Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Jedna kosiarka, wiele sposobów na jej wykorzystanie przez cały rok

Opublikowany: 2018-03-19 09:37 Autor: nadesłane

Kosiarka samojezdna, tzw. traktorek, może służyć nie tylko do pielęgnacji trawnika. Dobrze sprawdza się również w zupełnie innych pracach i to niezależnie od pogody.

fot.nadesłane

Zakup kosiarki samojezdnej to inwestycja na wiele lat, dlatego tak ważna jest jej uniwersalność. Wystarczy dobór odpowiedniego doposażenia aby z takiej maszyny korzystać cały rok.

- Decydując się na zakup samojezdnej kosiarki trawnikowej, zyskujemy możliwości, związane z szeroką gamą dodatkowych zestawów oraz akcesoriów, które mogą okazać się pomocne przy pracach w ogrodzie i nie tylko – mówi Robert Łoza z John Deere Polska.

fot.nadesłane

Jak kosiarkę zamienić w pług?

Aby maszyna mogła zostać dodatkowo doposażona, musi cechować się dużą wytrzymałością i być przystosowana do pracy pod obciążeniem. Na samym początku powinniśmy zatem zwrócić uwagę na jej konstrukcję – atutem może być chociażby solidny i żeliwny przedni most, przystosowany do większych obciążeń. Dzięki temu do kosiarki możemy bez obaw zamontować szeroki pług, który doskonale sprawdzi się zimą lub szczotkę, pomocną podczas wiosennego zamiatania przydomowego podjazdu.

Kolejnym ważnym elementem jest rama kosiarki samojezdnej oraz solidna przekładnia hydrostatyczna, dostosowana do przekazania napędu podczas pracy pod większym obciążeniem. Istotny jest również sposób sterowania przekładnią, który ma wpływ na komfort pracy i manewrowania kosiarką np. z przyczepką, podczas zawracania (przód–tył), poprzez naciskanie stopą odpowiedniego pedału na kosiarce samojezdnej.

Inne ważne elementy kosiarki to solidne łożyska kół jezdnych, szerokie opony gwarantujące stabilność i jednocześnie dużą siłę uciągu podczas pracy z narzędziami dodatkowymi. Gdy dodamy do tego trwały układ kierowniczy, który może pracować w ciężkich warunkach przy większym ciężarze maszyny, solidny silnik o zapasie mocy oraz odpowiednie światła, umożliwiające pracę wieczorem lub wczesnym rankiem, zyskujemy uniwersalność, która da nam zupełnie nowe możliwości korzystania z kosiarki przez cały rok.

- Montaż dodatkowego elementu w postaci pługa czy szczotki zajmuje raptem kilkanaście sekund i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi – mówi Mateusz Zdrojewski z HEIN Sp. z o.o.

fot.nadesłane

fot.nadesłane

Kosiarka z przyczepką

Zarówno w trakcie sezonu, jak i po nim, podczas prowadzenia prac porządkowych, dosadzania roślin, transportu nawozów czy np. kostki brukowej kosiarka może być wykorzystana jako ciągnik współpracujący z przyczepką. Tego typu przyczepy transportowe posiadają łatwy mechanizm rozładowywania oraz stromy kąt wychylenia skrzyni ładunkowej, umożliwiający ich całkowite opróżnienie, niezależnie od typu przewożonego materiału.

fot.nadesłane

fot.nadesłane

Rozsiewacz

Jeżeli będziemy chcieli przeprowadzić siew nowej trawy lub nawożenie, przydatnym okaże się rozsiewacz.

- O wiele łatwiej i lżej w tym przypadku skorzystać z pojemnego rozsiewacza nawozów zaczepionego do samojezdnej kosiarki, dozującego nawóz równo na całej powierzchni, niż np. rozsiewać nawozy ręcznie – mówi Mateusz Zdrojewski. – Zwróćmy uwagę na to, aby taki rozsiewacz posiadał system rozrzutu, który gwarantuje wysiew materiału i zatrzymanie go w momencie postoju kosiarki. Usprawni to w znacznym stopniu pracę – dodaje.

Rozsiewacz możemy wykorzystywać przez cały rok. Nie tylko do siewu, nawożenia, ale też wapnowania oraz posypywania soli czy piasku.

fot.nadesłane

fot.nadesłane

Gwarancja ma znaczenie

Decydując się na kupno kosiarki należy pamiętać o warunkach gwarancji. Rok to zaledwie jeden sezon, dlatego niektórzy producenci na swój sprzęt udzielają kilkuletnich gwarancji.

- W naszym przypadku czteroletnią gwarancją objęliśmy m.in. model X350R. Tak długi okres gwarancji potwierdza, że maszyna jest sprawdzona i ogranicza koszty użytkowania do minimum – dodaje Mateusz Zdrojewski.

HEIN Sp. z o.o. jest autoryzowanym dealerem marki John Deere. Specjalizujemy się w sprzedaży oraz serwisie urządzeń do pielęgnacji terenów zielonych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.jd-hein.pl oraz do naszego salonu w Miszewie na trasie Żukowo-Chwaszczyno i zapoznania się z najnowszą ofertą przedsezonową.

Zapraszamy również do naszego autoryzowanego serwisu na przedsezonowy przegląd urządzeń do pielęgnacji trawnika.

HEIN Sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki John Deere
Miszewo ul. Gdyńska 92
80-297 Banino
www.jd-hein.pl
info@jd-hein.pl
tel. 58 685 19 94

fot.nadesłane

fot.nadesłane

fot.nadesłane

fot.nadesłane

fot.nadesłane