Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Nowoczesne kominki, co jest aktualnie na topie?

Opublikowany: 2018-03-06 11:14 Autor: nadesłane

Kominki najnowszej generacji znacznie różnią się od starych, tradycyjnych modeli. Zachwycają nie tylko nowoczesnym i praktycznym designem, ale też tym, że są bardziej praktyczne, można je wykorzystywać w małych mieszkaniach i nie mają szkodliwego wpływu na środowisko.

Nowoczesne kominki – liczy się design!

Nowoczesne kominki, zwane biokominkami nie zajmują dużo miejsca. Aby mieć takie źródło ciepła w swoim domu, nie musisz być właścicielem dużego salonu, nie potrzeba ponadto dostępu do przewodów kominowych. Takie możliwości dają chociażby biokominki wiszące, które znakomicie sprawdzają się również w łazienkach, jak i w kuchniach.

Prosta forma kominków i ich stonowana kolorystyka sprawiają, że pasują one do wnętrz nowoczesnych. Są to np. kominki mające obudowę wykonaną z miedzi galwanicznej. Ci natomiast, którzy gustują w stylowych i bogatych wnętrzach, mogą zdecydować się na kominki wykończone zdobieniami, np. kryształami swarovskiego.

Nowoczesne kominki – podziwiaj ogień bez barier

Kominki zaprojektowane z troską o ich użytkowników, a także w nowoczesnym stylu, w pełni eksponują to, co najważniejsze, czyli ogień. Przykładowo biokominki narożne są tak zaprojektowane, że tańczące w nich płomienie można podziwiać z kilku stron. Zwiększa to zdecydowanie walory dekoracyjne tego rodzaju źródeł ciepła i światła, a ponadto znacznie podnosi standard danego wnętrza.

Nowoczesne kominki a bycie eko

W dzisiejszych czasach bardzo modne staje się dbanie o nasze środowisko naturalne. Można to robić na wiele sposobów. Jednym z nich jest zdecydowanie się na źródło ciepła w naszym domu, które nie będzie produkowało szkodliwych oparów i gazów. Taką możliwość dają biokominki, które podczas spalania bioetanolu emitują wyłącznie znikome ilości dwutlenku węgla oraz parę wodną. Nie pojawia się ryzyko nadmiernej produkcji tlenków azotu i tlenku węgla.

Nowoczesne i jednocześnie z duchem przeszłości

Kominki przez wieki stanowiły cenne źródło ciepła w naszych wnętrzach. Przez lata zmieniał się jedynie ich design, a ponadto stawały się coraz bardziej funkcjonalne. Wiele nowoczesnych kominków, w tym biokominki swoją stylistyką nie przypominają już tradycyjnych zrobionych z kamienia lub kafli kominków, ale i tak mają ogromne znaczenie w naszych wnętrzach. Są cennym elementem aranżacyjnym, a także źródłem ciepła. Bez problemu radzą sobie z dogrzaniem niewielkiego pomieszczenia. Tak jak dawne kaflowe kominki stanowiły centrum wybranego pomieszczenia, tak dziś biokominki również królują na salonach.

Przeczytaj też: https://kratki.com/pl/biokominek-narozny-wizja-zywego-ognia-z-dwoch-stron/

fot.ndesłane