Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Depilacja laserowa - laser Vectus w Gdańsku

Opublikowany: 2017-05-29 10:36 Autor: nadesłane

Gładka skóra bez żadnych włosków to dla wielu osób prawdziwe marzenie i efekt, który w ich mniemaniu bardzo trudno osiągnąć. Niepożądane owłosienie to problem dotyczący zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Na szczęście - pojawiła się depilacja laserowa Vectus.

Bardzo często bywa przyczyną wielu kompleksów oraz obniżonej samooceny, a także w niektórych przypadkach może prowadzić nawet do niechęci do pokazywania się w miejscach publicznych (co jest uciążliwe szczególnie latem) czy rezygnacji z wakacyjnych wyjazdów i urlopu.

fot. nadesłane

Dzisiejsze osiągnięcia technologii w zakresie usuwania owłosienia są jednak na tyle wyspecjalizowane, że przychodzą z pomocą w tej kwestii. Mowa tutaj przede wszystkim o depilacji laserowej -  jest ona prostym sposobem na pozbycie się niepożądanego owłosienia, które jest przyczyną wielu kompleksów. Skorzystanie z zalet depilacji laserowej pozwala także uzyskać niezwykły komfort oraz wygodę na długi czas, bez konieczności regularnego golenia, stosowania plastrów bądź standardowej depilacji.

Zabieg depilacji laserowej polega na niszczeniu meszków włosowych obecnych na wybranej partii ciała za pomocą specjalistycznej wiązki laserowej. Emitowane przez laser światło wnika w warstwy skóry, gdzie jest absorbowane przez łodygę włosa. W ten sposób uszkodzeniu ulegają komórki macierzyste meszka włosowego, które nie mogą się powtórnie zregenerować. Aby wiązka światła laserowa skutecznie zadziałała na wszystkie włosy znajdujące się na danym obszarze, konieczne jest wykonanie serii zabiegów z użyciem lasera. Wszystko to dlatego, że laser działa jedynie na włoski znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu.

- Głowica lasera emituje światło, które wnika w głąb skóry, gdzie jest absorbowane wyłącznie przez łodygę włosa, a konkretnie znajdującą się w nim aktywną melaninę. Wpływa to na uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego, co przekłada się na jego zniszczenie, ale także zapobiega ewentualnej regeneracji – tłumaczy dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog, właściciel Clinica Dermatologica oraz Clinica Cosmetologica w Gdańsku.

Kilka zabiegów laserem daje więc pewność, że wszystkie meszki włosowe zostały uszkodzone – dzięki temu zabieg jest maksymalnie skuteczny oraz trwały. Depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera diodowego Vectus jest praktycznie bezbolesna, a zastosowana w nim technologia chłodzenia (Advanced Contact Cooling) skutecznie usuwa wszelki dyskomfort, który może się pojawić podczas zabiegu.

Zobacz, jak wygląda depilacja laserem Vectus w Clinica Cosmetologica Gdańsk:

Na zabieg depilacji laserowej Vectus umówisz się w gabinetach profesjonalnej kosmetologii:

Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski
ul. Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Rejestracja: tel. +48 791 604 604

Depilacja laserowa w porównaniu z innymi metodami

Depilacja laserowa w porównaniu do innych, tradycyjnych metod usuwania owłosienia jest obecnie uznawana za najskuteczniejszą metodę, która pozwala na trwałe wyeliminowanie włosów z wybranej partii ciała. Dlatego też jest to metoda powszechnie wybierana – zarówno przez kobiety, jak i coraz częściej także przez mężczyzn. Najważniejszymi zaletami depilacji laserowej Vectus jest jej wysoka skuteczność, długotrwałość efektu oraz precyzja – możliwe jest więc usunięcie włosków również z małej powierzchni ciała, tak jak w przypadku damskiego wąsika. Warto również zwrócić uwagę, że depilacja laserowa zmniejsza także potliwość, dlatego też jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które zmagają się z tym problemem. Jest to kolejna zaleta (oprócz walorów estetycznych), które są doceniane przez wiele osób, decydując się na tę metodę usuwania owłosienia.

fot. nadesłane

Do najpopularniejszych partii ciała, które są najczęściej wybierane przez klientów należy depilacja laserowa bikini, okolic pach oraz nóg. Mężczyźni bardzo często decydują się depilację laserową pleców.

Opis zabiegu, schemat, wskazania i przeciwwskazania znajdziesz na stronie: http://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/