Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Handel wróci w okolice dworca. Jest przetarg na budowę wiat dla sprzedawców

Opublikowany: 2018-02-27 16:09 Autor: Wojciech Drewka

Gmina Kartuzy ogłosiła przetarg na budowę dwóch wiat handlowych, które mają powstać przy ul. Szkolnej, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego. W tym miejscu będzie można kupić m.in. lokalne produkty i żywność ekologiczną.

REKLAMA

Pisaliśmy już, że gmina Kartuzy uzyskała dofinansowanie w kwocie 368 tys. zł na budowę dużych wiat handlowych przy ul. Szkolnej w których odbywać się będzie sprzedaż m.in. lokalnych produktów, płodów rolnych oraz produktów ekologicznych. Dzięki budowie wiat w tej części miasta ma powstać swego rodzaju kompleks z różnorodnymi miejscami do handlowania. Lokalizacja wydaje się atrakcyjna z racji sąsiedztwa dworca kolejowego i autobusowego. Być może uda się wykorzystać gospodarczy potencjał tej części miasta, bo podjęta kilka lat temu decyzja o przeniesieniu handlu na targowisko przy ul. Sędzickiego okazała się błędna.

Gmina Kartuzy rozpisała właśnie przetarg na wykonanie dwóch wiat handlowych o konstrukcji stalowo – drewnianej. Oferty można składać do 15 marca. Termin wykonania inwestycji przewidziano na początek lipca br.

fot.źródło:UM Kartuzy

fot.UM Kartuzy

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [20]

 • 7 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # abc

  A co z wiatami na Sędzickiego

 • 9 7 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomek

  To znaczy że nie dawno wybudowane miejsca parkingowe znikną , powstaną dwie hale i kupujący nie będą mieli gdzie zaparkować , kartuskie pomysły

 • 9 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomek

  To chodź na piechotę.

 • 11 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oby nie było tam chińszczyzny

  i stoisk, z wypranymi szmatami, i tymi, z podrubkami .

 • 10 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Breza

  Od początku kiedy miały powstać "ule" mówiłam że lepsza byłaby hala taka jak np. w Gdańsku. Sprzedający mieliby w miarę ciepło a kupujacy dach nad glowa, same korzyści. Bo z tych "uli" żadnego pożytku nie ma, nikt nie chce tam sprzedawać, nikt nie chce kupować. Porażka !!!

 • 10 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ktoś

  Walkę o halę targową w poprzedniej kadencji toczyli radni opozycji, z funduszy mój rynek. To dobrze że obecny realizuje ten zdrowy pomysł. Ale czy ma pomysł na ten generujący straty z ul. Sędzickiego? Dlaczego panie burmistrzu deptak Kartuski ma być wykonany z płytek terakotowych-to istna profanacja, gdzie był konserwator zabytków?. W trakcie narad nad koncepcją Rynku projektanci zapewniali że będzie wykonany z płyt granitowych. Proszę wskazać miasto gdzie na reprezentacyjnej ulicy zastosowano terakotę. Jak ma miast funkcjonować gdzie nie może wjechać śmieciarka, pług śnieżny, czy chociażby straż pożarna i wuko.

 • 4 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys

  Warto czasem dziesięć razy pomyśleć, niż kilka razy bezmyślnie zmieniać lokalizację targowiska...
  Chociaż dobór lokalizacji metodą prób i błędów, wprawdzie z opóźnieniem i przy zwiększonych stratach, też zaprowadzi do celu. Chwała i za to, kiedy wcześniej brakowało ludzi z wyobraźnią i doświadczeniem.

 • 4 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  wybuduja a potem 50 dych za dzień handlu czyli żadna babcia i tak nie przyjdzie tam sprzedawać jajek, kaczek czy skarpet zrobionych na drutach, chyba że to będzie za darmo...

 • 5 10 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @mgg

  Lodowisko dla dzieci lepiej zróbcie. Za lemanowej lepiej się działo. Teraz jedna wielka kicha w Kartuzach.

 • 4 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomek

  Ciekawe, kto wygra "przetarg"

 • 7 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  To bardzo dobry pomysł! Tego chcieli ludzie już dawno a nie ten niewypał na Sędzickiego. Tylko problem z parkingami w Kartuzach. Jak tak dobrze idzie panu burmistrzowi to może coś wymyśli również w tym temacie?

 • 2 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomek

  Przetarg? Pewnie wygra jakiś in-Vest-metal.

 • 6 5 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ten rynek umarł

  Nic go już nie wskrzesi ,zaletą tamtego rynku i jego atrakcją był misz-masz,mydło i powidło ,skoro mają wrócić tzw płody rolne a one są i teraz i zajmują dwa stoliki to ta blaszana buda będzie może i bardziej wypełniona ale tylko na początku a potem to zdechnie jak świński targ im Lehmanki .
  Rację bytu mają rynki a la Sierakowice ,wystarczy pojechać ,żeby zobaczyć co ma ekonomiczny byt .Od gaci po antyki,lumpy ,świdry ,kalesony,stare krzesła,miód,cud ryba kit ucho od śledzia i tak żadnym nakładem gmina kosi porządne pieniądze,postawcie tam blaszaki,spróbujcie zaburzyć ten naturalny handlo-system a zdechnie bardzo szybko.To samo pisałem jak zaczęły się koncepcje budowy świńskiego targu im Lehmanki .Ten bubel śmierdział nieboszczykiem na kilometry ,te blaszaki im Gołki to kolejny trupek .

 • 6 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rolnik

  A ja sprzedawałem na Sędzickiego i było sporo klientów więc to gadanie o ich braku to chyba wymyślił ten któremu to przeszkadzało czyli obecny burmistrz.

 • 9 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @ Tomek

  Masz rację. Bez parkingów na tym bazarze ludzi nie będzie. Na Sędzickiego nie było parkingów i targowisko zdechło. Tego nie rozumiała Lehman i obecny. Kartuzy są tak zatłoczone i nie ma gdzie parkować ,że robi się miastem emerytów ale tych co już samodzielnie nie mogą jeździć. Każdy kto na tym portalu pisze łącznie z byłymi burmistrzami i obecnym jeżdżą na zakupy i do centrum miasta samochodami, a innym tłumacza że z miasta należy wyprowadzić samochody. Na tym polega hipokryzja władzy. To miasto zdycha bo turysta nie ma miejsca do zaparkowania. W Sierakowicach nikt nie karze tych co parkują na poboczach jak to miało miejsce na Sędzickiego.

 • 11 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # januszkartuzy

  po co budować halę targową, która będzie czynna 2 razy w tygodniu, a w pozostałe dni będzie generować koszty. Czy nie lepiej spojrzeć na sąsiednią Kościerzynę ?. Tam w dni targowe są rozstawiane namioty, a w pozostałe dni jest parking !!!

 • 3 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # historian

  do KTOŚ ... konserwator zabytków siedzi w kieszeni miejscowych władz, powiatowych i gminnych. To nominat który ma posłusznie wykonywać polecenie Starosty/Burmistrza bo ... czy ten konserwator jest chociaż by historykiem ?! Wątpię....nie raczej jestem tego pewien. Za targowisko na Sędzickiego ktoś powinien solidnie odpowiedzieć. dlaczego odpowiedzialni nie są pociągnięci za ten nie wypał ?! W każdej innej firmie była by zastosowana odpowiedzialność.

 • 5 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # to były czasy

  faktycznie poprzedni rynek to był misz-masz i to prawda że to było w nim najfajniejsze ...od wiertarki po rajstopy. To był zdrowy wolny handel.

 • 6 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ktoś

  Sto procent racji!!!! Przyznaje tym co komentują wyżej. Niech burmistrz posłucha ludzi a wyjdzie na tym dobrze, bo jak nie to skończy jak Lemanka. Nie chodzi przecież o to, żeby tylko cokolwiek robić. Ale robić tak, żebyśmy wszyscy byli zadowoleni. Proszę spojrzeć na Sierakowice i Kościerzynę. Mają bardzo dobre rozwiązanie w tej kwestii. Jak ludzie podpowiadają, żeby u nas również tak było to czemu nie!!! Czy my, mając blisko Kartuzy musimy jeżdzić na rynki gdzie znajdzie się mydło i powidło? Bo to są rynki z prawdziwego zdarzenia.

 • 8 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman

  Tak jest bo rynek musi mieć swój koloryt,a jak będzie to samo i tak samo jak w sklepach to ludzie wybiorą sklepy a jeszcze będzie taniej.Ale władze tego nie rozumieją,albo jak poprzednia zadufana w sobie stwierdziła że musi być po europejsku.A tu choćby zrobili złote wiaty i marmurowe stoły to jak nie będzie różnorodnego towaru i parkingów dla klientów a nie osób zostawiających samochody i jadących dalej to nikogo tu nie przyciągniemy.Szkoda że o takich inwestycjach decyduja ludzie oderwani od rzeczywistości,albo siedzący za biurkami i szafującymi publicznymi pieniędzmi.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.