYSTEM LAMBDA TYLKO O EFIE.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Misiek

  EFIE nie wprowadza zmian zawartości tlenu w generatorze.EFIE koryguje skład mieszanki w zależności od ilosci tlenu w spalinach np. Gdybyś zastosował HHO w silniku bez sądy lambda EFIE nie byłby potrzebny jedynie korekta gaznika.Kiedy posiadamy HHO niezbędny jest EFIE.

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # K.Kolaska

  Pan Robert nie wytworzył tego generatora . Pochodzi on z firmy ORDON , tylko zdrapana została naklejka z firmą. Wszystkie informacje i dane są prawdziwe , lecz są wierną kopią słów producenta który podaje te informacje każdemu klientowi telefonicznie.Wiem, bo sam doradzam w/w firmie w procesie budowy generatorów.Pozdrawiam.

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bruno

  Witam wszystkich , szacun dla pana kuleczki i innych którzy wiedzą że to działa , panie K.Kolaska takie same generatory buduje jeszcze kilka innych firm oprócz firmy ORDON i wszystkie działają na tej samej zasadzie ale tu nie o to chodzi z kat jest generator tylko że montując go w samochodzie można zaoszczędzić paliwo . I jeszcze jedno panowie generatorem wodoru za 250 zł to można wytworzyć wodór i to wszystko i nawet EFI za 100zł nie pomoże nam w oszczędzaniu paliwa . Zamontowałem sobie instalacje u pana Roberta do ciągnika siodłowego MAN i czy wytwarza te generatory czy nie to panowie z tej firmy mają o tym pojęcie , montaż bardzo profesjonalnie a najważniejsze że oszczędza 9 litrów na 100 km , dlatego jestem zadowolony . Cena nie za duża nie za mała zwraca się szybko poza tym nikt nie jest PCK każdy chce zarobić . POZDRAWIAM

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # grzegorz

  Dziki jeszcze raz za odpowiedz chodz tak naprawde nie na temat.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # grzegorz

  Czesc Misiek ,napisales wczesniej

  "HHO ma wielką przyszłość (nie dla arabów) ale zeby wszystko było ok .MUSI BYC PODLACZONY STEROWNIK SONDY LAMBDA EFIE,którego zadaniem jest oszukanie komputera co do ilości tlenu w spalinach i tym samym zmiana wartosci napiecia sondy lambda."

  o jaka wartosc napiecia EFIE ma skorygowac jezeli nie mierzysz ilosci tlenu wytworzonego w gen.HHO CZYLI ILE MA OSZUKAC KOMPUTER

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tomek

  witam wszystkich ja jestem dosyć sceptyczny jeśli chodzi o ten temat
  sam mam kilka ciągników i na próbę byłbym skłonny założyć taką instalację i sprawdzić efekty pytanie do Bruna czy mogę zobaczyć tą instalację w twoim aucie i gdzie można to zobaczyć ...

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # michał k

  hho ma przyszłość to prawda ja mam u siebie generator 16 celowy ORDON oszczędność 20% i jest super wiem że Robert ma tej samej jakości i ma montaż na miejscu polecam wszystkim

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bruno

  Witam , Tomek zobaczyć w Starachowicach . Ale zadzwoń umów się i podjedz do pana Roberta on wszystko ci pokaże , nawet zamontuje instalacje na tydzień na próbę . pozdrawiam

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lechu

  Czołem , moja przygoda z HHO zaczęła się też z podejściem zrobie taniej i do dupy...bo eksperymenty to można sobie robić w samochodzie który stoi pod domem , a nie w ciężarówce która robi 14 tysięcy kilometrów miesięcznie, szkoda czasu . Szukałem w allegro i trafiłem na firmę '' ORDON '' . Stamtąd jeżeli chodzi o montaż to pokierowano mnie własnie do Pana Roberta , z tego co mi wiadomo obie firmy razem współpracują. Zamontowano mi tam dwa generatory w skrzynce z ryflowanej aluminiowej blachy i muszę przyznać że wygląda ok. Ale to wszystko nic , najważniejsze że działa czyli oszczędza.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A. Kaszubski

  Ostatnio trafiłem w sieci na stronę internetową poświęconą generatorom wodoru hho. Informacje nie są może nadzwyczaj szczegółowe, ale również popierają i uwiarygodniają słowa Pana Roberta.

 • 0 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A. Kaszubski

  Adres strony to: http://generatorwodoru.pl

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tadeusz Grabek

  Nie ma żadnego perpetum mobile.Silnik spalinowy ma bardzo niską sprawność.Instalacja HHO zwiększa sprawność spalania silnika. W uproszczeniu jest to katalizator zwiększający tą sprawność. To jest proces fizyko-chemiczny, który trzeba indywidualnie dopasować do typu danego auta.Niektórym to się nie udaje. Serwisy montujące mają to opanowane. sq9cwq

 • 0 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # GRZEGORZ

  Przepraszam jak przynudzam ale chcialbym otrzymac odpowiedz na wczesniej zadane pytanie ktore zostalo bez odpowiedzi:
  Moje pytanie jest o korekte jaka ma wprowadzic EFIE.Skad EFIE wie jaka zmiane dokonac jezeli wartosc wytwarzanego tlenu w generatorze HHO nie jest zdefiniowana?Jezeli nawet uda sie dostroic EFIE do srednich obrotow silnika to co w gornym i dolnym zakresie gdzie procentowo beda skrajne wartosci a EFIE wprowadza stala korekte?Zastanawiam sie nad budowa HHO ale wczesniej zbieram informacje.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mariusz

  Są już produkowane Generatory HHO z certyfikatem Europejskim i z całym osprzętem elektronicznym do sterowania EFIE.
  Jeżeli Generator HHO ma certyfikat Europejski to tak naprawdę nie potrzeba już zezwolenia z Instytutu Polskiego z prozaicznie prostego powodu bo jesteśmy już w Unii.

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Christopher

  Trochę czytałem na temat tego wynalazku i poważnie zainteresowałem się jego cechami , zbudowałem własny generator i testowałem.
  Po roku doświadczeń dochodzę do wniosku, że jest to wszystko naciągane jak prezerwatywa na penisa. czy ktoś w tych wszytskich producentów , instalatorów i propagatorów HHO napisał prawdę o tym całym napędzie ? Tak oczywiście pisali prawdę jednak pomijali wiele spraw związanych w problemami tego typu napędu !!!!!!
  Nikt nie napisał o tym jaki wielki problem rodzi woda w komorze spalania , rozumiem jest to niewielka ilość jednak wystarczająca do dewastacji silnika. Do całego doświadczenia specjalnie użyłem jednego z wyremontowanych silników mojej sportowej hondy CIVIC z 2006r. Ponieważ mam kilka takich samochodów do uprawy jazy rajdowej poświęciłem jeden z nich. Jakich to zniszczeń wyrządził HHO w samochodzie ?
  Począwszy od samej komory spalania , HHO podczas spalania zamienia się w wodę ( to wiadomo i nie będę opisywał tego procesu)
  Jest to niewielka ilość jednak po 80 tysiącach kilometrów robi się z tego poważny problem. po rozebraniu silnika w komorze spalania i na wtryskach była sieczka spowodowana niewielką ilością smarowania. Pierścienie wyglądały jak po przytarciu, a kompresja spadła o jakieś 20 procent.
  Łoża zaworów spalania jak i wydechowe wyglądały podobnie . Odpowiednia ilość wody w oleju również zrobiła spustoszenia w silniku, na wale korbowym jak i rozrządzie. Po roku czasu silnik wydawał się jak by przejechał conajmniej 200 tysięcy km. to lepszy wynik niż przy LPG. Posuwając się dalej kolejne rozczarowanie ujrzałem w układzie wydechowym, katalizator nie istniał, a cały układ wydechowy był zardzewiały i rozpadał się nie wspominając o pozostającej wodzie w tłumiku wstępnym i końcowym. Reasumując tak zaoszczędziłem przez okres jednego roku i przejechaniu 80 tysięcy km trochę pieniędzy na paliwie , około 30 do 40 procent jednak przeliczając koszty naprawy to dodałem w rzeczywistości do interesu jakieś 6 do 7 tysięcy euro na naprawę przez zniszczenia jakie spowodowała woda po spalaniu wodoru, wyższa temperatura spalania i zmniejszenie smarowania poszczególnych części silnika.
  Reasumując całość takie rozwiązanie nadaje się tylko i wyłącznie do zdezelowanych 10 letnich wraków aut jakie w większości poruszają się po polskich drogach. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # grzegorz

  Jaki organ lub instytucja wydala "europejski certyfikat" na HHO i gdzie mozna by bylo zadzwonic i zapytac o szczegoly tego certyfikatu ?I jeszcze jedno,ludzie nie piszcie glupot "urzadzenia do serowania EFIE"
  EFIE jest w najproszczym pojeciu sumatorem napiecia.Napiecie wychodzace z sondy lambda (zazwyczj w granicach 0.5-5V) jest sumowane ze stala wartoscia napiecia w sumatorze ,np 0.5V ktore mozna dostroic w pewnych granicach podczas ustawiania punktu pracy.Podsumowujac zalozmy 4v z lambda +zalozmy 0.5V w EFIE= 4.5v wychodzcego z EFIE do komputera.Problem w tym ze napiecie sumowane (np. 0.5V ) nie jest w zaden sposub dynamiczne czyli inaczej mowiac nie zmienia sie wraz z dostarczana iloscia tlenu.
  Moim zdaniem wiekszosc codownych przypadkow oszczedzania sa skutkiem korzystania z EFIE gdzie sztucznie mozesz podniesc stosunek paliwo do powietrza (w stanach to 14.7:1 a europie to 15:1)ustawiajac odpowiednio EFIE teoretycznie mozesz zrobic ze twoj samochud bedzie palil 20:1 tylko zawory i inne czesci silnika szlak trafi z za wysokiej temperatury przez zubozenie mieszanki.
  Szukajac po sieci wpadlem na Efie z microprocesorem "VOLO" ktory podpina sie do gniazda diagnostyki OBD2 lecz i ten nie zapewnia dynamicznej zmiany wzgledem produkcji HHO.
  Powracajac do tematu,EFIE nie potrzebuje sterownikow ,on sam w sobie jest sterownikiem

  dochodzacego do komputera w samochodzie.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # grzegorz

  tu jest adres do strony z VOLO jezeli ktos chce zobaczyc.
  http://voloperformance.com/fs2hhoedition.html

  p.s.
  "dochodzacego do komputera w samochodzie."
  ta ostatnia linijka tekstu to chochlik w druku:)

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zibi

  Christopher - z tego co napisałes wnioskuję ,że jesteś zupełnie nie w temacie lepiej się nie wypowiadaj na tematy o których nie masz zielonego pojęcia.Po pierwsze na LPG silnik wytrzymuje od 80 do 100 % więcej niż na benzynie.Po drugie paliwo nie ma czynników smarujących.A jeśli idzie o wodę to jest ona czymś normalnym w samochodzie z katalizatorem.Jeszcze tylko brakuje stwierdzenia że gaz jest suchy.

 • 0 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Misiek

  GRZEGORZ -EFIE nie mierzy zawartosci tlenu w generatorze HHO, ale w spalinach przez sonde Lambda,ta pod wpływem ilosci tlenu zmienia wartosci napięciowe 02v-1v podaje je do kompa ten podaje wartości do wtryskiwaczy jaką mają podać porcje paliwa.Tak działa system LAMBDA.

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # IQ150

  Sam parę dobrych lat temu zrobiłem coś podobnego. Było to ogniwo Joe'go. W teorii ma to wytwarzać "plazmę" -co by to nie miało znaczyć. Jak dla mnie tworzyło wyłącznie elektrolizę. Budowa jak i działanie zasadniczo bardzo podobne do HHO a mz. to dokładnie to samo z drobnymi różnicami w budowie. Ale do rzeczy: Testowałem to kilka miesięcy. Jeśli był jakiś zysk to może góra 15 % ale obawiam się, że to tylko sugestia. Sprawa kontroli spalania jest bardzo ciężka do realnego ustalenia. Za każdym razem jak tankuję przejeżdżam różną ilość kilometrów i ta rozbieżność jest dość spora od 300 do 600 km na baku(raz zdarzy się spokojna długa trasa a raz nerwówka po mieście w korkach przez tydzień). Jak zatem ustalić czy auto spaliło mniej czy więcej o kilka czy kilkanaście %? Oczywiście można by było ustawić obroty na jakimś sensownym poziomie i zobaczyć w jakim czasie wypali się bak z ogniwem i bez, ale to było poza moją cierpliwością. Natomiast widoczne było mocne obciążenie alternatora(który zresztą później padł), w dodatku bardzo nieregularne. Na początku urządzenie pobierało niewiele prądu a z czasem coraz więcej (podejrzewam, że to przez brud się w nim osadzający). Próbowałem dodawać różne substancje w celu przyśpieszenia elektrolizy, co ciekawe zwykła sól była całkiem niezła, a przy tym nie stanowi zagrożenia poparzeniem jak kwasy czy zasady. Sam koniec był też mało ciekawy, całe to ustrojstwo wybuchło. Nie, z autem nic się nie stało. Nie był to bowiem wybuch wodoru, ale ciśnienie rozsadziło obudowę z powodu zatkania się rurek. Całą komorę silnika miałem upaskudzoną świństwem z tego. A mimo faktu, że to tylko była sól niebawem wszędzie pojawiła się też korozja. Logicznym jest, że zgodnie z prawami fizyki takie urządzenie nie ma prawa działać. Działać w takim sensie, że przyniesie zysk energetyczny. Niemniej należy zwrócić uwagę, że to wytwarza nie tylko wodór ale i tlen. To tlen jest pierwszym i najważniejszym paliwem i samochód spala go relatywnie najwięcej i często to właśnie na niego ma największe zapotrzebowanie. Zatem dodatek wodoru z tlenem do mieszanki wybuchowej może przynieść ciekawe efekty. Zwłaszcza jeśli samochód cierpi na tzw. niedobór tlenu(np. silniki wankla) lub był przed instalacją nieprawidłowo ustawiony(miał za duży stosunek benzyny do powietrza). W takich wypadkach efekty mogą być zaskakujące. Inną sprawą jest fakt, iż wodór z tlenem tworzy mieszaninę szybko wybuchającą co w praktyce oznacza jakby obniżenie liczny oktanowej, paliwo spala się szybciej, może dochodzić do spalania stukowego, co z czasem może doprowadzić do uszkodzenia silnika. Z tond może okazać się konieczna regulacja silnika. Choć nie sądzę by była konieczna przy zastosowaniu 20A ogniwa - u mnie nie była. Ale z pewnością taka regulacja przyniosłaby dodatkową oszczędność paliwa. W wielu przypadkach może nawet większą niż samo ogniwo. Z godnie z artykułem Pan Robert uważa podobną regulację za niezbędną - nie wykluczone, że to właśnie dobrze wykonana regulacja daje efekt zysku paliwa a nie samo HHO. Należy przy tym jednak pamiętać, że taka optymalna regulacja powinna zostać przeprowadzona pod kątem jakości spalanego paliwa. Jednak przesadne ustawienie na oszczędność może przyczynić się do obniżenia mocy lub w dłuższym przedziale czasu nawet uszkodzenia silnika. Dodam, że sam silnik po przejechaniu ok 5 tys km był cały i zdrowy i nic mu się nie działo. Dla mnie to była ciekawa zabawa i proponuje tak to traktować. Zysków jednak brak. Za to musiałem wymienić alternator i czyścić wnękę silnika, najpierw z soli, później z ognisk rdzy. Ale mimo wszystko zachęcam do zabawy, może komuś faktycznie się uda zrobić takie wydajne ogniw, że silnik będzie działał bez benzyny :D

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # grzegorz

  Misiek, to wlasnie caly problem ze nie mierzy a tak w ogole to jezeli chcesz cos napisac sensownie to zadaj sobie troche trudu i przeczytaj dokladnie mojego posta a nie wspomne poprzednich.Daj szanse innym ,moze ktos ma cos sensownego do powiedzenia .

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Robert

  http://www.youtube.com/watch?v=64gtRWUpk5U

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # IQ150

  Pan Robert pewnie wrzucił link po przeczytaniu mojego ostatniego zdania z postu. Napisałem, że "może komuś faktycznie się uda zrobić takie wydajne ogniwo, że silnik będzie działał bez benzyny". Pozwolę sobie sprostować: Otóż przeczytałem cały temat i już widziałem ten filmik. Faktycznie brak precyzji mojego stwierdzenia okazał się fatalny w skutkach. Oczywiście stworzenie ogniwa na którym będzie działał silnik bez benzyny oczywiście nie stanowi najmniejszego problemu. Wystarczy stworzyć odpowiednio duży i mocny generator. W pewnym momencie pojawia się jednak problem dostarczenia prądu do układu. Na filmie, przyjmując, że nie ma tam żadnego oszustwa, silnik pracuje na "wodzie" kilka minut. Pytanie czym zasilane jest ogniwo? Niemal oczywiste jest, że silnik taki nie umożliwi doładowania akumulatora wystarczająco do ciągłego działania silnika. Z fizycznego punktu widzenia byłoby to perpetum mobile ... lub silnik na wodę. Można także wyposażyć pojazd w kilka mocnych akumulatorów i je doładowywać, ale wówczas zastosowanie generatora dalej traci sens bo obecnie mamy bardzo wydajne silniki elektryczne. Pozostaje jeszcze kwestia możliwości dużo szybszego zużycia i uszkodzenia silnika na "wodę". Znowu nie można zapomnieć o kwestii bezpieczeństwa, przy instalacji sporych rozmiarów i mocy, wytwarzanego wodoru też już będzie sporo i może w takich ilościach stwarzać poważne zagrożenie.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # grzegorz

  Ten gostek jest jeszcze lepszy bo on rozbija wode chemicznie .Wlewa do wody chemie i juz ma ;) wodor i tlen.

  http://www.youtube.com/watch?v=Ku06FJFRTpo

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  christopher nie wiem co testowałeś za hondę ale tak jak kolega zibi wspomniał nie masz o hho zielonego pojęcia , woda w oleju silnikowym co ty pleciesz za bzdury , niby jak ona się tam dostała może nie miałeś pierścieni albo zaworów albo jesteś właścicielem stacji benzynowej . POZDRAWIAM

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # HHO

  Witam wszystkich nastawionych pozytywnie i negatywnie do hho . Panowie po pierwsze nie wydaje wam się że zamontowanie generatora wodoru w kwocie nawet 400 zł i oszczędności nawet 20 procent jest zbyt proste , przecież każdy by sobie to kupił i zamontował , niestety za takie pieniądze owszem można zbudować lub kupić generator ale tylko po to by zobaczyć jak wygląda elekroliza wody albo też wspomóc kosiarkę do trawy .Następnie jeżeli chodzi o KOH to niestety ale tak jak wspomniał kolega wyżej zamarza i to już w minus 5 stopniach nie polecam także spirytusu a już wcale denaturatu . Jest do tego odpowiedni roztwór . POZDRAWIAM

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Irek67

  Witam Panowie po prostu to zamontujcie. Moi quad pracuje na biegu jalowym wylacznie na HHO.Z powodu zbyt malo wydajnego generatora nie Moge jeszcze wylacznie na nim jezdzic.Ale pracuje nad nowym,cisnieniowym ktory,wraz z zaworem redukcyjnym pozwoli mi jezdzic tylko na wodorze.Obecna instalacja pozwolila zmniejszyc dysze gluwna gaznika ze 150 na110 od malucha,bez straty mocy.Panowie to nie sa czary to jest wodor.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kubi79

  witam wszystkich
  interesuje mnie gdzie moge zainstalowac takia instalacje
  najlepiej u kogos kto juz pojecie o tym a nie gdyba sobie i pieprzy glupoty jak jedna trzecia z was
  jestem z okolic Legnicy
  Bede bardzo wdzieczny
  Posiadam instalacje kompletna bez efei
  samochod hdi z 2005 roku dziekuje
  cytrynowy@op.pl

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  Witam , panie Kubi79 wpisz w google instalacja hho kartuzy i zadzwoń tam wszystkiego się dowiesz . pozdrawiam

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zielono mi

  generatorek Adamskiego ze słoika który sprzedają na aledrogo za 200-300 można zbudować samemu za grosze cała instalacja to ok.120 zł
  i samemu można podłączyć. Wszystko jest w necie.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zielono mi

  w zimę można dodać łyżkę stołową soli i nic nie zamarznie :)pzdr

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  kolego ZIELONO MI ale ten słoik to ma być litrowy od ogórków czy od keczupu .

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zielono mi

  słoik żle napisałem to jest pojemnik szklany w otoczce ze stali nierdzewnej 1,2 l.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wacek

  W kuflach do piwa jest najlepsza elektroliza, polecam, a można to zaobserwować po wlaniu do niego żywca, tak zdecydowanie po żywcu jest najlepsza. Może ze dwie osoby które coś tutaj napisały maja jakąś wiedze na temat hho.... a reszta jak czytam co wypisuja to ubaw po pachy.

  Pozdrawiam

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zielono mi

  jakbyś miał odrobine wiedzy to wiedział byś że jest cela sucha i mokra w jednej i w drugiej dochodzi od reakcji i wytwarzania hho.Generatorki Adamskiego czyli cela mokra są proste w budowie i tanie a działają wyśmienicie i najlepiej sprzedają się na allegro. i nie płacz już.Pzdr

 • 0 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # maroni

  czytam iobserwuja sam tlen ze smarem morze spowodować wybuch bo powstaje wodur ,spalanie z dodatkiem tlenu daje minimum spslin

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # janek

  w polsce to sie nie sprzeda sami sceptycy, najpierw powstaje wynalazek potem sie pisze wyjasnienie dlaczego to dziala ale w polsce z gory madrale wiedza ze to nie moze dzialać.Kola napewno nie wynaleziono w polsce bo przed wynalezieniem by wszyscy o okolo mowili ze to nie ma prawa dzialać.wytworzenie wodoru i spalenie daje bilans ujemny ale MOZE podanie wodoru wspomaga spalanie paliw tradycyjnych??? a co za tym idzie zwiekszenie sprawnosci silnika??? być może paliwo jest spalane w obecności odoru i czystego tlenu dokładniej 60 procent paliw idzie w atmosfere na darmo jak by silnik miał sprawność 90% to by nie palił 6 litrów ropuchy tylko 3,5 mam racje??Dalej jest to perpetum mobile???? jezdze na tym generatorze i spalanie spadlo o 1,5 litra ale to jest niemożliwe CUD.

 • 0 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # arek bak

  Czyli jak chciał bym założyć coś takiego jaki generator jest najlepszy? No i prosił bym użytkowników o rade naczym nie oszczędzać bo już kiedyś na LPG zaoszczędziłem i nie wspominam tego mile!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kram

  Nie wdając się w dywagacje czy zysk energetyczny jest dodatni czy ujemny wystarczy policzyć oszczędzone paliwo, pomnożyć przez cenę za litr i już wiemy czy się to opłaca. Przy obecnych cenach każdy oszczędzony litr to kasa w kieszeni i dla środowiska lżej. Nie dziwcie się reakcji firm paliwowych oni chcą naszych pieniędzy, a także rządów zarabiających na akcyzie.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jazda

  tez juz mam działa dokładnie 23% mniej pali kupiony za 450 zł montaz banalnie prosty
  Roberta to chyba popierdoliło z tą ceną 2000

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  kolego JAZDA napisz jaką cele kupiłeś i w jakim samochodzie uzyskałeś takie oszczędności. pozdrawiam

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jazda

  HHO Power Tytan samochód to peugeot 1,4 benzyna 75km
  spalanie w miescie spadło z 9l na 7,2-7,3l choc sprzedawca zapewniał ze spadek spalania bedzie minimum 30%. Samochod mam od nowosci i ma przebieg 50 tys silnik w stanie idealnym dlatego udalo sie uzyskac taki wynik. kolega zamontowal najwieksza cele do silnika 2,0 hdi z przebiegiem 230 tys km i choc specjalistycznych regulacji nie udaje sie uzyskac wiecej niz 10% mniejszego spalania. Tutaj musi byc stan silnika super inaczej takiej wartosci sie nie uzyska.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jazda

  dodam jeszcze ze zastanawialem sie nad sekwencja koszt przejechania 100km spada o prawie 50% tutaj skusiła mnie cena ale spadek tylko troche ponad 20%. Wedlug mnie montaz takiej instalacji za 2000zł jak pisze pan wyzej jest zupełnie nie opłacalny wolałbym gaz.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  Witam ponownie , sugerując się nazwą rozumiem że generator wykonany jest z TYTANU , jaka to cela sucha czy mokra , jak sucha to ile zastosowano w niej blach i o jakich wymiarach . Następna sprawa to ile wytwarza gazu na minutę przy ilu amperach , rozumiem kolego JAZDA że zamontowałeś w tej cenie EFI i PWM .

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # harnaś

  Ja zrobiłem prototyp na podstawie filmików do wody dodałem sode kaustyczną testowałem na bombelkach zebranych w wiaderku z woda do której dodałem płyn pare bombelków 5 sekund pracy mojego generatorka daje taki strzał po podpaleniu ze uszy urywa bede miał czas to załoze do autka pozdro jak ktos nie wierzy niech sobie zrobi :) bo ci co pisza ze to nie działa to pewnie państwowi mafiozi zagłuszający cos co pomoże lepiej żyć ludziom.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karol kowalski

  2000 to mój samochód kosztuje wystarczy zbiorniczek od spryskiwaczy z elektryczną pompą ze szrotu za 10 zł elektro zawór za 10 zł kawałek wężyka za 2 zł miedziana rurka hamulcowa za 25 i cały dzień pracy bo kolektor wydechowy trzeba owinąć tą rurką czasem kolektor trzeba ściągnąć bo niema dojścia koszt instalaci 150 z własną robocizną a jeszcze włącznik i kilka przewodów a pompke trzeba podłączyć przez opornik ewentualnie przez odpowiedniej mocy żarówkę żeby nie podawała wody zbyt szybko

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karol kowalski

  z lodu jest woda z wody jest para wodna z pary wodnej jest tlen i wodór a downy którzy krytykują odkrycia pozwalające nam na pomysłowe zatrzymywanie pieniędzy w naszych portfelach niech chowają głowę w piasek bo nie są tutaj potrzebni ani mile widziani

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karol kowalski

  ta instalacja którą opisuje autor może być świetna spalanie będzie mniejsze i to dużo mniejsze ale no kosztuje sporo osób popędza na wodorze z dodatkiem paliwa tylko czy musi tyle kosztować? Każdy ma swój sposób a taksówkarze w wiecznych mercedesach bardziej interesują się sposobem z miedzianą rurką w ich samochodach jest łatwiej zamontować tylko że do dopiero działa na gorącym silniku i na chwilę przed unieruchomieniem silnika trzeba wyłączyć a urządzenie autora może być lepsze może odrazu daje wodór bez rozgrzania silnika

 • 0 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karol kowalski

  kiedyś ludzie sobie mogli tylko pomarzyć żeby nasikać do zbiornika i na tym jechać teraz staje się to możliwe. Och jak ten świat napędza

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karol kowalski

  szybki.fakt.pl/Wymyslilem-auto-na-wode-,artykuly,86308,1.html

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  Witam . szacun kolego karolu kowalski , tematem który duszę jest cena pytam więc kolegę Jazda co ma zamontowane za te 450 zł bo ja zbudowałem sam generator od początku do końca i niestety wyszło to trochę więcej niż 450 .POZDRAWIAM

 • 0 1 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wojtas

  Temat całkiem ciekawy. Według mnie powinno działać, więc myślę o zbudowaniu generatora do jakiegoś samochodu z lpg i najlepiej gaźnikiem. Ciężko będzie tylko znaleźć coś w dobrym stanie.
  @IQ150 Elektroliza wody z solą kuchenną jest bardzo wydajna w wodór, ale zamiast tlenu na anodzie powstaje chlor, który jak wiadomo jest silnym utleniaczem. Dlatego trzeba stosować kwasy tlenowe lub jakieś zasady.
  @Christopher Nie wiem jak obecnie, ale kiedyś też ćwiczyliśmy stare Hondy CRX, i w nich cylindry i tłoki były pokryte chromem. Możliwe, że za drogie to było i zaniechali procederu. Para wodna i tak powstaje przy spalaniu weglowodorów, już nie mówiąc o takich wynalazkach jak wtrysk wody, który ma umożliwić podniesienie stopnia sprężania. Nie słyszałem, żeby ktoś wspominało o rdzy z tego powodu. Ale jak by nie było wszystko zależy od konkretnego materiału i szczegółów technicznych.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przemek

  pozdrawiam pana Roberta...

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # marek h

  zrobiłem sucha cele i podczas reakcji powstaje osad ktory wypełnia przestrzen pomiędzy elektrodami i po dwóch tygodniach przestal pracować,według moich oświadczenie tylko mokra cela z przestrzenia na dole w którym gromadzi sie osad ma szanse, nie stwierdziłem oszczędności w zużyciu paliwa podobno spaliny sa czystsze ale szkoda mi kasy na wizyte w warsztacie na sprawdzenie

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ma3x

  Pionierem tego typu rozwiązań był P. Stanley Meyer który zbudował samochód na wodę.Niestety nie pożył zbyt długo.Został zastrzelony.Kilka lat temu w Australii powstała firma produkująca silniki na magnesach stałych nie potrzebujące prądu do działania.Silnik taki w połączeniu z prądnicą generował darmową energię.Firma upadła a człowiek który ją założył i opatentował produkt...no cóż ślad po nim zaginoł.Takich przypadków jest na pęczki.Dlaczego człowiek dzięki któremu mamy dziś technologie takie jak wi-fi czy przesyłanie energii na odległość.Transformatory,silniki,prądnice i w ogóle prąd zmienny (Nicola Tesla) nie jest tak znany jak gość który praktycznie poza kilkoma teoriami które z dnia na dzień odchodzą do lamusa (Einstein) nic konkretnego nie wymyślił? Dlaczego w szkołach uczy się teorii Darwina i przyjmuje się ją za fakt mimo tego że nie ma na nią dowodów? Zastanówcie się i nie dajcie sobie robić wody z mózgu.Nie trzeba daleko szukać.Polski wynalazca Pan Łągiewka wymyślił zderzak,hamulec i silnik których prawdopodobnie nie zobaczymy w samochodach mimo że ratują ludzkie życie i w przypadku silnika umożliwiają tanią eksploatację samochodu.Poczytajcie o nim i zobaczcie filmy na YT.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  Kolego , Marek h nie ma szans na osad gdzieś popełniłeś błąd , napisz dokładnie z czego zrobiony masz elektrolit to pomogę rozwiążemy problem.

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # let's test

  Witam,

  to może tak - zanim zdecyduję się zająć tym profesjonalnie to kilka kroków przed testami na autach
  1.kupię agregat prądotwórczy (jakiś tani chiński)
  2.wypompuję paliwo (sprzedawane na starcie)
  3.wleję odmierzony litr paliwa
  4.obciążę go w 75% mocy nominalnej (zawsze takie samo źródło) w wersji bez HHO - zmierzę czas wypalenia paliwa w minutach.
  5. taki sam test dla wersji z HHO, (HHO zasilę z innego źródła i dla porównania z samego agregatu)
  6. żeby mieć skalę porównawczą testy muszą być przeprowadzone co najmniej kilku krotnie, powiedzmy 10 razy

  myślę że powinienem zmieścić się w kwocie 1200 zł

  Czy myślicie że naprawdę wyniki będą zadowalające?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  Witam , myślę że dobry pomysł , dużo tylko zależy od modelu samochodu na którym przeprowadzisz testy.Ale daj znać poproszę jakie wyniki. POZDRAWIAM

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # errorNWO911

  Witam.
  Ma3x jakże się z Tobą zgadzam.Takiego robienia wody z mózgu można doszukać się w coraz szerszym zakresie życia(praca,religie,szkoła,media itd.).Będzie coraz gorzej dopóty dopóki ludzie nie zaczną myśleć samodzielnie i uczyć tego swoje dzieci a nie postępować tylko według dogmatów.Każdy otwarty umysł wystający poza ramy jest negowany przez otoczenie i musi walczyć o przetrwanie.
  Natomiast jeśli chodzi o temat zasadniczy to zaciekawiony zbudowałem sobie suchą celę która dokonuje elektrolizy natomiast nie byłem w stanie zauważyć efektów w normalnym użytkowaniu(prawdopodobnie popełniłem dużo błędów).Zamontowałem HHO w BMW 525 TDS z pompą wtryskową ze sterownikiem potencjometrycznym,zastosowałem sterowanie dawką paliwa ale bez efektu(nie było reakcji po zmianie nastaw).
  Teraz przełożyłem HHO do BMW 324D na zwykłej pompie sterowaniej linką i zobaczymy co z tego wyjdzie.Jedno jest pewne że wykonanie i materiały są bardzo ważne.Pierwsza suchą celę zbudowałem z blach stali nierdzewnej którą miałem pod ręką i po tygodniu miałem tyle szlamu w celi że "zanikała" elektroliza.Poza tym stosowałem sól.Poszukałem,poczytałem i dzisiejsza cela zbudowana jest z 314L i stosuje KOH.
  Moim zdaniem jeśli ktoś jest tak mądry książkowo,to ma bardzo dobry potencjał aby to wykorzystać w praktyce do obalenia "teorii" wszystkich praktyków.
  Pan Łągiewka to bardzo dobry przykład z naszego polskiego "podwórka".
  Pozdrawiam wszystkich usilnych malkontentów ,wy tez jesteście potrzebni aby można było szukać wam na przekór.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jan pankracy

  Ja osobiscie skusiłem się do amontowania hho i co stwierdzam to to ze auto zamiast oszczedzać to spaliło mi 25% wiecej paliwa i na osłonie filtra i filtrze powietrza wewnatrz osadził sie jakis biały ptoszek jak talk,a to chyba szkodzi na silnik.Otym własnie nikt nie pisze,moze ktos jest w stanie mi wytłumaczyć co to jest za pył.Ja zamontowałe.m to w ducato2,5tdi 96r no i nie stety nie dało mi oszczędności a jedynie straty.Byłem dobrej mysli a niestety się zawiodłem,i dziwi mnie ze tak wiele osób pisze ze mają oszczednosci a u mnie było przeciwnie,na sama instalacje wydałem ponad 500złi czas.Pozdrawiam

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wUser

  pozwolę sobie na taka małe aczkowliek przykrą dygresje.
  Pomysł szczytny i jak najbardziej mu kibicuje ale jest jedno ALE
  Dopóki dopóty mamy złoża ropy i kartele naftowe które nie chca dopuścić aby to weszło Ciężko będzie doprowadzić ta technologie na wyższy ogólnoświatowy poziom. Ktoś kto jest koncernu naftowego i posiadam xxx mld $ będzie robił wszystko aby to blokować.
  A gdyby nawet złoża sie skończyły to i tak to opodatkują w taki że będzie sie płaciło jak za woły, aczkolwiek wtedy to przynajmniej ziemia i środowisko na tym skorzysta

  ps.dla sceptyków i negusów gdyby nie Kopernik to do dziś pewno myślelibyśmy że ziemia to pępkiem świata, troche wiary.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # GalAnonim

  Sceptycy negują i żądają dowodów ale większość z nich biega do kościoła ślepo wierząc w to co mówi biblia gdzie 50% z tego to spreparowana bujda na resorach.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # HHHOOO

  Einstein był teoretykiem a ludzie patrzą na jego tezy jak świnie w niebo i słuchają opowieści niezwykłej treści, Pamiętajcie iż do układu poza benzyną, energią elektryczną, doprowadzamy wodę do której wytworzenia była potrzebna energia. Jest to na początku nie jasne do woda i zawarta w niej energia dla niektórych to głupota bo się przecież nie pali. I tu widać jak niektórych głowy są sprane. Polecam pojęcie mikro kawitacji wody w niektórych sytuacjach oraz nauki Pana Tesli, i Schaubergera.
  Pozdrawiam konserwatystów i wizjonerów

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # niesamozwańczy inzynier

  Pozwole sie wypowiedziec w temacie bo od kilku miesiecy zglebiam temat.
  Spotkalem sie z paliwami wodorowymi na studiach (politechnika) ale jakos obojetnie przeszedl. Dlugo potem poznalem kolege za namowa ktorego do tematu wrocilem i szerzej sie tym zainteresowalem. Owy kolega od lat 3 jezdzi na suchych ogniwach i ma ok 25 % oszczednosci, ojcu takze to zamontował.
  Teraz zaczynamy budowac mokre ogniwo.
  Jako ze czlowiek dosc wyksztalcony jestem w mechanice (inz mechanik, silniki spalinowe) to jeszcze przytocze cytat mojego profesora od silnikow spalinowych rzekl jak studia konczyłem: panowie nie bojcie sie miec umysly otwarte i podwazyc istniejace zasady dotychczasowe, nawet jak one obowiazuja od lat kilkuset. Wcale nie znaczy ze zostaly dobrze sformułowane mimo iz działaja. Jest jeszcze wiele do odkrycia a wy musicie miec giętkie umysły.
  Einstein przed smiercia tez powiedzial ze jego najwieksza pomylka bylo wprowadzenie ,,stałej kosmologicznej'' gdzie liczba ta wykorzystywana jest po dzien dzisiejszy do obliczen.
  Tak ze pozdrawiam samozwanczych inzynierow i oponentow ,,aby mozna im było szukac na przekór'' jak ktos wyzej napisał.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # neisamozwańczy inzynier

  Jeszcze jedno.

  Zamierzamy z kolega rozwiazac problem poboru prądu z alternatora wymieniając mu magnesy na neodymy.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # grzegorz jestem

  Zamiast się kłócić zapytajcie tych co to mają. Ja mam i nie narzekam.
  Ciągnik od kond na tym jeździ mniej pali i to sporo, a generator według pojemności zrobiłem bardzo mały.
  I dodam że nic mi się złego nie dzieje a jeździ 2 lata

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przemek

  Proszę państwa, może zamiast narzekać zagłębili byście się w temat. Ja tak też zrobiłem już parę lat temu. Na ten przykład podobną instalację zamontowałem w busie u ojca który jeździ taksówka a jak się domyślacie taksówkarze sporo kilometrów kręcą. Tak więc wracając do tematu, pojazd to VW T4 z silnikiem 1.9 TDI
  Początkowo spalał w granicach 9-10 litrów ropy na 100km. Obecnie instalacja ma już rok czasu ( a dodam że jest to jedna z najprostszych bo i silnik nie jest obdarzony elektroniką).
  Już na samym początku po uruchomieniu silnika dało się słyszeć większą kulturę pracy (wszyscy wiemy jaki dźwięk wydaje dezel) z czasem pojawiły się tak oczekiwane względy ekonomiczne, czyli mniejsze spalanie. Mianowicie pierwsze kilometry wskazały oszczędność w okolicach 2,5 3 litry ropy a to był dopiero początek, co się okazało po przejechaniu 10tyś km spalanie jeszcze spadło o kolejny 0,5 litra aż zatrzymało się na 4 litrach w odniesieniu do początkowych 9litrów na 100km.
  Dodam jeszcze że silnik jak i samochód przed montażem HHO przejechali 300 tyś km. Czyli całkiem sporo.
  Reasumując rok temu spalanie bez HHO 9-10 l obecnie z bardzo prostą można rzec prymitywną instalacją 5-5,5 litra ropy na 100 km a jak już się na pewno dowiedzieliście to dopiero początek zabawy. Myślę że każdy umie liczyć i teraz jego świadomość jest bogatsza, przypomnę że w najdroższym wydaniu woda destylowana to 8 płn. za 5 l do tego wodorotlenek potasu który wystarczy na bardzo długo bo kilogram to obecnie jakieś 60pln a sypie się około 6gr do 8gr na litr. W sumie na litrze wody przejeżdża się około 1300 km przynajmniej w/w przypadku. Obecnie pracuje nad generatorem o większej wydajności a by w sumie pozbyć się całkowicie paliwa tradycyjnego, bo tak niedługo będziemy o nim pisać. ;)

 • 1 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przemek

  http://www.youtube.com/watch?v=7RjDDdcSRrI

  A tu mają zainteresowani link jeden z wielu że jest możliwe przebudowanie zasilania z paliwa na wódę a dodam że istnieją już firmy które budują co prawda samochody sportowe zasilane mieszanką wodorowo-powieczną w 100%. Wystarczy poskakać z tego linku a szczęka opadnie.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...koneser myśli

  dwa auta śmigają prawie 2 lata na HHO,jedno 2.1diesel spalanie 8/100 a po instalacji 2l mniej..drugie to 3 litry diesel,spalanie 16/100 a po instalacji 11-12 :) nie ma co kupować..bez sensu..nic się nie oszczędza ;) Trwajcie w niewiedzy..:)

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  panie PYSZKA znam pana sprawe gdyż pracuje w pobliskim warsztacie w którym naprawia pan samochód , wszystkie dolegliwości pańskiego auta zwala pan na instalacje wodorową zaczeło się od hamulców do których dostał pan części w promocyjnej cenie po trzech miesiącach intrkuler z pańskiej winy gdyż nie stosował się pan do zaleceń na które sam pan się zgodził . Następną dolegliwością pańskiego auta była uszkodzona turbina gdzie nawet ekspert stwierdził że uszkodzenie jej nie powsało na skutek zamontowanego wodoru tylko dużego przebiegu pojazdu . Nie wszystkim można dogodzić bo każdy ma inne oczekiwania ale pan PYSZKA chce wyremontować sobie auto na kogoś koszt . PANIE PYSZKA JELENI NIECH PAN POSZUKA W LESIE .

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zepterowiec

  jesteśmy posiadaczami filtra do wody EDEL Wasser firmy Zepter i kicha po badaniu w laboratorium okazało się że woda ztego filtra nie nadaje się do spożycia i co ztym zrobić

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jano63

  Po moich testach z chipem volo i produkcja wodoru max 18A 2litry w isuzu 1.7 dti nie ma rewelacji pali 5.1/5.3 przy nrmalnym spalaniu max.5.5

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jano63

  Jakim cudem robicie te oszczednosci skoro ja mam profesjonalny sprzet i tylko tyle jak powyzej a wszystko jest szczelne no i produkcja gazu sprawdzona metoda butelkowa i jazda na roznych amperach

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  dobrze rozumiem , przy 18 A produkuje 2 litry gazu na minutę .

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jano63

  tak kolego piotrze bez kitu wydajnosc 1 litra 8A-1.22 min 10A-1litr 12A-50sek. 15A-38sek 18A-30sek blacha 316 L uszczelka 2mm napiecie miedzy blachami 3V jezeli ktos moze mi podpowiedziec dlaczego taka mala skutecznos to bym bardzo prosil loduchowski@wp.pl jeszcze dodam VOLO 7.0 B2

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Duch

  Tematem HHO zainteresowałem się przez allegro bo tam coraz częściej widzę całe instalacje lub części do nich. Więc postanowiłem się czegoś dowiedzieć na ten temat. Niestety wszędzie jest tylko prosta zasada działania. Prąd z alternatora rozkłada wodę na tlen i wodór to trafia do silnika spala się czyli z powrotem mamy wodę. Tak w skrócie.
  Pomimo, że początek dyskusji był dawno temu ale widzę, że temat jest ciągle żywy więc napiszę co o tym wszystkim sądzę.
  Może ktoś stwierdzi, że jestem sceptykiem ale z logicznego i fizycznego punktu widzenia to nie powinno działać (zanim odpowiesz przeczytaj do końca). Jednak gdyby trzmiel wierzył nauce to by nie mógł latać bo naukowcy już dawno obliczyli że stosunek jego masy do powierzchni skrzydeł i częstotliwości uderzania jest zbyt duży . Wracając do tematu. Przedstawię dwa punkty widzenia.
  Sceptyk:
  Dużo osób bzdury pisze, że to wodór i tlen, że olbrzymia ilość energii itd. Itp. Owszem olbrzymią ilość energii mieszanka tlenu i wodoru niesie ale by powstała trzeba rozbić cząsteczkę wody (H2O) na dwie cząstki wodoru i jedną tlenu. Aby tego dokonać trzeba dostarczyć pewną energię E odtąd gdy te cząsteczki lecą sobie swobodnie w postaci gazowej potencjalnie mają zdolność do oddania tej energii. W momencie spalenia (połączenia z powrotem tlenu i wodoru) powstanie woda a przy okazji uwolniona zostanie energia E. I ok. Przy idealnych warunkach bilans jest na zero. Więc mając tylko te dane od razu trochę myślącym logicznie forumowiczom coś nie pasuje. Jak mniejsze spalanie? Gdzie bilans energii?
  Kolejna sprawa ile tej energii w czasie jest wkładane do układu (pomijam straty cieplne, opory itp.), czyli jaką mamy moc?
  Przykładowo piszecie o instalacjach 20A co przy 12V no powiedzmy 14V (bo tyle też bywa prosto z alternatora).
  P=20A*14V=280VA (można przyjąć że watów) 280W to około 0.38 KM
  Jak to się ma do samochodów co to mają przynajmniej po kilkadziesiąt KM? A no nijak. Nawet gdyby zasilać z osobnego źródła prądu to zysk z energii pokrętnie zamienianej z elektrycznej na chemiczną a następnie na cieplną (choć można doczepić silniczek elektryczny i było by prościej  ) po prostu nie jest w stanie wygenerować zyski energetyczne sięgające 50% o których tu piszecie.

  Inne przykłady, które mnie tylko rozbawiły np. uszlachetnianie materiałów rozczepianych . Tyle energii wkładamy, by uszlachetnić ale za to jaki potem uzysk! Autorze tego wpisu, jest to mniej więcej taka sama zasada jak wkładanie energii w uszlachetnianie paliw kopalnych. Tyle tylko, że po spaleniu nie mamy smoły, węgla czy nie przetworzonej ropy tylko coś zupełnie innego CO2 i kilka innych związków. Z materiałami rozczepianymi jest podobnie po reakcji nie powstanie to samo co przed uszlachetnianiem. Aby do tego doprowadzić trzeba „wpompować” z powrotem sporo energii.
  W przypadku tego generatora na wejściu jest woda na wyjściu też woda a więc i suma energii musi być taka sama na wejściu jak i na wyjściu (cały czas podkreślam, że nie uwzględniam tu strat).
  Ktoś tam wspomniał o mikrokawitacji, to raczej nie w tym przypadku, a przykłady z magnetycznymi silnikami, póki nie zobaczę to nie uwierzę więc na razie się nie wypowiadam, bo z klasycznej zasady zachowania energii to nie powinno działać, jednak może nie wszystko jeszcze wiemy na temat wirujących pól magnetycznych itp.
  Zwolennik:
  Chciałbym tu napisać co najmniej tyle co z punktu widzenia sceptyka ale mam za mało danych więc jedynie mogę przypuszczać dlaczego to działa. Przeczytałem wszystkie komentarze i jedynie w jedynym miejscu ktoś sensownie tłumaczył niższe spalanie. Mieszanka wodoru i tlenu dodana do mieszanki paliwowej może (choć tu właśnie przydały by się dokładne badania naukowe idące w tym kierunku) podnieść sprawność spalania. Może podwyższona temperatura spalania wodoru lepiej dopala węglowodory z paliwa tradycyjnego. Może regulowanie silnika przez zawodowych monterów tego wynalazku polega na zmniejszeniu dawki paliwa tak by klient był dodatkowo zadowolony. Spalanie sobie sprawdzi, natomiast moc już tylko na hamowni więc trudno udowodnić że spadła. Silniki bardzo często są rozregulowane zwłaszcza te na gazie, stąd magiczny zabieg i mamy kolejne procenty.
  Możliwości jakie daje HHO widzę w częściowej zamianie na samochód hybrydowy. Dodać więcej akumulatorów, które można ładować z odnawialnych źródeł energii (turbiny wiatrowe, ogniwa fotowoltaiczne) wtedy można czerpać energię elektryczną i to naprawdę odnawialną. Dodatkowo można sobie dach i maskę wykleić panelami fotowoltaicznymi ale tu ze względu na powierzchnie sprawność i koszty raczej zabieg mało opłacalny.
  Tak czy inaczej nie dziwię się sceptykom bo czytając ten temat poza argumentami „nie wiem jak, ale u mnie działa” nie można znaleźć konkretów. Natomiast sądzę, że to działa tylko na zasadzie polepszenia spalania + dobrej regulacji silnika. Co do szkodliwości rozwiązania dla silnika też się nie wypowiem bo nie mam, żadnych dowodów czy teorii za ani przeciw.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wielki Mały Myśliciel

  Dodam tu swoje 5 groszy. Gdzieś wyczytałem że do wytworzenia 1 kg wodoru potrzeba ok 46kwh energii elektrycznej a do przejechania przez samochód 100 km potrzeba ok 0,8 kg wodoru. Współczesne silniki bez problemu osiągają 100 kw wiec jeżeli 50 kw przeznaczyć na zrobienie wodoru na pozostałych 50 kw powinno się gdzieś zajechać? Nie wspomnę tutaj o dodaniu np wtrysku pary wodnej czy wody do procesu spalania co przy bardzo wysokiej temperaturze spalania wodoru chyba ok 1500 stopni C jeszcze dodatkowo powinno podnieść moc dzięki rozprężaniu pary wodnej. Zauważyłem tu dyskusję na temat jakim cudem hho zmniejsza zużycie paliwa... z tego co wyczytałem w różnych miejscach w necie to po prostu powoduje lepsze spalanie tradycyjnego paliwa bo na tym co wyprodukuje hho generator to silnik nawet na wolnych obrotach nie pochodzi. Mój pomysł do sprawdzenia polega na podłączeniu silnika spalinowego do agregatu prądotwórczego na neodymach i przeznaczeniu części energii elektrycznej na wytworzenie wodoru do zasilania silnika, powinna pozostać nadwyżka energii którą możemy wykorzystać na szczytny cel ;-) nawet gdyby nie było nadmiaru energii elektrycznej to i tak będziemy do przodu bo mamy energię cieplną, którą możemy wykorzystać do podgrzania czegokolwiek. Co myślicie o tym? Lepiej tego nie budujcie bo jak się komuś uda to arabskie szejki naftowe wyślą kilera który wszystkich pozabija, co tam szejki... nasze związki zawodowe górników będą pierwsze ;-(

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pio3k

  Jak dla mnie, przynajmniej teoretycznie, to ma prawo działać. W jakim zakresie będą oszczędności nie wiem ale tradycyjny silnik spalinowy jest dość mało wydajny - sprawność na poziomie 60%. Zasilany paliwem i powietrzem, w którym jest tylko 25% tlenu niezbędnego do spalania to dosyć mało, każde wzbogacenie mieszanki o dodatkową porcję tlenu zwiększa wydajność - patrz silniki turbodoładowane. Dlatego uważam, że dodatek tlenu z zewnętrznego źródła to dobry pomysł, a dodatek wodoru jako najwydajniejszego ze znanych paliw to pomysł doskonały. Myślę, że wodór nie jest tu czynnikiem napędowym, zwiększającym wydajność, ale jego obecność oraz tlenu są czynnikami poprawiającymi wydajność spalanego tradycyjnego paliwa.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wariat

  To w końcu działa to hho czy nie działa bo już mnie szlak trafia jak leję co 100km za 60 zł do baku, niech się w końcu jakiś mądry znajdzie i mi odpowie na to pytanie, byle by tylko nie pierdzielił już o prawach fizyki, chemii i cholera wie jeszcze o czym , TAK albo NIE

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Franc

  Panie Robercie, jakiś kontakt z panem można prosić ?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marek Wójcik

  Faktycznie droga impreza. Az jestem zdziwiony. ja swego czasu znalazłem o wiele tańsze rozwiązanie a efekty są co najmniej takie same. Oszczędzam średnio od 3 do 4 litrów paliwa na sto kilometrów a moja instalacja jest prosta i nieskomplikowana. generator kupiłem zaledwie za 280zł ze strony pt. "Woda paliwem Jak zbudować" wystarczy ten tytuł wpisać w przeglądarkę go.gle Jest tam działa w menu strony pt. opinie praktyka i wiele innych gdzie pokazano jak to działa po polsku. U mnie wszystko działa jak należy. Zdecydowanie polecam

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  Witam , panie Marek Wójcik a w jakim samochodzie uzyskał pan tak rewelacyjną oszczędność , generator który kupił pan już widziałem na stronie , mam pytanie ; jakim amperażem zasilany jest generator , ile gazu produkuje i w jakim samochodzie . pozdrawiam

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # janusz loduchowski

  witam po dwoch m-cach w poszednich postach pisalem ze moj opel 1,7DTI ma znikome oszczednosci z HHO dzisiaj mosze naprawde po wielu miesiacach testowania napisac ze naprawde to dziala uzyskuje dzisiaj przy jezdzie mieszanej 4,6L/100km i jest to naprawde szczera prawda tylko mam ten problem z czipem ktory od czasu do czasu mi sie wylacza i jak zauwazylem mosze miec nad nim kontrole po kazdym zaniku na chipie mosze robic rest a reset to kwestja kilku sekund chociaz nie wiem czy to byla przyczyna bo powrot sygnalizacji kontrolek jest taki sam jak po uruchomieniu silnika to znaczy zapalaja sie najpierw dwie pierwsze potem dwie nastepne dla przypomnienia mam CHIP 7.0 HHO nawiazujac do mojego poprzedniego postu a mianowicie o kontroli spalin umie w okolicy nie maja urzadzen lub nie potrafia bo nigdy tego nie robili (mowa tu dizlu) bo tego praktycznie przy osobowkach nie praktykuje pozdrawiam

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr 56

  mam parę pytań ,za odpowiedz z góry dziękuje, posiadam auto ford scorpio z 2,9 l silnikiem, mam zamiast sprężarki klimy zamontowany alternator dodatkowy o natężeniu prądu rzędu 90 amper moje pytania to:czy mogę sterować natężeniem prądu bezpośrednio alternatorem wbudowując własnej konstrukcji regulator bez kontroli napięcia , jaką powieszchnię powinno mieć ogniwo przy tej poj. silnika , i czy wodór i tlen podawany jest osobnymi przewodami ?.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Raqfal

  Piotr 56
  Dodatkowy alternator przy HHO - fajna sprawa :D Sprawdź czy ten oryginalny jest sprawny, jak odepniesz ten dołożony możne się okazać że zostaniesz bez ładowania:D Zrobienie osobnego regulatora jest można powiedzieć dość proste. Sporo tego w necie. Sam miałem w rękach zamiennik regulatora z potencjometrem do reg. napięcia. Natężenia prądu nie uda ci się regulować zależne jest od obrotów wirnika i samej budowy alternatora. Co do powierzchni to nie odpowiem ci na pytanie a wytworzony gaz ładujesz bezpośrednio za filtrem powietrza w kolektor ssący (przed przepustnicą o ile jest )

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr 56

  raqfal nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie , ale dziękuje .nie wiem czym regulowałeś ten alternator ale w każdym samochodzie obroty silnika się zmieniają ,wirnika też , tak że z tym regulatorem to uważaj bo akumulator wybuchnie.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MAREKMAM

  ja stworzyłem własny generatorek i zamontowałem go w tico przy prądzie 10A tico kompletnie nie potrzebuje paliwa jeździ na samej wodzie ... :D

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MAREKMAM

  w tej chwili 3 dzień na tym jeżdżę >>> :D i po przejechaniu 250 km spaliło mi około 300 ml wody ...

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # niesamozwanczy inzynier

  Do MAREKMAM mozesz mi dac jakies namiar do siebie bo my z moim znajomym tez pracujemy nad tym. Jakbo co to odezwij sie na priva: kanton2@wp.pl pozdrawiam.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # umiarkowaniy sceptyk

  Z wynalazków pana Łągiewki też się wszyscy śmieją a nie wiedzieć czemu działają. Pozdrawiam.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr 56

  wiadomo że jazda na perpetum-mobile nie jest możliwa,wszyscy wiemy jak powstaje wodór z elektrolizy , wiemy też że częściowe uzupełnienie mieszanki paliwowo powiecznej wodorem uzyskujemy wyższą temperatórę spalania ,a z połąnczenia się wodoru i tlenu powstaje woda, i o jej rozszeżalność tu chodzi. gdybym miał diesla to podałbym odparowaną wodę ale mam bęzyne i dlatego trzeba wodę rozczepić,nadal nie uzyskałem odpowiedzi czy ; sama regulacja natęzeniem prądu wystarczy , czy napięcie też jest ważne (osobny alternator tylko do generatora nie połączony z instalacją auta, jedynie polaryzacja ujemną)

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  piotr 56 co chciałbyś osiągnąć i w jakim samochodzie bo oszczędza i diesel i benzyna. Nie ma oczywiście mowy o poruszaniu się na samym wodorze dlatego pomińmy pojęcie perpetum-mobile .Ważne jest i napięcie i natężenie ale wszystko zależy od danego pojazdu .Bzdurą jest podejście allegrowiczów którzy np. twierdzą iż generator który sprzedają można wykorzystać w pojemności pojazdu od 1500 do 3000 litrów więc montowanie tego w pojeżdzie to strata czasu i tych nie wielkich pieniędzy . Mam zamontowaną instalacje wodorową i działa czyli oszczędza .pozdrawiam

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Janek Poznań

  Od kilku tygodni zgłębiam wiedze na temat hho w swoim samochodzie. Jest może ktoś z poznania, który moze mi pokazac ta instalacje juz zamontowaną u siebie?
  Ja jezdze mercem W124 2,5D, i chcialbym wiedziec jakie parametry powinna miec moja instalacja.
  Napewno bardzo waznym elementem bezpieczeństwa jest montaz lapacza plomienia, czyli rurki wypelnionej watą stalową INOX, która zapobiega cofaniu się płomienia do bubblera, i ewentualnej eksplozji pod maską. Można takie coś kupic na aukcjach, ale ja chyba wykonam takie coś samemu. Myśle nad podłączeniem instalacji w kolektor dolotowy zamiast odmy, a odme poprowadzic z kapy zaworowej do jakiegos pojemnika wypełnionego gąbką. Przy takim podłączeniu instalacji oszczędzam sobie przeróbek dolotu.
  Nigdzie nie mogę znaleźć wpływu hho na żywotność silnika z uwagi na fakt podwyższonego ciśnienia w komorze spalania. Co z uszczelką sie dzieje? Do jakich wartości skacze spręzanie w silniku nominalnie, i przy zastosowaniu hho? Czy w oleju zbiera sie jakos widocznie woda tworząca maź, powodująca nadmierne tarcie w silniku? Jak wyglądają koszty serwisowania tego układu, i częstotliwość? Chcialym rozważyc jak najwięcej minusów kontra oszczędność diesla, i dowiedzieć się jak to wszystko w praktyce wygląda. Jeśli ktoś jest w stanie rozwiać choćby w najmniejszym stopniu wątpliwości to proszę o kontakt na maila
  bu11@wp.pl

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gośc Gościński

  strasznie skomplikowana ta instalacja ja znalazłem o wiele prostsza i samemu można zbudować. Wpisz w (go.gle) hasło : Woda paliwem jak zbudować

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  Panowie generatorem który jest na tej stronie można napędzić kosiarkę do trawy .

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dobromil

  PIOTR zamontowana instalacja dziala ale nie oznacz to ze oszczedza przyjzyj sie temu dokladniej mowie to z dwuletniego doswiadczenia i caly czas mam znak zapytania a dlaczeg a to dlatego ze raz sie pojawi mala oszczednsc a raz wcale jej nie ma generator mam 2 litry bo taki jest max.(20A)no i mosze dodac ze bardzo wazna role tu spelnia sterwnik VOLO tak zwany chip

  JANEKPOZNAN przez dwa lata nie zauwazylem zadnych zmian technicznych w silniku a co do oleju nic do niego sie nie przedostaje poniewaz juz dwa razy wymienialem i nic nie zauwazylem jezeli chcialbys cos wiecej to loduchowski@wp.pl

  MAREKMAM mam male doswiadczenie w hho jazda na samym wdorze jest nie mozliwa bo po pierwsze 10A daje 1litr wodoru(BARDZO DOBRY GENERATOR) a jezeli juz to alternator w tym samochodziku by ci sie zjaral
  przy wyzszym amperazu na dluzsza skale

  PIOTR56 w osobowych i transporterach 12v bo taka jest instalacja natomiast jezeli chodzi o natezenie pradu no to musisz patrzec na zamontowany alternator w samochodzie moje zdanie jest takie ze minimum to 100A poniewaz ma troche rezerwy np.na 2 litry wodoru
  potrzebne jest 20A(20A x 12V--240W)

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr 56

  już zrobiłem tą instalację i za dużo to nie oszczędza paliwa na trasie 30 % w mieście prawie wcale ,musiałem do tego zrobić sterownik nie tylko alternatora ale i dawkowania HHO ,bo mój filtr powietrza pozbierałem zmiotką z pod samochodu, alternator jest sterowany też osobno wszystko jest połączone z czujnikiem położenia przepustnicy odczyt lambd też musiałem oszukać ale nie emulatorem, za to na skrzyżowaniach trzeba patrzeć na obrotomierz bo nie wiadomo czy silnik pracuje , postawiłem butelkę na kolektorze ssącym i nie drgnie.

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wojciech wejdman

  mam mondeo w dieslu z turbosprezarka`z2004 r common rail , jaka by byla do niego najlepsza instalacja hho za ile i w ktorym miejscu nalezy ja podlaczyc do kolektora ssacego , za filtrem powietrza, przed turbosprezarka , przed filtrem powietrza.

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # andrzej

  koniecznie zobaczcie to:
  http://www.youtube.com/watch?v=DKyRMDBU5D0

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dread

  a po co taka instalacja przeciesz to samo dostaniecie z kolektora wydechowego po przez ogrzanie woda zmieni sie w pare (wodor + tlen) to przewodem do kolektora sacego i macie to samo... bez zadych dodatkowych wydatków.

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr 56

  auto dysocjacja wody to nie elektroliza i raczej inaczej to wygląda , ale działa ,do diesla polecam

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zapytajcie elektryka

  Prąd do napędzania generatora HHO bierze się z nadwyżki pracy alternatora. Nawet jak w samochodzie załączone jest wszystko co pobiera prąd to i tak alterantor bedzie miał min 20 Amper extra bo tak są zaprojektowane instalacje w samochodach (jest go wiecej aby go nie zabrakło). bez odpowiednich regulatorów i czujników wodór z takiego generatora nie daje oszczędności a solidnego kopa silnikowi, co przekłada się na osiągi.

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zbyszek

  Mam 190 z gazem na gaźniku i też zrobiłem generator mam problem z sondą :czy pominąć sondę,czy założyć emulator sondy,a może jakiś inny macie pomysł. Szukam kontaktu z Bubububu

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krzysztof Piotrowski

  Mieszkam w Australia. Zamontowalem juz pare cell.Na poczatek. Musze warm powiedziec ze oszczednosci zaleza od sposobu instalacji .1cele nie mozna instalowac we wnacz auta.2zbiornik musi byc zamontowany jak mozna horyzontalnie NAD cela .#3Po poprawnym zamontowaniu po uuruchomieniu wszysto zalezy od rodzaju EFI.Zeby miec oszczednosc musimy zrobic resit PCM.A to jest bardzo proste .Odlanczamy baterie .Nalezy pamietac. Odlaczyc najpierw minus a potem plus name 30minut.Po tym czasie..PRZEKRECAMYstacyjke na 2 pozycie naciskamy pedal hamulca kilka razy I przekrecamy stacyjke na rozrusznik.zostawiamy stacyjke na pozycji2 I zostawiamy na 30 minut.Po tym okresie 1godziny podlanczamy baterie.Najpierw plus potem minus.Zapomnialem ze kluczyk przed podlaczeniem baterji nalezy wyciagnac ze stacyjki.Uruchomic silnik I jechac.Przez 30minut najlepiej po drodze szybkiego ruchu.Prragne zaznaczyc ze wszystko zalezy od wielkosci celi i wymieszania proszku.nastepnie duze cle wymmagaja wiecej proszku I mniej AMP.napszyklad. nice jest prawda ze wiecej wodoru to wieksza ekonomia.z. mojego. Doswiadcznia do 2 litrow silnik powinien pracowac miedzy 5-10AMP

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # logiczny

  WIELU LUDZI UWAŻA ŻE:

  Alternator wytwarza energię elektryczną która zasila generator HHO, na takiej samej zasadzie jakby wspomniany alternator zasilał silnik elektryczny, którym następnie napędzamy pojazd.
  W związku z tym że, zgodnie ze znanymi nam prawami fizyki sprawność układu nie może być większa niż 100% powyższy układ nie może funkcjonować.

  Teoretycznie nie ma błędu w takim toku rozumowania, jednak całość powyższego rozumowania pozbawiona jest jakiegokolwiek sensu i nie odnosi się w ogóle do rozpatrywanego w naszej dyskusji tematu którym jest, uzyskanie oszczędności w zużyciu paliwa poprzez zastosowanie generatorów HHO, co postaram się poniżej niezbicie udowodnić.

  (Jako ciekawostkę podam że, fizyce są znane układy sprawniejsze niż wspomniane 100%. Wykorzystują one choćby zjawisko tak zwanego nadprzewodnictwa niektórych przewodników elektrycznych, występujące w bardzo niskich temperaturach zbliżonych do temperatury zera bezwzględnego, jednak nie możemy go wykorzystać w życiu codziennym ponieważ temperatura zwykle nas otaczająca jest znacznie wyższa od temperatury zera bezwzględnego, w związku z czym ten wątek zmuszeni jesteśmy pominąć w naszej dalszej dyskusji).

  FAKTY:

  1. Wodór został stworzony przez siły natury podczas wielkiego wybuchu, jeszcze w trakcie powstawania wszechświata. Jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków w przyrodzie. Jest także paliwem zasilającym reakcje termojądrowe w naszym Słońcu i każdej innej istniejącej gwieździe. Jak z tego wynika wodór jest świetnym, ogólnodostępnym i wysokoenergetycznym paliwem, które nadaje się idealnie do zamiany zawartej w sobie energii, w energię mechaniczną potrzebną do napędzania pojazdów, maszyn przemysłowych, ogrzewania budynków, oraz pozyskiwania energii w wielu innych dziedzinach przemysłu i życia codziennego.

  (zwracam wszystkim uwagę na to że, zwroty „OGÓLNODOSTĘPNY” oraz „ZAWARTEJ W SOBIE ENERGII” są zwrotami kluczowymi w dalszej części naszej dyskusji).

  2. Generator HHO nie produkuje wodoru.
  3. Generator HHO jedynie oddziela wodór od tlenu, z których to składników zbudowana jest woda.
  4. Generator HHO zamienia substancję niepalną, jaką jest woda (służąca do gaszenia ognia), w wysokoenergetyczne dwuskładnikowe paliwo składające się z:
  Gazu palnego jakim jest wodór.
  Gazu podtrzymującego spalanie jakim jest tlen.

  5. Alternator wytwarzający prąd elektryczny który zasila generator HHO, nie zamienia energii elektrycznej w energię potrzebną do napędzania pojazdu, ponieważ w wodorze (co wcześniej wytłumaczyłem) już jest zawarta energia, zresztą tak samo jak w innych paliwach płynnych lub stałych.

  Podsumowując.

  Aby oddzielić wodór od tlenu do Generatora HHO nie potrzeba dostarczyć tyle samo energii ile otrzymamy ze spalania uzyskanego przy jego pomocy wodoru i tlenu.
  Do generatora HHO trzeba dostarczyć tylko tyle energii, ile jest potrzebne do oddzielenia zawartego w wodzie WODORU od TLENU, a nie tyle ile potrzeba do poruszania pojazdu.

  Dlaczego więc tego typu instalacje nie są masowo używane ? Odpowiedz jest prosta, nie chodzi tu o prawa fizyki i chemii. Odpowiedzią są prawa ekonomii i wielka polityka.

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # magister

  1 ##############
  Bilans energetyczny jest ujemny
  sprawność silnika alternatora oraz ogrzewanie ogniwa HHO to strata energi
  tak jak w mieszkaniu jest ciepło bo grzeje grzejnik
  grzejnik jest ciepły bo piec ogrzewa wode
  woda odbiera ciepło ze spalonego węgla drewna itp

  jeśli odetniemy gdzieś drogę dostarczania energi to będzie izmno w mieszkaniu
  2 ##############
  Każy ma swoje racje ale nikt nie zajmuje sie nanotechnologią
  pierwiastek oznaczony jako H niszczy komory spalinowe silnika dokłądniej to on wnika i rozrywa połączenia na granicy ziaren.
  Temat pracy doktorskiej kolegi z uczelni
  Co prawda przy obecnym zastosowaniu trwa to długo ale zwiekszając ilość H w mieszance skracamy żywotność głowicy.

  3#############
  Ilość enegri we wszechświecie jest niezmienna

  jeśli nie mam racji proszę o konkrety
  ale najpierw proszę pomyśleć jak zmienia się energia i wędruje
  słońce>> ogrzewanie wody >> woda paruje oddaje ciepło do otoczenia /// brak słońca i mamy temperatury na "-"

  4###########

  Montujemy generator hho do niego zakładamy regulator spalania
  więc po ten regulator skoro podajemy do silnika bogatszą mieszankę w paliwo przez co jest więcej CO2 w spalinach a czujnik to wyłapuje i wysyła informacje do sterownika który obniża mieszankę benzyny

  5$$$$$$$$$$
  Ktoś znalazł łątwy sposób na zarobienie
  wykonanie celi to około 20 zł sprzedawane są za cene od 400 zł

  6************

  Chętnie poświęce swoje auto na testy jeśli ktoś jest zainteresowany i udowodnie że generator HHO to nie osczedność a wydatek

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anonim

  Witam, zajmuje się montażem takich instalacji, jestem z woj.mazowieckiego lecz dojeżdzam do klienta. Tanio!!
  a propo zimy to w porze zimowej do zbiorniczka z wodą dolewa się denaturatu w stosunku 5:1.
  pozdrawiam

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anonim

  aha, mój nr 505 312 831.
  sprzedaż i montaż

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wacek

  Anonim.? Skoro jesteś doświadczonym monterem to powinieneś wiedzieć ze denaturat sie nie nadaje. Pewnie zastanawiasz sie dlaczego? Odpowidz jest jedna! Nic nie wiesz na temat hho.

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan Kowalski

  Właśnie ! cena jaką pan proponuje jest sztywna od montażu HHO a przecież to nie instalacja gazowa , która jest nie zależna od benzyny,na którą jest zgoda Instytutu Techniki Drogowej i na którą robisz sobie przegląd w dowolnej stacji diagnostycznej.Instalcja HHO natomiast na polskim rynku przechodzi fazę udoskanalania zanim będzie standrtową instalacją .Widać że pan montujący też rozwija się w swoim warsztacie i nie zatrzymał się na prymitywnych generatorach HHO Adamskiego.Sytuacja wymaga jednak ciągle nowych przemyśleń np. konieczności montażu grzałki , która w zimie dogrzewałaby wodę destylowaną do temperatury przynajmniej jakieś 30 stopni , oczywiście z czujnikiem temp. i wyświetlaczem dodatkowym przy kierownicy w kabinie.

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zbys

  kolego kowalski wiem bo robilem proby pojedziesz rowniedobrze na 50 /%borygo lub na specjalnym spirytusiemoj merc spala 4 62 gazu lpg na 100km motor 1800 benz gas i jade caly rok

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hugto kołątaj

  mam zamontowane hho oszczędzam 35 procent ropy na 100 km to działa bez bez kontrolerów spalania i bez dodatkowej sądy

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hugto kołątaj

  jeszcze dodam że OPEK nie chce dopuścić hho DO MONTOWANIA TEGO URZĄDZENIA W FABRYKACH SAMOCHODOWYCH WIADOMO ZMNIEJSZA SIĘ ICH OBROTY O 35 PROCENT

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # HUKO KOLĄTAJ

  W JAPONI PONAD 20 LAT TEMU ZAMONTOWANO HHO WIELOPŁYTOWE W WANIE Z SILNIKIEM 2 LITROWYM BENZYNOWYM BENZYNA POTRZEBNA BYŁA DO URUCHOMIENIA SILNIKA NASTĘPNIE PRZEKAŻNIK ZAŁACZAŁ WIELOPŁYTOWE HHO DOPŁYW BENZYNY BYŁ ZABLOKOWANY I 2 LITROWY WAN PORUSZAL SIĘ NA SAMYM GENERATORZE HHO

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hugto kołątaj

  TO WSZYSTKO CO NAPISAŁEM TO FAKTY GENERATOR HHO DZIAŁA I WIEDZĄ O TYM UCZENI ALE BOJĄ SIĘ MODERNIZACJI TEGO URZĄDZENIA BO STRACĄ PRACĘ NA UCZELNIACH

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hugto kołątaj

  OPEK CZYLI LOBBY PALIWOWE BLOKUJĄ MODERNIZACJĘ NAPĘDÓW JAKO PALIW NIE TYLKO WODOROWYCH ALE TEŻ INNYCH

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lolek

  to bzdura jest hho generator.
  1. Duzy prad ktory obniza sprawnosc calosci, w koncu trzeba spalic wiecej paliwa.
  2. Ile mozna przejechac na 1 litrze wody? obliczcie sami http://energyfree.republika.pl/ele_licz.htm ile m3 wodou wam to da i ile mozecie przejechac otoz bardzo niewiele a przy koszcie litra wody destylowanej kilka zeta zupelnie sie to nie kalkuluje :)

  pozdrawiam trzezwo myslacych

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # beny

  opek blokuje ale każda firma motoryzacyjna teraz produkuje samochody elektryczne i jakos nie mogą ich zablokować

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dobromil

  mam juz trzy lata ta instalacje no i po czasie moje doswiadczenie jest takie a mianowicie jest to tylko zabawa i ciekawosc , oszczednosci znikome w jezdzie mieszanej a na trasie no troche jest ta oszczednos zauwazalna oczywiscie przy odpowiednim stylu jazdy ale generalnie przy zakupie calej instalacji nie ma karkulacji takie jest moje zdanie .jezeli chodzi o komentarze to wszyscy opisuja co nie tylko a jak sdie prosi o kontakt aby sobie szczegolowo pogadac to nie ma odwaznycz pozdrawiam

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # vga

  pierdolicie bzdury

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # poszukujący

  Na razie nie ma odwagi zamontować tego u siebie, ale:
  Nadprodukcja prądu w alternatorze jest czymś realnym i czymś, z czego non stop korzystamy [na pewno nie raz się zdarzyło każdemu, że padło mu ako, a po przejechaniu kilkudziesięciu km nagle jest naładowane] Więc prawo zachowania energi mówi, że to nie jest bujda na resorach, tylko oszczędności biorą się z tego, że nadprodukcję, która jest przetworzona na ciepło i oddana do chłodnicy wykorzysujemy do elektrolizy wody [to samo prawo zachowania energii, z tego co pamiętam, mówi że energia potrzebna do rozszczepienia wody na tlen i wodór jest równa energii spalaniu wodoru do zwiąku h2o, z tym że spalanie wodoru jest reakcją wybuchową i zachodzi szczególnie dynamicznie w wysokim ciśnieniu, więc nie trzeba być geniuszem chemiczno - fizycznem, żeby stwierdzić, że takie urządzenie jest dedykowane dla silników diesla]. Gdzieś widziałem w poprzednich komentarzach, że oszczędności są na trasie zauważalne, natomiast w jeździe po mieście i mieszanej raczej nie występują. Bardzo łątwo można to potwierdzić. Otóż samochody z napędem hybrydowym mają podobne parametry -> na trasie silnik spalinowy tylko pracuje po to, żeby ładować akumulatory, natomiast w mieście jest używany także do tego, żeby poruszać pojazdem. Wiadomo, że pusty akumulator też najbezpieczniej naładować na dłuższej trasie jadąc równo niż jeżdżąc krótkie odcinki i to po mieście.
  Reasumując generator hho jest sposobem na wtórne wykorzystanie straty energii powodowanej przez nadprodukcję prądu przez alternarnator. Żeby bardziej zglębić temat, trzeba by dobrze wyliczyć pobór prądu przez pracujący układ na pełnym obciążeniu [światła drogowe, przeciwmgłowe przód + tył, radio, ogrzewanie szyby + lusterek i wentylator ogrzewania] i sprawdzić, czy w takim wypadku również istnieje nadprodukcja, czy jednak część potrzebnego prądu jest pobierana przez akumulator. Bo jeżeli przy pełnym obciążeniu urządzeń elektrycznych alternator nadal wytwarza więcej prau, niż jest to konieczne, to generator hho sprawdzi się doskonale tym bardziej przy mniejszym zużyciu prądu, czyli w 98% przejechanych km. Natomiast, jeżeli przy pełnym obciążeniu mamy niedobór prądu z alternatora, czyli jest on pobierany już z akumulatora bądź też jest pobierana większa ilość paliwa do okładu [co jest bardziej prawdopodobne], to trzeba sprawdzić, w którym momencie następuje ta badprodukcja prądu wymagana do tego, żeby dało się rozdzielić wodę na gazy składowe.
  Temat jak widzę nie jest jednoznaczny, ale coś w tym jest.
  Jeszcze z chęcią bym złapał kontakt do kogoś, kto jest pewien jak się ma montaż czegoś takiego do przepisów prawa i czy aby na pewno nie grozi utrata dowodu rej. [chciałbym przetestować na samochodzie dostawczym, który robi około 10000km miesięcznie].

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sławny

  witam
  siedzę w temacie jakiś czas i chcę zaznaczyć że ta technologia się dopiero rozwija,wszelkie generatory hho to dopiero początek.Po krótce jeżeli chcesz pobawić się w hho i oszczędzić niewiele twój wybór,na dzień dzisiejszy tylko instalacja gazowa ma sens.Pzdr

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stary kierowca

  Instalacja pana Roberta generuje 2,5 l gazu (mieszanki H2 i O2) na minutę przy poborze 20A prądu z alternatora. Pan Robert stwierdza zmniejszenie zużycia paliwa podstawowego (benzyna) od 20%-50%. Przyjmijmy, że osiagniemy 30% oszczędności -to też jest rewelacja! :).
  Silnik o popularnej pojemności 1600ccm przy prędkości roboczej 3000obr/min pobiera 2400 litrów mieszanki paliwowo-powietrznej w ciągu minuty pracy, a pan Robert dostarcza mu dodatkowo 2,5 litra energetycznej mieszanki H2+O na minutę, przyjmuję, że bez dodatkowego powietrza które jest tutaj zbędne, tylko pogarsza spalanie. Tak więc 0,104% (~~1promil) dodatkowej mieszanki da nam 30% oszczędności paliwa, a może się zdarzyć, jak obiecuje pan Robert, że 50%, po prostu REWELACJA!!!!
  Od publikacji tego atykułu minęły 2 lata, jakie są realia niech wypowiadają się użytkownicy tych instalacji....
  ...pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych kolegów, szczególnie tych którzy boleśnie odczuwają "koszta" dojazdów do pracy :((

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr bednarek

  generatory pana roberta z lapalic to jedna wielka sciema.Osobiscie zostalem oszukany przez tego pana a instalacja ktora mi zamontowal nie przyniosla zadnej oszczednosci

 • 0 1 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kolekcjoner

  Ten pomysł był stosowany w samolotach w czasie drugiej wojny. Na dużych wysokościach w silnikach brakowało tlenu i wtrysk wody zapobiegał temu. Jak zwykle, jeśli chodzi o silniki spalinowe, wszystko zostało już dawno wymyślone i opatentowane. Jedyne co powoduje, ze nie jest stosowane to lobby naftowe ( dług USA jest finansowany z ropy:-))
  Co do oszczędności to może być lub nie. Natomiast na pewno jest zwiększenie mocy. Tym, którzy tak mądrze się tu wypowiadają radze poczytać opisy kilku patentów z lat 1920-1945 :-)
  Pozdrawiam

 • 1 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # janusz pajtek

  alez ten PAN Robert to zacny oszust...juz mnie na zakupie quada nabral

 • 0 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # olo

  żeby coś negować trzeba dokładnie przebadać.. Ja i bez badania wiem że silniki w 70% swojego cyklu pracy wytwarzają więcej energii niż potrzebują i z tąt może brać się opisana oszczędność. Mianowicie z naddatku energii powstaje elektroliza której efektem jest bogatsza mieszanka. wykorzystując właśnie tę zasade działa np. tojota prius która z naddadku energii który produkuje silnik spalinowy ładuje akumulatory które następnie napędzają silnik elektryczny - efekty są. co do hho pewnie sprawność jest niższa niż w przypadku opisanej hybrydy tojoty ale jestem w stanie uwierzyć że w niektórych przypadkach oszczędności są zauważalne. temat zapewne wymaga głębszej analizy niż teoretyczne dywagacje. Jedno jest pewne oszczędność jest możliwa w przypadku urządzenia o odpowiedniej sprawności..
  Pozdrawiam tych których drażnią moje błędy :D

 • 0 1 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Martin

  Witam, posiadam generator hho, testowałem go już w V6 3.0 TDI bez zadnych dodatków,oszczednosci nie wielkie bo od 05L do 1.0L, powód tak małych oszczednosci to brak VOLO CHIP.
  teraz testy zaczynamy na nowy w V8 4.2 TDI BIturbo Genetator HHO + VOLO CHIP a ogulnie zebranych wiadomoći ustawiamy steżenie KOH na około 18 amper
  dodam jescze ze volo chip trzeba sobie sciągnąć z USA i nich HHO jest na początku dziennym, mają to już bardziej rozwiniete
  a i jazda z hho likwiduje wypalanie DPF,
  pozdrawiam

 • 0 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paweł

  Panie Robercie jestem zainteresowany takim czymś ale mam pewne obawy i chciał bym je rozwiać czy może Pan mi na maila napisać jakis kontakt domek4@op.pl

 • 0 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jano

  Witam mam fiata brava 1.6 16v benzyna + gaz zwykly + HHO na benzynie wychodzil mi 10litrow koszt wiadomo jaki po 2miesiacach zalozylem podgrzewacz w parowniku i odpalam bezposrednio na gazie teraz ma instalacjie HHO kupiona na allegro za 450zl zalozylem sam,podpienta jest pod instalacje gazowa wytwarza wodor oczywiscioe leje zwykla kranuwe,na 100km po miescie spalanie wychodzi mi jakies 14zl okolo 6litrow gazu i 5litrow wody.Dziala to w 100% i jeszcze mysle przykrecic gaz.Pozdrawiam

 • 0 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Szczęsny

  Miałbym pytanie do Pana ,,kuleczka,, gdyby tu jeszcze kiedyś zajrzał.. guzik28@o2.pl

 • 0 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Szczęsny

  Od pierwszych postów minęło jakieś dwa lata..dziś oglądałem na YT. filmik..bodjże uniwersytet w Radomiu nie jestem pewien a szukac mi się nie chce zbudował auto na wodór wyłącznie i chętnie wprowadzi go do masowej produkcji lub oferuje montaż do każdego typu spalinowego w cenie zbliżonej do ceny LPG...Pewnie nikt się nie zjawi żeby ,,masowo,, bo polityka zjednoczonych ich wykończy -ale trochę się zmieniło w tym czasie..

 • 0 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Miki

  do TOMASZ SCZESNY - czytaj ze zrozumieniem. Opracowlai instalacje na wodów - czyli wodór dostarczony ze zbiornika pod dużym ciśnieniem ok 700 bar.

 • 0 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Miki

  testowałem temat HHO na silniku benzynowym i diesla. Na benzynie nie ma żadnych zysków, napiszę nawet więcej jest strata rzędu 1-2%. Oszukiwanie sondy lambda nie pomaga. Natomiast na dieslu jest faktycznie zysk ok. 20-25%

 • 0 1 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kalamazoo

  Wydaje mi się, że wszyscy scettycy to albo durnie albo pożyteczni idioci opłacani przez firmy olejowe. Już setki tysięcy aut jeździ na HHO i oszczędzają po kilka a nawet kilkanaście tysięcy rocznie.

 • 1 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wojtek

  Prawda jest taka, ze gdyby to dzialalo to byloby od dawna stosowane przez producentow aut !

 • 0 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zut szczecin

  na zucie w szczecinie prowadzili eksperymenty z ta sucha cela jak kiedys sie to nazywalo podpieli taka instalacje do 3p wysokopreznego - oszczednosc max 10% , ale skład spalin inny na duzy plus - tyle w temacie a mechanik-znajomy zamontowal w bx 1,4 benz takie cos i tu uwaga całe 15% oszczednosci trasa polska francja.

 • 0 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # praktyczny pan

  nie jestem sceptykiem, ale boje sie wydac tyle kasy, zeby poszla w bloto, notorycznie mi jej brak, do tego stopnia, ze do pracy jezdze autobusem z biletem miesiecznym, bo taniej wychodzi od jezdzenia na gaz o kilka zlotych, oszczednosc 20-30 proc. zadowlolaby mnie w pelni, ale kurde to ryzyko, juz nie wiadomo kto tu pisze prawde, "sprzedawcy paliw" czy "sprzedawcy generatorow",
  pomimo sensownej logiki i opisow mam najwieksza watpliwosc co do ilosci produkowanego wodoru, skoro pisze sie wszedzie, ze wystarczy zalac litr wody na 1000 km, a gdzie indziej sie pisze, ze generatory produkuja 1-2 litry wodoru, to mi cholernie nie pasuje, reszta jest ok,
  Ci co pisza o perpetum mobile, powinni sie poduczyc, bo nie wiedza chyba co to jest, perpetum mobile to silnik, ktory pracuje na okraglo bez dokladania energii czy pracy z zewnetrznych zrodel, jednym slowem samowystarczalny, a taki generator tego nie zapewnia, bo musimy dodawac chocby wode, no i paliwo, kto wiec tu mowi o perpetum ...
  co do energii, nie rozumiem skad rozterki, ze energii zbyt malo jest na wejsciu, przeciez energia jest wszedzie, wszedzie nas otacza, nawet w spokojnym czystym powiektrzu, energia drzemie w kazdym atomie, kwestia tylko uwolnienia jej, a w zasadzie przetworzenia, ona nie pojdzie w powietrze, a w zasadzie ostatecznie idzie w powietrze w kazdym procesie i tam pozostaje, jest jej wszedzie pelno, a my "boskie stworzenia" nie umiemy jej w pelni wykorzystac, taki generator, to moze byc sposob na wykorzytsanie jej czastki,
  co do wodoru, piszecie, ze lepiej wlac wode, ale woda to tylko sie rozpreza, a wodor to juz paliwo, przeciez jest stosowany w silnikach rakietowych, dlaczego nie zwykle paliwo? bo wodor jest lepszy, wydajniejszy, daje wieksza moc, dlaczego wiec ta odrobinka w silniku nie mialaby pomoc,
  nie piszcie o fizyce, malo kto ja naprawde rozumiem, nie znamy jako ludzie wlasciwych praw, znamy tylko to co nam pasuje do obecnej rzeczywistosci, a my zwyyczajnie nie ogarniamy jej

 • 0 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # silverhand73

  Bardzo jestem ciekaw, czy ktoś z moich przedmówców zastanowił się nad wynalazkiem Jana Gulaka, aby dodawać do powietrza zasysanego przez silnik diesla parę wodną. Dla mnie istotą sprawności silnika termodynamicznego (więc i spalinowego) jest przepływ ciepła. Zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą dotyczącą przepływu energii w silniku spalinowym tylko 40% tej energii jest zużywana na pracę wykorzystywaną przez układ napędowy samochodu. Pozostałe 60% jest oddawane do otoczenia. Pomijając istotę różnicy temperatur, która jest konieczna do działania silnika termodynamicznego, skupię się na energii oddawanej w sposób bezużyteczny do otoczenia. W przypadku pary wodnej wykorzystujemy bezużyteczne kilodżule ciepła wytwarzanego w procesie spalania do rozłożenia pary wodnej na tlen i wodór (ok. 2000'C), więc mowa o perpetuum mobile w kwestii takiego wykorzystania bezużytecznej energii jest idiotyzmem. Woda staje się pewnego rodzaju "katalizatorem" przemiany chemiczno-termicznej pozwalającej na lepsze wykorzystanie energii spalanego paliwa. (zmienia się przebieg spalania i ilość przekazywanej z detonacji mieszanki (paliwo, powietrze, H2O) energii do układu korbowo-tłokowego silnika ("liczba oktanowa"). Ponadto ilość energii wydzielanej przez mieszankę pow., paliwo, woda może być większa, gdyż nikt z nas nie wie jaka reakcja zachodzi podczas spalania paliwa w obecności wody i jak to wpływa na różnicę w wartości energetycznej obu mieszanek. Właśnie wykorzystanie ciepła wytwarzanego w trakcie wybuchu mieszanki do rozgrzania wody do bardzo wysokiej temperatury tworzy z wody wybuchową mieszankę wodoru i tlenu, a samo podgrzanie wody powoduje zmianę jej objętości, i oba procesy wspomagają przebieg spalania w kwestii zmiany objętości, jakości spalania i wykorzystania energii. Tak więc tego typu rozwiązanie (dodawanie pary wodnej do powietrza w silniku diesla) pozwala na najlepsze wykorzystanie marnotrawionej energii cieplnej ze spalania do poprawy sprawności energetycznej silnika spalinowego (bezpośredni odbiór ciepła spalania przez wodę w komorze spalania). Rozwiązanie HHO to pewna modyfikacja pierwszego pomysłu, która polega na wydzieleniu rozkładu wody na wodór i tlen poza komorą spalania (pomijam szczegóły techniczne), ale ze względu na koszt energii zużywanej na elektrolizę wody z alternatora, który czerpie energię mechaniczną z silnika, jest to rozwiązanie nieco posiłkowe. W sumie jednak chodzi o ten sam proces - wykorzystanie wodoru i tlenu w formie wybuchowej mieszanki wspomagającej przebieg spalania (efektywność spalania paliwa w trakcie wybuchu i ilość przenoszonej na układ korbowo-tłokowy energii mechanicznej). Zasadniczo w nowych silnikach dąży się właśnie do lepszego wykorzystania energii paliwa przez budowę mechaniczną silnika i sterowanie składem mieszanki i przebiegu spalania. Dodatek wody omija kosztowne modyfikacje i w prosty sposób zwiększa sprawność silnika, co bardzo nie podoba się koncernom naftowym i motoryzacyjnym. A prawda leży po stronie tych, co patentu używają, bo mają wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonej na paliwie gotówki, co w naszych polskich warunkach ma niestety niebagatelne znaczenie. Pozdrawiam: jackiebluesjsd@gmail.com

 • 1 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Darek

  Poczytałem, pośmiałem się z co niektórych i muszę stwierdzić że fachowców przeróżnych tu nie brakuje. Pierwszy generator zakupiłem przez Alle.... zamontowany był w samochodzie ok roku - nic się nie działo, wszystko pracowało jak najbardziej poprawnie. Nie liczyłem że zużycie paliwa będzie w przedziale 20-50% lecz założyłem że jak jest podane 20% to faktycznie 10% i to już będzie coś. Założyłem, znalazłem kilka mankamentów i poprawiłem je. Z w/w instalacją HHO zrobiłem ponad 40 tys km bezawaryjnie niedawno naszło mnie na zbudowanie własnego generatora HHO z płyt o wymiarach 20x10cm z 70 celami - podczas prób z zasilaniem 230V uzyskałem z niego wydajność 6 litr./minutę przy zasilaniu 12V nie będzie to co prawda 6L/min ale na pewno więcej niż z tych 21płyt starego generatora. Na pełnym zbiorniku paliwa bez użycia generatora robiłem 640-680km do zgaśnięcia samochodu - po założeniu generatora robiłem na zbiorniku 790-800km rekordem było zrobienie 880km i jak dla mnie to wystarczy by przemawiać za oszczędnością. Biorąc średnio 660km a 795km to 135 km więcej - spalanie zatem zeszło z 6.3 do 5.2l/100km - 1,1 l mniej na 100km

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chemik

  @silverhand73 Zapomnij to wynalazku który Gulak zawłaszczył jako swój. Sama para nie niesie żadnej energii w silniku spalinowym. Gulak leje do wody alkohol stąd ma większa moc w swoim starym dieslu.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jacek

  Mam takie urządzenie i to nic nie daję, tylko pobiera duży prąd, silnik zmniejsza obroty bo jest obciążony dodatkowo alternatorem, mogę to udowodnić.
  Mam w samochodzie zamontowany wyłącznik i testowałem to 1,9 TD Volkswagen,
  gdy włączę silnik na wolnych obrotach i włączę przełącznikiem na HHO to obroty spadają.
  mój kontakt jaceks100@o2.pl, mogę to sprzedać, jak jest ktoś zainteresowany.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Elektronik

  @Darek: zasilałeś ogniwo napięciem 230V z sieci?

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr bednarek

  Nie korzystajcie z usłog pana Roberta bo to znany oszust i ćpun

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tomek myslacy

  Taaaak, lobby samochodowe, taaak, lobby paliwowe. O ile takowe istnieją, to jednak same generatory HHO to piękny przypadek zarabiania na ludzkiej głupocie. Niektórzy twierdzą, iż można jeździć na samym HHO (jest nawet takie forum gdzie autor nagrał filmiki jak to kosiarka czy motorynka jeździ na samym HHO. Nie wiem jaki to ma wpływ na spalanie w komorze silnika, ponieważ nie sprawdzałem tego empirycznie, więc jakieś oszczędności mogą się pojawić (choć szczerze w to wątpię), ale proszę sobie porównać wartość energetyczną LPG oraz wodoru i ile CIEKŁEGO wodoru należałoby dostarczyć, żeby napędzić mały silniczek za pomocą generatora HHO odpowie na wszelkie Państwa wątpliwości :) Takich generatorów musiało by być chyba ze 100 w motorynce. Sami sprawdźcie - to nie boli :)

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Humanista

  Aż dziw bierze, jaki niski poziom reprezentują osoby, które chwalą się wykształceniem technicznym. Nie mam urządzenia, nie montuję, nie sprzedaję, ale z podstaw wiedzy o pracy silników spalinowych i obserwacji pracy samochodów wnioskuję, że zyski mogą się pojawić. Nie przez perpetuum mobile, tylko przez podniesienie ogólnej sprawności układu. Silnik spalinowy ma sprawność średnią 30%, a w pewnych sytuacjach pewne konstrukcje znacznie mniejszą (np. duże obciążenie, małe obroty) - cylindry dosłownie zalewane są benzyną. W takim momencie (w starych konstrukcjach) może się okazać, że "opłaca się" obciążać cały czas alternator, bo wkład energetyczny jest mniejszy niż zysk sprawności (energia nie bierze się znikąd, tylko mniej się jej wytraca). Zakładam, że taki układ działałby trochę jak hybryda elektryczna. Według "znafcuw" wymądrzających się powyżej samochody hybrydowe również paliłyby więcej, bo przecież nie ma perpetuum mobile.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zniesmaczony

  Czytałem te wszystkie komentarze na temat HHO , śmiem twierdzić że albo nasze społeczeństwo nie dorosło do jakichkolwiek nowości , albo są twardogłowi i jajogłowi , ja takim autem poruszam się od lat dwóch i twierdzę ze mam spore zyski na paliwie , NIESTETY TEMAT JEST CAŁY CZAS TABU ZE WZGLĘDU NA KONCERNY NAFTOWE , tak ze zachęcam tych wszystkich niedowiarków do fachowej lektury i do eksperymentowania HHO w swych cackach , a wtedy możemy podyskutować ...

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gość nie dzielny

  Trzeba to zbadać doświadczalnie, należy zamontować w samochodach i sprawdzić wyniki spalania,jedynie tak można w wąskim gronie mieć wiarygodne wyniki.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wiem niewiem

  Toyota Mirai juz w masowej produkcji. Jest to kolejny dowod na to ze wodor jest nie tylko dobrym 'wspomagaczem' spalania tradycyjnych paliw, ale moze byc rowniez w 100% uzywany jako paliwo na komercyjna skale. A dleczego Japonia a nie Polska?

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # miniek

  Wodór w toyocie mirai jest wykorzystywany do zasilania ogniwa paliwowego które wytwarza prąd . T. mirai jest autem elektrycznym !!!

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wiem niewiem

  miniek - racja, dzieki za sprecyzowanie opisu! Tak czy siak "jezdzi na wodor":)

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszubski_polaczek

  Ale w z Tych Kaszub sobie dopiero...cie. To jest tak polskie jak nigdzie na świecie.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # witam

  Witam gdzie można take coś zrobić i ile to kosztuje

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.