Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Firma Elwoz wygrała przetarg na wykonanie nadbudowy szkoły w Żukowie

Opublikowany: 2017-03-20 12:41 Autor: Magda Dzienisz

Dopiero w trzecim przetargu udało się wyłonić firmę, która wykona projekt i nadbuduje piętro w zespole szkół przy ul. Gdyńskiej w Żukowie oraz dobuduje zewnętrzną windę. Najatrakcyjniejszą ofertę, opiewającą na 5 mln 166 tys. zł, złożyła firma Elwoz ze Szklanej.

REKLAMA

 Reklama Bat

Powiat kartuski od kilku miesięcy szukał firmy, która w trybie „zaprojektuj i wybuduj” wykona nadbudowę piętra istniejącego budynku ZSZiO w Żukowie wraz z dobudową zewnętrznej windy. Oferty złożone przez przedsiębiorstwa w ogłoszonych przetargach okazały się zbyt wysokie. Dopiero za trzecim razem udało się wyłonić firmę, której oferta odpowiadała wymogom – to lokalna spółka Elwoz ze Szklanej.

Powiat na ten cel przeznaczył początkowo 5 mln 43 tys. zł. Propozycja złożona przez firmę ze Szklanej opiewała na 5 mln 166 tys. zł, przedsiębiorstwo zaoferowało też 72-miesięczną rękojmię. Bogdan Łapa, wicestarosta powiatu kartuskiego informuje, że Zarząd Powiatu zwrócił się do Rady z prośbą o zwiększenie w budżecie środków na ten cel. Decyzja okazała się pozytywna, a że zamawiającym zależy na szybkim terminie rozpoczęcia inwestycji, już wkrótce zostanie podpisana oficjalna umowa.

Do budynku szkoły w Żukowie zostanie dobudowana jedna kondygnacja – na zdjęciu wizualizacja nadbudowy. fot. źródło: kartuskipowiat.com.pl

Inwestycja podzielna będzie na trzy etapy. Do 20 czerwca firma będzie musiała opracować dokumentację projektowo-kosztorysową wraz z uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na budowę, do końca sierpnia postawić stan surowy budynku, a wykończyć go do końca maja przyszłego roku.

- Zależy nam na rozpoczęciu tej inwestycji w okresie wakacyjnym, tak, aby roboty budowlane nie przeszkadzały w prowadzeniu zajęć szkolnych – mówi wicestarosta.

Oprócz Elwozu oferty złożyły jeszcze dwie firmy – Climatic Spółka z Michałowic z ceną 6 603 390,15 zł brutto, oraz Zakład Usług Remontowo-Budowalnych APOLLO Piotr Lubecki z siedzibą w Nowej Wsi koło Kościerzyny z ceną 5 660 000,00 zł brutto.

Inwestycja w Żukowie ma na celu przygotowanie bazy do kształcenia zawodowego w ramach projektu „Dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb branż kluczowych gospodarki poprzez modernizację i wyposażenie infrastruktury szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego”. Dzięki dobudowaniu kondygnacji w budynku szkoły, powstanie miejsce na kształcenie uczniów w kierunkach związanych z transportem i logistyką.

W ramach projektu planuje się również wykonanie robót budowlanych w zakresie dostosowania i wyposażenia istniejących budynków Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach na potrzeby nowych pracowni dydaktycznych. Drugi projekt realizowany przez pow. kartuski, także dotyczący szkolnictwa zawodowego, umożliwi wsparcie 20 nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu, ponadto w jego ramach 655 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie oraz z Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach skorzysta ze staży i praktyk u pracodawców. Na oba przedsięwzięcia powiat uzyskał dofinansowanie w kwocie 11,5 mln zł.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [15]

 • 6 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jankiel

  było cymbalistów wielu...

 • 4 14 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Bardzo dobra decyzja. Stało się dokładnie tak, jak zaproponowałem we wpisie pod poprzednim artykułem o braku wykonawcy. Jako jedyny kandydat na burmistrza Żukowa złożyłem propozycję o rozbudowie szkoły. Czuję ogromną satysfakcję.

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  no Panie Dorniak, odniósł Pan sukces :)

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zenek

  projekt, uzgodnienia ,pozwolenia w 3 miesiące !!!. Trochę te przetargi dziwne, jeszcze dokładnie nie wiedzą co zbudują i z jakich materiałów a cena jest znana.

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gdyby nie Dorniak, to nic

  Nic by w tym powiecie nie było. Wszyscy tylko wykorzystują Jego pomysły.

 • 10 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ktokolwiek nie wystartuje

  Wygra Glassbrothers.Co
  Przypadek?

 • 8 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wyżej

  GB.Co & AprilMontana.reds.Ltd

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomson donson

  czuję sie nie swojo czytając ten puste pyszałkowate komentarze. zawsze jest cos do powiedzenia, ale to zawsze. i za kazdym razem jakies samochwalne teksty.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak Massuana

  Pod pewnym względem bardzo mi Pan przypomina Prezydenta Trumpa. Narcyzm pierwszej wody. To zrobiłbym najlepiej, tamto zrobiłbym najlepiej. W tym też jestem najlepszy. JA, JA, JA, JA. Skąd u Pana ten egocentryzm ? Od Trumpa różni Pana jednak to, że jego wybrali na najwyższe stanowisko publiczne a Pan nie ma szans nawet na stanowisko publiczne niskiego szczebla. Nie widzi Pan tego że przez swoje samouwielbienie traci Pan jakiekolwiek poparcie ? To jest oczywiście moja ocena i być może pewnego pięknego dnia zostanie Pan burmistrzem Żukowa i ten urząd też będzie Pan sprawował oczywiście NAJLEPIEJ na świecie.
  Serpico

 • 2 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Widocznie jestem zbyt inteligentny i potrafię przewidzieć przyszłość. 4 lata temu mówiłem,że Żukowo musimy sami odblokować i obwodnica nie powstanie. To jest egocentryzm? Porównanie do prezydenta Trumpa to zaszczyt. Jestem przewodniczącym Rady Osiedla w Żukowie. Zebrałem 4 tys. podpisów kandydując do Senatu (proponuję kandydatom osobiście, tak jak ja stanąć na ulicy i prosić o nr PESEL przechodniów) i ponad 14 tys. głosów w wyborach.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Powyżej

  oby ten czarny scenariusz sie nie spełnił. ciekawe czy trump deż wyzywa ludzi od idiotów?

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Witek z Atlantydy

  Mam pytanie a co z parkingiem wiecej uczni wiecej nauczycieli to i wiecej samochodow a do tego dworzec czy ktos o tym mysli ? to bedzie porazka rozbudowa to tylko zalatwienie na dzisiaj Zukowo sie rozwija jesli chodzi o zabudowe jednorodzinna i wielorodzinna tu potrzeba nowych szkol i w dobrej lokalizacji

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  Tak! Egocentryzmem, prostactwem, zarozumialstwem, pyszałkowatością jest wieczne wychwalanie swoich umiejętności i zalet. Rzeczywiście jest Pan najwidoczniej zbyt inteligentną osobą żeby zrozumieć mów wpis. Porównanie do największego chama i szowinisty świata, który został prezydentem USA jest dla Pana zaszczytem? Bez komentarza !! Zebrał Pan podpisy ? Wielokrotnie widziałem to Pana zbieranie podpisów i wtykanie swoich wizytówek !! Żenada. Wywalą Pana oknem to wróci Pan kominem jak Święty Mikołaj.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sąsiad

  Ile można ile można! Tego sie już nie da słuchać!

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Bardzo piękna inicjatywa. Rozbudowa wzwyż jest ok. Ale co z rozbudowę w poprzek?
  Mam na myśli to, żeby w planach budowy perzewidzieć miejsce dla szkolnej kaplicy. To bardzo
  poważna sparawa. Zapytajcie, np ojca Antoniego lub samego prezesa tysiąclecia.

  Gdyby się ten projekt nie pojawił, to poprosimy miejscowego aktywistę - patriotę pana Dorniaka
  o organizację blokad, marszów i czuwań z gromnicami. Ostatecznie można się odwołać do
  samego zwierznika IV RP dyrektora nad dyrektorami, niejakiego T. Rydzyka.

  Drodzy Tubylcy czuwajcie nad rozwojem sytuacji. Nie dajcie się zwieść lewakom. Zawierzcie
  starszej cioci Krystynie P. (tej od podżerania w Sejmie) i intuicji najjaśniejszego głaskacza
  kota w Polsce.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.