Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Artykuł sponsorowany

Pomysł na zagraniczny wyjazd majowy z dziećmi

Opublikowany: 2018-03-03 15:15 Autor: nadesłane

Długi weekend majowy zbliża się małymi krokami, więc to dobry czas, aby zacząć planować swój wyjazd z dziećmi. Wybierając wakacje z dziećmi, pomyślcie najpierw w jaki sposób lubią one spędzać czas i jakie są ich zainteresowania. Sprawdźcie świetny pomysł na wyjazd zagraniczny ze swoimi pociechami!

Chcąc wyjechać na taki weekend musicie się dobrze zastanowić, ile jesteście w stanie wydać, czy np. powinniście zrobić plan oszczędzania czy wziąć małą pożyczkę od ręki online.

Można stwierdzić, że Lego to ponadczasowa zabawka dla dzieci. Obecnie jest tyle serii klocków, że każde dziecko może znaleźć coś dla siebie, a reklamy i filmy Lego zachęcają dzieci do adorowania marki. Jeśli więc twoje dzieci są fanami Lego, wyjazd do Legolandu w Billund będzie dla nich spełnieniem marzeń!

Billund to duńskie miasteczko znajdujące się w południowej części Jutlandii, więc można łatwo tam dotrzeć samochodem. Plusem są także świetne połączenia tanich linii lotniczych z Warszawy i z Gdańska, a od wakacji również LOT otwiera połączenia z Warszawy.

fot. nadesłane

Park rozrywki świętuje w tym roku swoje 50 lecie i jest obecnie największym Legolandem na świecie. To mówi samo za siebie. Atrakcji dla dzieci jest niezliczenie wiele, a dorośli także będą mieli wielką frajdę. Z klocków zbudowane jest niemalże wszystko! Karuzele, zwierzęta, miniatury budowli, drzewa i wiele innych! Co więcej, czas w parku umilają występy aktorów, a nocleg można zarezerwować w Hotelu Legolandu, w tematycznym pokoju, np. lego friends, piraci, pokój księżniczki.

Za dopłatą można wybrać opcję z widokiem na park. Wszystko brzmi bajecznie, jednak nie jest to tania rozrywka. Ceny całodniowego wstępu wahają się od 309 DKK, co na ten moment wynosi prawie 174zł, natomiast dzieci do lat 3 mają mogą wejść za darmo. Oszczędzić można kupując bilet na stronie internetowej bądź przez aplikację mobilną, a do tego pomoże to uniknąć kolejki do Legolandu, która w sezonie może być gigantyczna.

Cena hotelu za osobę zaczyna się od 599DKK, co wynosi 337zł, więc jadąc całą rodziną to niemały wydatek. Warto jednak wiedzieć, że rezerwując jedną noc w hotelu, dostaje się zarazem śniadanie i bilet wstępu do Legolandu na dwa dni. Godziny otwarcia w sezonie letnim to 10.00 – 20/21.00.

Jeśli szukacie dodatkowych atrakcji w Billund, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie Lalandii, jednego z największych aquaparków w Skandynawii. Ten kompleks rekreacyjny zawiera także place zabaw, kręgielnie, pola minigolfa czy siłownię. Wstęp jest oddzielnie płatny, około 270 koron duńskich za osobę dorosłą, co obecnie wynosi około 150zł, dzieci między 3 a 12 rokiem życia zapłacą 220 koron (123 zł), a maluchy poniżej 3 roku życia otrzymają bezpłatny wstęp.

Jeżeli cena hotelu jest dla was nieosiągalna, sprawdźcie airbnb (platformę, gdzie osoby prywatne wynajmują na krótki okres swoje mieszkania, domy czy pokoje).

Jeśli nigdy nie byliście w Danii, warto zwiedzić piękne i niekomercyjne plaże. Ponadto 100 km od Billund znajduje się drugie największe miasto w Danii – Aarhus, które oferuje wiele atrakcji, także dla dzieci. Polecana jest nowo wybudowana biblioteka, a zarazem ratusz miasta DOKK1, który ma darmowe atrakcje dla pociech. Do tego w mieście znajduje się park rozrywki Tivoli, ciekawe muzeum Aros oraz muzeum Mosegaard, nieco poza miastem, ale położone blisko pięknych plaż. Niedaleko od dwóch ostatnich znajduje się także darmowy park z jeleniami, które są bardzo oswojone z ludźmi. Pospacerujcie z dzieciakami i pooddychajcie świeżym powietrzem. Dobrym pomysłem będzie wypożyczenie rowerów, wtedy poczujcie prawdziwy klimat Danii.

Dania to spokojny kraj bez tłumów turystów, idealny na wyjazd z rodziną. Dzieciaki na pewno będą zachwycone!

(mat.pras.)