Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Drobgen, polska gęsina - jemy zdrowo i ze smakiem!

Opublikowany: 2017-04-12 12:39 Autor: nadesłane

Polskie Gęsi to ewenement w hodowli drobiarskiej na skalę światową. Hodowla polskich gęsi jest najwyżej oceniana w krajach europejskich. Wysokie walory zdrowotne mięsa są efektem ekologicznego żywienia (zielonka, zboża), połączonego z naturalnym środowiskiem (hodowla na świeżym powietrzu), a tradycyjny smak produktów uzyskuje się poprzez stosowanie w produkcji organicznych przypraw i ziół.

Grupa Polskie Gęsi w skład której wchodzi również firma Drobgen, promuje najlepszych polskich producentów, których pasją i misją są produkcja mięsa i innych naturalnych produktów najwyższej jakości zdrowotnej. Zakłady wykorzystują tradycyjne receptury oraz nowoczesne technologie wytwarzania.

Produkty 100 proc. drobiowe oraz wyroby z gęsi, cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów, szczególnie szanujących zdrowy styl odżywiania.

Zakłady Drobgen są jedynym w Polsce producentem, który produkuje największy asortyment naturalnych wyrobów z gęsi. Większość z nich (ponad 90 proc.) wykonana jest tylko z surowców z gęsi oraz bez jakichkolwiek dodatków wieprzowych. Kilka z nich od 2007 roku uzyskało również polską ochronę patentową. Mięso z gęsi do produkcji wyrobów pochodzi tylko od polskich producentów, którzy stosują najwyższe normy żywieniowe w tym właściwe traktowanie zwierząt.

1. Naturalne i tradycyjne wyroby z gęsi w skład których wchodzą:

- Wyroby garmażeryjne surowe (okrasa, metka, tatar, roladki, kiełbasa biała)
- 100 proc. tłuszcze z gęsi (smalec domowy, smalec wiejski, omasta (przysmak po francusku) )
- Produkty pieczone (pasztet z wątróbek, pieczeń kaszubska)
- Rarytasy z gęsi (kiełbasa suszona, półgęski tradycyjne)

2. Naturalny garmaż 100 proc. drobiowy

- roladki (gęś, kaczka, kurczak, indyk)
- mięsa kulinarne (mięso delikatesowe z indyka, filet mielony z kurczaka, farsze do produkcji pierogów z kaczki i gęsi oraz farsz do kotletów de volaille)
- tuszki faszerowane (kaczka, gęś, kurczak)

Zakład wytwarza również półprodukty drobiowe czyli gotowe farsze gastronomiczne do produkcji kotletów, hamburgerów, klopsów itp. które są szczególnie przydatne w placówkach żywienia zbiorowego i gastronomii. Półprodukty, zawierają tylko przyprawy naturalne i 100% mięsa drobiowego a surowce pochodzą z lokalnych i krajowych hodowli, będących pod stałym nadzorem służb weterynaryjnych.

Produkty firmy Drobgen zostały docenione za swój wyborny smak i ponadprzeciętną jakość. Zdobyły wiele nagród i wyróżnień, takich jak: certyfikaty „Doceń Polskie”, tytuł „Hit Pomorza 2005”, wyróżnienie i II miejsce na Kaszubskim Forum Gospodarczym, III miejsce w konkursie „Nasze Regionalne Dziedzictwo – Pomorskie Smaki” 2012 r., dla produktu – okrasa z gęsi oraz wiele innych.

Firma aktywnie i regularnie uczestniczy w wydarzeniach regionalnych promujących zdrową i regionalną żywność na terenie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, takich jak: Jarmark św. Dominika w Gdańsku, Smaki Regionów w Poznaniu, Dary Ziemi w Gdyni, Kiermasze Bożenarodzeniowe w trójmieście, Święto Gęsi 11 listopada (Toruń, Słupsk, Gdańsk), Festiwal Smaków w Grucznie k. Bydgoszczy i wiele innych mniejszych wystawach i imprezach.

Firma chętnie też wspiera lokalne imprezy plenerowe lub spotkania kulturalno-oświatowe, poprzez degustację wyrobów tradycyjnych i regionalnych, które zostały wpisane na krajową listę dziedzictwa kulinarnego województwa pomorskiego.