Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Panie po trzydziestce mogą ubiegać się o pieniądze na własny biznes

Opublikowany: 2016-12-08 14:02 Autor: nadesłane

15 grudnia w Agencji Rozwoju Pomorza rusza nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej dla niepracujących pań, które ukończyły 30 rok życia. W ramach projektu "Pomorzanki w Biznesie" każda uczestniczka może ubiegać się aż o 23 tys. zł jednorazowej dotacji.

REKLAMA

 Reklama Bat

Projekt kierowany jest do pań, które mieszkają na terenie woj. pomorskiego, ukończyły 30 rok życia, mają zamiar prowadzić jednoosobową firmę i nie były aktywne zawodowo w ciągu ostatniego roku. Uczestniczki projektu mogą ubiegać się aż o 23 tys. zł jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie doradcze i pieniężne w wysokości do 1.440 zł trwające nawet rok. Panie mogą także skorzystać ze wsparcia szkoleniowego i doradczego.

Aby zakwalifikować się do projektu należy wypełnić dokumenty dostępne na stronie internetowej ARP oraz opisać pomysł na biznes i oszacować planowane wydatki z nim związane.

fot.archiwum/W.Drewka

Proces rekrutacji obejmuje trzy etapy. W pierwszym, oceniana będzie kompletność złożonych dokumentów, następnie charakterystyka projektu oraz jego koszty, a w finalnej fazie specjaliści ocenią, czy osoby aplikujące będą w stanie założyć, a następnie skutecznie prowadzić swoją firmę. Dodatkowe punkty mogą otrzymać osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, w wieku powyżej 50 roku życia oraz o niskich kwalifikacjach. Do projektu zakwalifikują się łącznie 64 kobiety, po 32 osoby w dwóch zorganizowanych naborach. W przypadku uzyskania tej samej ilości punktów decydować będzie kolejność złożonych dokumentów.

Nabór rusza 15 grudnia br., a wnioski przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00 w siedzibie ARP w Olivia Business Centre, budynek Olivia Six, przy Al. Grunwaldzkiej 472 D w Gdańsku. Komplet dokumentów należy dostarczyć do sekretariatu ARP (13 piętro) nie później niż 29 grudnia br. do godz. 15.00 osobiście, przesłać pocztą tradycyjną lub poprzez kuriera.

W przypadku dużego zainteresowania i wyczerpania limitu miejsc w projekcie, nabór zgłoszeń może zostać zakończony szybciej. Kolejna szansa na udział w projekcie pojawi się na przełomie marca i kwietnia 2017 r. W tym terminie ARP ponownie planuje nabór wniosków. Regulamin i wymagane dokumenty dostępne są na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza www.arp.gda.pl.

(UMWP, oprac.W.D.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Otworzę punkt doradztwa finansowego

  Będę doradzać jak gospodarować kwotą 500 zł, aby co miesiąc traktować ją jako inwestycję pomnażającą się poprzez roztropne inwestowanie. Sama widzę, że większość dostaje 500+ , ale brak im instrukcji obsługi i wszystko idzie "na rozkurz".

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sama się pomnażaj

  zainwestuj w siebie, rozumu nie kupisz ale wygląd poprawisz

 • 0 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pieluchy zmieniać, a nie

  Biznesy robić! Macie 500+

 • 0 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Fucha - fuj

  Dajcie spokój. To już kobitki ze wschodu się nie wyrabiają , że pomorskim 30- stkom+ "tę robotę" proponują?
  Ja tam swojej na ten nabór nie poślę, bo to grzeszna robota i wstyd na całą gminę. A dzieci to sobie
  sam mogę dorobić.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.