Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

W Kartuzach odbyła się Kaszubska Majówka Pomorskich Przedsiębiorców

Opublikowany: 2018-05-12 15:32 Autor: Magda Dzienisz

Odbywająca się co roku w Szymbarku Kaszubska Majówka Pomorskich Przedsiębiorców w tym roku została "przeniesiona" do Kartuz. W Parku Solidarności zgromadzili się właściciele i przedstawiciele firm z całego Pomorza. Wręczono nagrody Ambasador Kaszub, które otrzymali samorządowcy i przedsiębiorcy. Osobowością roku został Szymon Sajnok, pochodzący z Kartuz mistrz świata w omnium.

REKLAMA

 Reklama Bat

Kartuzy są w tym roku gospodarzem Kaszubskiej Majówki Pomorskich Przedsiębiorców – wydarzenia integrującego środowisko pomorskiego biznesu. Do Parku Solidarności przybyli pracodawcy z całego Pomorza wraz z rodzinami, a także samorządowcy.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Impreza jest okazją do wręczenia nagrody Ambasador Kaszub. W kategorii samorząd otrzymali je m.in. Andrzej Wyrzykowski – wójt Przodkowa i burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. W kategorii przedsiębiorca wyróżnienie trafiło do Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana, firmy Wireland z Bytowa oraz firmy Interplastic z Tuchomia.

fot. Magda Dzienisz

- Jesteśmy firmą, która istnieje od 1985, ale od 2000 roku przenieśliśmy się do Kaszub, do Tuchomia. Myślę, że dopiero w 2011 r., gdy byliśmy jednym z założycieli Kaszubskiego Związku Pracodawców, zaczęliśmy tutaj mocniej zawiązywać swoje korzenie. Jako dojrzałe, osiemnastoletnie przedsiębiorstwo, otrzymujemy nagrodę Ambasadora Kaszub. Będziemy dalej kultywować tę tradycję i działać dla rozwoju Kaszub – powiedział Jan Żółtowski, dyrektor zarządzający firmy.

Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP, podkreślał, jak ważny jest rozwój polskiej gospodarki.

Andrzej Malinowski. fot. Magda Dzienisz

- Ciągle jeszcze próbujemy i idzie to bardzo ciężko, przekazać wiedzę tym, którzy w imieniu suwerena pełnią władzę i to bez względu na konstelacje polityczne. Jest jedna prawda, bez stworzenia warunków dla polskiej przedsiębiorczości, bez rozwoju gospodarki, w naszym kraju nic się nie uda. Cały nasz wysiłek idzie w kierunku stworzenia jak najbardziej optymalnych warunków dla naszej pracy. Konstytucja dla biznesu nie jest dla nas, jest dla urzędników. Politycy chwalą się zieloną wyspą, wzrostem PKB. To nasza zasługa – podkreślał. – My powinniśmy zastanowić się, co jeszcze zrobić, by pomóc polskiej gospodarce i polskim przedsiębiorcom.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Były też miłe niespodzianki – Zbigniew Jarecki, prezes KZP, ofiarował czek na rzecz rozbudowy Kartuskiego Hopspicjum. Marszałkowie – Mieczysław Struk, Jan Kozłowski i Jan Zarębski odszpuntowali oficjalnie beczkę z piwem ze Starego Browaru Kościerzyna. Zaśpiewała także Damroka Kwidzińska.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [32]

 • 31 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PłO

  Swój swojemu nagrodę i tylko dla swoich.

 • 26 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mgm

  Jakieś pustki widać

 • 28 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nowa

  Te parkingi zarezerwowane dla tej garstki ludzi?

 • 19 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ręka rękę myje

  Ja tobie ustawie przetarg ty mi i będzie geszeft.

 • 24 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Koryto+

  Na zdjęciach powyżej.

 • 23 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przedsiębiorca

  Wedlug jakiego kryterium zapraszali przedsiębiorców?

 • 17 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  impreza dla marszałka

 • 29 4 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serpico

  Siłę gospodarce dają małe firmy. Drobni przedsiębiorcy. Oni jednakże oczekują czegoś zupełnie innego od władz lokalnych. Nie potrzebują nagród i festynów. Chcieliby aby lokalna władza im nie przeszkadzała. Chcieliby aby lokalna władza zapewniła i dla nich darmowe miejsca postojowe w mieście. Chcieliby aby lokalna władza liczyła się z nimi i nie "rozkopywała" im interesu w szczycie sezonu. Wreszcie chcieliby aby lokalna władza, ZUS, US i inni urzędnicy pracowali dla nich a nie dla siebie. Aby władza nie była pyszna, chamska i zwyczajnie bezwstydna ! Pozdrawiam małe lokalne firmy :)

 • 4 6 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @serpico

  Kiedy nie masz szczytu sezonu i można wówczas realizować roboty budowlane?

 • 15 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Czy to juz kampania wyborcza!

 • 18 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kandydaci

  Do CELA+

 • 13 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec wsi

  Na takich spotkaniach tworzą się prywatne układy i pierwsze kroki do korupcji czym by byli bismesmeni bez pracowników najemnicy, którzy w pocie czoła pracują po10 -12 godz dziennie na wlascicieli firm za niskie stawki i w upezpieczeniu na najnisza krajową nie rzadko na czarno dzięki takim przekrętą co niektórzy dorobił się fortun.

 • 7 9 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jozin z bazin

  a nikt nie pomyslal ze sa to poprostu wasi pracodawcy i macie chlebek ? kazdy moze firme zalozyc i dac prace innym

 • 4 4 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rom

  Wypłaty pracownicy dostają na czas?

 • 6 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # :-)

  A pan na zdjęciu bodajże 13 (siedzi przed wójtem z Chmielna) to jaka branżę lub przedsiębiorstwo reprezentuje? Bo jakoś nie kojarzę... To chyba ktoś nowy wśród elity?....
  P.S. Może samorządowiec?;-P%

 • 9 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # majówka

  Raczej zbiórka na kanapki :)

 • 2 3 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Swojak.

  A kogo to obchodzi? Niech się balują! Mają za co!

 • 4 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # impreza

  Impreza w "dawnym stylu", bez nakładów i wysiłku. Może by tak pomyśleć o innej formule? Np. żeby każdy z tych "przedsię-biorców" w atrakcyjny sposób zaprezentował, zareklamował swoją działalność, pokazy efektów, kontaktów? Konkretna prezentacja zakładu pracy, warunków pracy itd. Wtedy ludzie zobaczyliby za co przyznawane są jakieś tam "nagrody i uścisk dłoni...". Tak zorganizowana impreza mogłaby mieć jednocześnie charakter swoistych "targów kartuskich", gdzie poszczególne zakłady pracy mogłyby też proponować pracę dla młodych. Imprezy typu "pogadajmy, pojedzmy, popijmy" sami ze sobą nic nowego nie wnoszą. Szkoda czasu. Majówkę można sobie urządzać, ale to już sprawa bardziej prywatna. Darz Bór!

 • 7 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gerard Lemoine

  Zdjęcia pokazują, że brakowało nie tylko wielu pomorskich przedsiębiorców, a min. kaszubskich pracodawców [1], ale również zwykłych uczestników w tej imprezie, która mogłaby być mostem między światem biznesu i samorządów razem z społeczeństwem! Prawdopodobnie, ta impreza nie była odpowiednio ogłoszona (lub nie ogłoszona oprócz w portale KZP) w prasie lokalnej.
  Inna sprawa dotyczy programu, gdzie wręczenie nagród i wyróżnień, za udział i zaangażowania w rozwoju gospodarczego naszego regionu zajmował główne miejsce. Będąc „za” uważam tylko, że brakuję inicjatyw idących do przodu. W Majówce Pomorskich Przedsiębiorców, brakuje otwartych konsultacji. W tegorocznej edycje zorganizowanej w Kartuzach, taka konsultacja właśnie tym mieście mogła mieć znaczenie i przede wszystkim odgłos na tle projektu rewitalizacji linii kolejowej Gdańsk-Kokoszki-Kartuzy, jako alternatywna trasa umożliwiająca utrzymanie stałego połączenia kolejowego z Trójmiastem [2]. Rewitalizacja tej linii kolejowej będzie niezbędna, jeśli chcemy uniknąć uduszenie miasta i gwałtowny skok bezrobocia w Kartuzach w najbliższych latach. Warto było o tym rozmawiać.

  [1]: Na str. internetowej Kaszubskiego Związku Pracodawców (KZP), reklamują się 177 firm, zakładając, że 5 tych firm były reprezentowane podczas niniejszej imprezy, reprezentatywność pomorskich przedsiębiorców zarejetrowamnych KZP, to była ok. 3 %.
  [2]: W tej chwili, Kartuzianom grozi pozbawienie tego połączenia kolejowego. Pozbawienie miałoby trwać 3 lata, co nie mieści się głowie wielu mieszkańców i pracodawców tego miast.

 • 5 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  browar i lipne nagrody to wszystko na co "nas" stać ?

 • 8 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  tłumów nie widać a dla czego nie odbyła sie majówka w Szymbarku w CEPR ?

 • 10 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przedsiebiorca

  kpina Panie Burmistrzu i organizatorzy za podział na lepszych i gorszych wkrótce wybory

 • 8 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ktos z kartuz

  same stare pryki co polowa już nie ma firm i nie wnosi zadnego wkładu w rozwój miasta tylko chodzi na takie nikomu niepotrzebne pseudo gale

 • 4 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Naprawdę GRUBE SZYCHY nie mają czasu

  na takie dziecinne "majówki", bo latają prywatnymi helikopterami po kraju i Europie szukając nowych kontraktów, klientów i funduszy rozwojowych !! Nawet własne rodziny ich rzadko widzą.

 • 4 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxxx

  ale ta kwota na hospicjum oszałamia ,,, wstyd,,, to każda z tych wielce szanowanych osób (przedsiębiorców) błysnęła

 • 0 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  To majówka przedsiębiorców nie będzie się już odbywała w Szymbarku? Nie ma Daniela, nie ma majówki?

 • 0 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @mieszkaniec

  Powinieneś pisać: Jest Lidka i już nie ma w CEPR-ze NIC.
  Nawet piwo trzeba było ściągnąć z Kościerzyny, bo szymbarskie się nie broni smakowo, a już na pewno nie cenowo.

 • 7 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wg mnie

  To jakby gęby PO + okolice polityczne.Typowa propagandowa imprezka"ja wręczam Tobie,Ty mi".
  25 lat prowadzę firmę,zatrudniam ludzi ,ciężko pracuję i....nigdy mnie na tę majówkę nie zaproszono.W sumie nie skarżę się,nie mam czasu na głupoty no i nie jestem z towarzystwa i nie chcę być.

 • 6 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @mieszkaniec

  Powinno zadać pytanie kto ile za co płaci dlatego P. Lidka powiedziała dziękuje bo kto ma ponosić koszty ile wyłoży P.Jarecki.
  Może ktoś poda na jaka kwotę był wystawiony czek który wręczył P. Jarecki czy to jest ten jeden tysiąc złotych ? to powiem że jestem w szoku.
  Myślę że ta majówka powoli umrze śmiercią naturalną bo kasy nikt nie da ale na scenę wejść to jest dużo chętnych.

 • 0 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@mieszkaniec

  Albo u Niej pracujesz, albo jesteś z rodziny, bo nikt inny nie tytułuje właścicielki CEPR-u -Pani.

 • 0 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # na majówkę

  mogliby sobie lepsze miejsce wybrać a nie jakąś pi...dówe.

 • 0 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przedsiębiorczy

  Słabo Panie Jarecki...
  Nie wiem gdzie Pan startuje, ale nic z tego ...

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.