Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Ponad 400 tys. zł więcej na bieżące remonty dróg w gminie Somonino

Opublikowany: 2017-09-28 14:53 Autor: Magda Dzienisz

Dodatkowe 438 tys. zł przeznaczy gmina Somonino na bieżące utrzymanie dróg i ich remonty. Na takie przesunięcie w budżecie gminy zgodzili się radni, choć, jak podkreślali, na początku mieli wątpliwości, czy tak duża kwota rzeczywiście jest potrzebna.

REKLAMA

 Reklama Bat Ekogroszek

Decyzją Rady Gminy w Somoninie dokonano przesunięć w budżecie i zarezerwowano dodatkowe środki na remonty dróg. Przeznaczono na ten cel 438 tys. zł. Kwota ta pochodzi m.in. z zarezerwowanych środków na inwestycje współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, które realizowane będą dopiero w przyszłym roku.

Zdjęcie ilustracyjne. fot. somonino.pl

- Cieszy nas, że tak duże pieniądze są przeznaczane na budowę, modernizację, remonty infrastruktury. Ten problem dotyka wszystkich mieszkańców – mówił radny Wiesław Formela.

Podkreślał także, że radni na początku mieli wątpliwości, czy tak duże środki są potrzebne. Zwrócił uwagę, że nie otrzymali wcześniej wyszczególnienia, na jakie konkretnie remonty zostaną przeznaczone te pieniądze, dlatego musieli dopytać się „u źródła”.

- Pan wójt przekonał nas o tym, że jest potrzeba poszczególnych prac. My jednak mamy prawo zastanawiać się, czy środki w tak dużej kwocie dobrze zostaną przeznaczone. Jeśli taka sytuacja powtórzy się, prosimy o gotowy wykaz, gotowe załączniki, po to, by w naszej gminie nie zaistniało słowo „sprzeniewierzenie” pieniędzy publicznych – powiedział Wiesław Formela.

Jak poinformował wójt Marian Kryszewski, dodatkowe pieniądze zostaną wydane na bieżące utrzymanie dróg i niezbędne remonty.

- Potrzeby w tym temacie są ogromne. Mamy odcinki dróg, w których wykonane jest wstępne utwardzenie i te tematy musimy domknąć. Musimy uporządkować sporo spraw, na przykład kwestię zjazdów przy krajówce (droga krajowa nr 20 – przyp.red.), czy poprawić bezpieczeństwo na dojściu do szkoły w Borczu. Mamy również sygnały, że przy niektórych odcinkach trzeba wykonać także odwodnienie. Wartość takiego zadania wtedy wzrasta – mówił włodarz miasta. – Wartości remontów poszczególnych odcinków mamy już określone. Ale chcemy ustalić i stwierdzić, czy czegoś nie pominęliśmy, mamy też kilka nowych zgłoszeń.

Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie na modernizację dróg w każdym sołectwie gminy Somonino zarezerwowano już wcześniej łącznie 1 mln 600 tys. zł.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [10]

 • 3 2 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kasztelańska

  A co z obiecywaną w tym roku ul Kasztelańską ?

 • 2 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  No to z koro są pieniądze to ruszamy z budowa drogi w Starkowej Hucie panie wójcie mija wrzesieñ a obiecanej drogi jak nie ma tak nie ma a zaraz zima I po raz kolejny zostaniemy odcięci od cywilizacji oby w tym roku nikt z nas mieszkańców nie potrzebował karetki ani straży pożarnej bo po prostu nie dojadą panie wòjcie do roboty !!!!

 • 2 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paserati

  Oby w starkowej hucie zaczal pan robic droge bo to juz troche za dlugo..jak cos teraz bede mial rozwalone w aucie ide na gmine z faktur..niewiem jak zwrocic uwage wojta ze droga w starkowej hucie jest potrzebna?

 • 0 1 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Starkowa Huta

  Ciekawe o której drodze piszecie w tej całej Hucie.? Są mieszkańcy którzy nie mają żadnej drogi.

 • 0 1 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Paserati

  Opanuj emocje, dobrze wiesz że Passat to tylko na dziurawe drogi sie nadaje. Jazda czymś takim po gładkiej drodze to porażka

 • 0 1 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @starkowa huta

  no właśnie nie mamy żadnej drogi !!!!

 • 1 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wojta kryszewskiego

  przypominam ze mamy październik a drugi jak nie ma tak nie ma

 • 3 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do pana Jarosz

  niech się pan też weźmie do pracy razem z wojtem a nie w stołek pierdzieć

 • 0 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Somonino to wieś czy miasto

  Decyzją Rady Miejskiej w Somoninie dokonano przesunięć w budżecie i zarezerwowano dodatkowe środki na remonty dróg

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Uuuu.

  Pamiętam jak obok sklepu Ribena w Somoninie na skrzyżowaniu ulic. Siemiana/Wiosławy na wiosnę dużą dziurę długości 1 metra załatali tłuczniem, to był remont

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.