Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Są pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Opublikowany: 2017-01-03 13:18 Autor: Wojciech Drewka

Mieszkańcy powiatów kartuskiego, puckiego i wejherowskiego mają możliwość pozyskania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wnioski można składać od 17 do 20 stycznia.

REKLAMA

 Reklama Bat

Projekt „Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach” realizuje powiat wejherowski powiat wejherowski przy współpracy z powiatami puskim i kartuskim oraz Spółdzielnią Socjalną „Pasja”, Powiatowym Cechem Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Związkiem Pracodawców.

Projekt adresowany jest do zamieszkujących wymienione powiaty osób pozostających bez pracy (z wyłączeniem osób przed ukończeniem 30 roku życia) należących do co najmniej jednej z grup: osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach, zwyłączeniem osób, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

fot.archiwum/W.Drewka

Formularze rekrutacyjne wraz z wymaganymi załącznikami przyjmowane będą w dniach od 17 do 20 stycznia br. w godz. 8.30 – 14.30 w jednym z punktów rekrutacji:

- na terenie powiatu wejherowskiego – Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Związek Pracodawców w Wejherowie, ul. Hallera 1;
- na terenie powiatu kartuskiego – Spółdzielnia Socjalna Pasja w Kartuzach, ul. Mściwoja II nr 28 a;
- na terenie powiatu puckiego – Starostwo Powiatowe w Pucku, ul. Orzeszkowej 5.

Projekt będzie realizowany w trzech turach: Powiat wejherowski: rekrutacja uczestników projektu – 56 osób x 3 tury, (I tura: styczeń-luty 2017r., II tura: sierpień – październik 2017 r., III tura marzec – maj 2018r.); powiaty pucki i kartuski – rekrutacja uczestników projektu – 28 osób x 3 tury (I tura: styczeń-luty 2017 r. II tura: sierpień – październik 2017 r., III tura marzec – maj 2018 r.).

Uczestnicy przedsięwzięcia mogą liczyć na bezpłatne szkolenia oraz jednorazową dotację inwestycyjną do 19 350 zł i do 1850 zł wsparcia pomocowego przez 6 miesięcy. Szczegóły dostępne są na stronie powiat.wejherowo.pl.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [11]

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # po co te pieniądze jak 80% ...

  ...z góry zakłada ze zamkną firme żeby tylko dotacje wziąść. A potem dalej robią na czarno . Totalny absurd te dotacje

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ po co te pieniądze jak 80% ...

  Oj nie marudź, złóż wniosek, ze chcesz np zostać dziennikarzem, kupisz sobie telewizor 4K, super drona z kamerami, wypasiony laptop i telefon

  i po 12 miesiącach zamkniesz tą firmę

  ale telewizor zostanie :)

  w PL środki UE wydaje się z klasą :)

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Olka

  Nie wiem jak inni ale ja ponad 5 lat temu wzięłam dotację i jak na razie nie mam zamiaru zamykać , wprost przeciwnie duzo inwestowałam i moglam zatrudnić 2 osoby. Niestety z mojej grupy tylko 5 osób przetrwało do dzisiaj,nikt nie mówił że będzie różowo ,mi również zdażają się dni kiedy wszystko bym zamknęła ale jutro zawsze będzie lepiej czego wszystkim życzę

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Kolejny wysyp zbędnych kosmetyczek i fryzjerek.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nie ma nic za darmo

  potem trzeba oddać !

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serpico

  Najpierw się takiego przedsiębiorce mami dotacją na rozpoczęcie, obniżonym ZUSEM. Potem obniżony zus się kończy i zaczynają się kłopoty. Te pieniądze trafiają do małych firm w złym momencie i w większości przypadków mamy do czynienia z wyłudzeniami i nadużyciami. Aby przedsiębiorcom było łatwiej trzeba im obniżyć ZUS i podatki. Politycy to rozumieją ale wolą doić tę krowę w nieskończoność. Od stycznia ZUS 1200 zł miesięcznie z obietnicą emerytury 460 zł za 35 lat. To jest chory system który jak najszybciej trzeba rozbić w pył. Do tego podatki w sumie ponad 40% od tego co dostaje przedsiębiorca za wykonaną usługę. Jak tak dalej pójdzie to w tym kraju bardziej się będzie opłacało się położyć i nie robić nic. Spłodzić 4 dzieci i zamieszkać w małym miasteczku. Po co pracować i stresować się ponad miarę... Nie wspominam o progresji podatkowej. Wysilisz się bardziej, posiedzisz kilka nocek, zarobisz więcej to dostaniesz od Państwa nagrodę w postaci jeszcze wyższego podatku. A korporacje, duże firmy, molochy nie płacą i nie będą płacić wysokich podatków bo potrafią obejść system. Wszystko się opiera na maluczkich którzy się z systemem zderzają i nie są w stanie go ruszyć.

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Serpcio

  Zgadzam się w 100%.

  Chciałbym też dodać że byłem na takim spotkaniu i można się zdziwić, pozytywnie oczywiście, że jednak ludzie mają ciekawsze pomysły niż fryzjer i kosmetyczka. I co niektórzy raczej nie będą próbowali, jak powyżej to określają, "wyłudzić" drogi tv, laptop z telefonem czy samochód. Raczej skupili się na rzeczach naprawdę potrzebnych do pracy.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # on on

  dobry pomysł z tym dronem czy TV, albo może kupie przyczepe do samochodu taka fajną bo nie mam do auta, pędze po dotacje i pozdrawiam

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jasiek

  Ciekaw jestem, czy ta firma budowlana, co zakopała śmieci i inne odpady budowlane w Klukowej Hucie, wzięła kasę na działalność. Bo na pewno mają oszczędności.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stop Lewactwu

  Przykład wrednego socjalizmu. Zebrać pieniądze z podatków od tych, którzy pracują i rozdać (sądząc po grupie docelowej) osobom, które nie radzą sobie na tyle, że nie potrafią utrzymać legalnej pracy, by tę kwotę zainwestowały. Serio?
  To nie jest inwestycja. To jest utylizacja tych dotacji.
  Nie gorzej, prościej, taniej i uczciwiej byłoby te same pieniądze przeznaczyć na zasiłki dla bezrobotnych. Co też ma słaby sens.

  Jeśli ktoś miałby otrzymać dotację na otwarcie działalności, to osoba, która wykazuje się pracowitością i pomysłowością, a nie drobnym cwaniactwem.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karolina Bednarczyk

  Będę składać w tym miesiącu wniosek o dofinansowanie z urzędu pracy na założenie działalności. W wydatkach uwzględniłam symfonię do fakturowania i prowadzenia kpir, wyposażenie biura oraz sprzęt komputerowy. Urzędniczka mówiła, że są duże szanse na otrzymanie dotacji, więc czekam z niecierpliwością.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.