Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Nowy lokal gastronomiczny zawiesza działalność. Powodem remont deptaka

Opublikowany: 2018-04-30 10:30 Autor: Wojciech Drewka

Przedłużający się remont kartuskiego deptaka staje się coraz większym problemem dla przedsiębiorców prowadzących tam swoje interesy. Jeden z nich - właściciel nowego lokalu Deptak PRL, zdecydował się zawiesić jego działalność do odwołania.

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, w piątek doszło do spotkania burmistrza Kartuz z przedsiębiorcami z deptaka. Spotkanie było poświęcone przedłużającemu się remontowi w tej części miasta. Okazało się, że konieczna jest wymiana gruntu oraz wykonanie betonowej podbudowy. To wszystko sprawi, że prace będą trwały dłużej niż planowano.

fot.W.Drewka

Dla właścicieli lokali usługowo-handlowych i gastronomicznych sytuacja jest wyjątkowo uciążliwa. Trwające roboty budowlane, trudności z dojściem do poszczególnych lokali wpływają na mniejszą liczbę klientów. To powoduje straty. Przedsiębiorcy biorący udział w spotkaniu chcieli wiedzieć przede wszystkim jak długo taki stan jeszcze potrwa. Burmistrz Kartuz poinformował, że prace powinny się zakończyć do końca czerwca, ale największe utrudnienia będą w maju.

W tej sytuacji właściciel otwartego niedawno lokalu „Deptak PRL”, który zaczynał się już cieszyć popularnością, zdecydował się zawiesić jego działalność. Jak czytamy na facebookowym profilu baru – wstępnie będzie on zamknięty do końca maja.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [47]

 • 15 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # u nas wszystkie remonty

  robione są za długo, a przede wszystkim od d_py strony. Popatrzcie jak się buduje drogi, np. ekspresówka S7: zamiast zostawić ruch jak był i budować obok (tak robiono A1), to są mega objazdy, co kawałek można pojechać nowym fragmentem, ale za to co kawałek trzeba jechać po jakichś płytach, skutek-opóźnienia, megakorki, megawk_rw.
  Do tego prace trwają 8-15 - chyba tylko po to, żeby jak najbardziej utrudnić życie użytkownikom. Jak już się robi remont/przebudowę to należy się spiąć i zrobić to jak najszybciej się da. Może rzeczywiście w centrum Kartuz nie powinni robić w nocy (choć w Warszawie nocne prace to od lat podstawa i dzięki temu remonty przebiegają szybko), ale praca na 2 zmiany powinna być standardem.

 • 22 4 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ale to wina decydentów

  Gołuński tak to remontuje moim zdaniem czyli odpowiada za swoich urzędników jakby pijany kierowca autokaru oddał kierownicę sześciolatkowi .Przecież zapewniał,że wszystko zbadano,wszystko wyliczono i wszystko przemyślano ,czyli kłamał raczej . Rozumiem,że chce na wybory pokazać,że coś się dzieje ale przewiduję skutek odwrotny .

 • 27 5 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tragedia

  Deptak to tragedia. Współczucia dla małej gastronomii z tej okolicy. Rynek też straszy, gdzie nowa nawierzchnia chodnika i drzewa, co miały zastąpić uśmiechy? Przynajmniej stoliki udało się wystawić, ale w tym syfie to średnia przyjemność. Przedsiębiorcy powinni rozważyć pozew zbiorowy z tytułu utraty potencjalnych dochodów.

 • 20 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serpico

  Przecież to nie jest budowa toru Formuły 1. Moim zdaniem przy dużej ekipie można to było zrobić w miesiąc. Wymiana 30 cm gruntu to taki wielki problem ? Ludzie. Bez przesady. Do roboty. Trzeba było zaplanować rozpoczęcie robót na wiosnę a nie zimą. Rozkopali i zostawili. Bez sensu, ładu i składu. Tak się robi zamówienia publiczne. Prywatny inwestor już 3 razy zmieniłby ekipę...

 • 27 29 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dobre

  Otworzył lokal w trakcie remontu. Sam zdecydował. Teraz ma darmową reklamę. A czy wiadomo, że taki lokal by się przyjął, nawet gdyby nie było remontu deptaka?

 • 11 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszubskie dziecię

  Chciałam zauważyć także, iż ten plac budowy - deptak jest nienależycie chroniony, nie obwiązują tam żadne przepisy bhp, bardzo łatwo tam o jakiś wypadek, w ub. piątek przeleciał mi tuż nad głową ogromny kamień, siedząc na ławeczce n - przeciwko kościoła, oczywiście wokół było mnóstwo matek z malutkimi dzieci i starszych osób!!! masakra

 • 7 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ZZZ

  Kto jest temu winny? Czy wykonawcy mają w końcu zlecenie na dodatkowe roboty i czy wiadomo ile to będzie drożej. Robimy przegląd gmin gdzie zastosowano płyty gresowe na ulicy!

 • 11 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @dobre

  Może był naiwny i sądził,że remont to remont,zrobią jak powinno się robić i po kłopocie ,nie przewidział,że w Kartuzach mamy takiego burgermajstra co prostej sprawy nie potrafi dopilnować i przeprowadzić należycie.

 • 12 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # najwyższy czas na zmiany

  nie tylko radnych, ale tych na 1 / pierwszym piętrze / w Kartuzach.

 • 20 10 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo Burmistrz

  Wszystko niszczy. Panu podziękujemy w wyborach!

 • 7 9 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # No nie wierze

  Od dwóch lat żyje za granicą. Co przylecie do pl to Kartuzy są zawsze rozkopane. Gdziekolwiek. Zawsze.

 • 4 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @no nie wierze

  bo tyle jest jeszcze do zrobienia

 • 3 9 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Co za bzdury

  Przecież ludzie i tak tamtędy chodzą. Do lodziarni kolejki. Gdyby mi zależało żeby pójść do jakiegoś sklepu czy restauracji przy deptaku to bym i wykopy przeskoczyla. Przecież to tylko trochę piasku ludzie!

 • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do zimy nie zdążą.

  Wkrótce zacznie padać i roboty znowu będą wstrzymane, chyba że będą robić w deszczu, co by ten beton spłynął na Jeziorną, a Dworcową już skończyli? tam gdzie ta kostka ułożona? bo przed rozbebeszeniem tego było bardziej równo, niż po ostatniej korekcie, Ci co układali ją pewnie ze sto lat temu, nie mieli ciężkiego sprzętu, GPS, itd, a ich robota była solidna i trzymała dekady, to co teraz zrobili jest już do poprawki, a co dopiero za dwa trzy lata.

 • 6 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MGG

  sam się nie wybrał, ile razy był na stołku i ile razy były rożnego rodzaju akcje ?

  nagle amnezja wybiórcza ? chcieliście to macie, teraz siedzieć cicho i nie narzekać !

 • 3 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ludzie

  Przecież tam można przejść normalnie, do kazdego lokalu jest normalny dostęp. O co wszystkim chodzi?

 • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do: Ludzie

  Nie wszyscy moga używac nóg, poza tym, tu chodzi o ład porzadek, harmonię, pójdziesz tam gdzie jest ładnie, czy tam gdzie jest bajzel i rozpierducha? Fakt remont czasami trzeba przeprowadzić i wystepują trudności, ale do diaska co temu miejscu dolegało? tak im się spieszy żeby te latarnie szubienice postawić? Nie mozna było dokończyć jednego, a potem kolejnego fragmentu? Cały rynek rozkopany, dworcowa... juz nie ma co komentować, niedoróbki, juz kruszące się płyty, i jeszcze deptak, który jeśli skończą do wakacji to będzie wyczyn. Znajomi, którzy czasem do mnie przyjeżdżają pytają się czemu tak długo remontują rynek i jego okolice, ja im odpowiadam, że niestety prace idą tak ciężko bo trafiono na pierwszą osadę kaszubska i prace archeologiczne blokuja inwestycję.

 • 0 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @MGG

  Z jednej strony dziwie się, że po takich manewrach jakie odchodziły w jego poprzednich kadencjach ktoś mu jeszcze wierzy. Nie przekonuje mnie też zaskoczenie jego karierą w ORMO. Ludzie, którzy go politycznie popierali (radni, także działacze PiS - tak niby zwalczający przejawy aktywności starego systemu) na pewno dobrze wiedzieli co gość robił w przeszłości - to nie są młodzi ludzie a Kartuzy są za małe, żeby karierę w ORMO ukryć.

  Z drugiej strony - u nas wybory to w ogóle średnie wybory bo co ci kandydaci sobą reprezentowali?

 • 3 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Adam z deptalu

  Kolejki do baru PRL były jak dawali za darmo 1 dzień. Za dużo jest miejsc gdzie można zjeść. A głupotą jest zwalanie winy na przejście lub Remont. A zajebiste zapiekanki są na orlenie. A najlepszy zapach jest w barze PRL

 • 1 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Adam

  Nie gadaj bzdur, żarcie na stacjach benzynowych to ostatni syf. A ten PRL mijałem codziennie, mieli klientów, wyglądało to ciekawie. Nigdy tam nie wszedłem ale mam nadzieję, że otworzą i biznes się uda (ta Amiga mnie ujęła) :)

 • 0 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Taki drajwer

  I gdzie teraz pójdę na piwo i zapiekanke po maturze?

 • 7 11 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # DEPTAK PRL oficjalnie

  Pragnę sprostować całą tę sytuację.
  W styczniu 2018 roku z pełną świadomością, iż przeprowadzony zostanie remont ulicy Dworcowej (deptaku) wzialem w dzierżawę lokal po byłej Wiktorii. Biorąc jednak pod uwagę datę ukończenia wszystkich prac z nimi związanych.
  To czy to dobrze czy źle ze w ogóle podjęto rewitalizację tego odcinka - zostawiam kazdemu z osobna.
  Spodziewałem się, iż nie będzie to łatwy okres - nie obwiniam ani wykonawcy ani urzędu - wina leży po środku
  Byłem jednak przekonany, iż w maju - deptak będzie wyłożony już twarda nawierzchnia - swobodna do przejścia.
  Sytauacja jest jednak zupełnie inna - kazdy widzi. Od 3 tygodni nic się nie zmienia na tym odcinku - zasiegnalem opini wszystkich sąsiadów przedsiębiorców - każdy z nich odnotowuje spadek obrotów bliski 50%. To już jest dowodem na to, iż startując z zupełnie nowa działalnością - nie spowoduje żadnej rewolucji. Przygotowany byłem na straty w przeciągu pierwszych dwóch miesięcy, pod warunkiem iż kolejne miesiące handlu odbywać się będą przy już ukończonych pracach na deptaku lub przynajmniej przy utwardzonej nawierzchni. Tak w chwili obecnej nie jest i zdaje się jeszcze długo nie będzie - to właśnie jest przyczyna zawieszenia tej działalności. Duuuuzo łatwiej jest prowadzić działanośc w takiej sytuacji - będąc przynajmniej rok na rynku - wtedy wiadomo czy produkt jaki się oferuje jest trafny - w obecnej sytuacji - ciężko to ocenić
  Do chwili zamknięcia - odnotowaliśmy same dobre opinie - także produkt jaki oferujemy zdaje się być trafny.
  Jak wspomniałem - od stycznie jesteśmy dzierżawca lokalu na ul Dworcowej - ślepy zauważy l, iż odkąd postawiono barierki - mniej ludzi ma możliwość poruszania się swobodnie po deptaku - a odkąd zdjęto twarda nawierzchnie - jest tylko gorzej
  Być mize się mylę - czas pokaże - przekonany jestem jednak, iż te prace, które odbywają się - a właściwie nie odbywają się - na deptaku - maja przeogromny wpływ na sytuacje finansowa większości przedsiębiorstw znajdujących się w ich promieniu.
  Nie oceniam prac wykonawcy - nie jestem specjalista w tej dziedzinie
  Mam jednak ogromny żal do władz naszego miasta - iż nie odbyły się spotkania z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami tych okolic - można było zapewne sprawniej i mądrzej podejść dobtego tematu
  Pozdrawiam
  Sławomir Bela „BeMoL Event”

 • 3 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Powtórka z rozrywki

  Sposób w jaki włodarze Kartuz przeprowadzają remonty ulic, chodników wygląda na ich zemstę wobec krnąbrnych przedsiębiorców i mieszkańców tych ulic. Żaden remont nie był przygotowany należycie. Termin wykonania był zawsze kilkakrotnie dłuższy niż zakładano, niż wynika to ze sztuki budowlanej. Tak wyglądał każdy remont. Przypominacie sobie remont ul. Jeziornej, 11 listopada, Rynek (kilka razy), Dworcowa (kilka razy). Zawsze to samo. Brak objazdów, dojazdów, bezpiecznych przejść dla pieszych (remont torowiska). Dyletanci czy złośliwcy?

 • 3 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @DEPTAK PRL oficjalnie

  Winny jest zawsze Inwestor! Znacie przypadek, kiedy nadzór ściga Wykonawcę za nieogrodzoną, niezabezpieczoną, porzuconą budowę w środku miasta. Zawsze nękany jest Inwestor - Właściciel. Proponuję, aby Inwestor zwolnił handlowców z ul. Dworcowej i Rynek z opłat lokalnych, na taki okres aby pokryło to ich straty. Kwoty burmistrz powinien upublicznić. Niech Inwestor - miasto - pokryje sobie te koszty z opłat za przeciągające się zajęcie pasa drogowego ☺.

 • 2 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @MGG

  Zastanawia mnie tylko z czego zbudowani są ci "Lemanowie" i "Gołuńscy", że pomimo tak obnażających ich, dyletanckich decyzji, gdzie z jednej strony zmarnotrawiono dziesiątki, setki tysięcy złotych, a z drugiej odebrano kilka, kilkanaście tysięcy zł. organizacjom społecznym, które dopinały budżet dzięki skromnym darowiznom filantropów? Jaką musza mieć grubą skórę i ile wosku w uszach? Ile razy można się publicznie błaźnić?

 • 3 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kaszubskie dziecię

  Byłem w przychodni. Pomimo zachlapanych błotem spodni udało się tam dotrzeć. Tylko nie rozumiem, dlaczego wejście nie jest od strony narożnika, do którego łatwo się dostać z parkingu przy dawnym przedszkolu, tylko trzeba przedzierać się dalej, przez odsłonięte studzienki i piaszczysto błotne podłoże? Zabezpieczenie budowy beznadziejne. Porażka! Wstyd kiła i mogiła.
  Może wzorem KODu, PO i Nowoczesnej trzeba zameldować tę dewastację za granicą, albo koniowi na Helu?

 • 2 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @kaszubskie dziecię

  Zadzwoń do prezesa - naprawi i pobłogosławi.

 • 5 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Ludzie

  Chyba mocno się różnimy w pojmowaniu "normalności". Brodzenie po kostki w piachu zmieszanym z gliną wymusza zakładanie specjalnego obuwia traperskiego. No nie jest to ani normalne, ani przyjazne podejście do pieszych, zwłaszcza tych mniej wysportowanych. Co innego Gaj Świętopełka, tam można chodzić nawet w lakierkach lub szpilkach. To się nazywa: "człowiek jest najważniejszy", jak widać, nie każdy człowiek. Teraz widać, wyborcze slogany trzeba analizować bardzo dokładnie i po dłuuugim namyšle oddawać swój cenny głos. I rozliczać, rozliczać...

 • 2 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @DEPTAK PRL oficjalnie

  Dziwisz sie, jak za PRL-u :) hihi
  pomimo tego zycze aby sie biznes dobrze rozkrecil...
  A jestem przekonany ze miasto / centrum zyska na tych remontach.
  A i biznes sie rozkreci i nastepnie bedzie pare lat spokoju z remontami !!
  Pozdrowienia z wyspy ;)

 • 7 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Agent Gwiazdy

  Widać już, że wybory się zbliżają. Psioczyć każdy potrafi ale napisać że będzie fajnie to nie.

  Do wspomnianego lokalu jest dojście, co weekend do sąsiadów obok tłumy klientów na lody stoją i czekają.
  Może przyczyna leży gdzie indziej? Może ktoś liczył i się przeliczył?

 • 0 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bzdury

  Dla chcącego nie ma nic trudnego.

 • 0 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Agent Gwiazdy

  Hihi, nawet na zdjeciu widasc goscia z lodem ;)

 • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Centrum

  W jaki sposób centrum może zyskać, skoro od kilku miesięcy budowa stoi? Nie znam budowy drogi, w której przejazd wygląda tak jak styk asfaltu z kostką przy ul. Kościuszki - ul. Rynek albo wcześniej na ul. Kolejowej i Dworcowej. Kto planuje tyle miesięcy uciążliwości dla kierowców? Albo zamknąć i przełożyć ruch, albo sprawnie remontować.

 • 1 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Centrum

  Nie wiem jakie dochody mają handlowcy. Zamknięcie dostępu do sklepów na kilka miesięcy (co najmniej 1/3 czasu w roku) oznacza tyle samo % strat. Odrabiać będą kilka lat. Ograniczenia w sezonie to jeszcze większa strata. I gdzie tu zysk?

 • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Co jest grane w Kartuzach ?

  Wszystko rozkopane i nie dokończone. Kto to nadzoruje ? Czy panuje nad tymi robotami ?
  Teraz szykuje się rozbiórka części , nowego parkingu / przyszli po rozum do głowy, że obecny wjazd i wyjazd jest za wąski / szykują drugi wyjazd, tylko coś z tymi poziomami nie pasuje.
  Teraz obecna władza szykuje się , zniszczenia parku na zapleczu przedszkola, gryfa, hotelu.
  Czy władz pamięta ? że tam był staw ?
  Znowusz temat wymiany gruntu.
  Tej Władzy dziękujemy !

 • 1 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  To jeszcz nic.Teraz będą pozwalać to nowe targowisko.Co władza z kolesiami kombinuje?A naród i radni jak zawsze zadowoleni,bo to wszystko dla mieszkańców.Może trzeba o tym co i jak się robi w Kartuzach poinformować odpowiednie służby.

 • 2 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Agent

  Wybory idą, czas negatywnego pisania się zaczął.

 • 0 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @co jest grane

  Nie wprowadzaj opini w błąd, nasadzenie zieleni i montaż siłowni w jaki sposób ma zniszczyć park?

 • 0 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gramatyka

  kogo czego deptaku

 • 0 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gramatyka

  kogo czego-ptaku?

 • 2 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Agent

  Budowa ścieżki rowerowej przy ul.Chmieleński jest wstrzymana od miesiąca. Rozkopany teren, wyrzucone kostki, zapadliny w chodniku. To też dobrze przygotowana inwestycja? MGG potrafi jedynie niszczyć i tyle. Nie powinien brać się za takie duże inwestycje bo nie jest w stanie ich ogarnąć a kolesie nie pomogą.

 • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Agent

  Budowa ścieżek ciągle trwa więc jak ma wyglądać budowa.
  Ludzie swoje widzą i sami ocenią jak zaczną z tego korzystać.

 • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Budowniczy

  Z tego co zauważyłem to budowa ścieżek jest razem z prarkingiem przy domu pogrzebowym w jednej inwestycji. Wykonawca ma podany termin i tak działa.

 • 0 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Co jest grane w Kartuzach ?

  Jak wiesz o czymś czego nie wie władza (staw pod parkingiem) to dlaczego- dla dobra nas mieszkańców i twojego- nie poinformujesz o tym Gminy? Tak uczciwie .

 • 0 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie akceptuję.

  Jeśli deptak jest placem budowy... to zabezpieczenie tejże inwestycji pozostawia wiele do zyczenia, pomijam fakt że tam piasek i dziury- dobrze że nie pada, ale te wejścia do obiektów handlowych ułożone z krawężników i płyt, gdybym u mnie w zakładzie zrobił takie wejścia, BHP-owiec by mnie zrugał, a w przypadku kontroli mandat murowany. Dlaczego nie można w tej dziurze zrobić czegoś porządnie od początku do końca? Wiele inwestycji wykonanych w tej kadencji obecnego burmistrza, już teraz wymaga nie zabiegów konserwacyjnych tylko remontu! Jeśli te fuszerki rozpadaja się po dwóch trzech latach, to jak to będzie wyglądało za lat 10?

 • 0 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krystyna

  Wszystko sie remontuje ale nie myśli sie o osobach którzy znajdują sie blisko obiektu remontowanego nawet niepoinformuja . Smutne ze ludzie sie nie licza

 • 0 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Miecio Brukarz

  A ja tam czekam na te uśmiechnięte drzewa co na rynku mieli posadzić w miejsce wyciętych.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.