Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Budujesz taras? Pan Henryk radzi co powinieneś o tym wiedzieć

Opublikowany: 2017-03-24 11:08 Autor: nadesłane

Taras przed domem to nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim miejsce relaksu i spotkań. Często jego posiadanie staje się powodem problemów. Dotyczą one głównie zużywających się materiałów budowlanych. Warto więc wybrać taki, którego wytrzymałość jest jak największa. Duże znaczenie ma również sposób jego układania.

Najbardziej popularne w Polsce są drewniane deski tarasowe. Dają niepowtarzalny klimat i poczucie bliskości z naturą. Drewniane tarasy najczęściej wykonuje się z sosny i modrzewia. Sosna jest materiałem mniej wytrzymałym jej trwałość szacuje się na około 20 lat. Ale jednocześnie ogromną zaletą jest to, że sosna jest mniej podatna na odkształcanie niż dużo droższy i bardziej wytrzymały modrzew.

Przy doborze desek na taras warto zwrócić uwagę na to, by drewno było dobrze wysuszone i bez sęków. W Polsce największą popularnością cieszą się deski ryflowane ponieważ dobrze odprowadzają nadmiar wody, dzięki czemu powierzchnia tarasu jest mniej śliska. Ryflowanie sprawia też, że deski w mniejszym stopniu narażone są na odkształcenia. Na drewnianych deskach ryflowanych mniej widoczne są też naturalne niedoskonałości.

W przypadku tarasów zasłoniętych spokojnie możemy pomyśleć o gładkich deskach tarasowych. Są na przykład łatwiejsze w codziennej pielęgnacji. Na takich deskach zdecydowanie bardziej widoczny jest również rysunek słojów, co dla wielu osób może być największą zaletą.

Podczas samego montażu tarasu nie należy oszczędzać na wkrętach i zadbać o odpowiednią konserwację desek.

- Jeżeli chodzi o montaż to polecamy wkręty do tarasów firmy Spax – mówi Henryk Simler, fachowiec z branży budowlanej, współpracujący z firmą Gilma. – Jeżeli chodzi o konserwację tarasów to najlepiej używać tylko wysokiej jakości olejów do desek tarasowych. Olejowanie powinno odbywać się przynajmniej 1 raz w roku.

Prace związane z montażem tarasu można zlecić doświadczonej ekipie. Firma Gilma dysponuje zespołem fachowców, którzy nie tylko pomogą znaleźć najlepsze rozwiązania, ale również zbudują solidny taras czy pergolę tarasową.

GILMA
Mojusz 68
Godziny otwarcia:
Pn-Pt: 6:00 – 17:00
Sob: 6:00 – 14:00

881 035 350
sklep@gilma.pl
www.gilma.pl
www.facebook.com/gilmamojusz