Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Gospodarka

 • Gm. Stężyca. Od 1 kwietnia więcej za wodę 8x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Mieszkańców gminy Stężyca oraz przedsiębiorców działających na tym terenie od 1 kwietnia czeka podwyżka cen wody i odprowadzania ścieków. – Staraliśmy się tak określić te ceny, aby nie zubożały kieszenie mieszkańców – przekonywał Marian Skrzypkowski, dyrektor Zakładu Komunalnego w Stężycy podczas ostatniego posiedzenia Rady Gminy.

 • Pomóż dzieciom się uśmiechać. Przekaż 1% podatku! 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Pomagamy tym, którzy potrzebują szczególnie dużo serca i opieki. Nasi wychowankowie to dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. To właśnie dla nich założyliśmy Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żukowie.

 • Wesele jak z bajki... w Blue Star! 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Wesele jak ze snu można zaplanować w klubie Blue Star w Dzierżążnie. To wszystko dzięki niezwykłemu wystrojowi nowoczesnej sali weselnej. Wystarczy sprawdzić!

 • REKLAMA

   Reklama Bat
 • Pomorska Wyższa Szkoła Polityki Społecznej i Gospodarczej zaprasza! 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Chcesz studiować politologię, ekonomię, a może logistykę lub pedagogikę? Nic prostszego! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pomorskiej Wyższej Szkoły Polityki Społecznej i Gospodarczej.

 • Wiosenne promocje w firmie "Drywa" 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Firma Drywa powstała dwadzieścia sześć lat temu. Dziś jest dużym przedsiębiorstwem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie produkcji betonów. To dla klientów gwarancja wysokiej jakości usług i profesjonalizmu.

 • Kartuzy. Targowisko zwierzęce powstanie przy ul. Sędzickiego 35x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Sporo kontrowersji wzbudziła kwestia utworzenia tzw. targowiska zwierzęcego przy ul. Sędzickiego w Kartuzach. Radni większością głosów zdecydowali jednak, że gmina wydzierżawi od nadleśnictwa hektarową działkę z przeznaczeniem pod miejsce handlu dla rolników. Takiego placu brakuje, odkąd w 2005 roku zlikwidowane zostało targowisko przy ul. Sambora.

 • Relaks dla czworonogów 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Właściciele psów mają szansę podarować swoim pupilom wyjątkowy prezent. Wystarczy złożyć wizytę w Psim Saloniku „Yvette”, który oferuje szeroki wachlarz usług w atrakcyjnych cenach. – Kompleksowy zabieg, czyli kąpiel, strzyżenie, kosmetyka uszu i oczu, obcinanie pazurków oraz perfumowanie oferujemy za jedynie 60 zł – mówi właścicielka saloniku, Aleksandra Ranachowska. – Promoc

 • Kupcy zadowoleni, radnemu się nie udało 47x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Ponad 1,1 mln zł wyda gmina Kartuzy na wykup terenu przy placu manewrowym PKS w Kartuzach. Zadowoleni są kupcy z Targowiska Miejskiego, ponieważ część działki zostanie przeznaczona właśnie pod targowisko. Radny M. Gołuński jako jedyny przekonywał, że te tereny powinien przejąć prywatny inwestor. A dokładniej P.A. „Gryf”… w którym sam pracuje.

 • Poważny zastrzyk dla służby zdrowia w powiecie 21x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Prawie 8 mln zł zasili służbę zdrowia w powiecie kartuskim. Taką właśnie kwotę z Regionalnego Programu Operacyjnego na swoje projekty pozyskały trzy ośrodki zdrowia oraz kartuski szpital. Wartość inwestycji zrealizowanych dzięki tym środkom przekracza 23 mln zł. Najwięcej trafi do Sierakowic, bo aż 5 mln zł, które przeznaczone zostaną na rozbudowę przychodni.

 • Więcej za paliwo, bilety i papierosy 44x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Podwyżka cen paliw przyniosła za sobą wzrost cen biletów autobusowych – tak tłumaczą przewoźnicy. Osoby podróżujące PKS-em płacą więcej już od tygodnia. Pasażerów Gryfa czekają podwyżki od najbliższej niedzieli. Tymczasem sprzedawcy zapowiadają kolejne skoki cen na przykład papierosów.

 • Droższy dowód rejestracyjny i prawo jazdy 23x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Drożeją opłaty związane z rejestracją pojazdów. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury od jutra zapłacimy więcej za dowód rejestracyjny, nalepki, a także prawo jazdy. – To pierwsze podwyżki od pięciu lat – mówi Jerzy Pobłocki, dyrektor wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

 • Stężyca. Gmina kupi pojemniki, mieszkańcy będą segregować 20x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Ponad 1200 gospodarstw domowych w gminie Stężyca zostanie wyposażonych w dwa pojemniki do segregacji odpadów – na szkło i plastik. Gmina pozyskała na ten cel 130 tys. zł

 • Żukowo. Radni zrezygnowali z opłaty od podziału gruntów 7x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Radni Gminy Żukowo nie zgodzili się na wprowadzenie na terenie gminy opłaty adiacenckiej, dotyczącej właścicieli nieruchomości, których wartość wzrosła poprzez przeprowadzenie podziału lub scalenia działek. Zdaniem radnych, wprowadzenie opłaty uderzyłoby przede wszystkim w rolników i najbiedniejszych właścicieli gruntów.

 • Sierakowice. Jeszcze w lutym ruszy budowa kanalizacji 17x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sierakowicach podpisało pierwszy z dziesięciu kontraktów na budowę dużej sieci kanalizacyjnej dla gmin Sierakowice i Sulęczyno. Na luty zaplanowane jest rozpoczęcie robót przy budowie kanalizacji na terenie Leman, Gowidlina, Puzdrowa i części Sierakowic. W najbliższym czasie podpisane zostaną kolejne umowy.

 • Powstały struktury Lokalnej Grupy Rybackiej 4x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Marek Byczkowski dyrektor Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego został prezesem Lokalnej Grupy Rybackiej „Kaszuby”. W Szymbarku zakończyło się właśnie walne zebranie członków stowarzyszenia. Dziś wybrane zostały organy stowarzyszenia, m.in. zarząd, także sektory organizacji i ich przedstawiciele. Organizację tworzą przedsiębiorcy zajmujący się gospodarką rybacką, a także samorząd

 • Pierwszy Dom Pogrzebowy w Kartuzach 0x

  Autor: Iza Landowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Od początku roku można korzystać z usług pierwszego Domu Pogrzebowego w Kartuzach. Jest to inwestycja firmy „Kwiaciarnia Zaremba”, której właścicielami są Danuta i Tomasz Zaremba. Dom Pogrzebowy mieści się w Kartuzach przy Placu św. Brunona 4, a prowadzi w nim działalność firma Usługi Pogrzebowe – Henryk Pioch.

 • Przodkowo. 1,5 mln zł na rozdbudowę Szkoły Podstawowej 39x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Gmina Przodkowo poszerzy budynek Szkoły Podstawowej o dodatkowe pomieszczenia dla uczniów placówki oraz o miejsce dla przedszkola i szkolnej biblioteki. Samorząd pozyskał na ten cel ponad 1,5 mln zł.

 • Do 2013 roku ma wzrosnąć zatrudnienie 2x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach zaprezentował dziś założenia „Powiatowego Programu Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy”. To opracowanie, które ma ułatwić przedsiębiorcom oraz organizacjom i instytucjom podejmowanie działań zmierzających przede wszystkim do zwiększenia miejsc pracy w powiecie.

 • Nikt nie będzie musiał spisywać licznika 13x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Energa przygotowuje się do powszechnego wprowadzenia liczników do zdalnego odczytu zużytej energii elektrycznej. Na terenie powiatu kartuskiego zainstalowano dotąd 200 takich urządzeń – głównie w domkach letniskowych. Na ich masową instalację trzeba jeszcze zaczekać, ale powinniśmy mieć w domach nowe liczniki do 2016 roku.

 • Pieniądze na kanalizację Banina 9x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Gmina Żukowo otrzymała 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę kanalizacji sanitarnej w Baninie. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim burmistrz Żukowa podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji – poinformowała „Panorama” TVP Gdańsk. Inwestycja ma być zakończona w przyszłym roku.

« Poprzednia strona1858687888995Następna strona »