Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

US przypomina o możliwości składania PIT-ów drogą elektroniczną

Opublikowany: 2017-04-10 14:04 Autor: nadesłane

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kartuzach przypomina o możliwości złożenia zeznania podatkowego m.in. przez aplikację e-Deklaracje. Do wysłania najpopularniejszych formularzy (PIT- 37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39) nie jest potrzebny kwalifikowany podpis elektroniczny.

REKLAMA

 Reklama Bat

Dane autoryzujące to kwota przychodu wykazana w zeznaniu rocznym za 2015 r. Można też w formie elektronicznej złożyć zeznanie podatkowe wspólnie z małżonkiem bez dodatkowych formalności, tj. bez wymogu składania pełnomocnictwa. Również korektę zeznania
można złożyć w formie elektronicznej.

W siedzibie Urzędu Skarbowego w Kartuzach, na sali obsługi klienta udostępniono stanowisko komputerowe do samodzielnego wysyłania deklaracji drogą elektroniczną. Ponadto na portalu podatkowym wszyscy zainteresowani znajdą m. in. aktualne formularze czy też mogą na tej stronie skorzystać z usługi PFR tzw. wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego.

Dodatkowo między 15 marca a 18 kwietnia 2017 r. składanie rocznych PIT-ów jest maksymalnie uproszczone. Wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Emeryci i renciści mogą przekazać 1 proc. dla organizacji pożytku publicznego na nowym formularzu PIT-OP, bez konieczności wypełniania odrębnego zeznania.

Więcej informacji na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów.

(US Kartuzy)

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Oczek

    To ile to przyjazne państwo zabiera mi pieniędzy? Codziennie podczas zakupów państwo dolicza sobie 23%.Wcześniej Państwo zabiera mi podatek od wynagrodzenia (nie mam tu na myśli ZUS,SZ). Najpierw zabiera mi od tych zarobionych pieniędzy, a potem znowu zabiera z tej puli kolejne złotóweczki. Czyli można śmiało powiedzieć że państwo zabiera nam grubo ponad 30% z naszych pieniędzy- od osób nie posiadających firm. (przedsiębiorcy też nie mają miodu, dlatego większość "ucieka" z płaceniem do "rajów podatkowych"
    W dawnych czasach- uczyli tego na historii, chłop panszczyźniany "płacił" 10% - niezły wzrost.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.