Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Urząd Skarbowy organizuje szkolenia dla przedsiębiorców pn. "Wtorki z JPK"

Opublikowany: 2017-11-13 15:25 Autor: nadesłane

We wszystkie wtorki listopada w Urzędzie Skarbowym w Kartuzach odbywają się szkolenia dla przedsiębiorców. Związane są z obowiązkiem prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT, która od 1 stycznia obejmie również mikroprzedsiębiorców.

REKLAMA

 Reklama Bat

Jak informuje Urząd Skarbowy w Kartuzach od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT, czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT oraz przesyłają ją jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Duże przedsiębiorstwa robią to już od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r.

W związku z tym we wszystkie wtorki listopada w Urzędzie Skarbowym w Kartuzach odbędą się szkolenia dla przedsiębiorców w zakresie JPK. Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa telefonicznie pod nr 58 685-28-07 lub na e-mail: magdalena.gawelek@pm.mofnet.gov.pl

fot. archiwum/W.D.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli podatnik rozlicza się kwartalnie.

Więcej o JPK_VAT pisaliśmy TUTAJ.

(nadesłane: US Kartuzy)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.