Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Ostatnie chwile na składanie deklaracji w sprawie OZE w Sierakowicach, Chmielnie i Żukowie

Opublikowany: 2016-12-19 12:02 Autor: Wojciech Drewka

W Sierakowicach i Żukowie jeszcze tylko dziś zainteresowani odnawialnymi źródłami energii mogą składać dokumenty. W Chmielnie termin mija jutro.

REKLAMA

 Reklama Bat

W gminie Sierakowice zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii (solarami i powietrznymi pompami ciepła) było bardzo duże. Ale dopiero po złożeniu przez chętnych drugiej, bardziej szczegółowej ankiety, będzie można określić ile osób faktycznie zostanie zakwalifikowanych do projektu. Termin składania dokumentów mija dzisiaj. Warto pamiętać, że brane będą pod uwagę tylko ankiety kompletne.

Wspólny wniosek o dofinansowanie OZE przygotowuje gmina Kartuzy. I także tutaj jeszcze dziś chętni mogą składać wymagane dokumenty. Ankiety można składać osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańca bądź przesłać pocztą elektroniczną na adres: gmina@poczta.kartuzy.pl. Wzory ankiet dostępne są tutaj.

fot.domena publiczna/By Ra Boe – selbst fotografiert DigiCam C2100UZ, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1872882

Również w gminie Mieszkańcy gminy Żukowo mają możliwość pozyskania środków na instalację urządzeń pozwalających na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Tutaj w grę wchodzą kotły opalane biomasą oraz kolektory słoneczne. Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić ankietę – dostępna tutaj – i dostarczyć ją do Urzędu Gminy (pok. 13 lub w biurze podawczym pok. 3, można także wysłać pocztą na adres Gminy z dopiskiem „OZE-Dotacja” lub przesłać skan na e-mail j.fiedorowicz@zukowo.pl lub faksem). Termin składania dokumentów mija dzisiaj.

Z kolei nabór wniosków do jutra wydłużyła gmina Chmielno. Mieszkańcy mogą się ubiegać o środki na instalacje fotowoltaiczne. Regulamin dotyczący naboru oraz wstępna deklaracja uczestnictwa w projekcie znajdują się na stronie chmielno.pl.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [5]

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ola

  A w Kartuzach MGG cisza, nic sie nie dzieje w tym temacie.No coz jaki burmistrz taka gmina.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuzy.???

  No właśnie też czekam na informację o możliwość dofinansowania w gminie KARTUZY...

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  a o Żukowie głośno, byłem dzisiaj złożyc ankietę, to kolejka chętnych ustawiła się do złożenia ankiety.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # biomasa

  A w Sierakowicach dalej będzie smród z kominów. Niby tak gminie zależy na czystym powietrzu, a tu proszę nie ma dofinansowania na biomasę. Będą dalej palić czym popadnie i smród z kominów.
  Zapraszam na wieczorne spacery po Sierakowicach i oddychanie czystym powietrzem.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wladza

  co laczy Kankowskiego z firma Miras z Pepowa jeździ ich samochodami teraz Peugotem 508 wypasionym układy Wozniak Kankowski Miras do sprawdzenia panowie z PiS temat dla min.Ziobry czekamy na kontrole !!!!!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.