Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Projekt domu taniego w realizacji. Na co zwrócić uwagę?

Opublikowany: 2018-01-11 10:25 Autor: nadesłane

Budowa domu nie musi być bardzo droga, gdy wybierzemy odpowiedni projekt. Na co powinniśmy zwrócić wtedy szczególną uwagę, aby realizacja marzeń nie była związana ze zbyt wysokim wydatkiem?

fot.nadesłane

Za kawalerkę w dużym mieście zapłacimy minimum 200 000 złotych. W tej cenie kupujemy około 30 metrów kwadratowych. Jednak w podobnej cenie możemy mieć do dyspozycji nawet około 80-100 metrów kwadratowych. Wystarczy, że zdecydujemy się na wybudowanie domu jednorodzinnego.

Oczywiście, do budowy wymarzonego domu będziemy potrzebowali również odpowiedniej działki – to dodatkowy koszt, gdy jej jeszcze nie posiadamy. Musimy też przejść wszystkie procedury, które również związane są z określonymi kosztami. Niemniej jednak koszt domu jest i tak bardziej atrakcyjny w porównaniu z małym mieszkaniem.

fot.nadesłane

Tani dom jednorodzinny

Dom możemy wybudować w cenie zarówno około 200 000 złotych, a nawet niższej, jak i za kilka milionów złotych. Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie ze zbyt wysokim wydatkiem, warto poszukać projektów domów tanich w realizacji. Takie projekty możemy zakupić dzisiaj także przez internet jako gotowe.

Wystarczy tylko kilka chwil, aby znaleźć tanie projekty domów on-line. Wiele serwisów sprzedających gotowe projekty ma nawet specjalne kategorie, w których znajdziemy projekty cechujące się niską ceną realizacji. Jak wybrać ten najlepszy?

Czym powinien wyróżniać się dom tani w budowie?

Podstawa to projekt, dlatego już przy jego wyborze zwróćmy uwagę na konstrukcję, zastosowane materiały, rekomendowane instalacje. Wiele serwisów posiada też szacunkowe kosztorysy, z którymi możemy się zapoznać, dlatego na ich podstawie możemy określić, które domy będą mogły zmieścić się w naszym budżecie.

fot.nadesłane

Tani dom to dom mały – przeliczmy, ile metrów kwadratowych będzie nam potrzebnych i nie budujmy na wyrost. Dom powinien być też oparty na prostokącie – prosta bryła to niższe koszty realizacji oraz większa funkcjonalność wnętrz. Co więcej, łatwiej go ogrzać bez strat ciepła. Nie ma potrzeby budowania piwnicy – najczęściej nie jest potrzebna i podwyższy koszt budowy.

Jeśli pozwala na to działka, możemy zdecydować się na dom parterowy – wtedy zaoszczędzimy na kosztach związanych z budową piętra oraz schodów, które też są dość wysokim wydatkiem. Gdy chcemy dwóch pięter, najlepszy będzie dom z użytkowym poddaszem z dwuspadowym dachem.

Zwróćmy też uwagę, jakie instalacje zakłada projekt domu. Aby nie płacić dużo za ogrzewanie, warto pamiętać o dobrej termoizolacji. Możemy wtedy zapłacić niewiele nawet za ogrzewanie gazowe, gdyż straty nie będą wysokie. Tutaj z kolei znajdziecie inspiracje dotyczące małych projektów domów (do 12m2) – Pracownia-projekty.dom.pl/male_domy.html. Zaawansowana wyszukiwarka projektów, szybko pomoże Wam odszukać odpowiedni gotowy projekt.