Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Najtaniej ubezpieczysz dom… bez wychodzenia z domu

Opublikowany: 2017-06-21 11:51 Autor: nadesłane

Czym kierują się konsumenci przy wyborze dowolnego ubezpieczenia? Przede wszystkim jest to wysokość składki, nawet za cenę wąskiego zakresu ochrony. Nic więc dziwnego, że w poszukiwaniu ubezpieczenia domu również zadecyduje koszt, mimo że polisy mieszkaniowe są jednymi z najtańszych na rynku.

Tę zależność doskonale widać w przypadku ubezpieczenia obowiązkowego, jakim jest np. OC dla kierowców. Tyle że w polisie komunikacyjnej i jej podstawowym wariancie dostępne opcje są bardzo podobne, co nie zmienia faktu, że kierowcy są gotowi zmienić ubezpieczyciela, jeśli znajdą konkurencyjną ofertę o 50 czy 100 zł tańszą. Większość nie wlicza jednak czasu potrzebnego na znalezienie takich oszczędności.

Kosztowna polisa w placówce

Całkiem analogicznie wygląda kwestia ubezpieczeń nieobowiązkowych, do których w większości przypadków zalicza się polisa mieszkaniowa. Tu, tak jak w ubezpieczeniu komunikacyjnym składkę płaci się za 12 miesięcy z góry, choć znacznie mniej, jeśli wziąć pod uwagę zakres ochrony. Podczas gdy samochodowe OC to wydatek rzędu 500-1000 zł, dla właścicieli domów i mieszkań granica 500 zł rocznie jest raczej tą górną.

Szukając odpowiedzi na pytanie gdzie najtaniej ubezpieczyć mieszkanie na www.ubezpieczeniemieszkania.pl warto przeanalizować dostępne warianty kupna ubezpieczenia przez:

-porównywarkę ubezpieczeń,
-konsultanta telefonicznego,
-placówkę stacjonarną TU.

Ostatnia z metod jest praktyczna, jednak posiada pewne ograniczenia. Główne z nich polega na dostępności placówek – w dużych miastach odziały firm ubezpieczeniowych są jak najbardziej obecne, jednak nierzadko rozproszone, co wymaga od poszukującego polisy nie tylko poświęcenia czasu, ale i poniesienia pewnych kosztów potrzebnych na przemieszczanie się własnych samochodem czy komunikacją publiczną.

W mniejszych miastach z dostępnością kilku placówek jest różnie, więc osoba zainteresowana wykupieniem ochrony dla domu czy mieszkania nie będzie miała żadnej alternatywy cenowej ani ofertowej. Poza tym agent w placówce stacjonarnej zawsze będzie twierdził, że jego produkt jest wyjątkowy na tle konkurencji – jeśli nie pod względem wysokości składki, to przynajmniej zakresu ochrony.

Telefon wygodny, ale co z ceną?

Jeśli zatem nie mamy dość czasu na kupno ubezpieczenia w sposób bezpośredni, możemy zdecydować się na zawiązanie umowy przez telefon. Na stronie każdego Towarzystwa Ubezpieczeń znajduje się numer kontaktowy do konsultanta, który udzieli precyzyjnych informacji i przeprowadzi przez proces zakupu polisy.

Ale czy zakup ubezpieczenia z wykorzystaniem telefonu spowoduje, że otrzymamy najtańszy produkt na rynku? Tu z kolei barierą są również czas i pieniądze, które trzeba wydać, aby poznać kwotę interesującej nas polisy. Żaden konsultant nie dysponuje gotowymi pakietami cenowymi, ponieważ najpierw musi uzyskać od dzwoniącego dane nieruchomości potrzebne do wyliczenia składki, m.in.:

-powierzchnię użytkową,
-lokalizację,
-wartość rynkową,
-sumę ubezpieczenia,
-potrzebne dodatki do umowy podstawowej.

Danych do precyzyjnego podania ceny polisy potrzeba więcej, a każda minuta połączenia z infolinią kosztuje, nie mówiąc już o czasie potrzebnym na odbycie przynajmniej 3-4 takich rozmów, aby otrzymać rzetelne porównanie ofert.

Bezpłatna porównywarka ubezpieczeń

Co w takim razie wyróżnia narzędzie, jakim jest porównywarka polis mieszkaniowych dostępna online? Główną zaletą jest z jednej strony wybór, a z drugiej przejrzystość oferty. Każda porównywarka opiera swoje działanie na dostępnych w bazie produktach polisowych, więc osoba zainteresowana ubezpieczeniem otrzyma nie więcej niż 5 wyników. Większa liczba spowodowałaby niepotrzebną dezorientację.

Oprócz tego użytkownik porównywarki od razu widzi szczegóły polisy łącznie z ostateczną ceną za rok ochrony nieruchomości. Może też sprawdzić wytyczne konkretnej polisy zaglądając na www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ubezpieczalnia/pzu i sprawdzić przykładowe kalkulacje składek.

Wychodzi więc na to, że zamówienie polisy przez porównywarkę jest rozwiązaniem najbardziej oszczędnym pod względem czasu i nakładów finansowych. Już w kilka minut można stać się właścicielem taniej polisy, nawet za mniej niż 100 zł.

fot.nadesłane