Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Targowisko zwierzęce za 1,5 mln zł do rozbiórki? Gmina Kartuzy wciąż szuka rozwiązania

Opublikowany: 2017-06-13 14:26 Autor: Wojciech Drewka

Jeżeli gminie Kartuzy nie uda się porozumieć z Lasami Państwowymi, może się okazać, że targowisko zwierzęce, które kosztowało 1,5 mln zł trzeba będzie zdemontować. Jak poinformował burmistrz Kartuz, tak wynika z umowy. Gmina nadal szuka sposobu na zagospodarowanie obiektu, który nigdy nie był wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem.

REKLAMA

 Reklama Bat Ekogroszek

Pisaliśmy już nie raz, że targowisko zwierzęce przy ul. Sędzickiego w Kartuzach to jedna z najbardziej nietrafionych inwestycji gminy Kartuzy. Powstało sześć lat temu, kosztowało 1,5 mln zł i tak naprawdę nigdy nie posłużyło rolnikom do handlu zwierzętami. Okazało się, że pierwotne założenia rozminęły się z rzeczywistym zapotrzebowaniem oraz przepisami, które nie pozwalały na tym obiekcie na handel dużymi zwierzętami gospodarskimi.

Gmina Kartuzy próbowała przenieść w to miejsce zwykłe targowisko miejsce, ale pomysł nie wypalił. Kłopot jest tym większy, że targowisko powstało na terenie dzierżawionym od Lasów Państwowych. Gmina musi więc co miesiąc płacić dzierżawę oraz utrzymywać obiekt, który stoi pusty.

fot.archiwum/W.Drewka

Temat wrócił na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach. Szef kartuskiego magistratu odpowiadając na pytania radnych poinformował, że gmina ma koncepcję stworzenia na tym terenie lodowiska, ale potrzebna jest zgoda Lasów Państwowych.

- Szukaliśmy chętnych do sprzedaży tam maszyn rolniczych, płodów rolnych, czy nawozów, ale zainteresowania nie ma – mówił Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz. – Dlatego chcielibyśmy wykorzystać ten teren w inny sposób. Jest tam parking, są szatnie, więc obiekt nadawałby się na takie przedsięwzięcie. Nie wiemy czy Lasy Państwowe wyrażą zgodę na takie rozwiązanie, ale pracujemy nad tym. Jeżeli pojawi się taka możliwość, to przedstawię ją radnym.

Sytuację komplikuje też konstrukcja umowy, która zabrania gminie Kartuzy oddanie tego obiektu w dzierżawę. Ale to nie wszystko.

- W umowie jednoznacznie widnieje zapis, że nie możemy poddzierżawiać, ale oprócz tego, po zakończeniu umowy gmina ma obowiązek przywrócenia terenu do stanu poprzedniego. To oznacza demontaż urządzeń, usunięcie kostki i posadzenie drzew – powiedział szef kartuskiego magistratu. – Mam nadzieję, że to nie będzie konieczne, bo będziemy starali się o wykup tego terenu od Lasów lub zamianę na inne nieruchomości.

Komentarze do artykułu Komentarze [65]

 • 2 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # beta

  Lodowisko??!!

 • 20 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @beata

  Tak , lodowisko na którym powinna się ślizgać poprzednia pani burmistrz (oczywiście za odpowiednią opłatą).

 • 21 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jurek

  I oczywiście nikt za to nie beknie. Półtorej bańki poszło w peep, winnych nie ma, czyli standard.

 • 11 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dwa razy w tygodniu

  Pchli targ, starocie, antyki, wymiany kolekcjonerskie, własne wyroby rękodzielnicze itp.
  To może przyciągać ludzi z województwa, którzy tym się zajmują i to lubią. Proponuję nazwę "KARTUSKI KIERMASZ KOLEKCJONERSKI" czyli KKK (nie mylić z Ku Klux Klanem, ani z Katastrofalnie Kiepskimi Kierowcami (także KKK).

 • 5 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gluś

  To lodowisko to nie głupi pomysł, na zimę a latem?
  A latem, skoro są sanitariaty i parking to może korty tenisowe Panie burmistrzu? Można z rana udostępniać szkołom w ramach zajęć sportowych a wieczorami dla reszty mieszkańców za opłatą. Myślę, że chętni się znajdą. Miejsce idealne, bo pod lasem i na uboczu. Warte przemyślenia?

 • 19 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dr.Ewka

  może wszyscy Radni ( byli a niektórzy i obecnie) wraz z p. Lehmann na czele, którzy tak bardzo optowali za tą inwestycją w tej lokalizacji, dobrowolnie dokonają dzierżawy placu lub sporządzą biznes plan dla ratowanie własnego imienia. Wszak to wstyd, gdzie teraz jesteście MĄDRALE?

 • 16 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @glus

  żadnego przemyślenia nie bedzie. Ma stać puste i tyle. To jest właśnie przemyślane. Taka strategia gospodarza od nicnierobienia.

 • 11 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Innowacje

  Proponuję coś nowatorskiego . Mianowicie , postawić pomniku wszystkich radnych , którzy popierali ten pomysł . Sądzę ,że taki pomysł przyniósłby gminie niezły dochód , gdyż pielgrzymki ciekawskich byłyby nie mniejsze niż do najlepszego sanktuarium .

 • 1 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gluś

  Ojjj tam, może da się coś zrobić...

 • 3 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hmmm

  Przerobic na jakis plac zabaw dla dzieci. Miejsce do jazdy rowerach i deskorolkami.takie male dzieci nie maja gdZie się tego uczyć. Strasze sobie poradzą. Te male zaraz z chodnika spadna pod samochód. Tu teren ogrodzony wiec spoko sprawa.

 • 9 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # skarbnik

  Przykład sławetnej inżynierii finansowej poprzedniej ekipy, a co na to radni,którzy popierali te chore koncepcje ?

 • 18 13 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Celowe zaniechanie

  Sądzę, że celowo się tam nic nie dzieje aby pokazać , że to pieniądze wyrzucone w błoto. Indywidualne porachunki między Lehman a Gołuńskim i chęć zemsty ogranicza Gołuńskiemu zdolność zrobienia czegokolwiek na tym terenie, co mogłoby służyć naszym mieszkańcom.

 • 11 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Celowe zaniechanie

  Chęć zemsty ogranicza Gołuńskiego - ha,ha,ha. Ciągle ta Lehman. Ile będziecie jechać na tym, że burmistrz nic nie robi bo to wszystko wina poprzedniczki? Gdyby chciał to by robił, Pani Lehman chyba go nie związała? Chyba, że o czymś nie wiem.

 • 10 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Drewka

  Bądź pan uczciwy,kiedy ten poroniony pomysł wdrażała Lehmanka w życie to mówiliśmy panu o tym,że to głupie i będzie problem,co pan wtedy pisał????Proszę sobie odświeżyć pamięć bo i pana EK i Kafo same peany i ą i ę i achy i ochy ,gdzie kuźwa wtedy byliście ????

 • 9 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # d0 Dr .Ewa

  Kolejni burmistrzowie traktują radnych jak maszynkę do głosowania. Jak
  ktoś ma inne zdanie to oszołom. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. W prasie na pierwszych stronach tylko burmistrze i im trzeba wierzyć. Radni zagorzali zwolennicy poprzedniej burmistrz teraz odnajdują się jako zwolennicy obecnej władzy -brak krytycyzmu do realizowanych inwestycji . Dla niektórych wszystko zawsze jest cacy. Problem targowiska jest taki że radni głosowali za targowiskiem ale to co powtarza obecny i poprzedniczka realizacja należy do burmistrza. Burmistrzowie marginalizują tych radnych co mają inne zdanie. Za czasów p. Lehman radni nie zostali poinformowani ,że projekt targowiska nie uzyskał zgody na handel dużymi zwierzętami. Nie mieli wiedzy o treści umowy z lasami. Ale władza ma zawsze rację i realizuje swoje wizje. A obecny burmistrz jak traktuje radnych którzy zadają kłopotliwe pytania.

 • 4 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do powyżej

  ej, nie tak ostro, Redaktor nie lubi krytyki, i może, zmoderować - usunąć, Twój wpis.

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ps. dotyczy - panie Redaktorze

  nie zdążyłem.

  mieszkaniec i podatni Miasta Kartuzy

 • 2 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dobry pomysł!

  Tak tak tak kort tenisowy a zimą lodowisko!!!

 • 11 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ehh

  Obecny burmistrz do tej pory robi wszysko inaczej niz jego poprzedniczka. Ostatnie.konkursy na dr szkol to też polityka a nie ze.ktos.wyparł lepiej

 • 12 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  Radny Pobłocki pisze o relacjach na poziomie radni burmistrz czytaj Głos Kaszub

 • 9 5 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # LOGO

  Celowe działanie obecnego MGG - tyle czasu minęło, a MGG jeszcze nie rozmawiał Z LASAMI. Jak porozmawia - to powiadomi radnych, albo nie. Sam z mieszkańcami ul. Wspólnej będzie sadził las. A Kartuzy rynku nie będą miały bo burmistrzowa jeździ do Sierakowic. Panie MGG (trudno nazwać pana Włodarzem) już czas zabrać się do roboty - zbliżają się wybory. Jeszcze wiele trzeba zniszczyć to co powstało za poprzedniczkę.....

 • 6 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Ehh

  przy wyborach burmistrza i radnego MUSIMY o tym pamietac

 • 18 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ola

  Tam niedaleko mieszka rodzina MGG. Wyremotowal im droge, usunal targowisko bo im smierdzialo.Przypomnijcie sobie jak pial aby tam targowiska nie bylo i teraz celowo tam nic sie nie dzieje. Za poprzedniej Burmistrz targowisko bylo czynne i bylo zawsze pelne osob kupujacych i sprzedajacych. To za czasow MGG nic tam sie nie dzieje. To celowe dzialanie. Lepiej niech Radni i inni przyjza sie celowym zawyrzaniem kosztow gminnych przetargow , bo gmina traci krocie na tym procederze.

 • 11 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hmmm

  Ja nie wiem jak to całościowo sie opłacało, ale ja na tym targowisku często bywałam i rzeczywiście były tam i warzywa i roślinki i ciuchy , no i ludzi też całkiem sporo.Szczerze mówiąc brakuje mi tego targowiska, więc zamiast utrzymywać je zamknięte to może by je jednak otworzyć , bo ludzie tam chodzili.

 • 4 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkamiec

  W dni targowe jest otwarte jeden rolnik sprzedaje zimniaki

 • 2 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuziak

  Możnaby zrobić giełdę samochodową i z częściami. Coś nowego, tego jeszcze nie było :)

 • 4 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lolo

  A może by tak fontannę postawić z prawdziwego zdarzenia.

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomek

  Pijalnia

 • 3 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mietek

  No z tą giełdą samochodową to niezły pomysł! Może by spróbować? Do tego jakieś antyki?

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KAROL

  TRZEBA ZROBIĆ DOBRĄ PROMOCJE TEGO MIEJSCA I TYLE.
  TROCHĘ CHĘCI I DOBREJ WOLI.

 • 5 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dzik..

  Skejt park szkoły podstawowej nr 2/do rozbiórki targowisko do rozbiórki konsekwentnie burmistrz niszczy to co zbudowała jego poprzedniczka jak bardzo ludzie się nienawidzą a było napisane miluj bliźniego swego jak siebie samego..pozostaje jeszcze rozpieprzyc ule przy PKS i będzie gitara..

 • 11 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a z Heni Antaczkowej

  robili wariatkę a to była jedyna radna z prawdziwego zdarzenia ,która pilnowała interesu mieszkańców,dzisiaj mamy różnych Bemowskich,Borzestowskich i Gołek robi co chce .

 • 5 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  W Kartuzach panuje przekonanie, że to co zrobiła poprzednia burmistrz jest złe. Na złość wszystkim tak poniesiono koszt dzierżawy za lokale na targowisku miejskim, że stoją puste.

  Czemu nie można zejść do ceny planowanej przy budowaniu. Wtedy lokale były by wynajęte i nie generowałyby kosztów. A pożyczka sama by się spłacała.

 • 7 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jimi

  ktoś powinien za to siedzieć !!!! i to długo !!!!

 • 4 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jimi

  wiadomo kto i nikt z tym nic nie zrobi. Kartuzy mądre wybiorą te osobę po raz kolejny na burmistrza bo obecny jest jeszcze lepszy. I tak w koło - nic tu się nie zmieni, nie ma co się gorączkować.

 • 8 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Kartuzy. Ludzie głupie. Widzą, że nadużywa się władzy i nikt nie reaguje. Dlaczego kupcy i radni nie protestowali przeciwko tak wysokiej cenie za dzierżawę. Kartuzy to nie Trójmiasto, tylko mała mieścina w której handel kuleje.

  Ale tu chodzi tylko o to aby pokazać, że była burmistrz wybudowała coś co przynosi straty. I nikt nie pyta dlaczego pan burmistrz podniósł tak wysoko stawkę, wykorzystuje własność publiczną jako następny argument w rozpoczętej już swojej kampanii wyborczej?

 • 3 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anonim

  Lodowisko - bardzo dobry pomysł. Popieram.

 • 5 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ziutek

  Dlaczego radni nie ponoszą konsekwencji swoich decyzji...klepali te inwestycje( bodajże kilku radnych albo ktoś z ich bliskich ma działalność handlowa i koniecznie chcieli te "ule"). Wsadzili na minę poprzedniego burmistrza a teraz szarpią obecnego żeby wyprostował co sami narobili. I do odpowiedzialności oczywiscie burmistrza pociągnąć ale radnych już nie...? No prosze państwa się zastanowić....nic tylko być radnym i mieć interes jakiś.

 • 3 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Mamy targowisko ładne i estetyczne jakby nie było w bramie miasta. Po co gmina buduje na parkingu za gryfem nowe miejsca targowe - szopę targową? przecież stoły pomiędzy boksami świecą pustką a miejsc parkingowych brak?

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Trzebacz

  Trzeba tam zrobić Centrum Sportów Walki

 • 5 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  "Trzeba mieć olej w głowie zamiast pier.....ego steropianu" to cytat z Nikodema Dyzmy ale wracając do tematu. Na gruncie nie należącym do Gminy pobudował drogi (na Burchardztwo i przedłużenie Sędzickiego ) jakoś potrafił to z Nadleśnictwem załatwić (Nadleśnictwo właścicielem gruntu). A tu nagle błahej sprawy nie może ruszyć . Po to płacimy pensję by ten ,który nas reprezentuje miał trochę oleju w głowie.

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  a za przetrzymywanie pojemników na śmieci przez ELWOZ chyba jakiś pieniądz wpada do kasy miejskiej.

 • 4 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Ziutek

  Napisz prawdę kto był za a nie ogólniki. Wiem że Józefa zawsze była za . A burmistrz w drugiej połowie kadencji był w koalicji za stołek vce przewodniczącego. Ci radni którzy byli przeciw zostali odwołani z szefów komisji i zarządu rady.

 • 2 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Zenka

  A ty to czasami nie powinienes sie podpisać Belgrau???

 • 2 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Do Ziutek

  Wejdź w archiwalne artykuły EK i poczytaj, będziesz wiedział co kto konkretnie mówił i pisał, dla chcącego nic trudnego.

 • 7 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do zainteresowanych

  http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2010/02/targowisko-zwierzece-przy-ul-sedzickiego Cyt:.".....Targowisko jest potrzebne, ale uważam, że ten teren nie jest odpowiedni – argumentował radny Mieczysław Gołuński. – Jest to działka ograniczona z jednej strony terenami kolejowymi, bez uregulowanej własności drogi, z przecinającym ją bardzo ważnym ciekiem wodnym. Dzierżawa to niepotrzebny koszt, moglibyśmy poszukać innych terenów należących do gminy, tym bardziej, że przy tej dzierżawie obowiązywać będzie procedura przetargowa..."
  "....15 rajców obecnych na sali głosowało za wydzierżawieniem ziemi pod miejsce handlu dla rolników. Od głosu wstrzymał się radny Gołuński....". PYTAM SIĘ GDZIE JEST TYCH 15-TU RADNYCH?????

 • 6 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzedniego

  No to zainteresowany się tłumaczy targowisko tak ale nie przy mojej ulicy. To gdzie ono miało być jak włodarze tylko wyprzedają grunt gminne. Sedno sprawy w tym że radni głosowali za targowiskiem a poprzedniczka nie ujawniła że projekt nie spełnia warunków sprzedaży dużych zwierząt. A zainteresowany jednak wszedł w koalicję z byłą burmistrz. Czy chodziło tylko o stołek

 • 13 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  MGG masz rację! Nie potrafisz budować, ale masz specjalizację z niszczenia wcześniej rozpoczętych lub zrealizowanych zadań. To chyba nazywa się obsesja???

 • 3 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do mieszkańca

  Uderz w stół a nożyce się odezwą..i takich jak ty wybiera się na radnych i potem jest to co jest.

 • 5 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # januszkartuzy

  prawda jest bolesna ale takie mamy miasto jakich mamy radnych.
  Może czas skończyć z tymi Panami przy następnych wyborach i podziękować im za nieudolną pracę.
  Normalny przedsiębiorca szuka wydajnych i kreatywnych pracowników

 • 8 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Logos

  Największym przegranym odnośnie tej inwestycji jest nie kto inny ale radny Jacek Wesołowski, czy nie mieszka przy Sędzickiego, gdzie jest usytuowane nieszczęsne targowisko ? Czas przyjrzeć się działalności tego radnego nietrafionych pomysłów.

 • 7 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Walach

  Podobno przetargi gminne są ustawiane ? Jeżeli tak, to dlaczego prok. Kopczyński nie jest zainteresowany tematem ? Chociaż w temacie śmierdzi i czuć to już prawie w Warszawie.

 • 1 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec Kartuz

  Mógłby tam powstać lepiej taki duży plac zabaw jak w Gdyni bądź w Wejherowie,postawić jakieś foodtrucki,stoiska z różnymi rzeczami,pamiątkami Kartuz,Fontanę

 • 5 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # miroslaw partyka

  ja tam handlowalem jak i na starym rynku i wyrzucili nas na zbity pysk

 • 2 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @miroslaw partyka

  Targowisko jest otwarte w każdy wtorek i piątek więc handluj, i nikt nikogo nie wyrzucił. Handlowcy sami poszli bo ludzi nie było i nie było komu sprzedawać.

 • 5 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a czy ktoś

  nie powinien odpowiedziec za niegospodarność???co tam w tej waszej gminie sie dzieje,ludzie wezcie taczki i fiuuuu z nimi

 • 10 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WYBORCA

  "mieszkaniec" to prawdopodobnie Heniu ze spółeczki "irka=mirka=szmirka=bajerka" !
  Ta spółeczka z ekspertką od inżynierii finansowej gminy narobiła Kartuzom MILIONOWE
  zadłużenia i teraz jeszcze mają czelność opowiadać bajki !
  Te kurniki zbudowane przy dworcu i targowisko bydlęce, czy Dom Rzemieślnika, lub Błotna Góra, to wszystko jest wyjątkowo przedrożone (może nawet specjalnie ???), to 8 lat głupiej NIEGOSPODARNOŚCI cwaniary co kasowała za te bzdurne niby inwestycje apanaże wyższe od Wojewody ...
  Pisałem cały czas jakie to bohomazy ta abnegatka gospodarności wyrabia, jednak radni jakoś tego nie widzieli ! Pytam więc kiedy wreszcie ekspertka od inżynierii finansowej stanie wreszcie przed sądem i kiedy w końcu tą milionową niegospodarnością zainteresuje się CBA i PROKURATOR !

 • 12 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AntoniCaracal

  Pani Antczak była jedyną radną, która przewidywała katastrofę finansową Kartuz to ona ostrzegała
  nieustannie społeczeństwo przed rosnącym zadłużaniem, przed niegospodarnością bibliotekarki !
  Pani Antczak MIAŁA 100% racji !

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Antoni...

  Nagle zamilkła Henryka. Sponsor "anty Mirki" zaniemógł?

 • 4 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wercia

  Burmistrzowej się zachciało rynków, ulów i innych badziewi...postawić jej pomnik i tyle...bo co innego zrobić z tym miejscem. Plac zabaw? - dzieci wolą iphony, Kościoł? - mochery mają już swoje "miejscówki", Mieszkania pod wynajem? - jest ich w piiiiip.

 • 3 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przeciętniak

  Ten rynek to nie tylko pomnik byłej burmistrz, ale i radnych z tego okresu. Bez ich uchwały nic by nie zrobiła. Niektórzy z nich są nadal.

 • 7 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AntoniCaracal

  Bibliotekarka jak na razie siedzi w ukryciu ! Tylko przed kim ? Przecież była taka fajna, przecież
  "irka+szmirka+mirka+heniuś+ bajerka" tyle zrobili dla Kartuz ???
  Tyle ??? Tak Tyle milionów zadłużenia i bzdurnych projektów, które teraz należy utrzymywać ...
  Ta "pani" poległa na śmietniku historii, ale jej miejsce jest za szwedzkimi gardynami !!!

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Goly

  Targowisko 1,5mln i fontanna za 1,5mln, prosze zauwazyc ile zrobiono na targowisku a fontanna miala taki sam koszt. Gdzie przekret w zawyzaniu przetargow? czyzby w fontannie?

 • 2 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nam nie jest wszystko jedno

  Podoba mi się pomysł utworzenia tam giełdy staroci coś na kształt flumarków. Dziwne, ze przed MGM targowisko jednak tętnilo zyciem a obecnie zamarlo. Nie mamy szczescia do włodarza i sami jestesmy sobie winni.

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jan

  przenieść to wszystko do Sierakowic, tam na pewno wypali

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.