Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Kupony rabatowe - co to jest i jak z nimi oszczędzać?

Opublikowany: 2017-01-11 11:01 Autor: nadesłane

Wyprzedaże sezonowe, zniżki w dniu otwarcia sklepu czy rabaty dla najlepszych klientów – to tylko niektóre z okazji, dzięki którym można kupić wybrany produkt taniej. Oprócz tego każdy konsument ma, na wyciągniecie ręki parę innych możliwości. Jedną z najbardziej opłacalnych są kupony rabatowe. Zawierają one kody uprawniające do upustów od kilku do nawet kilkudziesięciu procent w wybranych sklepach.

Jak zdobyć kupony rabatowe?

Na pewno większość z nas spotkała się z rabatami na asortyment określonego sklepu, umieszczonymi na ulotkach. Czasami dostępne są również w gazetach. Jest jednak opcja, dzięki której to nie ty czekasz na okazję, a okazja czeka na Ciebie. Chodzi o kupony rabatowe dostępne online. Od kilku lat sklepy internetowe oprócz standardowych promocji oferują zniżki na określone produkty pod warunkiem posiadania kuponu lub kodu rabatowego. Można go zdobyć na trzy sposoby.

fot. nadesłane

Sklepy Internetowe

Po pierwsze na stronach interesujących nas sklepów. Zdarza się, że obok zakładki „sale” lub „promocja” obok informacji o wysokości aktualnych zniżek, są umieszczone te o kodach rabatowych np. „wpisz kod rabatowy i uzyskaj dodatkowe 10% zniżki na nowy smartphone”. Kod może być też podany w formie cyfr.

Podany ciąg znaków należy podać podczas wypełniania formularza zamówienia. Zwykle pomijamy pole podpisane „kod rabatowy” lub „kod promocyjny”, gdyż wydaje nam się, że są one dostępne tylko dla specjalnych klientów. Nic bardziej mylnego! To właśnie tam uzyskany kod należy skopiować i wkleić, bądź wpisać ręcznie.

Fanpage

Warto zaglądać także na fanpage ulubionych firm np. na Facebooku czy Instagramie. Nie trzeba być stałym klientem, by odnaleźć tam kod rabatowy obowiązujący w okresie danej promocji, np. w ramach tygodniowej wyprzedaży telewizorów. Po wpisaniu w odpowiednie miejsce w formularzu zamówienia kodu, suma zakupu zostanie pomniejszona o określoną kwotę.

Wyszukiwarka i strony

Jeśli interesuje Cię więcej niż jeden sklep, wyszukiwanie kuponów i kodów rabatowych może być dosyć żmudne. Aby to sobie ułatwić, wpisz po prostu w wyszukiwarce internetowej „kod rabatowy” i hasła zbliżone „kupon rabatowy”, „kody zniżkowe”. Prawdopodobnie znajdziesz wtedy propozycje portali zbierających informacje o kuponach rabatowych do całej gamy sklepów: z odzieżą, elektroniką, artykułami papierniczymi, meblami – co tylko zechcesz. Możesz też od razu wejść właśnie na taki portal (np. Kupon.pl) i przeglądać kupony w jednym miejscu. Znajdziemy tu kody rabatowe do popularnych sklepów internetowych jak: Smyk, Wittchen, Media Markt, Sephora, New Balance, Empik oraz wiele innych. Żeby skorzystać z rabatu, zazwyczaj wystarczy pobrać interesujący kupon, by był on uwzględniony automatycznie przy składaniu zamówienia. Druga opcja to skopiowanie kodu i przejście do strony sklepu. Następnie tak jak było wspomniane wyżej – przy składaniu zamówienia należy uzupełnić pole przeznaczone na kod promocyjny.