Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Jak wybrać najlepszy rachunek bankowy (ror) - ranking i porównanie opłat

Opublikowany: 2017-09-22 11:22 Autor: nadesłane

Sektor bankowy z roku na rok rozrasta się. Na rynku znajdziemy już tak wiele podmiotów (zarówno polskich jak i zagranicznych), że paradoksalnie coraz trudniej zdecydować się na otworzenie konta osobistego w jednym z nich. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji poważnie zastanowić się nad tym, w jaki sposób wydajemy pieniądze i wybrać opcję dopasowaną do naszych potrzeb. Bo jak pokazuje praktyka nie zawsze konto z najniższą opłatą za prowadzenie jest najlepsze.

Analiza potrzeb własnych

Jak już wspomnieliśmy, bardzo istotne jest zastanowieniem się nad tym, w jaki sposób korzystamy ze swoich środków na koncie. Jeśli wolimy operować gotówką, to bardzo istotny będzie wybór takiego banku, który posiada dużo placówek lub bankomatów, w których możemy wybierać pieniądze bez prowizji. Z kolei jeśli lubimy dokonywać opłat za pomocą karty płatniczej lub online, to szukajmy ofert konta osobistego z opcją karty paypass (umożliwiającą płatności zbliżeniowe i internetowe) oraz jak największą ilością darmowych przelewów. Ta ostatnia kwestia jest szczególnie istotna w przypadku kont firmowych, ponieważ wciąż wiele banków daje możliwość bezprowizyjnych przelewów tylko na konta instytucji państwowych.

Co decyduje o atrakcyjności konta osobistego?

Z rachunkami bankowymi jest jak z każdym innym produktem – każdemu może pasować coś innego. Wystarczy pokrótce zastanowić się nad poszczególnymi benefitami, aby zorientować się, że wiele ofert jest bardzo mocno profilowanych pod konkretnego użytkownika.

Pierwszym i najważniejszym wyróżnikiem najlepszego konta bankowego jest rzecz jasna brak opłaty za prowadzenie rachunku oraz korzystanie z karty do niego wydanej. Wiele osób w pierwszej kolejności patrzy na tę kwestię, totalnie pomijając inne benefity. Często jednak nie doczytują już informacji, że brak opłat istnieje tylko wówczas, gdy na konto wpływa regularnie wynagrodzenie albo gdy dokonamy w miesiącu poprzedzającym transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę (to częściej w wypadku tzw. „kont internetowych”, zachęcając klientów do rozliczania bezgotówkowego).

Czasem z opłaty zwolnieni są także posiadacze lokaty lub kredytu w tym samym banku.

Jednak bardziej świadomi i wymagający konsumenci zwracają coraz większą uwagę na inne udogodnienia oferowane przez banki. Są oni na przykład w stanie ponieść pewne opłaty w związku z prowadzeniem konta pod warunkiem otrzymania dodatkowego ubezpieczenia lub oprocentowania umieszczonych na nich środków. W cenie jest również doradztwo inwestycyjne, tzw. cashbacki (np. zwroty za zakupy) lub darmowa pomoc fachowców.

Wybór odpowiedniego konta to nie tylko mechaniczne odnalezienie najtańszego w prowadzeniu konta. Dziś powinniśmy zwracać uwagę na szereg innych czynników, dopasowanych do naszych potrzeb. Jeśli trudno nam dotrzeć do wszystkich potrzebnych informacji, zawsze możemy skorzystać z przejrzystych i prostych w porównaniu ofert rankingów kont dostosowanych do konkretnych drup np:

http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/ranking kont osobistych dla osób pełnoletnich,

http://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.phpranking kont bankowych dla studentów i osób młodych w wieku 18-26 lat.

https://www.bfg.pl/gwarantowanie-depozytow/podmioty-objete-gwarancjami/ – banki, w których konta bankowe są objęte gwarancjami BFG.

fot.nadesłane