Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Pomieczyno. Szkoła Podstawowa zostanie rozbudowana: powstanie m.in. 11 nowych sal

Opublikowany: 2017-08-07 11:45 Autor: nadesłane

Szkołę Podstawową w Pomieczynie czeka rozbudowa. W nowym segmencie mieścić się będzie jedenaście sal lekcyjnych - osiem dla klas I-II oraz trzy sale przedszkolne, a także sanitariaty czy szatnie. Cała inwestycja trwać będzie dwa lata, a za prace budowlane odpowiedzialna jest firma Bell-Dom z Borowca, która wygrała przetarg proponując kwotę prawie 2,3 mln zł.

REKLAMA

 Reklama Bat Ekogroszek

Długo wyczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej w Pomieczynie (gm. Przodkowo) wkrótce się rozpocznie. Istniejący budynek zostanie powiększony od strony północno-zachodniej o nowy segment o trzech kondygnacjach nadziemnych z poddaszem nieużytkowym, częściowo podpiwniczonym. Powstanie także kondygnacja podziemna z łącznikiem, który połączy nowy segment z budynkiem sali gimnastycznej. Istniejący łącznik parterowy zostanie nadbudowany o jedną kondygnację – piętro z przeznaczeniem na bibliotekę i czytelnię szkolną.

Tak obecnie wygląda budynek szkoły w Pomieczynie.fot. nadesłane/UG Przodkowo

- W nowym segmencie planuje się 8 sal o przeznaczeniu ogólnym dla klas I-III z zapleczem sanitarnym dla uczniów i nauczycieli na parterze oraz na piętrze budynku, szatnią oraz pomieszczeniami magazynowymi w kondygnacji podziemnej. Na parterze przewidziano również lokal przedszkolny dla 25 dzieci składający się z 3 sal lekcyjnych, szatni, kuchni, łazienki z WC – informuje Katarzyna Markowska z Urzędu Gminy w Przodkowie.

W pierwszym etapie w 2017 roku przewiduje się wykonanie nadbudowy na części istniejącej o jedną kondygnację wraz z instalacją C.O. i elektryką, wykonanie stanu surowego budynku, instalację wodno-kanalizacyjną, zaś w trzecim etapie stan surowy zamknięty z pokryciem dachu i stolarką okienną i drzwiową.

Tak ma wyglądać nowy segment szkoły wraz z łącznikiem. fot. źródło:bip.przodkowo.pl

fot. źródło:bip.przodkowo.pl

W drugim etapie w 2018 roku przewiduje się dalsze prace wykończeniowe jak: wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, tynki, położenie płytek, malowanie, elewacja budynku, wykonanie wejścia i podjazdu do budynku, utwardzenie nawierzchni i przebudowę kotłowni.

Na 2019 rok przewiduje się wyposażenie pomieszczeń w meble i potrzebny sprzęt.

Termin realizacji 1 etapu robót zaplanowano na 15 grudnia 2017 r. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma Bell-Dom Usługi Budowlane Piotr Belgrau z Borowca, która zaoferowała cenę 2 mln 276 tys. zł i okres gwarancji 36 miesięcy.

(nadesłane: UG Przodkowo, oprac. M.Dz.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo

    Ta placówka szkolna ma szanse stać się wiodącą w Gminie Przodkowo. Kierownictwo i zespół pedagogów jest tego gwarantem.

  • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do tego powyzej

    to chyba jakis zart.a co w tej szkole się dzieje??hallo

  • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kazdy z nas

    chodził i uczył się w szkole. Wie o tym, że każde działanie mające na celu polepszenie warunków nauk i uczniów i pracy nauczycieli zawsze ma sens. Dlatego potrzebne są słowa uznania i wsparcia. Potwierdzoną prawdą życiową jest również to, że zdolny uczeń osiąga cele życiowe niezależnie od warunków szkolnych. Horyzonty przez duże H, poszerzamy przede wszystkim przez samokształcenie. Mam nadzieję, że "hallo" o tym dobrze wie.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.