Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Gospodarka

 • Przybywa pytań w sprawie żukowskiej spółki 9x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Radni Gminy Żukowo określili dziś, czym zajmować się będzie powołana niedawno Spółka Komunalna, ale mieli poważne wątpliwości. Radni z komisji komunalnej negatywnie wypowiedzieli się o pomyśle przekazania w zarząd spółki gminnych wodociągów. – Ta kwestia nie została dopracowana, nie znamy żadnych szczegółów – stwierdził radny Ryszard Ustowski.

 • Problem ze świadczeniami alimentacyjnymi 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Jeśli potrzebujecie porady prawnika, szukacie rozwiązania problemu – napiszcie do nas, przekażemy Wasze pytanie adwokatowi, a odpowiedź zamieścimy na naszej stronie. Oto kolejne pytanie i odpowiedź Kancelarii Adwokackiej Tomasza Zienowicza.

 • Samorządy nie chcą funduszu sołeckiego 10x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Już kilka gmin w powiecie kartuskim zrezygnowało z tworzenia funduszu sołeckiego, czyli wyodrębnienia z budżetu środków finansowych na sołectwa. Nowe przepisy dają taką możliwość, ale samorządowcy nie są do nich przekonani. – Brakuje przepisów wykonawczych, jest też wiele niejasności – stwierdził Zbigniew Fularczyk, wicewójt gminy Sierakowice.

 • REKLAMA

   Reklama Bat Papa
 • Unijne miliony w gminie Kartuzy 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

 • Rosyjski odbiorca kupi kaszubskie truskawki 54x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Sukcesem zakończyły się rozmowy Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek z dużym rosyjskim odbiorcą tych owoców. – Nasz kontrahent jest zainteresowany wyłącznie truskawkami deserowymi, ale jest w stanie kupić bardzo dużą ich ilość – mówi Edyta Klasa ze stowarzyszenia.

 • Na Kaszubach ciepło drzemie w ziemi 33x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  - Pomorze, a także na Kaszuby maja wielkie możliwości wykorzystania ciepła ziemi – mówi Gérard Lemoine z Kartuz, który rozpoczął przygotowania projektu inwentaryzacji terenów atrakcyjnych dla geotermii niskotemperaturowej. Teraz poszukuje partnerów do tego przedsięwzięcia.

 • Kryzys nie lubi truskawek 7x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Plantatorów truskawek (zwłaszcza przemysłowych) czeka trudny sezon. Zbiory już opóźniły się ze względu na kiepską pogodę, ale najważniejsze – cena oferowana przez odbiorców jest wyjątkowo niska. Nieco mniej powodów do narzekań mają producenci truskawek deserowych, którzy sprzedają owoce na giełdzie i mogą uzyskać nieco wyższą cenę.

 • Czy będzie umowa na halę w Kiełpinie i stadion w Kartuzach? 9x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  45 mln złotych chce przeznaczyć gmina Kartuzy na budowę hali sportowej w Kiełpinie oraz stadion w Kartuzach. – Do tej kwoty, przy przyjętych założeniach będziemy negocjować z firmą, która odpowiedziała na ogłoszenie o koncesji na wykonanie obu obiektów – mówi Mirosława Lehman, burmistrz Kartuz. Teraz wszystko zależy od oferty potencjalnego koncesjonariusza.

 • Jak rozwiązać problem zapisu w testamencie? 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Oto kolejne pytanie i odpowiedź Kancelarii Adwokackiej Tomasza Zienowicza. Jeśli potrzebujecie porady prawnika, szukacie rozwiązania problemu – napiszcie do nas, przekażemy Wasze pytanie adwokatowi, a odpowiedź zamieścimy na naszej stronie.

 • Szwajcarska firma zainteresowana stadionem w Kartuzach i halą w Kiełpinie 15x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Trwają negocjacje gminy Kartuzy ze szwajcarską firmą Sport StadiaNet, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na koncesję na wykonanie i utrzymanie stadionu w Kartuzach oraz hali sportowej w Kiełpinie. Wartość tej inwestycji przekracza 5 mln euro. Gmina musi ustalić teraz szczegóły koncesji.

 • REKLAMA

 • Sierakowice i Sulęczyno zrealizują projekt wartości 64 mln zł! 9x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Ponad 130 km sieci kanalizacyjnej, prawie 14 km wodociągu – to podstawowe założenia największego jak dotąd projektu na terenie pow. kartuskiego i jednego z największych na obszarach wiejskich. Gminy Sierakowice i Sulęczyno uzyskały ponad 54 mln złotych dofinansowania na projekt, którego wartość przekracza 64 mln złotych.

 • Pieniądze do wykorzystania na rozwój wsi 4x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Ponad trzynaście milionów złotych ze środków unijnych udało się pozyskać Stowarzyszeniu Turystycznemu Kaszuby na rozwój obszarów wiejskich. Z dotacji będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, rolnicy, samorządy gminne, organizacje pozarządowe z dziewięciu gmin kaszubskich.

 • Nie ma chętnych na Rynek 19x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Fiaskiem zakończył się kolejny przetarg na dzierżawę części kartuskiego Rynku z przeznaczeniem na ogródki gastronomiczne. Ponownie nie pojawiła się ani jedna oferta.

 • Czy narzeczony może być współwłaścicielem działki? 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Na nowo uruchamiamy cykl porad prawnych na stronie Expressu Kaszubskiego. Jeśli potrzebujecie porady prawnika, szukacie rozwiązania problemu – napiszcie do nas, przekażemy Wasze pytanie Kancelarii Adwokackiej Tomasza Zienowicza w Kartuzach. Poniżej pierwsza kwestia, którą poruszamy na prośbę naszej Czytelniczki.

 • Żukowo. Spółka Komunalna ma ponad 0,6 mln zł na sprzęt 7x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Gmina Żukowo zwiększyła kapitał zakładowy Zakładu Komunalnego do 650 tys. zł. Radni na ostatniej sesji podjęli uchwałę w tej sprawie, ale nie byli jednomyślni. Spółka wkrótce ma się urządzić w nowej siedzibie i będzie zatrudniała pierwszych pracowników.

 • Konsorcjum wybuduje kanalizację dla Borowa i Dzierżążna 5x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Przetarg na budowę kanalizacji dla Dzierżążna i Borowa (gm. Kartuzy) rozstrzygnięty. Wybrana została oferta konsorcjum firm Warbud S.A. z Warszawy oraz Korpos Sp. z o.o. z Kartuz. Jeżeli nie będzie odwołań od tego rozstrzygnięcia, roboty mogą ruszyć jeszcze w czerwcu br.

 • Masz 18 lat ? No to jazda po prawko ! 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Oderwij się od codziennej rutyny – zrób prawko! Z nami nauka jazdy to zero stresu i niezła frajda. Stawiamy na Twoją wygodę! Nauka Jazdy – Julita Fierka zaprasza na Nowy kurs od 1 czerwca. Zajęcia o godz. 18.00.

 • O telefonii w "Sobótce" 1x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Zajazd "Sobótka w Ręboszewie, koło Kartuz zaprasza na prezentacje amerykańskiej firmy telefonicznej ACN, która odbędzie się w środę 3 i piątek 5 czerwca o godz. 19.30.

 • Dzwoń przez Internet bez umowy 2x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Nie trzeba mieć linii telefonicznej – wystarczy dowolny dostęp do internetu o prędkości co najmniej 128 kb/s i aplikacja typu softphone, by móc dzwonić na telefony stacjonarne, komórki, a także za granicę.

 • Pieniądze na turystykę do wzięcia 14x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Dobra wiadomość dla osób, które zamierzają zaistnieć w branży turystycznej lub poszerzyć już istniejącą ofertę. Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby podpisało umowę na program Leader+ – poinformował prezes stowarzyszenia Wojciech Okroj podczas odbywającego się w Ostrzycach Sejmiku Agroturystycznego.

« Poprzednia strona1858687888990Następna strona »