Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zastawa stołowa na Wielkanoc

Opublikowany: 2018-03-14 12:42 Autor: nadesłane

Święta takie jak Wielkanoc wymagają odpowiedniej oprawy. Już dziś zaplanuj wygląd świątecznego stołu i zadbaj o odpowiednią zastawę.

Najstarszym i zarazem jednym z najważniejszych świąt chrześcijaństwa jest Wielkanoc, którą obchodzimy na pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. To moment absolutnie niezwykły, związany z ogromną ilością różnego rodzaju zwyczajów. Niemniej jednak warto zauważyć, że Wielkanoc to także czas radości, którą pragniemy podzielić się z najbliższymi. Nic zatem dziwnego, że zdecydowana większość osób zaprasza na tradycyjne, świąteczne śniadanie zarówno bliższą oraz dalszą rodzinę, jak i przyjaciół, a nawet znajomych. Jak przygotować się do wspomnianego śniadania? Poza zapasami o charakterze typowo spożywczym warto zadbać o wygląd stołu. Biały obrus czy też wazon ze świeżymi żonkilami bez wątpienia uprzyjemnią posiłek, jednak tym, co skupi na sobie uwagę zdecydowanej większości zaproszonych osób jest zastawa oraz sztućce. Nie posiadasz eleganckiego kompletu naczyń? To znak, że najwyższa pora wybrać się na zakupy.

Sztućce

Przeglądając oferty sztućców dostępne w serwisie Allegro (https://allegro.pl/kategoria/zastawa-stolowa-sztucce-110897) możemy natknąć się zarówno na aukcje, na których kupimy wybrany rodzaj przyborów do jedzenia np. łyżki czy widelce, jak i ogłoszenia osób sprzedających komplety sztućców. Na co się zdecydować? Trafnym wyborem będzie zakup pełnego zestawu przyborów, gdyż da nam to pewność odpowiedniego dopasowania do siebie poszczególnych elementów. Warto dodać, że opisywane komplety pakowane są z reguły w eleganckie walizki. W samym zestawie – poza standardowym zestawieniem złożonym z noża, widelca, łyżki oraz łyżeczki – znajdziemy również inne przybory. Jakie? Wszystko zależy od konkretnego kompletu, niemniej jednak wśród najpopularniejszych elementów wymienić należy m.in. łopatkę i widelczyki do ciasta, łyżkę wazową, łyżkę do sosów czy też szczypce do cukru.

Serwisy obiadowe

Klasyczne serwisy obiadowe obecne na Allegro (https://allegro.pl/kategoria/zastawa-stolowa-serwisy-110890) składają się z talerza obiadowego, głębokiego oraz deserowego. Ilość elementów wchodzących w ich skład uzależniona jest od konkretnego zestawu. W praktyce możemy zatem zakupić zarówno serwis obiadowy przystosowany do potrzeb 6 gości, jak i komplet stworzony z myślą o większej ilości osób. Naturalnie serwisy obiadowe dostępne są w przytłaczającej wręcz ilości wzorów i kolorów. Z myślą o świętach Wielkanocnych warto zdecydować się na klasyczny, biały serwis pozbawiony kolorowych elementów. Jeśli jednak masz zamiar używać naczyń również na co dzień, to z powodzeniem możesz wybrać białe talerze zdobione np. dyskretnym kwiatem czy też inną, równie subtelną grafiką.

Filiżanki do kawy i herbaty

Zdecydowana większość osób praktykuje picie herbaty bądź też kawy tuż po posiłku. Oczywiście wspomniane napoje serwowane są również w postaci dodatku do ciast czy też innych łakoci. Jeżeli po zakończonym śniadaniu planujesz podać gościom wybrany rodzaj napojów, to koniecznie zaserwuj je w eleganckich filiżanki. Takowe znajdziesz na wspomnianym już serwisie aukcyjnym (https://allegro.pl/kategoria/zastawa-stolowa-filizanki-110883). Oczywiście również w tym wypadku do wyboru pozostaje ogromna ilość wzorów. Jeśli jednak poszukujesz filiżanek uniwersalnych i zarazem ponadczasowych, to wybierz biały, pozbawiony wzorów komplet.

fot.nadesłane