Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Budynki szpitala przejdą gruntowną termomodernizację. Wartość inwestycji to 1 mln euro

Opublikowany: 2017-03-16 12:03 Autor: Wojciech Drewka

Z fasady głównego budynku szpitala znikną balkony, położona zostanie nowa elewacja, budynek przejdzie gruntowną termomodernizację, na dachu pojawią się ogniwa fotowoltaiczne. To tylko część szerokiego zakresu zaplanowanych prac.

REKLAMA

 Reklama Bat

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem do końca roku całkowicie zmieni się wygląd głównego budynku kartuskiego szpitala. To za sprawą zaplanowanej termomodernizacji. Znikną balkony od strony budynku ZUS, wymieniona zostanie część okien, budynek zostanie ocieplony. Ale jak podkreśla prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Karol Góralski, inwestycja obejmuje szereg prac, których nie będzie widać na pierwszy rzut oka.

- Szereg prac dotyczy systemu energetycznego. Wymieniony zostanie system dystrybucji prądu w szpitalu, oświetlenie, powstaną stacje transformatorowe, zamontowany zostanie system wentylacji. To ostatnie ma szczególne znaczenie na bloku operacyjnym, gdzie zainstalowane zostaną wysokospecjalityczne wymienniki powietrza – mówi Karol Góralski.

fot.W.Drewka

Co ciekawe, kartuski szpital zostanie wyposażony również w panele fotowoltaiczne, co ma wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej z konwencjonalnych źródeł. Oprócz głównego budynku modernizację przejdzie budynek B oraz szpitalna apteka. Wartość całej inwestycji szacowana jest na około 1 mln euro, a więc nieco ponad 4,3 mln zł. Realizacja inwestycji ma się zakończyć w listopadzie 2018 roku.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [26]

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kkk

  no nareszcie :)

 • 8 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # porównanie

  Tutaj koszt remontu to 4-4,5 mln złotych. Utrzymanie szpitala to dziesiątki milionów rocznie. WOŚP przekazał sprzęt za 100 tysięcy złotych...

  Niech mi nikt nie mówi, że nie mam prawa korzystać ze szpitala, bo nie dałem na WOŚP. Pieniądze z WOŚP są pomijalne w stosunku do ogólnych kosztów utrzymania szpitala, a ja podatki płacę spore. Kto w takim razie daje na utrzymanie szpitala? Ten, co wrzuci 5 złotych do puszki WOŚP, czy ten, co w podatkach oddaje Państwu Polskiemu wiele tysięcy złotych?

  Ewentualni komentatorzy niech powstrzymają się od agresji. Tylko rzeczowe argumenty, proszę.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # NACZELNIK

  "- Zgodnie z nowymi przepisami zapewnienie nocnej opieki chorych przejmuje szpital, a więc w nocy 1 lipca należy zgłosić się już do szpitala – mówi Karol Góralski, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach." Już wiadomo, że nie jest to prawda, ponieważ szpital od 01.07 nie będzie zapewniał nocnej opieki chorych - jaka konferencja taki PREZES.
  Oby chociaż docieplenie szpitala okazało się być prawdą ;-)

 • 6 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  Ile z tego da WOSP?

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkanka

  Taki remont to tylko kosmetyka. Może tak szczególnie w budynku B zabrać się za czystość wewnątrz. No i zlitujcie się sale sześcio osobowe to przesada. Moje marzenie aby personel był bardziej dla pacjenta!!!

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obywatel

  zgadzam się z mieszkanką, a szczególnie ten pracujący na SOR-e pod komenda dr Witkowskiego

 • 4 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Nareszcie ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii dotarła do Kartuz.

 • 9 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do sce i innych ograniczonych

  Jakbyście trochę uruchomili szare komórki (czy to boli?) to byście wiedzieli, że WOŚP nie zbiera pieniędzy na roboty budowlane, styropian, kable, cement, okna, drzwi i inne tego typu rzeczy, ale na SPRZĘT MEDYCZNY. Jakim trzeba być tumanem, by tego nie rozumieć?

 • 6 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aleksander

  Do porównanie: A Jezus Maria. Powiedz mi, przyjacielu, czy ty rozumiesz to, że i NFZ (czyli państwo), i Caritas, i WOŚP i inne fundacje działają w tym samym kierunku? Po jaki czort się spinasz, że wośp dało tylko 100 tyś, a tu remont finansowany przez państwo na 10razy większą kwotę. Zgadzam się z Tobą. Jeśli się nie zgadzasz z ideą WOŚP, a płacisz podatki to masz pełne prawo do korzystania z opieki zdrowotnej.
  Tylko kurczę.. Smutne jest to, że nasza służba zdrowia niedomaga m. in. z powodu niedostatku kasy. I każda akcja podobna do WOŚP, czy zbiórek CARITASU dokłada mniejszą czy większą cegiełkę do stanu szpitali, a ludzie tacy jak Ty, zamiast cieszyć się, że z dodatkowych (słowo klucz "dodatkowych") źródeł mają dodatkowy sprzęt do szpitali, to będą marudzić że ten dodatkowy sprzęt nie jest wart tyle a nie więcej.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AQQ

  A kto tam pracuje w szpitalu i udziela takich wiarygodnych informacji? Kto to jest? To jak wierzyć w ten 1mln euro? Ogarnijcie się ludzie ,albo idźcie na korepetycje do NZOZ Kaszuby na deptaku. Tam walnęli piękną elewację i windę i tym się nikt nie chwalił, bo po prostu zrobili co do nich należało.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ab55

  A w marcu 2015r było tak Rada powiatu przekazała 250 000,0 zł na dokumentację rozbudowy szpitala w skład której miał wchodzić nowy blok operacyjny koszzt inwestycji 10-14 000 000,0 zł oraz dodatkowo dotacje w wysokości 50 000,0 zł na dogrzanie istniejącego bloku operacyjnego.

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Dorniaka

  Gdyby odnawialne źródła energii były opłacalne to by każdy je miał...

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zakonnik

  A kto to sfinansuje ?? Unia czy Rząd Polski ?? A może Starostwo ??

  Tak czy inaczej to zawsze są NASZE środki finansowe !

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  uwaga była dedykowana wszystkim niezwykle zadowolonym ze swojej niebywałej błyskotliwości, że oto przeciwnicy idei WOŚP powinni zrzekać się opieki medycznej

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MIESZKANIEC OS.WYBICKIEGO

  TU SYF I ZENADA JAK WYGLADAJA TE BLOKI .NIE ZNAJDZIESZ TAKICH OKAZOW W CAŁYM KRAJU.I NIKT NIE POTRAFI UZYSKAC A NAWET SIE UBIEGAC O ZADNE -ZADNE SRODKI Z UNI EUROPEJSKIEJ. A 3/4 PODATKOW JEST Z OSIEDLI SPOLDZIELNI MIESZK.K-ZY

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sikorskiego to samo

  kurde, za co ludzie placą.....grafiti na blokach, ogólnie syf, j/w. te bunkry z balkonów porobione na wszystkich osiedlach....czy nie mozna tego zmienic tak jak jednego blkoku na wybickiego ?
  normalnie - zmienic na nowszy model prezesa

  to co pisze nie ma nic wspolnego ze szpitalem, ale ktos podjął temat

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MASSUANA nie rób sobie jaja.

  Odnawialne Źródła Energi, to pic.
  np, ile wiatraków stoi / nie kręcą się śmigła / byłeś w Polsce ?
  Poczytaj sobie, o fotowoltanice, o kosztach, i kiedy to się zwróci.

 • 4 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Zajmowałem się ustawa o OZE i wiem, że się opłaca po kilku latach. Trzeba patrzeć w przyszłość, a nie tu i teraz, bo jutro dopiero będzie.

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Owszem, remont fasady potrzebny ...

  ale najważniejszy jest poziom zawodowy lekarzy i pielęgniarek. Wielu z nas się przekonało osobiście, że są tam osoby nie przynoszące chluby temu zawodowi i temu szpitalowi (znanemu w kraju z kilku śmiertelnie poważnych zdarzeń).

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "porównianie"

  Chyba czegoś nie zrozumiałeś. Nikt nie mówi, że nie masz korzystać ze szpitala jak nie dałeś na WOŚP tylko ze sprzętu zakupionego za fundusze WOŚP a to jest wielka różnica.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Fotow

  Fotowoltanika zwraca sie przez 7 lat.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pacjent

  Wow! :-)

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do "do sce i innych ograniczonych"

  innych znieważasz a na siebie nie patrzysz... dziwne że nie zrozumiałeś sensu skoro jesteś taki / taka bystry/bystra....

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KARTUZIANIN

  GDYBY NIE WNOSEK I PROJEKT O ZAŁOZENIE PŁYT- OGNIW FOTOWOLTANICZNYCH UE NIE PRZYZNAŁA BY ANI 1 EURO NA TERMOMODERNIZACJE.A KORZYSCI W NASZEJ STERFIE KLIMETYCZNEJ SA PRAWIE ZEROWE . TO JEST NIESTETY OD WIELU -WIELU LAT NABIJANIE KASY PRODUCENTOM ZACHODNIM .ALE B.DOBRZE ZE SIE ROBI CHOCIAZY Z TA SCIANA SZPITALNA OD STRONY ZUS.TYLKO JAK CI BIEDNI PILOCI AMBULANSOW LOTNICZYCH BEDA LADOWAC. BO DO TEJ PORY MOGLI SIE ZASUGIEROWAC TA OCHYDNA SCIANA SZPITALNA,

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Poi

  Dorniak dorniak. Twoich wpocin sluchac sie nie chce. Jak na scenie taki i w necie. Dla przecietnego obywatela takie źródła w ogóle są nieoplacalne. Przedstaw argumenty, wyliczenia a nie pierdoły.

 • 2 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ad akta

  23861/VI

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.