Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Ostatnia szansa na mieszkania – dopłaty do MDM szybko się kończą!

Opublikowany: 2017-12-05 14:57 Autor: nadesłane

Ostatnia szansa na mieszkania – dopłaty do MDM szybko się kończą! Mieszkanie dla Młodych (dalej: „MDM”), – czyli program rządowy wprowadzony został w 2014 roku, jako kontynuacja programu „Rodzina na swoim.” Głównym założeniem programu jest ułatwienie nabycia pierwszego domu lub mieszkania ludziom młodym. Pomoc państwa polega na dofinansowaniu wkładu własnego w sposób jednorazowy w momencie udzielania kredytu hipotecznego.

Dla kogo program i co daje?
Beneficjentami programu mogą być tylko osoby do 35 roku życia, w przypadku małżonków, liczy się wiek młodszego z nich. Program ten jest skierowany do ludzi młodych, ale w różnej sytuacji rodzinnej. Jego beneficjentami mogą być nie tylko małżonkowie, ale i osoby samotne. Dzięki temu programowi, przyszli Kredytobiorcy kredytów hipotecznych mogą wziąć takie zadłużenie, nawet, jeśli nie dysponują środkami na wkład własny. Nie muszą również wykupywać dodatkowych polis ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Ostatnia szansa na złożenie wniosku o dopłatę, – dlaczego?
Jak wynika z danych kończą się już środki w ramach dopłaty jednorazowej z programu MDM. Osoby, które jeszcze nie zgłosiły się po dofinansowanie, muszą jak najszybciej składać wnioski o kredyt hipoteczny. Z informacji wynika, że połowa środków z puli funkcjonowania środków w roku 2017 już jest wyczerpana. Należy się śpieszyć, zostało tylko 380 milionów złotych, o dopłaty będzie się można starać od 1 stycznia 2018 roku. Wnioski jednak trzeba składać wyjątkowo szybko, im szybciej tym lepiej. Z wyliczeń wynika, że kwota pozwoli na dofinansowanie ponad 16 tysięcy kredytów hipotecznych dla młodych ludzi.

Kiedy i na jakich zasadach jest wypłacana dopłata?
Istnieją warunki, które muszą być spełnione, aby dopłata była wypłacona. Ubiegać się o dopłaty mogą osoby takie jak single, oraz rodziny, które nie posiadają nieruchomości mieszkaniowej. Samo mieszkanie może mieć maksymalnie 75 metrów kwadratowych powierzchni dla singli, 85 dla rodzin z trójką dzieci, a domy 100 metrów kwadratowych, o 10 więcej dla rodzin z dziećmi.

Ze środków z dopłaty warto zakupić mieszkanie na terenie powiatu gdańskiego, oferty wciąż atrakcyjne….
Dla przypomnienia, maksymalna cena za m2 w gminach sąsiadujących z miastem Gdańsk np. w Żukowie wynosi średnio około 4081 zł. Singiel lub rodzina bez dzieci może otrzymać aż 22.600 zł dofinansowania. Kwota odpowiednio się zwiększa wraz z liczbą dzieci, dla jednego wynosi 34 tys zł, dwójki – 45 tys zł, przy trójce dzieci aż 68 tysięcy złotych.
W pozostałych gminach powiatu gdańskiego np. w Kartuzach cena metra kwadratowego nie może przekroczyć 3795 złotych. Osoba żyjąca w pojedynkę może otrzymać 21 tysięcy zł dofinansowania, a rodzina z trójką dzieci 63 tysiące.

Doradcy Centrum Finansów PAMA odpowiedzą na twoje pytania

Więcej informacji:

Centrum Finansów PAMA
ul. Rynek 4 (w podwórku) 83-300 Kartuzy
www.pama-kartuzy.pl
Tel. (58) 736-76-66
Kom. 794-044-444