Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Zdolni tworzą i komunikują. O reklamie i nowych mediach z właścicielem R4Y

Opublikowany: 2018-01-11 14:14 Autor: nadesłane

O sposobach na skuteczną reklamę, nowych mediach i sile internetu opowiada Paweł Bladowski, właściciel firmy Reklama4You z Sierakowic.

Kiedyś mówiło się, że reklama dźwignią handlu, ale dziś wiemy, że chodzi o coś znacznie więcej. R4Y stara się pokazać, że warto budować strategie i działać na wielu płaszczyznach. Sprawdza się?

R4Y: Patrząc z naszego punktu widzenia to tak, jak najbardziej. Zaplanowanie działań marketingowych pozwala na płynne zarządzanie produktami i maksymalizacje zysków w danym okresie sprzedażowym. Z obserwacji rynku wynika, że klienci coraz częściej decydują się na wprowadzenie strategii marketingowych w swoich firmach, pozwalają na racjonalne zarządzanie finansami, pomagają w realizacji planów sprzedażowych i budują pozytywny wizerunek marki. Ważnym elementem jest możliwość stałego monitorowania i badania efektywności działań realizowanych w ramach opracowanej strategii.

fot.R4Y

Firmy mają dziś do dyspozycji tzw. nowe media, a więc portale społecznościowe, platformy multimedialne, różne nośniki informacji. Ale czy umieją z nich korzystać?

Rynek nowych mediów, to jedna z bardziej rozwijających się gałęzi narzędzi marketingowych. Ilość i charakter mediów społecznościowych świadczy o różnorodności potrzeb wśród klientów, co daje z jeden stronę bardzo duże pole do popisu. Z drugiej zaś strony każe umiejętnie dobierać media do potrzeb swoich firm.

Jeśli nie ma cię w internecie to znaczy, że nie istniejesz – to prawda? Jak to wygląda na rynku lokalnym?

Jeszcze 20 lat temu królowała Polska Książka Telefoniczna PKT, ale dzisiaj jej miejsce jest w muzeum. Teraz, wszelkich kontaktów i informacji szukamy w internecie i najczęściej w Google. Właśnie tam, czyli w wyszukiwarce Google każda firma, z każdej branży powinna być. Dobrze opisana. Radzimy unikać pośredników, którzy proponują wpis, bądź reklamę na swoim portalu, ponieważ trafia się wówczas do wielkiego kosza zapomnianych adresów. Uwidocznienie firmy w internecie zdecydowanie lepiej zlecić firmie, która jest partnerem Google albo zrobić to samemu. Czasami właścicielom firm wydaje się, że wszystko jest super, ale okazuje się, że nie jest tak kolorowo. Wówczas warto zlecić audyt wizerunkowy – można to zrobić w Reklama4You.

fot.R4Y

R4Y promuje się hasłem „Zdolni tworzą” – co chcecie przez nie powiedzieć?

Pokazujemy, że jesteśmy młodą, dynamiczną ekipą. I że umiemy stworzyć zespół produktów, dzięki którym zdecydowana większość firm na rynku może się dobrze rozwinąć i docierać ze swoją ofertą i produktami do szerokiego grona klientów niezależnie od miejsca. W planach jest budowa nowej, dużej siedziby z częścią stricte produkcyjną i miejscem relaksu dla pracowników. Naszymi mentorami w dążeniu do doskonałości w tworzeniu są nasi klienci oraz założyciele firmy Google.

Kampania w internecie, a może reklama bilbordowa – umiecie odczytać potrzeby i atuty zleceniodawcy, by wyróżnić go na rynku?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od potrzeb i charakteru firmy. Najpierw badamy, gdzie są potencjalni klienci naszego zleceniodawcy, a następnie dobieramy narzędzia. Idealnym rozwiązaniem jest zespół działań tzn. marketing mix. Oczywiście wiele zależy od oczekiwań firmy, budżetu jaki zamierza przeznaczyć na działania marketingowe i jej celów.

fot.R4Y

Macie za sobą wiele przedsięwzięć, wiele kampanii i zrealizowanych pomysłów. Ale czy jest coś, z czego jesteście szczególnie dumni?

Cieszy nas ciągły rozwój naszych klientów. Ich wzrost daje nam pracę i jest powodem do satysfakcji. Pracujemy dla takich marek jak Volvo, Play, Geis, Specjal, Ribena, Lis, Kiston, Wobet, Elwoz, BAT i wielu innych znanych już nie tylko lokalnie, ale i w regionie i kraju. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy pierwszy na Kaszubach Zlot Fiata 126 p, który cieszył się bardzo dużą popularnością. W tym roku roku zlot odbędzie się w Pucku i jest już sporo chętnych, bo ponad 200 osób. Także będzie się działo. Są już plany, by w 2019 roku trzeci zlot Fiata 126 p odbył się Sierakowicach. Może uda nam się zaprosić pana Toma Hanksa… (uśmiech).

Reklama4YOU powstała w 2008 roku. To agencja łącząca działania marketingowe i usługi poligraficzne. Może poszczycić się bogatą ofertą oraz kompleksowością usług. Solidność wykonania i szybkość realizacji to jej najmocniejsze strony. Na pierwszym miejscu stawia oczekiwania klienta. Z tego powodu każdy projekt jest unikatowy. Firma wie, jak wykorzystać moce strony zleceniodawców i wyróżnić ich na rynku.

fot.R4Y

W swojej ofercie posiadają miedzy innymi:

  • Projektowanie graficzne
  • Strategie i kampanie reklamowe
  • Kamapnie reklamowe w Google
  • Poligrafie i wydruki wielkoformatowe
  • Oklejanie pojazdów
  • Produkcja reklam zewnętrznych
  • Gadżety reklamowe
  • Tworzenie stron internetowych

Siedziba i produkcja
83-340 Sierakowice, ul. Kartuska 35
Tel. 58 782 44 99, Kom.: 665 398 133
Godziny otwarcia: 7.00 – 16.00