Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Gospodarka

 • Podatki nieznacznie, ale w górę 6x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  W gminie Kartuzy od przyszłego roku wzrosną podatki od nieruchomości i środków transportowych. Na szczęście podwyżki nie są znaczne – nie przekraczają kilku procent.

 • Kartuzy o włos od straty 1 mln zł! 82x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Gmina Kartuzy uzyskała umorzenie 510 tys. zł części kredytu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. To sprawa sprzed czterech lat. – Tak naprawdę udało nam się uratować blisko 1 mln złotych, ponieważ przez lata od kwoty kredytu narosły odsetki, które gmina musiałaby spłacić – poinformowała Mirosława Lehman, burmistrz Kartuz na dzisiejszej konferencji prasowej.

 • Dwie drogi dla Przodkowa 64x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Gmina Przodkowo jest jedyną z powiatu kartuskiego, która znalazła się na wojewódzkiej liście rankingowej samorządów, które otrzymają dofinansowanie na budowę dróg w ramach rządowego programu tzw. schetynówek. Dodatkowo Przodkowo jest partnerem powiatu kartuskiego, który dostanie pieniądze na budowę drogi Przodkowo-Czeczewo-Kielno.

 • REKLAMA

   Reklama Bat
 • Sklepy Medyczne w Kartuzach i Sierakowicach 0x

  Autor: Iza Landowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Jedyny taki sklep w Kartuzach dla osób, które mają specjalne potrzeby. Chociaż istnieje od niedawna, już teraz klienci polecają go swoim znajomym. Protezy, wózki inwalidzkie i kule, wkładki profilaktyczne, sprzęt rehabilitacyjny, ciśnieniomierze, inhalatory, artykuły przeciwodleżynowe i sanitarne oraz przeciwżylakowe to tylko ułamek całego asortymentu znajdującego się w całej ofercie skle

 • Wieś po pięciu latach w Unii Europejskiej 3x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Rolnicy w powiecie kartuskim nieźle radzą sobie ze zdobywaniem środków na rozwój swoich gospodarstw, ale narzekają na bardzo niskie ceny produktów rolniczych, często poniżej granicy opłacalności. – To jest jeden z najpoważniejszych problemów widocznych po pięciu latach naszego członkostwa w Unii Europejskiej – stwierdził Piotr Ptach, z kartuskiej Powiatowej Izby Rolniczej podc

 • Oczyszczalnia ścieków w ogródku 16x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Pięknie urządzone skalniaki, oczka wodne otoczone kamieniami to nie element dekoracji ogrodu, a przydomowe oczyszczalnie ścieków. Dziewięć takich obiektów powstało niedawno na terenie kilku gospodarstw w gminie Stężyca. – Te rozwiązania sprzyjają ekologii, a poza tym są dla nas bardzo korzystne ze względów ekonomicznych – mówią właściciele gospodarstw.

 • Drogowcy: Jesteśmy gotowi, ale niech zima przyjdzie późno 9x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Kartuscy zarządcy dróg są już po przetargach na dostawy piasku i soli, sprzęt do odśnieżania czeka w gotowości, ale tak naprawdę wszyscy liczą, że zimy jeszcze długo nie będzie. Trwają bowiem remonty dróg, a nagłe załamanie pogody uniemożliwiłoby układanie masy bitumicznej. Prognozy są pod tym względem optymistyczne i wskazują na to, że zima zawita dopiero w połowie grudnia.

 • Rybacy jeziorni chcą zdobywać pieniądze 2x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Członkowie powstałej przed kilkoma dniami Lokalnej Grupy Rybackiej „Kaszuby” szkolą się w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym we Wieżycy. Uczą się, jak współpracować i pozyskiwać środki unijne na rozwój tzw. terenów zależnych od rybactwa. W skład Lokalnej Grupy weszły osoby i podmioty zajmujące się rybactwem oraz sześć gmin powiatu kartuskiego.

 • Aż 79 proc. mieszkańców Kartuz chce Lidla 60x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Zdaniem 79 proc. mieszkańców Kartuz otwarcie marketu Lidl w mieście to dobry pomysł – tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badania Rynku i Opinii Publicznej MillwardBrown SMG/KRC dla sieci Lidl. Aż 90 proc. badanych zamierza robić zakupy w nowym markecie.

 • Nowa jakość, nowe smaki w "Sobótce" 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Nowa jakość, nowe smaki w znanej z lat 70 tych „Sobótce” w Ręboszewie k/ Kartuz pamiętane m.in. z przeurokliwego położenia z widokiem na jeziora i las. Z dniem 01.10.09 nowy manager i szef kuchni Dominik Żelek!

 • Bezrobocie młodych w pow. kartuskim 11x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Problem ze znalezieniem pracy dotyka głównie młodych ludzi w pow. kartuskim. Blisko 35 proc. bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Kartuzach to osoby do 24 roku życia. Ofert pracy brakuje. Wielu bezrobotnych decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej i skorzystanie z dotacji na ten cel, ale pieniędzy jest mniej niż zainteresowanych.

 • Ciepło dzięki nowoczesnej technologii 6x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Nowoczesne, o wysokiej sprawności cieplnej, wydajne, eleganckie, komfortowe w użyciu, a dodatku emitujące bardzo mało zanieczyszczeń do atmosfery – takie są kotły DEFRO. A o ten ostatni parametr dba laboratorium emisji spalin wykorzystywane w celach testowych na wszystkich etapach procesu opracowywania kotłów c.o.

 • Zmiany w KPWiK - komunikat prezesa zarządu 23x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Publikujemy komunikat szefa Kartuskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, który otrzymaliśmy po artykule na temat zmian organizacyjnych w tej gminnej spółce. Prezes KPWiK przedstawia szczegóły wprowadzonych zmian personalnych.

 • Nowe porządki w kartuskich wodociągach 39x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przechodzi metamorfozę. Wraz z powołaniem nowego prezesa tej gminnej spółki, zmieniła się struktura organizacyjna przedsiębiorstwa. Mimo likwidacji niektórych stanowisk, nikt z załogi nie stracił pracy. Zdaniem prezesa spółki, zmiany mają przełożyć się na oszczędności i lepszą efektywność pracy.

 • Codziennie wybieraj Pomorskie 6x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Wystartował program „Wybieram Pomorskie”, który polega na promocji pomorskich przedsiębiorców ich produktów oraz edukacji społeczeństwa, które w najprostszych, codziennych sytuacjach może aktywnie wspierać pomorski biznes. „Wybieram Pomorskie” to inicjatywa Pomorskiego Klubu Biznesu.

 • Zrób ekologiczne zakupy na Rynku w Kartuzach 11x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  W sobotę na kartuskim Rynku będzie można kupić produkty od certyfikowanych producentów żywności ekologicznej. Będzie można dowiedzieć się jaka jest różnica między zdrową żywnością, a żywnością ekologiczną. Wszystko to w ramach IV Kartuskich Targów Produktów Ekologicznych.

 • Jest umowa na budowę kanalizacji dla Borowa i Dzierżążna 19x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Za niecałe dwa tygodnie powinna się rozpocząć budowa sieci kanalizacyjnej na odcinku Dzierżążno – Borowo (gm. Kartuzy). To największa część inwestycji. Gmina Kartuzy podpisała umowę z wykonawcą wyłonionym ostatecznie po kilku protestach i odwołaniach. Kanalizację wybuduje konsorcjum firm z Warszawy i Szczecina za niecałe 23 mln zł.

 • Kumulacja ośrodków w Kartuskiem 97x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Na terenie powiatu kartuskiego działa 55 ośrodków szkolenia kierowców! To prawdopodobnie najwięcej w woj. pomorskim. Ośrodki kształcą miesięcznie od kilku do nawet kilkudziesięciu kandydatów na kierowców. Z opinii Internautów wynika, że w gąszczu szkół dla kierowców niewiele jest jednak takich, które zasługują na miano naprawdę solidnych.

 • Skuterem na przegląd - obowiązkowo! 53x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Właściciele motorowerów będą musieli teraz częściej zaglądać do swojego dowodu rejestracyjnego, żeby sprawdzić datę następnego przeglądu. Przepisy, które właśnie weszły w życie nakładają na użytkowników jednośladów obowiązek robienia badań technicznych. Zmieniły się też zasady dotyczące przeglądów samochodów sprowadzanych z krajów UE oraz aut uszkodzonych.

 • 20 osób znajdzie pracę w Lidlu 17x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Sklep sieci Lidl w Kartuzach przy ul. 3 maja już stoi, ale data jego otwarcia nie jest jeszcze znana. Jak informuje Monika Kunicka-Kummerow z sekretariatu Zarządu Lidl Polska Sklepy Spożywcze, termin otwarcia sklepu uzależniony jest od zakończenia remontu ul. 3 maja.

« Poprzednia strona1868788899094Następna strona »