Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Wprowadzenie Krajowej Administracji Skarbowej nie wpłynęło negatywnie na pracę US w Kartuzach

Opublikowany: 2017-06-02 16:27 Autor: nadesłane

Klienci Urzędu Skarbowego w Kartuzach prawdopodobnie nie odczuli w żaden sposób skutków połączenia struktur administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej w Krajową Administrację Skarbową. Reforma nie miała wpływu na zachowanie ciągłości działania kartuskiego Urzędu Skarbowego.

REKLAMA

 Reklama Bat

Jak informuje kartuski Urząd Skarbowy, od pierwszego dnia wdrożenia nowych służb celno-skarbowych wszystkie funkcje i obowiązki realizowane są na bieżąco. Wspólnie działająca administracja ma w założeniach wzmocnić koordynację działań wszystkich służb. Ma też ułatwić obsługę dużych podatników, umożliwić skuteczne zapobieganie przestępczości, w tym m. in. wyłudzeniom VAT oraz umożliwić stworzenie jednolitej informacji podatkowej.

Część kontroli oraz zwalczanie przestępczości gospodarczej należy do zadań Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, który będzie kontynuował wykryte na poziomie urzędu skarbowego działania przestępcze. Szerokie uprawnienia kontroli celno-skarbowej mają zapobiegać wyłudzeniom podatku od towarów i usług, przestępstwom karuzelowym i innym patologiom, które pojawiły się w obszarze działalności gospodarczej. Jednocześnie, jak zapewnia fiskus, uczciwie działający przedsiębiorca nie powinien mieć obaw, wręcz przeciwnie zmiany mają ułatwić przedsiębiorcom dostęp do przyjaznej interpretacji przepisów, profesjonalnej bieżącej obsługi oraz rozwój centralnych systemów informatycznych.

Dla podatników z terenu pow. kartuskiego, prowadzących działalność gospodarczą istotne jest, że do wykonywania zadań w zakresie podatku akcyzowego właściwym jest Drugi Urząd Skarbowy w Gdyni, przy ul. Hutniczej 25. Jednolita informacja podatkowa i celna dostępna jest pod nr telefonu: 801 055 055 lub 22 330 03 30.

(US Kartuzy)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.