Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Wypoczynek nad polskim morzem w Trójmieście. Co warto zobaczyć?

Opublikowany: 2017-12-11 13:02 Autor: nadesłane

Trójmiasto należy do najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce pod względem turystycznym. Wielu z nas już tam było i poznało różne smaki tej aglomeracji. Są jednak i tacy, co dopiero planują swój urlop w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie. Co powinni zobaczyć?

fot.nadesłane

Nie da się ukryć, że do Trójmiasta rokrocznie ściągają tłumy turystów ciekawych uroków tego regionu. Co jednak ich przyciąga? Jakie miejsca warto odwiedzić, będąc w Gdańsku, jakie w Gdyni, a jakie w Sopocie? Wraz z gdyńskim Hotelem Nadmorskim stworzyliśmy listę najciekawszych atrakcji Trójmiasta. Zaczynajmy!

Gdańsk

Gdańsk jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Wycieczka po nim będzie najbliższa zwiedzaniu i odkrywaniu historii pomorskiej stolicy. Warto zatem nasz pobyt w Trójmieście rozpocząć od gdańskich miejsc.

Stare Miasto

Urokliwe Stare Miasto Gdańska przyprawić nas może o dreszczyk emocji. Liczne muzea oraz malownicze kamieniczki potrafią zaprzeć dech w piersiach. Spacery brzegiem słynnej Motławy upływają w przyjemnej aurze stacjonujących na niej statków (w tym zabytkowego Sołdka) oraz jednego z najsłynniejszych europejskich żurawi.

fot.nadesłane

Co warto podkreślić – nie tylko miłośnicy historii znajdą tu coś dla siebie. Liczne knajpki oraz bary i restauracje tętnią życiem nawet poza sezonem. Warto je odwiedzić i poczuć towarzyskiego ducha starówki. Ponadto w okolicy znajdziemy Teatr Wybrzeże, do którego na pewno warto wybrać się któregoś wieczoru.

Park Oliwski i Katedra w Oliwie

Niezaprzeczalną wizytówką Gdańska jest również Park Oliwski wraz z przylegającą do niego wiekową Katedrą utrzymaną w stylu gotyckim, która weszła na listę pomników historii. Spacer po tym niezwykłym parku należy do najromantyczniejszych przeżyć, jakich można doznać, będąc w Gdańsku. Na uwagę zasługuje nie tylko tradycyjna część parku z wieloma okazami przyrody i profesjonalną stylizacją, ale również niedawno otwarta część japońska, nawiązująca w swojej koncepcji do znanych na całym świecie ogrodów japońskich.

Podczas pobytu w Parku Oliwskim niemożliwym jest niepójście do Katedry, która stoi zaraz obok niego. Coś dla siebie znajdą w niej nie tylko wielbiciele zwiedzania muzeów, ale również amatorzy niesamowitej muzyki, która ma swój wydźwięk w licznych koncertach organowych odbywających się w murach kościoła.

Gdynia

Gdynia jest bardzo młodym miastem. Prawa miejskie uzyskała w 1926 roku, dlatego w naszym zestawieniu pokaże Trójmiasto z bardziej nowoczesnej strony.

Statki w porcie

Port Gdyński to jeden z najsłynniejszych polskich portów. Będąc w tym mieście, po prostu trzeba go zobaczyć! Naszą wędrówkę możemy rozpocząć w porcie zaraz obok skweru Kościuszki. Stoją w nim znane z historii statki – ORP Błyskawica oraz Dar Pomorza. Statki stanowią funkcje muzealne i są bardzie ciekawą atrakcją dla turystów. Na pewno warto przespacerować się również po okolicach, w których przycumowane są statki. Ujrzymy wiele barów i restauracji, a także z bliska zauważymy Sea Towers.

Spacer Bulwarem Nadmorskim

fot.nadesłane

O takiej przechadzce marzą ci, którzy planują wybrać się do Gdyni na wakacje. Bulwar, który stanowi jedną z niezaprzeczalnych atrakcji Gdyni, mierzy sobie ok 1,5 kilometra! Promenada o każdej porze dnia i nocy zapełniona jest ludźmi – w każdej odsłonie wygląda bowiem zjawiskowo. Za dnia dzięki licznym atrakcjom, które mają na niej miejsce a także łabędziom, które można dokarmiać. Nocą zaś dzięki niesamowitemu oświetleniu, które w połączeniu z oświetlonym krzyżem na Kamiennej Górze stanowi jedną z najpiękniejszych widokówek Trójmiasta. Bulwar zaprowadzi nas do portu lub na jedną z urokliwych dzikich plaż.

Sopot

fot.nadesłane

Wydawać by się mogło, że Sopot poza słynnym w całej Europie molem nie ma nic do zaoferowania. A to bardzo krzywdząca nieprawda. Oto, co jeszcze można zobaczyć w mieście:

Ulica Bohaterów Monte Cassino

Jest jedną z najsłynniejszych polskich ulic i na pewno jedną z najbardziej atrakcyjnych. Spacerując wzdłuż niej, możemy zobaczyć wiele różnych rzeczy oraz budynków. Jedną z najbardziej urokliwych budowli na naszym szlaku będzie na pewno piękny zabytkowy kościół z niesamowitymi malowidłami naściennymi. Schodząc ulicą nieco niżej i minąwszy szereg różnych dobrych restauracji i barów, natrafimy na znany wszystkim Krzywy Domek, który przez ostatnie lata przyciągnął do siebie miliony turystów. „Monciak” (bo tak zwyczajowo nazywa się ulicę) obfituje w artystów ulicznych, z których najpopularniejszymi są rysownicy oraz muzycy. Warto również skusić się na gofry lub lody z licznych budek, z których unoszą się pyszne zapachy.

Latarnia Morska w Sopocie

Do ciekawych, aczkolwiek mniej znanych atrakcji turystycznych Sopotu należy Latarnia Morska, której gmach wzniesiono w 1903 roku. Mimo że budynek nie pełni już funkcji nawigacyjnych, lecz wyłącznie muzealne i obserwacyjne, dalej nazywa się go latarnią. Turyści cenią sobie jego lokalizację (a więc w samym sercu turystycznego Sopotu) oraz zapierające dech w piersiach widoki, które mogą z niego podziwiać. Punkt obserwacyjny ma zasięg 7 mil morskich, czyli prawie 13 kilometrów!

 
PODSUMOWANIE

Trójmiasto co roku kusi swoimi wdziękami turystów nie tylko z Polski i Europy, ale również z całego świata. Każdy, kto zastanawiał się nad wyjazdem w te rejony, powinien porzucić wszelkie wątpliwości i wyruszyć na spotkanie z atrakcjami, które zostały powyżej opisane. Na pewno warto odwiedzić Gdańsk ze względu na jego historyczne uwarunkowania i ciekawą drogę do momentu, w którym znajduje się teraz. Godną uwagi jest Gdynia – miasto nowoczesne, które oferuje atrakcyjne aktywności. Podczas wizyty w Trójmieście nie należy zapominać o Sopocie, który poleca się odkryć zupełnie na nowo.