Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Najnowsze technologie w zasięgu ręki

Opublikowany: 2017-01-09 11:22 Autor: nadesłane

Nowe technologie wkraczają w życie człowieka niemal na każdym kroku. Przykładem mogą być coraz szybsze i bardziej stabilne łącza internetowe, dostępne dla coraz większej ilości mieszkańców miast.

Co powinieneś wiedzieć na temat technologii FFTH?

Szerokopasmowy dostęp do Internetu jest obecnie w zasięgu ręki większości Polaków. Szybkie łącza są już w ofercie operatorów sieci telewizji kablowej lub telekomów, gwarantując dostęp do Internetu za pośrednictwem infrastruktury, wykorzystywanej także do przesyłania sygnału telewizyjnego lub telefonicznego. Usługa tego rodzaju nie zawsze jednak gwarantuje stabilne łącze o prędkości odpowiadającej tej zapisanej w umowie z operatorem. Wynika to z pewnych strat, które są wypadkową niedoskonałości infrastruktury oraz szeregu czynników, takich jak ogólne obciążenie sieci. Rozwiązaniem problemu jest nowoczesna technologia FTTH, z angielskiego Fiber To The Home, oznaczająca doprowadzenie Internetu za pomocą światłowodu z centrali aż do mieszkania klienta końcowego.

fot. nadesłane

Światłowód to obecnie najnowocześniejsza technologia, która zapewnia szybki i stabilny dostęp do Internetu. W kablu wykonanym z przezroczystych włókien szklanych dane są przesyłane za pomocą fal świetlnych, dzięki czemu transfer staje się znacznie szybszy i odporny na zakłócenia z zewnątrz, takie jak złe warunki atmosferyczne. Na rodzimym rynku ta technologia jest stosowana w ofercie Internetu światłowodowego od Orange. Gdzie w ramach abonamentu klienci korzystają z nielimitowanego transferu danych o gwarantowanej prędkości 100 Mb/s oraz z pakietu kanałów telewizyjnych, czyli pakietu zapewniającego dostęp do rozrywki na najwyższym poziomie.

Szybki dostęp do Internetu w mieszkaniu

Technologia FFTH to innowacja na rynku usług telekomunikacyjnych. Szybkie i stabilne łącze, dostępne niezależnie od ilości urządzeń korzystających z sieci domowej, to prawdziwa rewolucja technologiczna. Jednak co oznacza ona dla przeciętnego użytkownika Internetu? Przede wszystkim stabilny dostęp do usług uzależnionych od dostępu do sieci. Chyba każdy zna uczucie irytacji pojawiające się w chwili, kiedy film oglądany za pośrednictwem telewizji internetowej, zacina się w kluczowym dla fabuły momencie, a powodem są inni domownicy, którzy „zapychają łącze”. Korzystanie z Internetu światłowodowego pozwala uniknąć takich problemów, ponieważ gwarantuje on stabilny transfer bez zakłóceń prędkości. Technologia FTTH to dobre rozwiązanie dla każdego, kto często korzysta z Internetu, zarówno do pracy jak i podczas relaksu.