Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Czy korzystałeś już z programu pit 2017 online?

Opublikowany: 2017-02-24 11:30 Autor: nadesłane

Sezon rozliczeń pit 2017 już się rozpoczął, choć pewnie jak zwykle największa liczba podatników złoży zeznanie roczne dopiero w kwietniu. Czy podatnicy korzystają z programu pit 2017 online?

Rozliczenie roczne przez program pit 2017 online

Podatnicy coraz chętniej korzystają z programów do rozliczenia pit online. Dzięki dobrym programom wypełnienie deklaracji podatkowych oraz ich przesłanie do urzędu skarbowego drogą elektroniczną staje się niezwykle proste i zajmuje niewiele czasu. Poza tym możemy wykonać je w dogodnej chwili, kiedy urzędy są już zamknięte i bez wychodzenia z domu.  Wystarczy komputer, tablet, a nawet telefon komórkowy i połączenie internetowe.

fot. nadesłane

Na dowolnym urządzeniu możemy rozliczyć deklaracje podatkowe z programem PITax.pl Łatwe podatki.  Rekomendujemy program, oferujący nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że rozliczać pity możemy z każdego miejsca, gdzie mamy dostęp do internetu, możemy używać dowolnej przeglądarki, a skomplikowane przepisy prawa podatkowego zamieniają się w proste zasady, z którymi poradzi sobie każdy. Nie musimy więc mieć specjalistycznej wiedzy ani z zakresu prawa podatkowego, ani informatyki, ani specjalnych programów. Aplikacja jest bardzo przyjazna podatnikowi, prowadzi przez wszystkie etapy rozliczenia zadając proste pytania, sprawdzając poprawność naszych wpisów i automatycznie wykonując wszystkie obliczenia. Dzięki temu możliwość popełnienia błędu jest prawie żadna.

Korzystanie z przywilejów podatkowych

Na każdym etapie wypełniania formularzy można zatrzymać się, zapisać dane i powrócić do rozliczenia później. Czasem jest to konieczne, aby uzupełnić dane np.o naszych dochodach albo o wydatkach, które można odliczyć w ramach przysługujących nam ulg podatkowych. Program pit 2017 online pomaga określić nasze prawa do ulg i preferencyjnego sposobu rozliczenia podatku (wspólnie z małżonkiem albo z dzieckiem). Jeśli do formularzy wymagane jest wypełnienie załączników, program dołączy je automatycznie. Możemy być pewni poprawności wszystkich obliczeń z zastosowaniem aktualnie obowiązujących wskaźników, jak progi podatkowe, stawki podatku, koszty uzyskania przychodów, limity odliczeń itd. Bardzo częstym błędem przy wypełnianiu  ręcznym deklaracji jest nieprawidłowe zaokrąglenie liczb. Program nie popełni tu pomyłki, zaokrąglenia będą prawidłowe.

Program pit 2017 online pozwala na przekazanie 1% dla organizacji pożytku publicznego. Udostępnia wykaz organizacji uprawnionych w tym roku do pozyskiwania części podatku od podatników rozliczających pity. Formularze interaktywne zawierają takie same rubryki, jak papierowe. Możemy więc podać cel szczegółowy, na jaki chcielibyśmy przeznaczyć nasze pieniądze oraz nasze dane do wiadomości organizacji.

Wysyłanie zeznań przez program pit 2017 online

Gotowych zeznań nie musimy drukować i zanosić czy wysyłać pocztą do urzędu skarbowego. Bardzo prosto przesyła sie dokumenty droga elektroniczną. Wystarczy jedno kliknięcie.

Każda deklaracja podatkowa musi być podpisana, aby była ważna. Przy wysyłce pit online stosowany jest podpis elektroniczny, Osoby fizyczne nie muszą posiadać płatnego kwalifikowanego podpisu. System weryfikuje podatnika według tzw. danych autoryzujących (NIP albo Pesel, dane personalne, adres zamieszkania). Przed wysłaniem dokumentów musimy jeszcze podać kwotę przychodu z deklaracji złożonej w roku poprzednim lub zero, gdy nie składaliśmy zeznania. Po poprawnym podaniu wszystkich danych system e-deklaracje nadaje otrzymanym dokumentom status “200’. Wtedy możemy pobrać przesłane przez urząd skarbowy online Urzędowe Poświadczenie Odbioru UPO.

Jeśli nie korzystałeś jeszcze nigdy z programu komputerowego do rozliczenia pit, warto przekonać się, że  program pit 2017 online jest prosty w obsłudze, bezpieczny i bardzo pomocny.

Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych jest organizacją pożytku publicznego niosącą pomoc innym organizacjom. W ramach projektu wsparcia organizacji w zbiórce 1% podatku IWOP udostępnił organizacjom system PITax.pl Łatwe podatki do swobodnego użytku jako narzędzia wspomagającego zbiórkę funduszy na rzecz trzeciego sektora.