Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Od czego zacząć przygotowania do ślubu?

Opublikowany: 2017-11-06 09:55 Autor: nadesłane

Sukienka, garnitur, lokal, fotograf… Na liście ślubnych przygotowań pozycji musi być więcej! Zaręczyny to przełomowy moment dla każdej pary. To też świetna chwila, by rozpocząć przygotowania do ślubu i wesela – organizacja tych wydarzeń to nie lada wyzwanie!

Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności powinniśmy określić, jaki rodzaj ślubu chcielibyśmy wziąć – cywilny czy konkordatowy, czyli kościelny ze skutkami prawnymi. Dalej: rozejrzymy się za odpowiadającym nam Urzędem Stanu Cywilnego lub kościołem. Dodać trzeba, że ślub cywilny wcale nie musi odbywać się w urzędzie – coraz popularniejsze stają się zaślubiny plenerowe.

Jednocześnie powinniśmy pomyśleć o terminie. Warto też już na samym początku zastanowić się, w jakim stylu chcielibyśmy wesele (glamour, boho, vintage?) oraz przygotować wstępną listę gości i poznać ich orientacyjną liczbę. Dalej możemy wytypować lokal, w którym chcielibyśmy zorganizować przyjęcie – odpowiadający wybranemu przez nas stylowi oraz mieszczący wskazaną przez nas liczbę osób. Pamiętać trzeba, iż wesela najczęściej odbywają się w miesiącach letnich, a najpopularniejszym dniem ich organizacji jest sobota. Wybrany przez nas termin będzie musiał więc „zgrać” się z dostępnością weselnej sali.

Co dalej?

Gdy data i miejsce uroczystości zostaną już ustalone, pora na poszukiwania osób, dzięki którym ten dzień będzie niezapomniany. Czekają nas tutaj następujące dylematy: DJ czy zespół? Fotograf i kamerzysta czy tylko fotograf? Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, że najlepsi w branży mają zapełnione grafiki. Od tego, jak wcześnie podpiszemy z nimi umowę zależy to, czy nasze ślubne zdjęcia będą wyjątkowe oraz to, czy oprawa muzyczna wesela pozwoli gościom bawić się do białego rana.

Pora zająć się też Młodą Parą. To czas na poszukiwania idealnej sukni ślubnej i odpowiednich dodatków (butów, bielizny, biżuterii) dla przyszłej Panny Młodej oraz garnituru i akcesoriów (butów, krawata lub muchy, spinek) dla Pana Młodego. Zapomnieć nie możemy też o obrączkach!

Dopinanie ostatniego guzika

Gdy najważniejsze zadania zostaną zrealizowane, pora dopilnować szczegółów, dzięki którym ten dzień pozostanie niezapomniany. Znaleźć trzeba odpowiedni transport dla Młodej Pary (i gości), florystkę, która przygotuje bukiety i dekoracje kwiatowe oraz cukiernię, odpowiedzialną za tort i ciasta. Warto wcześniej umówić makijażystkę i fryzjera.

Przed nami jeszcze wybór odpowiednich zaproszeń, przygotowanie ich oraz wręczenie lub wysłanie (nie później niż na trzy miesiące przed datą ślubu). Po potwierdzeniu przez gości swojej obecności można drukować winietki, rozlokować wszystkich gości przy stołach i wydrukować tablicę z miejscami. Nie możemy zapominać o zaplanowaniu noclegów oraz ustaleniu ostatecznego menu, a także dodatkowych atrakcjach w trakcie wesela…

Te czasochłonne przygotowania do ślubu ułatwić może Wirtualny Organizer Ślubny, który jest dostępny na platformie Wedding.pl Aplikacja umożliwia m.in. zaplanowanie ślubnego budżetu, sporządzenie listy zadań do wykonania czy sporządzenie listy gości (wraz z rozplanowaniem ich miejsc przy stołach). Dzięki temu przygotowania mogą być prostsze!

fot.nadesłane