Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Radni znów nie zgodzili się na sprzedaż budynku po dawnym przedszkolu

Opublikowany: 2017-10-26 16:13 Autor: Wojciech Drewka

To już drugie nieudane podejście do sprzedaży atrakcyjnej nieruchomości przy ul. Hallera w Kartuzach (nieopodal Urzędu Miejskiego). Radni nie zgodzili się na sprzedaż działki z budynkiem po dawnym przedszkolu Muchomorek.

REKLAMA

Historia zatoczyła koło, bo dokładnie rok temu kartuscy radni rozważali możliwość sprzedaży nieruchomości w centrum Kartuz. Chodzi o działkę wraz z budynkiem, w którym mieściło się niegdyś przedszkole „Muchomorek”. Wówczas radni nie wyrazili zgody na sprzedaż działki z budynkiem. Podkreślali, że to ostatnie tak atrakcyjne miejsce w Kartuzach więc nie ma powodu, by się go pozbywać.

Temat wrócił na ostatniej sesji. Burmistrz Kartuz znów zawnioskował o sprzedaż działki. Podkreślał, że budynek niszczeje, gmina nie ma potrzeb lokalowych, które uzasadniałyby jego wykorzystanie.

fot.archiwum/W.Drewka

- Pieniądze ze sprzedaży moglibyśmy wykorzystać na projektowanie II etapu obwodnicy – mówił Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz. – Gdyby udało się pozyskać inwestora, powstałoby być może atrakcyjne miejsce w naszym mieście.

Radni nie byli jednak przekonani. Jak podkreślił radny Jerzy Pobłocki że gmina nie jest w trudnej sytuacji, i nie ma potrzeby wyzbywać się tak atrakcyjnych nieruchomości.

- Jeśli naprawdę jest taki problem z budynkiem, to można go po prostu wyburzyć i urządzić w tym miejscu parking, który będzie przynosił gminie dochody – mówił radny Mariusz Treder. – Sprzedać nieruchomość można zawsze, ale nie musimy tego robić w tej chwili. Co do drugiego etapu do obwodnicy, to właśnie ta inwestycja powinna umożliwić nam stworzenie obszarów przemysłowych i mieszkaniowych.

Ostatecznie większość radnych opowiedziała się przeciwko sprzedaży działki z budynkiem.

- Takimi decyzjami blokujecie rozwój naszego miasta – skomentował szef kartuskiego magistratu.

Komentarze do artykułu Komentarze [29]

 • 32 3 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # yoko

  A ciekawe ktory to przyjaciel biznesmen kupi. Wlodarzowi pali sie ta nieruchomosc w rekach

 • 18 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czego

  A to o obwodnicy, póki co można zapomnieć, skoro jeszcze nie ma projektu, a skoro nie ma projektu, to te wszystkie informacje i wizualizacje którędy ma obwodnica przebiegać są palcem po wodzie pisane, a co gorsza nie ma środków na przygotowanie takiego projektu, a więc do rozpoczecia budowy mamy kilka lat, o ile znajdą się środki. Więc póki co, nic się konkretnego nie robi w tym temacie. Jest tylko... wróżenie z fusów, oraz ogłupianie mieszkańców.

 • 20 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman

  Może panowie radni zainteresują się w końcu budynkiem dawnej szkoły w Staniszewie.Jeszcze chwila i zacznie się sypać.Ale może o to chodzi i jakiś znajomy "biznesmen"to kupi za ogromne pieniądze.Na pewno starczą na nową kartuską autostradę.Budynek wieży ciśnień w Kartuzach też wymaga zainteresowania ze strony gminy,bo szkoda żeby szpecił mimo wszystko coraz ładniejsze Kartuzy.

 • 8 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cayak

  Teraz będzie co raz mniej pozytywnych rzeczy, bo zbliżające się wybory powodują, że każdy będzie srał pod siebie. II etap obwodnicy - urzędasy w magistracie są za cienkie, to tylko bajdurzenie.

 • 17 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ola

  Cikeawe ile Golunski zarobi na sprzedazy tego miejsca i jaki kumpel przejmie ta dzialke w tym wypadku po zanizonej cenie, nie jak z przetargami zawyzanymi 3 krotnie.

 • 21 3 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # parcie

  Burmistrz nie odpuszcza. Coś jest na rzeczy. Co ten człowiek kombinuje? Czy naprawdę nie zdaje sobie sprawy , że ludzie obserwują jego poczynania i niedługo będzie musiał się rozliczyć. Chyba ten człowiek zdaje sobie sprawę, że będziemy chcieli wiedzieć konkretnie co właściwie zrobił i za ile.... Dobrze, że radni po raz kolejny nie zgodzili się na sprzedaż tej nieruchomości.

 • 15 7 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # radny A

  A moze radny A.B wykupi ta dzialke i wstawi tam tablice i pomnik ku czci Kaczynskiego?
  Bedziemy mieli wielce swiete miejsce spotkan Pisowcow.

 • 20 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @parcie

  Goly to bardzo cwana osoba robi tylko to z czego ma zysk.

 • 13 2 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Ola

  pod stołem zaliczka wzięta, stąd ten taki upór, o tę działkę.
  A propos, czy ktoś z Urzędu, kontroluje, nadzoruje, przebudowę / rewitalizację ? /
  NASZEGO ! Rynku ?
  Dziwne rzeczy się dzieją, z zdjętą kostką, nowymi krawężnikami z zatokami, u proboszcza.
  Co Tam jest grane ???

 • 11 4 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Roman

  Udajesz, czy nie wiesz kto ma w łapach wieże ciśnień. MGG

 • 4 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sprawdzam, Krzysiu

  Jak padła propozycja Burmistrza, na sprzedaż tej działki,
  to za, ILE ? Wyborcy chcieli by się dowiedzieć !
  Za mało, czy za dużo ?

 • 1 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bolek

  A takie fajne pracowaly tam przedszkolanki,Kwidzynska-Szymichowska i inne...

 • 9 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman

  No nie wiedziałem.To teraz On czeka jak mu gmina wyremontuje,czy co?W Warszawie HGW a u nas MGG.

 • 11 14 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  "Jeśli naprawdę jest taki problem z budynkiem, to można go po prostu wyburzyć i urządzić w tym miejscu parking, który będzie przynosił gminie dochody – mówił radny Mariusz Treder."

  Panie Treder, niech Pan już lepiej nie kandyduje w następnych wyborach.

 • 18 3 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do zxc

  Pacjenci przychodni mają problem z dojściem do ZOZ, a tych co nie mogą chodzić trzeba dowieźć i na nich poczekać. W ciągu dnia brakuje w okolicy miejsc parkingowych, a każdy chętnie 1zł zapłaci bo czas i problem z osobą szczególnie starszą jest nie do opisania. Tego nie rozumie ani burmistrz ani radny bo sobie karnety przyznali. Na samym parkingu za ZOZ 50% samochodów z karnetami a gdzie chory ma parkować , nawet karetka często parkuje przy deptaku w miejscu niebezpiecznym bo nie ma miejsca na zapleczu przychodni. I tak się w tym mieście dba o mieszkańca. Brawo pabie Treder.

 • 15 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  o co tu chodzi ? skoro radni już kiedyś byli przeciwni sprzedaży tej nieruchomości to po co teraz znowu ten temat wrócił pod obrady sesji oj Panie Burmistrzu cos tu chyba jest dziwne ?

 • 3 17 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ziobro 2.0

  Sprzedać nieruchomość można zawsze, ale nie zawsze można ją sprzedać drogo. Teraz są dobre ceny na rynku. radni poczekają aż spadną. Wtedy np. Pewien radny kupi to pod stację. Wszak znajomy królika kupuje kiedy ceny niskie....

 • 10 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  Ten budynek nie ma żadnego znaczenia, każdy kto by kupił tą działkę wyburzy go.Wartość działki wręcz wzrośnie bez tego budynku. Ziemia już dawno jest obiecana budowlańcowi z Kiełpina i jak to się mówi czekają na sprzyjające wiatry ,Goły chce ale ktoś inny nie dostał czego chciał i tak się targują.

 • 8 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ab55

  Pytania zasadnicze są takie : - jaka powierzchnię ma ta perła w koronie ; - ile dochodu dla gminy przynosi co roku ta posesja ; - co można wybudować na tej działce ; a na marginesie ileś tam czasu wstecz Pan Burmistrz ogłaszał że II etap obwodnicy Urząd Marszałkowski planuje realizować w formule "zaprojektuj i wybuduj" , więc gmina nie musi ponosić kosztów wykonania dokumentacji II etapu , "chyba że magiczna data 2019r" .

 • 13 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Burmistrzu

  Jak pan może uzależniać zajęcie się II etapem obwodnicy od sprzedaży tej nieruchomości !!!

  Dlaczego NIC się nie robi w magistracie z II etapem obwodnicy !!!

 • 0 8 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Istotnie

  Całkiem możliwe, że radni czekają na spadek cen

 • 14 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do rujnujących majątek gminny.

  Pan Treder ma rację wystarczy tymczasowo jak nie ma innych potrzeb gminnych zagospodarować ten teren pod parking i mamy dla gminy kasę od 4.000 do 3000zł. Sprzedać to za 200 tyś. zł to grabież majątku gminnego. Przez 4 lata mamy na parkingu zarobione te pieniądze, a działka pozostaje gminna. W gminie brakuje gospodarza.

 • 9 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Istotne

  Paru radnych głosowało za sprzedażą tej działki, pytanie dlaczego. Radnym ze wsi p.Herbasz, p.Socha nie zależy na mieście, ale tym z miasta to się dziwię.

 • 0 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panna wodna

  tez mi atrakcja!!

 • 3 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AQQ

  Pilne sprawy dla Kartuz, to oczyszczenie jezior i II etap obwodnicy, ale to za duże wyzwanie dla władz miasta Rady i Burmistrza. To ich przerasta. Szkoda, no ale tak mamy jak wybieramy.

 • 2 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @aqq

  Czepiasz się. Jeziora oczyścił już rezonator, a obwodnica jest na chmieleńskiej (dopóki jej ulewa nie spłucze do Karczemnego). To wszystko na co mgg stać.

 • 3 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do aqq

  ale windę wybudował przy magistracie - inwestycja tysiąclecia. Na pewno zapisze się w "histerii kartuz" jako budowniczy windy i wodotrysków. Ten chłopina ma chyba z czymś problem.....?
  ale przecież to chodzący problem.

 • 1 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszakniec

  Brawo radni! Co to za gospodarz który tylko sprzedaje majątek gminny. Niech nie bierze 13 mln. zł kredytu tylko ruszy głową.

 • 0 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # To jest doskonała lokalizacja

  pod nasz pierwszy wieżowiec w Kartuzach. Przecież wielu z nas twierdzi, że jesteśmy STOLICĄ Kaszub, więc niech to będzie widoczne nawet z daleka, JO ?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.