Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Urząd Skarbowy zaprasza na dzień otwarty ws. JPK_VAT

Opublikowany: 2018-02-19 13:33 Autor: nadesłane

Sobota 24 lutego br. będzie dniem otwartym w Urzędzie Skarbowym w Kartuzach. W godzinach 9:00 – 13:00 będzie można skorzystać z obsługi w zakresie JPK_VAT, potwierdzania bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO), JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców.

REKLAMA

 Reklama Bat

Warto pamiętać, że od 1 stycznia 2018 roku JPK_VAT wysyłają mikrofirmy. Tym samym ostatnia grupa firm dołączyła do podmiotów, które obowiązuje JPK_VAT. Pierwszy plik JPK_VAT mikrofirmy wysyłają do 26 lutego 2018 r. za styczeń. Następnie do 25. dnia każdego miesiąca (jeśli 25. dzień miesiąca wypada w dzień wolny od pracy, plik należy wysłać w następnym dniu roboczym). JPK_VAT wysyła się miesięcznie, nawet jeśli firmy rozliczają się kwartalnie.

JPK_VAT można wysłać wyłącznie elektronicznie (nie ma alternatywnej możliwości). JPK_VAT oznacza obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT. W razie stwierdzenia nieprawidłowości w JPK_VAT przedsiębiorca otrzyma SMS lub e-mail z prośbą o korektę, co będzie mógł uczynić bez ponoszenia konsekwencji.

fot.archiwum/M.Dzienisz

W sprawie JPK_VAT pomocy można szukać na stronie www.jpk.mf.gov.pl, poprzez infolinię – 801 055 055 lub 22 330 03 30, u ekspertów w każdym US w Polsce, w Urzędzie Skarbowym w Kartuzach pod nr telefonu: 58 685-28-21, 58 685-28-23, 58 685-28-24 zaś w sobotę 24.02.2018 r. pod nr telefonu 58 685-28-54. W sprawach technicznych pod adresem: jpk.helpdesk@mf.gov.pl.

Warto pamiętać, że Ministerstwo Finansów udostępnia bezpłatną aplikację e-mikrofirma, którą można pobrać ze strony www.jpk.mf.gov.pl. Jest to prosta aplikacja dla mikroprzedsiębiorców, która umożliwia: wystawianie faktur krajowych, zapisywanie faktur zakupu, automatyczne utworzenie ewidencji VAT na podstawie wprowadzonych dokumentów. Ułatwi podatnikom bezkosztowe wywiązywanie się z nowego obowiązku, szczególnie, gdy nie korzystają z fachowej pomocy księgowej. Aplikacja e-mikrofirma działa desktopowo (bez konieczności dostępu do Internetu), natomiast do wysłania pliku JPK_VAT należy mieć połączenie z Internetem.

Aplikacja pozwala dodatkowo na: dodanie sprzedaży paragonowej, automatyczne wygenerowanie na podstawie ewidencji VAT pliku JPK_VAT, a także wysłanie JPK_VAT oraz pobranie UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru). Pozwala ona również przesłać JPK_VAT na podstawie przygotowanej przez podatnika ewidencji np. w Excelu.

(US Kartuzy)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.