Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Sierakowice. Na początku maja rozpocznie się przebudowa parkingu w centrum

Opublikowany: 2017-04-24 11:55 Autor: Wojciech Drewka

Na 4 maja zaplanowano rozpoczęcie prac przy modernizacji parkingu w centrum Sierakowic. Roboty mają być wykonywane etapami, ale gmina apeluje o wyrozumiałość do kierowców i właścicieli sklepów zlokalizowanych w pobliżu tego głównego placu.

REKLAMA

 Reklama Bat

Modernizację parkingu w Sierakowicach zapowiadano już w ubiegłym roku. Gmina rozpisała przetarg, ale ostatecznie zrezygnowała z realizacji inwestycji. Jak mówi Zbigniew Fularczyk, zastępca wójta gminy Sierakowice, powodem były zbyt wysokie ceny proponowane przez potencjalnych wykonawców. W tym roku ceny okazały się być bardziej korzystne, więc gmina przystąpiła do realizacji przedsięwzięcia.

fot.archiwum/W.Drewka

Na całym parkingu w centrum Sierakowic wymieniona zostanie nawierzchnia. Prace mają się rozpocząć 4 maja i potrwają do 23 czerwca. Inwestycja ma być realizowana etapami, więc parking będzie tylko częściowo wyłączany z użytkowania. To oznacza mniejsze utrudnienia dla kierowców, ale i właścicieli sklepów zlokalizowanych wokół parkingu. Nie wiadomo, czy na czas robót budowlanych konieczne będzie przeniesienie przystanku autobusowego – na razie takich planów nie ma. O wszelkich zmianach związanych z organizacją ruchu poinformujemy.

Komentarze do artykułu Komentarze [35]

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mtm

  A KTO BĘDZIĘ BUDOWAŁ TEN PARKING?

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # # mtm

  Bob Budowniczy

 • 10 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # znowu?

  przecież to było wymienianie wszystko pare lat temu.

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ znowu?

  Bo nie chodzi o to, aby zrobić, ale o to, aby robić. I znowu, i znowu...

 • 9 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @znowu

  A "starą" kostkę brukową weźmie radny i sobie chodni z niej zrobi, tak to w tej gminie wygląda...

 • 14 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # po co to robić?

  Przecież tej kostce nic nie brakuje...? PO CO? Nie ma innych, większych potrzeb niż wymiana czegoś co jest ok?

  Ale mam pytania...
  1. W jaki sposób zostanie zbyta ta dobra kostka?
  2. Kto będzie odpowiedzialny za tą inwestycję? Czy tzw. "skarbnik"?
  3. Gdzie "stara" kostka trafi?

  Czy Was nie nurtują te pytania? Po co przekopuje się, wymienia itp. cos co tego nie wymaga?

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kamienica -Królewska

  Tą kostkę na ul Partyzantów wyłożyc .Pani Radna czas zacząć działać.

 • 2 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tadzio

  Kostka ma już ponad 20 lat więc czas ją wymienić

 • 3 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  wymieniane kilka lat temu? jedynie część gdzie jest przystanek była robiona 2 czy tam 3 lata temu, reszta jest stara i bardzo zniszczona

 • 6 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Monika

  Parking? Przecież jest w dobrym stanie, nikomu nie zagraża więc nie rozumiem czym kieruje się gmina. Jest przecież tyle możliwości w jaki sposób mądrze zarządzić pieniędzmi publicznymi. Gmina mogłaby się zająć np. rozbudowa infrastruktury rowerowej czy też zrobieniem w końcu porządku przy ołtarzu papieskim w którym zalega mół, o altankach nie wspomnę. To ołtarz a nie parking jest naszą wizytówką, więc radziłbym zmienić tok myślenia.

 • 4 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  Parking w dobrym stanie? Ta kostka to wstyd dla Sierakowic. Bardzo dobrze ze ja zmieniają. Aktualna była robiona ponad 20 lat temu wiec niech ludzie nie piszą bzdur.

 • 6 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wer

  Przecież tym wszystkim hejterom nie chodzi o to by pisać o tym co się dobrego u nas dzieje tylko po to by pisać źle.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obiektywny

  Kostka z tego parkingu będzie wyłożona na gminnym parkingu za "wodociągami"

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sierakowice

  Wstyd to te nasze skrzyzowania z światłami bez sensu tutaj nic nie umieją zrobić z sensem proszę brać przykład z gminy Stężyca albo lepiej się tam przejechać tam widać działania gminy z sensem a nie zasrane sierakowice

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  ....a pieniedzy na zrobienie ul. ks Popiełuszki to niema, nawet na to by postawic jakiekolwiek oświetlenie...

 • 7 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SAJMON

  GORSZYM WIDOKIEM JEST OBIEKT RESTAURACJI I ZAPLECZA PO BYŁYM GS ORAZ SKLEPIKI NA SKARPIE TAM POWINIEN POWSTAĆ PUNKT WIDOKOWY Z ŁAWKAMI Z KLOMBAMI KWIATÓW LUB KRZEWÓW OZDOBNYCH

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ZIMALL

  WIZYTÓWKĄ KAŻDEJ MIEJSCOWOŚCI JEST CENTRUM.W SIERAKOWICACH OBIEKT GOSPODY PARKING NA TERENIE GS BARAKI HANDLOWE NIE POPRAWIAJĄ WIZERUNKU KAŻDE PRZESZKODY MOŻNA POKONAC DLA OGÓŁ MIESZKANCÓW I DLA DOBRA CAŁEJ GMINY SIERAKOWIC IM PRĘDZEJ TYM LEPIEJ.

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Maria

  Na nic piękna nowa nawierzchnia na centralnym placu wsi, kiedy obok chyba najbardziej szpetny budynek restauracji i przylegających pomieszczeń. Nie dosyć, że to zlepek przybudówek z liszajowatymi tynkami, że o kolorach ich przypadkowych łat nie wspomnę, to jeszcze wszystko oplecione zwisającymi byle jak kablami z jakichś instalacji. Porównać to do pajęczyn, to obrazić pająki. Każdy pająk jednak bije na głowę swój wytwór pod względem estetyki.
  Sytuację pogarsza fakt, że posesja jest na widoku ze wszystkich stron. Idąc ulicą Sobieskiego ma się jak na tapecie obiekt od zaplecza. Jest tam jeszcze gorzej.
  Kiedyś można było administracyjnie zmusić właściciela posesji do jej uporządkowania. Może się to zmieniło, nie wiem. Gdyby mi przyszło pracować w takich budach sama wzięłabym się za zmianę tego stanu. Wydaje mi się że chcieć, to móc. Z nieba nie spadnie.
  Nie tylko mieszkańców Sierakowic to razi. Przyjezdni tym bardziej zauważają ogromny ,, zgrzyt,, w architekturze coraz ładniejszej wsi. Niestety, nie raz taką opinię słyszałam.
  Czas najwyższy spojrzeć na ten zlepek okiem dobrego gospodarza.

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TO CHORE

  DZIECI NIE MAJĄ PLACU ZABAW ANI ŻADNEGO PARKU A ONI KOSTKĘ WYMIENIAJĄ PO CO I KOMU TO POTRZEBNE SĄ WAŻNIEJSZE RZECZY DO ROBOTY I WYDAWANIA NASZYCH PIENIĘDZY Z PODATKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OŁTARZ

  OŁTARZ PAPIESKI to park ćpunów i pijaków którzy odpoczywają z butelką piwa po pracy i siedzą w krzakach ! STRACH IŚĆ TAM WIECZOREM ! KWIATKI WKOŁO I BRUDNA WODA TO SIERAKOWICKI DESING !

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # GGGG

  W Sierakowicach wymiana dobrego na nowe a w innych częściach gminy nie robi się nic/oprócz Gowidlina/. SKANDAL RADNI BEZRADNI.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kam-Krol

  Jak to radni nic nie robią ,robią ale dla siebie.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SAJMONN

  GDY ZNAJOMYM LUB NIEZNAJOMYM OZNAJMIAM ŻE URODZIŁEM SIĘ W SIERAKOWICACH I TAM SPĘDZIŁEM SWOJE NAJPIĘKNIEJSZE LATA SŁYSZE SŁOWA ZACHWYTU ŻE TO PIĘKNA MIEJSCOWOŚĆ ALE POTEM PADA PYTANIE O SZPETNY OBIEKT[RESTAURACJE]I JEGO OKOLICE Z UŚMIECHEM NA TWARZY ODPOWIADAM ŻE KAŻDA SZANUJĄCA SIĘ MIEŚCINA MUSI MIEĆ ZABYTEK KLASY O.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SAJMONN

  PRZEJŚCIE CHODNIKIEM OBOK SKLEPIKÓW HANDLOWYCH WIĄŻE SIĘ Z CIĄGŁĄ PRZEPYCHANKĄ TOWARY OFEROWANE PRZEZ SKLEPIKARZY ZALEGAJĄ CHODNIK KTÓRY SŁUŻY INNYM CELOM NIŻ HANDLOWYM NIEBAWEM ROZPOCZNIE SIĘ SEZON LETNI ZWIĘKSZY SIĘ LICZBA OSÓB ODWIEDZAJĄCYCH WARTO TEN PROBLEM ROZWIĄZAĆ DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH O WYPADEK NIE TRUDNO MAJĄC NA UWADZE BLISKOŚĆ RUCHLIWEGO SKRZYŻOWIANIA

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dukan

  Za przystankiem autobusowym hatka gdzie sikaja pijacy i malolaci fakt ze wycieli krzewy ale posprzatac to juz bylo za wiele dlaczego wlasciciel restauracji parys nie sprzatnie tego syfu powinni go obciazyc w Gminie za ten brud

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # okruszka

  Dzieciom przydałby się pożądny plac zabaw. W "parku" koło gminy tylko wszystko zapaskudzone przez ptaki, brak hustawek, pożądnej zjeżdżalni,a z fit parku i tak nikt nie korzysta...

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  z kostką będzie tak jak z cegłą, która została po rozbiórce domku dyżurnego przy torach PKP przy rynku. Nie jesteście ciekawi gdzie ta cegła się znajduje? U kogo leży, przez kogo została załatwiona itp???
  Ciekawy jestem i będę obserwował co się stanie z kostką z demontażu. Czy metry kwadratowe zdjętej, będą się zgadzały z ułożoną na rynku. Zobaczymy!

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ola

  W sezonie i największym ruchu to będzie draka?

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @obserwator

  U ciebie na posesji wyląduje. Pobiegnij tam i zrób dokumentację fotograficzną. Wypowiadasz się przy każdym artykule! Pewnie jesteś jakimś mędrcem albo szamanem, ewentualnie starym ormowcem.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@obserwator

  Nie jest ormowce ani innym takim, po prostu nie chce aby stara kostka kupiona za pieniądze podatników leżała u jakiegoś radnego czy innego takiego.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SAJMONN

  OPIEKUNEM OŁTARZA PAPIESKIEGO POWINIEN BYĆ KOŚCIÓŁ ALE PATRZĄC NA ZAPLECZE WOKÓŁ KOŚCIOŁA NASUWA SIĘ PYTANIE [DUŻO BRAĆ MAŁO DAĆ] TEREN PRZY OŁTARZU AŻ DO PARKU PRZY ULICY DWORCOWEJ PIĘKNIE ZAGOSPODAROWAĆ[ALEJKI ŁAWKI PLACE ZABAW POSADZIĆ PLANTY]MOŻLIWOŚCI JEST BARDZO DUŻO MAJĄC DO DYSPOZYCJI TAK PIĘKNY WOLNY TEREN

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ziomal

  Gospodarzem ołtarza papieskiego kościół jak mówi przysłowie jaki pan taki kram dużo brać mało dać

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A NO SIĘ ZDZIWICIE

  GOSPODARZEM NIE JEST KOŚCIÓŁ. TO POPRZEDNIK LUBIŁ DUŻO BRAĆ A MAŁO DAĆ.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 10 maja a tu nic

  Wojtek, przestań siać sensacje,

 • 1 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Grzegorz36

  Parking zawsze się przydaje, a jego modernizacja służy jedynie komfortowi i bezpieczeństwu z korzyścią dla pojazdów i ich właścicieli. Ja na rodzinnym Mazowszu korzystam wyłącznie z zaufanych i nowoczesnych parkingów, jak http://lotniskomodlin.org/ którego mogę polecić każdemu.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.